LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
12.Širůčková 11115
13.Churavý 11112
14.Bulička 11056
Bouldry:
12.Indrák 10200
13.Danda 10159
14.Pařík 10125
Hory:
5.Y 6736
6.Zaoral 6412
7.Švihálek 6070

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5736 lezců
1158497 cest
Nové přelezy:
D.D.T. 7B+
Poslední P 7C+
Big Fight 7C
Vtakopieso 7C
To Není Fu 7C+
Okupato 7C+
Lukáš Krpá 7C
Rukama To 9/9+
Steep Mud 9+/10-
Herr Kules 9/9+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Stefano Ghisolfi vylezl cestu Bibliographie 9c

Ital Stefano Ghisolfi vylezl cestu Bibliographie 9c ve francouzském  Céüse. Jednu z nejtěžších sportovních cest světa od Němce Alexe Megose, který jí loni po přelezu dal nejvyšší obtížnostní stupeň 9c, Stefano nacvičoval od června a včerejším přelezem se stal třetím lezcem, který dosáhl této obtížností. Poprvé stupeň 9c použil Adam Ondra své cestě Silence v norském Flatangeru v roce 2017.

Stefano na Instagramu v oznámení o úspěchu slibuje z přelezu video a děkuje za podporu a pozitivní komentáře:



Související zprávy:



Alex Megos oznámil přelez druhého 9c na světě


Podívejte se na celý film Adama Ondry Silence

Standa Holec   [úpravy] 07:25 25.08.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 9c?10:06:25 25.08.2021
Kluci u piva na Smíchově říkali, že to je spíš 9b+/9c
9codpovědět 
 Re: 9c?10:19:45 25.08.2021
Hele,tak to je už prostě nad slunce jasnější, dyť to vyleze každej trošku dobrej
odpovědět 
 Re: 9c?11:04:38 27.08.2021
No dokonce to rika i Stefano :)
accodpovědět 

 Historie11:40:46 25.08.2021
Historie se píše zde, nikoli v Tokyu...
Horst Umlaufodpovědět 
 Re: Historie14:57:48 25.08.2021
Aj tu, aj tam.
Ten krok v Tokiu nebol uplne podareny ale prve kroky byvaju taketo.
odpovědět 
 Re: Historie20:36:14 25.08.2021
To je pravda, vím kdo vylezl první 8c+, 9a nebo 9b, ale nevím kdo byl mistrem světa na obtížnost v roce 2018.
odpovědět 
  Re: Historie10:28:09 26.08.2021
upřímně - nebudeš si pamatovat taky prvního olympijského vítěze v lezení? z různých důvodů, byla to blbost, bylo to překvapení atd.
pařížského a další už pak budou dějiny znát tak týden dva, to je asi jasné
odpovědět 

 klasa01:17:05 26.08.2021
měl by se jako druhopřelezce vyjádřit dřív nebo později ke klase...
filosofyodpovědět 

 9b+13:26:33 26.08.2021
https://www.instagram.com/p/CTCR5t9siaC/

“steghiso (https://www.instagram.com/steghiso/) Yesterday and the day before I wanted to focus more on my journey, the climb and the people around the story of Bibliographie, I avoided on purpose talking about grades, but seems inevitable to do so. I took a day to think about it to find the right words. When I started trying Bibliographie I couldn't imagine I could climb it in one season, watching @Alexandermegos (https://www.instagram.com/Alexandermegos/) video the route seemed impossible and if it took him 60 days, I start projecting it thinking to come back over the years. In the end, I felt good on it from the beginning, found new beta for the crux (switching left and right hand compare to Alex), and new beta for the second crux. I climbed it in a total of 25 climbing days during this 3 months, and I tried to compared it to Change and Perfecto Mundo, changing my mind every other day. Change took me around the same time and Perfecto Mundo a bit more, but I feel all the 3 routes could fit all in the same grade range. I know I can climb a 9c, but for a route to be that grade it needs to be much harder than the existing 9b+s, and Bibliographie for me isn't. This doesn't mean I want to belittle the performance of anyone, neither Alex's or mine, it is still an incredible achievement (especially the first ascent that includes many more hard mental and physical aspects) but I just wanted to be honest about what I felt during the whole process on Bibliographie, and this is just my opinion, hopefully we will listen other soon. I would have been happy to be the third person to have climbed 9c, but I'm my heart I know I'm not (yet) 😉.”
Iodpovědět 
 Re: 9b+14:02:15 26.08.2021
Diky za post a respect Stefanovi ...
calimanodpovědět 
 Re: 9b+15:27:02 26.08.2021
Diky za post a respect Stefanovi ...
calimanodpovědět 
  Re: 9b+21:22:09 26.08.2021
Borec
Hodpovědět 
 Re: 9b+00:20:02 27.08.2021
Je to paaaaan!
odpovědět 

 Foto dne:

Anestetica, 7a
 Databáze cest:
Všechny cesty (184122)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
KMF Plus 7A+ Hlavatice
Oliva 5a Paklenica
Die Neue 6+ Oberthal-Prigglitz
Auf Der Bäume Ihr Affen 6+ Oberthal-Prigglitz
Good Fellow 9 Rudawy
Nově komentované:
Georezonance 7+/8- Srbsko
Georezonance 7+/8- Srbsko
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály

 Nově v diskusi:
Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan |

 Nové komentáře:
Re: Ostuda | Re: Nečekaný silný vítr | Re: Nečekaný silný vítr | Re: Ostuda | Re: D | Re: Ostuda | Re: Ostuda | Re: D | D | Re: Nadhera |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (62)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (8)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (5)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
Hledá se spolulezec do Finale ligure | Nabízím odvoz do SWISS či ITÁLIE okolo 23.6. | Walter Bonatti- HORY MEHO ŽIVOTA | Koupím SWISS DZ 2025 | Statická a dynamická lana | Zánovní Triop Tiger (Eur 45) | Nové lezečky Scarpa Mago a Scarpa Instinct VSR | Nemá někdo náhodou | La Sportiva Miura vel. 36 | Český Kras |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 993 
 Ne 
 1104 
 Nevím 
 533 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.