LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   "Technika je vždycky jenom skrytá síla" A.O.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
25.Slezáková 10580
26.Pelíšek 10491
27.Novák 10481
Bouldry:
25.Nespoutaný 9731
26.Urubčík 9725
27.Horáček 9675
Hory:
8.Černý 6007
9.Bloudek 5970
10.Procházková 5670

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5736 lezců
1158410 cest
Nové přelezy:
Passyrájot 7C
Džonova 10-/10
Čekání Na Xc
Starostovi Xc
Wýplesk 7C+
Starostovi Xc
La Torment 7c
Cesta Živo 7C/7C+
Zase Cítím 9+
Beavis & B 9-/9

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Smartphony a nebezpečné jistění

Se smartphony stoupá počet nehod na silnicích. Používáme je samozřejmě i na skalách, při hledání cest,... a také při jištění. Jedno takové video, jak se nebezpečně jistí, a to ani ne s poloautomatem alá grigri, zveřejnili švédští lezci:

"Špatné jistící praktiky v Bohuslänu," píše se pod videem. "Prosím věnujte při jištění více pozornosti, než mu věnuje tato dívka. A všichni rodiče, prosím, ubezpečte se, že vaše děti umějí lézt a jistit bezpečným způsobem."






Není mí známo, že by za nějakou horolezeckou nehodou v Česku ale ani jinde stálo používání mobilu při jištění, ale telefonující jističi pod skalami jsou poměrně běžným jevem (vlastně podobně jako za volantem), přestože riziko je zjevné.

Jaké s tím máte zkušenosti vy?

Standa   [úpravy] 10:28 06.06.2016Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Smrtphone12:00:30 06.06.2016
Já jsem tomu vždycky říkal Smrtphone. :(
Miraodpovědět 
 Re: Smrtphone12:21:29 06.06.2016
Dobrá kravka
dědekodpovědět 

 +12:23:09 06.06.2016
přestože nevidíme co v tu chvíli dělal lezec, zda třeba nevisel v odsedce, z pohybu rukou to vypadá, že holčina opravdu jistila lezoucího parťáka.

Jako co můžeš. Dr štrosmajer říkal, přes držku a vyhodit. tak asi tak.
Honzaodpovědět 

 Znám horší případy...13:19:48 06.06.2016
No nevim smrtphone tam jako až tak problém nevidim. Spíš že má průvěs jak prase. Spodní rukou lano drží furt a jistí pořád, tak je to zhruba stejný jako když nevidí na lezce...
odpovědět 
 Re: Znám horší případy...13:42:43 07.06.2016
... a postoj také není moc stabilní, takže by bylo zajímavé, co by se stalo, kdyby případný pád chytla.
Pájaodpovědět 
  Re: Znám horší případy...11:46:23 08.06.2016
Pokud neni lezec +80 kg a bude to běžný "odsednutí" do pár metrů letu tak to chytne úplně v pohodě... Nejvíc tam vadí ten průvěs.
odpovědět 
   Re: Znám horší případy...00:37:24 09.06.2016
Není tam záběr na lezce. Tzn. třeba už je dávno u štandu, nebo jinak v bezpečí. Lano se mimochodem taky nepohybuje. Takže mám obavu, že jde jen o strašící video. Neboli HOAX.
Želvákodpovědět 

 prava pricina15:47:33 06.06.2016
nebezpecnyho jisteni neni chytrej telefon ale blbej clovek...
odpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace
SP Praha 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (184114)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kupředu Levá IXc Teplické Skály
Innerer Mutz 7- Arnstein
Santa Klaus 3+ Arnstein
Ein & Ausstiegs Variante 6+ Flatzer Wand
Stefani-bock 6+ Flatzer Wand
Nově komentované:
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály
Dobrošovo 7- Bechyně
No Name 1 5 Bechyně
No Name 2 5 Bechyně
No Name 4 5+ Bechyně

 Nově v diskusi:
Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni |

 Nové komentáře:
Re: Ostuda | Re: bouldering | Na svůj dům si věšte co chcete.. | Re: Ostuda | Re: Trenýrky pana majora | Re: Ostuda | Re: bouldering | Re: bouldering | svoboda projevu | Re: Ostuda |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (45)
SP v boulderingu Praha 2025 (22)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (10)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (8)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (4)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
Nabízím odvoz do SWISS či ITÁLIE okolo 23.6. | Walter Bonatti- HORY MEHO ŽIVOTA | Koupím SWISS DZ 2025 | Statická a dynamická lana | Zánovní Triop Tiger (Eur 45) | garantovaná rychlá online půjčka zdarma | Nové lezečky Scarpa Mago a Scarpa Instinct VSR | Nemá někdo náhodou | La Sportiva Miura vel. 36 | Český Kras |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 890 
 Ne 
 987 
 Nevím 
 443 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.