LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší starej horolezec, než mrtvej hrdina.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
7.Mokroluský 11596
8.Nespoutaný 11556
9.Stráník 11455
Bouldry:
7.Kopecký 10500
8.Novák 10500
9.Popovský 10478
Hory:
20.Punčochář 3751
21.Novotný 3598
22.Chomová 3276

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5736 lezců
1158140 cest
Nové přelezy:
Paracetamo 9+/10-
Jazvec 10-
Nuda V Jab 9
Penblwydd 9
Ironman 9+
Massaker 9+
Náladová 9+/10-
Mata Hari 10-
Ohne Namen 10-
Doly Modří 7C

Stěny
Eset Centrum - Praha 2
Stěna Holešov - Holešov
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek

Prodejny
HORALSPORT - KLADNO
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
HUDYsport - Karlovy Vary

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Kniha „Bohatýrské časy“

Už brzy

smallAhoj všem, kteří rádi čtete, ale i těm „druhým“, kteří snad pro tentokrát udělají výjimku a sáhnou po nové knize humoristicky laděných povídek z horolezeckého prostředí.

Knihu, která zanedlouho vyjde napsali Miloslava a Pavel Svěcení a nese titul „Bohatýrské časy“.
Veškeré ilustrace v knize jsou dílem MUDr. Ludvíka Neorala, který ilustroval i její obálku.

Svými historkami přispěla do knihy i celá řada spoluautorů jako například Leopold Páleníček, Milan Rusý, Jiří Šrůtek a další.
Jednotlivé povídky však nejsou dílem fantazie. Jsou to příběhy, které se skutečně udály na zdejších pískovcích Adršpašsko-Teplických skal a Ostaše a s jistou dávkou humoristické nadsázky o tom vypovídají. Některé sahají zpět až do šedesátých let minulého století, a zatímco pro pamětníky jsou zdrojem živých vzpomínek, pro mladou generaci lezců představují zajímavou část novodobé historie, ve které se prolíná mnoho horolezců, z nichž někteří stále plní stránky horolezeckých průvodců.

Cover


V povídkách se leze i padá, ale není tam nouze ani o nejrůznější vylomeniny prováděné takříkajíc „okolo“ včetně dnes již tradičních akcí, jako například Ádrkros, šachový turnaj nebo zimní výstup na Milence.

Pro názornost přidáváme přední stranu obálky a připojujeme i krátkou výseč z jedné z povídek jako malou ukázku pro vaši představu, v jakém duchu je kniha napsána.

Ukázka z knihy:
 Bohatyrske casy - ukázka download

Lezec.cz vás bude informovat o tom, kdy kniha vyjde, kde ji bude možno zakoupit a kdy a kde proběhne její křest, ale už teď vám můžeme prozradit, že u nás v našem shopu na Lezci si ji budete mít možnost buď přímo zakoupit nebo objednat. Předpokládaný termín vydání je koncem května 2013.

Lezec.cz   [úpravy] 20:44 29.04.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 dobrá zpráva15:37:22 03.05.2013
při pátku, už jí jdu dělat místo v knihovně:-)
haninaodpovědět 
 Bohatýrské časy01:36:48 04.05.2013
Děláš dobře,Hanino.Za to, že jsi první, napiš na sebe spojení, pošleme Ti další malou ukázku, aby jsi se měla na co těšit.
Autoři knihy
Pavel Svěcenýodpovědět 
  Re: Bohatýrské časy07:38:20 04.05.2013
Ahoj, i při sobotním ránu dobré zprávy, to se ale mááám:-)
díky, mail hanina.han@seznam.cz
haninaodpovědět 
  Re: Bohatýrské časy23:48:41 16.05.2013
Poslite dalsie ukazky aj mne do Panoramy.sk. Mozno sa to oplati:-)
Vladoodpovědět 
 Re: dobrá zpráva22:22:17 04.05.2013
Ta ukázka předčila mé očekávání, taky už se těším na knihu celou.
 martanodpovědět 

 Foto dne:

SP Praha 2025 semifinále
 Databáze cest:
Všechny cesty (184083)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Paracetamol 9+/10- Manínska Úžina
La Tartaruga 6c Pietra Di Bismantova
Corona-party 6 Plauenscher Grund
Direkte Sudwand 6+ Plauenscher Grund
Klopapierhamster 6 Plauenscher Grund
Nově komentované:
Diplomarbeit 6 Oberösterreichische Voralpen
Dvojčlenka VI Křížový Vrch
Sluneční Cesta V Hrubá Skála
Dvojčlenka VI Křížový Vrch
Sluneční Cesta V Hrubá Skála

 Nově v diskusi:
Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan |

 Nové komentáře:
silný | silný vítr | Re: zamknuti osmy | Re: Klofáč vychová nové krále | Re: Názory AO charakter soutěžního boulderingu neovlivní | To chce klid | Re: Názory AO charakter soutěžního boulderingu neovlivní | Re: Klofáč vychová nové krále | už to nehul | Re: Kde jsou naši? |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (12)
Minisérie Správci skal (8)
SP v boulderingu Praha 2025 (5)
SP v boulderingu Praha 2025 (2)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Miura vel. 36 | Český Kras | VW Transporter obytný | La Sportiva Solution comp vel 40. | Miury.. | Dolomity | cepíny , mačky - prodej | Tessin rock 2021 | Lezečky Gripit 30 | Tatry - extrémní výstupy |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 623 
 Ne 
 702 
 Nevím 
 210 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.