LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (16.12)
Vánoční závody Ruzyně (24.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
6.Bloudek 6420
7.Švihálek 6192
8.Černý 5904

Výsledky
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
EP v ledolezení Brno (06.12)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Deníčky
5839 lezců
1193097 cest
Nové přelezy:
Karambol 9+
Ojos De Pe 7a+
Rattlesnak 9-
High Minde 7C+
Samurai 7C+
No Picnics 7C+
La Castali 7C+
The Traini 7C
Swiss Mini 7C
The Corrid 7C

Stěny
HO Lokomotiva Beroun - Beroun 2
Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm
ZŠ Choceň - Choceň

Prodejny
HUDYsport - Hřensko
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP 2017 bouldering Vail, USA bude bez Martina Stráníka

mini rozhovor

O víkendu je na programu další kolo SP v boulderingu, a to ve Vailu v USA. Na startovce není nikdo z ČR ani náš top bouldrista Martin Stráník. Martin se po neúspěších v Asii, kde se mu nedařilo v kolmáčích, soustředí na trénink nového stylu a na srpnové mistrovství Evropy.

"Původně jsem měl světový pohár ve Vailu v plánu, ale na dosavadních závodech se nedařilo dle očekávání, a tak Vail vynechávám," napsal nám Martin v odpovědi na dotaz ohledně závodních plánů. "Tento rok se zase styl boulderů trochu posunul, často se rozhoduje v technických a kolmých problémech, přičemž silové bouldery jsou spíše lehké a povinností je vylézt na OS. Já jsem silově založený a dříve jsem právě těžil hodně z toho, že silové bouldery byly rozhodující, a tam jsem se mohl měřit s nejlepšími, což v technických boulderech rozhodně nemůžu. A proto se momentálně zaměřuju na rozvíjení pohybového aparátu s fyzioterapeuty v Praze, do tréninku jsem přidal i spoustu lezení v kolmém a s klukama z repre máme v plánu tréninky speciálně zaměřené na ladění technických boulderů, protože na komerční stěně se bouldery svěťákového stylu trénovat nedají, a celkově přípravu směřovat na srpnové mistrovství Evropy v Mnichově. Teď tedy cítím, že je potřeba trénovat a pokusit se aspoň trochu adaptovat na nový styl boulderů než cestovat do Vailu."

Nyní pobýváš v Praze?

"Ne, stále v Hradci Králové, ale dojíždím do Prahy, někdy do Brna, ale tam je cesta zdlouhavá."

Mistrovství Evropy v Mnichově bude současně se světovým pohárem. Jak to tam má probíhat?

"Mnichov bude klasický světový pohár a v jeho rámci se vyhlásí i výsledek mistrovství Evropy, jelikož se pravděpodobně nenašel kandidát na pořádání ME."

Nebude pak těžší se dostat do finále, než by by bylo při normálním mistrovství Evropy?

"Rozhodně bude, nepoleze se speciálně finále sestavené jen z Evropanů, ale klasicky ze všech účastníků světového poháru, což je při letošním rozložení sil mezi závodníky pro Evropany těžká meta.

Ok. Díky moc za mini interview!

Teď o víkendu Martin strávil den bouldrováním ve Sloupu a odpoledne vyhrál závod Boulder Open Air v Brně před Štěpánem Stráníkem a Rishatem Khaibulinem. (Čekáme na slíbenou reportáž ze závodu, měli bychom ji na Lezci mít zítra):



Foto z bouldrovky v Japonsku po závodech v Asii:



Martin na fotce v kolmáči na letošním prvním závodě SP ve Švýcarsku, kde postoupil do semifinále a celkově skončil 17.:


sth   [úpravy] 13:43 05.06.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Uznání Martinovi14:58:51 05.06.2017
Jo, za mě velké uznání za přístup. Konečně se někdo v repre zachoval jako chlap a dovedl upřímě a otevřeně popsat situaci a zachovat se podle toho. Držím palce s přípravou a ať vyjdou závody další.
odpovědět 

 Paráda!!18:15:03 05.06.2017
Nic víc než paráda! Držím palce a těším se co přijde!
odpovědět 

 Foto dne:
Orange Wall, Sicílie
2, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (191583)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Karambol 9+ Josefovské Údolí
42 6c+ Leonidio
El Perro Lanetas 6c Leonidio
Belleza Tropical 6b Leonidio
Zenová Odpoledne 9- Rájov
Nově komentované:
Karambol 9+ Josefovské Údolí
Ojos De Perro Azul 7a+ Leonidio
Yorgos Bogos 7a Leonidio
Korala 7b Ulassai
Po Stropu 8 Pašinka

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: souhlas s rozsudkem | Re: souhlas s rozsudkem | Re: souhlas s rozsudkem | Cha | Re: souhlas s rozsudkem | Re: souhlas s rozsudkem | Re: souhlas s rozsudkem | Zjevně dostatečně dopravně dostupné je | Re: Ano, trvej si na svém | Re: Ano, trvej si na svém |

 Kde to vře:
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (14)
Skialpinistka Eva Matějovičová na zimní olympiádu nepostoupí (10)
Tragédie na Grossglockneru: obvinění z usmrcení z nedbalosti (9)
Beauty of Aurina (2)
Mezinárodní lezecká federace IFSC mění jméno na World Climbing (1)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
Výbava do ledu | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 998 
 Někdy ano 
 1000 
 Ne nepoužívám 
 1061 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.