LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nelez do cesty na kterou nemáš!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
45.Zedek 10022
46.Pelikán 10018
47.Jurečka 10006
Bouldry:
45.Chovanová 9050
46.F 8906
47.Oliva 8903
Hory:
28.Málek 2682
29.Zvonková 2677
30.Malý 2670

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5736 lezců
1158202 cest
Nové přelezy:
Beavis & B 9-/9
Mephisto 9-/9
Paracetamo 9+/10-
Jazvec 10-
Nuda V Jab 9
Penblwydd 9
Ironman 9+
Massaker 9+
Náladová 9+/10-
Mata Hari 10-

Stěny
Lezecká aréna - Jablonec nad Nisou
Studénka - Studénka
V 16 - Plzeň

Prodejny
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
HUDYsport - Brno
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

ME v lezení - Chamonix

Libor zlato Adam stříbro

Po strhujícím boji zvítězil Ramón Julian Puigblanque před Adamem Ondrou. V rychlosti zlato získal Libor Hroza.

OBTÍŽNOST:



Adam lezl jako vždy fantasticky, k vítězství mu však scházel jen jediný krůček.

Nejdříve do závodu nastoupil mladý zatím ne příliš známý lezec Sebastian Halenke a svým neskutečným výkonem (52+), předznamenal celou řadu překvapení. Jako například brzký pád silného Jakoba Schuberta.
Po mladičkém Němci však nastoupila stálice světových pohárů na obtížnost Španěl Ramón Puigblanque, který obecenstvo šokoval svým pomalým, ale nezadržitelným postupem směrem k topovému chytu. Přes řadu kiksů, kdy to vypadlo, že buď nedosáhne, nebo kdy mu vypluly nebezpečně nohy, se vždy nějak dokázal zkoncentrovat na další postup a dokonce i před závěrečným atakem i orazit. Jeho mohutný doskok do topového madla způsobil, že při výkmihu se na chytu jednou rukou neudržel a bylo z toho 53+ a suveréně první místo. Fantastické.
Když pak jako pátý lezoucí Adam Ondra, který také lezl naprosto s přehledem, plynule a bez zádrhelů, topové madlo jen pohladil, bylo z toho na pozadí fantastického výkonu Ramóna, naprosto skvělé druhé místo. A hlavně nádherná bitva. Díky za ni.
Místní favorit Francouz Romain Desgranges skončil zklamaně čtvrtý.

Muži:
1. Ramón Julian Puigblanque (ESP)
2. Adam Ondra (CZE)
3. Sebastian Halenke (GER)

Ženy:
1. Mina Markovic (SLO)
2. Janja Garnbret (SLO)
3. Jessica Pilz (AUT)


RYCHLOST:


Libor Hroza vybojoval první místo a místil se před jeho velkými rivaly Ukrajincem Bolderevem a Číňanem Zhongem.
Gratulujeme.

Ženy:
1. Libor Hroza (CZE)
2. Danyil Boldyrev (UKR)
3. Qixin Zhong (CHN)


SP A ME V LEZENÍ NA OBTÍŽNOST A RYCHLOST ZAČÍNÁ JIŽ TENTO VÍKEND V CHAMONIX. Za ČR závodí v obtížnosti Adam Ondra, Tomáš Binter, Martin Jech, Honza Zíma, Iva Vejmolová, Gábina Vráblíková, Tereza Svobodová. V lezení na rychlost nás reprezentují Libor Hroza ml. a Petr Burian.

Program:


Sobota 11.7.2015
9:00 kvalifikace muži a ženy v obtížnosti
15:00 kvalifikace muži a ženy v rychlosti
21:30 finále muži a ženy v rychlosti

Neděle 12.7.2015
10:00 - 12:30 semifinále muži a ženy v obtížnosti
21:00 finále muži v obtížnosti
22:00 finále ženy v obtížnosti

Přímé přenosy semifinálových a finálových kol bude možné sledovat na webu IFSC: www.ifsc-climbing.org a na stejném kanálu na youtube

Webové stránky k závodům::
Zde najdete informace o ….. Coupe du Monde

Všem reprezentantům držíme pěsti a přejeme úspěch!

Lezec.cz   [úpravy] 22:28 12.07.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Super!13:53:24 13.07.2015
Gratulace oběma a Liborovi dvojnásob!
Jirkaodpovědět 

 bodování14:17:04 13.07.2015
Tady mi jen uniklo... Pokud Adam topový chyt "pohladil", neměl by mít také 53+ jako Ramon? To že vynechal jeden krok (přebrání černé struktury) tím, že šel do topu křížem a dotkl se, by mělo být hodnoceno stejně. Má někdo fundovaný názor na pravidla? Nějak jsem tomu již v době přenosu neporozuměl, proč má Adam o rovný krok míň.

(o tom, že Ramon byl v topu "víc" nespekuluji ;) )
arteeeodpovědět 
 Re: bodování15:09:51 13.07.2015
Podle me se Adam topu nedotknul.
michalodpovědět 
 Re: bodování16:04:29 13.07.2015
Nekdy je drzeni konkretniho chytu obema rukama hodnoceno jako dalsi body. Bezne i na cz detskych zavodech. Jen rozhodci vidi co je za kolik bodu.
odpovědět 
  Re: bodování16:37:37 13.07.2015
Jj, Ramon ten posledni chyt prebral a pak teprve sel dal, proto ma o bod vic.
A neni to jen u nas na detskych zavodech, dvojchyt je normalni vsude, jde se to proste obema rukama da prebrat.
odpovědět 
  Re: bodování17:52:35 13.07.2015
To chápu, ale pokud mám tělesné proporce, které mi dovolují pokračovat dál anichž bych chyt v cestě přebral (viz zde dlouhý kříž), tak přeci by měl lezec obdržet počítaný již následný chyt. Protože pak by to znamenalo, že když oba dolezou do TOPu, ale jeden lezec vynechá chyt, tak by měl být bodově horší? to je nesmysl.

V případě Adama mi dáva smysl jen to, že se TOPu skutečně nedotkl vůbec, pak chápu asi těch 52+ (tedy snaha o krok do přebrání, ve kterém nebyl stabilně, a tak rozhodčí ten násah nepočítali jako pokus se dotknout TOPu.

Mě právě přišlo, že na videu nebylo moc vidět, zda na TOP dosáhl, tak mě zmátla formulace zde v příspěvku, že TOP "pohladil", to bych pak čekal 53+ jako Ramon.
arteeeodpovědět 
   Re: bodování18:33:58 13.07.2015
Pocita se posledni drzeny chyt nebo plus z posledniho drzeneho chytu. Kdyby oba vzali TOP nebo dalsi chyt v ceste, kdyz by to nebyl skok do topu, meli by ho zase drzeny.
Ale kdyz prave vynechas v dvojchytu tu druhou ruku, sel jsi jakoby z nizsiho chytu, takze mas plusem jen ten.
Kdyz to vezmes obema rukama a pak jdes dal, mas plusem jakoby ten vyssi chyt.
Proto ma Adam jen 52+ a Ramon udelal 52, 53 (druha ruka na strukturu a dalsi pohyb ve smeri cesty - preskladal nohy) a pak skocil. Proto 53+.
Dotknuti nebo nedotknuti se dalsiho chytu nema zadny vyznam, co zrusili minusy.
odpovědět 
    Re: bodování10:01:07 14.07.2015
Díky za vysvětlení.

Jinak velká gratulace Liborovi i Adamovi.
arteeeodpovědět 

 Gratulace22:30:22 13.07.2015
Blahopřeji Liborovi a Adamovi k titulům mistra a vicemistra Evropy! Skvělé výkony, klobouk dolů. Škoda, že Libor měl zraněný prst, a tak mu padla šance překonat světový rekord.
 
Alešodpovědět 

 ME15:52:06 15.07.2015
Předně borcům k medailím blahopřeji. :-) Jelikož byl svěťák zároveň ME, čekal bych od pisatele trochu víc, minimálně měla být zmínka o celé české repre. Článek v tomhle stylu, navíc umístěn na pravé straně Lezce, působí dojmem, že se jednalo pouze o nějaké lokální oddílové závody. Škoda. :-( 
Martinodpovědět 
 Re: ME a Čhs22:14:06 15.07.2015
Na delší článek musíš kouknout na stránky svazu. Je celkem legrace ho číst. Je tam napsáno proč ostatní reprezentanti nevyhráli.
odpovědět 

 Foto dne:
Mevlana
Ten Ten Konglomera´da L2, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (184087)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Varianta 4 Skály Pod Barborkou
Westwandriss 5a Oberösterreichische Voralpen
Alte Westwand 5c Oberösterreichische Voralpen
Franke 5c+ Oberösterreichische Voralpen
Paracetamol 9+/10- Manínska Úžina
Nově komentované:
Ironman 9+ Manínska Úžina
Diplomarbeit 6 Oberösterreichische Voralpen
Dvojčlenka VI Křížový Vrch
Sluneční Cesta V Hrubá Skála
Dvojčlenka VI Křížový Vrch

 Nově v diskusi:
Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan |

 Nové komentáře:
Re: Poručíme větru dešti | organizace | Stěna bude.... | Re: Nečekaný silný vítr | Re: Kde jsou naši? | Díky | Poručíme větru dešti | Re: zamknuti osmy | Re: Kde jsou naši? | Re: Nečekaný silný vítr |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (17)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
SP v boulderingu Praha 2025 (11)
Minisérie Správci skal (10)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (2)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
Velmi spolehlivá a bezplatná nabídka půjčky | Velmi spolehlivá a bezplatná nabídka půjčky | Nemá někdo náhodou | La Sportiva Miura vel. 36 | Český Kras | VW Transporter obytný | La Sportiva Solution comp vel 40. | Miury.. | Dolomity | cepíny , mačky - prodej |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 647 
 Ne 
 740 
 Nevím 
 234 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.