LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (16.12)
Vánoční závody Ruzyně (24.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
EP v ledolezení Brno (06.12)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Deníčky
5839 lezců
1193008 cest
Nové přelezy:
Ginger 7b
Brexit 7c+/8a
Cubic Dist 8a
Ride The S 7c
Punk Monke 7C/7C+
Swiss Mini 7C
The Corrid 7C
The Traini 7C
Elysium 8A
Trigonomet 7C+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Polsko

20. 10. 2001

Bouldrovat do polska?

No jasně! Čáru jsme překročili v Náchodě a po asi deseti kilácích jsme už viděli stráň posetou šutrama.
Kde přesně to je nevim, snad jen za hranicema na první křižovatce doleva, a pak furt pryč až se to objeví po levý straně na vršku serpentýn.
Vyskočili jsme z auta a Andrej už nás volal stranou, že támhle je vidět ta hrana co říkal Tomas a ať se jdem podívat.
Začali jsme se rozlejzat v lehčích bouldrech a celkem jsme se v chladném počasí rozehřáli. Beru bouldrmatku a valim směr bouldr XXL co jsem si při zběžném průzkumu vyhlédl. Taková plotnička s pár chytama a nahoře oblá hrana. Andrej se v tom prošel, já dost zabojoval a Majkl to vzal jako osobní výzvu a drtil a drtil. Nakonec si musel dát ultimátum posledních dvou pokusů, aby na tom nestrávil celej den. Za chvíli řev a ten soc spadl z vršku, při druhém limitním pokuse už to dal a řval ještě víc.
Bouldrů by se tu člověk nedopočítal, jsou označeny červenou šipkou Český a černou (většinou s názvem) Polský. Obtížnost si tu najde každý.
Vyzkoušeli jsme fůru bouldrů,i Janina si zabouldřila celkem slušně než jsme se vydali za "morfo" bouldrem co tu Andrey lezl při jeho minulé návštěvě a nespojil to. Morfo proto, že prej morfologický a tudíž, že je v tom Andrey krátkej a temnej. Ha ha, dal to skoro hned a my jen čuměli, zejména já, když to dal po ňákým čase i Majkl a já si ne a ne šáhnout na doskakovanej chyt. Tekla mi krev z fakera co jsem si ho rozdrbal na předchozích bouldrech, a začínalo se šeřit. Majkl vysmátej jak mi to nejde, vytáhl čelovku a začal mi provokativně svítit na doskakovanej chyt. To světlo jako by mě navedlo a začal jsem chyt tečovat. Do toho se přidala další krev, tentokrát z malíčku. Nakonec jsem to skočil, to už do mě prudili že tu budem bivakovat.
Večer už jsme si vyjeli pohodu u Peňáka a já o pivko chladil a léčil prsty.
Doufám že časem přinesu podrobnější info kde, co, a jak a taky fotky. Čugo příště.

Jirous   [úpravy] 15:36 22.10.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 No Jirous
Jirousi, Jirousi, ty jses ale nymand ! Majkl ti to nandal ? No to mi hlava nebere. Mozna bys nemel tolik kalit ty tuplaky na BB ! :-)
Zapsal: Pavlik, 09:53:59 24.10.2001
 a´t žije základka
Nazdar nechci prudit,ale nudim se tak prudim.Sice tě neznám,ale jestli máš aspoň ZŠ,tak by si mohl vědět,že Polsko se píše s velkým písmenem.Viz pod datumem "Bouldrovat do polska"
PS:Jinak vás obdivuju v lezeni jste jedničky.
Zapsal: Lezkyně, 21:52:18 24.10.2001
 
Dokonce jsem na vejšce : D Jen pruď třeba se konečně odhodlám ty články po sobě číst, nebo se na tu češtinu aspoň mrknout do pravidel pravopisu.
Zapsal: Jirous, 14:15:42 25.10.2001
 
Jirousi,jeste napis jak casto !
Zapsal: Honza, 21:47:45 26.10.2001


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Seven Lives, 8a
 Databáze cest:
Všechny cesty (191578)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Brexit 7c+/8a Leonidio
Cubic Distortion 8a Leonidio
Ride The Snake 7c Leonidio
Talkante VIIc Bielatal
Irrsinn VIIIa Bielatal
Nově komentované:
Yorgos Bogos 7a Leonidio
Korala 7b Ulassai
Po Stropu 8 Pašinka
Fritz The Cat 7a Kompanj
Fritz The Cat 7a Kompanj

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: patky | Re: Murphy funguje | Re: patky | Re: Murphy funguje | Re: Murphy funguje | Re: háčky jsou pro lemply | patky | Re: Murphy funguje | Murphy funguje | Re: Pragocentrismus? |

 Kde to vře:
Skialpinistka Eva Matějovičová na zimní olympiádu nepostoupí (10)
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (10)
Beauty of Aurina (2)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 | Prodám posilovací desku |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 963 
 Někdy ano 
 969 
 Ne nepoužívám 
 1028 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.