LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Brr to je zima. Tak na tohle, na tohle jsme se těšili, kvůli tomu jsme trénovali, strádali a šetřili, kvůli týhle cestě jsme tady!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
33.Reich 10254
34.Chejn 10225
35. 10178
Bouldry:
33.Chytil 9453
34.Kümmel 9450
35.Ďurech 9356
Hory:
13. 5018
14.Louda 4820
15.Najman 4679

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5736 lezců
1158467 cest
Nové přelezy:
Rukama To 9/9+
Steep Mud 9+/10-
Herr Kules 9/9+
Teoria Cha 9
Tryb Samol 10
Good Fello 9
Passyrájot 7C
Džonova 10-/10
Čekání Na Xc
Starostovi Xc

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vídeňské Alpy a začátek sezony

Ve „Vídeňských Kalk Alpách“ nastaly vynikající podmínky pro skialpinismus. Stabilní hranice

sněhu nad 1200m n.m., jarní bezpečný pevný firnový sníh, lavinové nebezpečí č.1 . 



 



Nastal ten správný čas vyzkoušet  i trochu extrémnější 40 st. žlaby .Ledovatý firn ve stínu držel při přeskocích dobře.



 



Sjezd  alpského stupně 4. Dojezd z dvoutisícovky už byl v pohodě na sluncem prozářené jižní svahy .


 



O víkendu  18.12.  má příjít ze SZ fronta se sněžením, takže si sluníčka do Vánoc asi už moc neužijem.


Tomáš Tisovský   [úpravy] 14:13 15.12.2004Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zadost o upresneni17:07:42 15.12.2004
Kdy to bylo? Nejak to z clanku neplyne (nebo si je mozne domyslet 10-12. prosince?), stejne tak, co to bylo presne za kopce/zlaby... Muzes to trochu upresnit?
Ten kdo o tom neco vi...odpovědět 

 A co to je "sjezd alpskeho stupne 4?"19:51:48 15.12.2004
Znam stupnici Labandovu francouzskou (S1-S6/F-D), svycarskou (BS-MS-TBS s pridavky A jako "alpinisticka vlozka), pak taky Shoshoaniho (1.1.-x.x., ale o te mimo Francii nikdo nikdy neslysel), pak by tu jeste bylo simplisticke deleni Rotherovskych pruvodcu na vylety modre (<25), cervene (25<x<35) a cerne (>35), ale stupen 4???

Diky za osvetu,

  Lenka K.
Lenka K.odpovědět 
 Re: A co to je "sjezd alpskeho stupne 4?"22:15:41 15.12.2004
Klasifikaci sjezdu jsem nikdy podrobne nestudoval, ale rekl bych ze se jedna o klasifikaci pouzivanou i S. Klaucem v pruvodci po tatrach. Nicmene 4 by melo byt uz celkem zajimave lyzovani...
Radek
zobanodpovědět 
  Re: A co to je "sjezd alpskeho stupne 4?"08:38:28 16.12.2004
Jedná se o pohoří Hohe Veitsh Alpe, vrchol 1980m -přesná trasa sjezdu - jižní žlab Shallerrine pod dráty zásobovací lanovky na AV chatu.
Dostupnost z Brna cca 3,5 h autem.

Klasifikace je naprosto přesně dle rakouzských standartů- viz cca min. 6 publikací o skialpinismu p. Auferbauera. Dokládám vloženou charakteristikou z internetu jiného autora:

Charakteristik:
Die "Normalroute" von Süden her auf die Hohe Veitsch ist längst kein Geheimtipp mehr und somit auch sehr stark frequentiert. An schönen Wintertagen wurden auf der Aufstiegsspur auch schon mehr als 40 Tourengeher auf einmal gesichtet. Empfehlenswert ist ein Besuch der Hohen Veitsch, dem Hausberg über dem Mürztal allemal.

Exposition/Hangausrichtung:
süd
Dauer:
Aufstieg: 2,5 Std. (davon 2 Std. bis zum Graf-Meran-Haus)
Abfahrt: 30 min
Höhendiff.: 830 Hm
Schwierigkeit:
III, steiler Bergrücken bis zum Graf-Meran-Haus

IV: Abfahrt durch die Schallerrinne

Talort:
Großveitsch (669m) Stützpunkte:
Graf-Meran-Haus (1836m)
Ausgangspunkt:
Ghf. Scheikl (1154m)
Tourenverlauf:
Zufahrt von Großveitsch bis zum Gasthof Scheikl am Ende der Fahmöglichkeit (Schlepplift). Über die Skipiste aufwärts bis zur Bergstation des Schleppliftes, hinter dieser über den Rücken aufwärts bis zum Beginn des steilen Bergrückens und auf diesem aufwärts bis zum Graf-Meran-Haus.
Vom Graf-Meran-Haus in nordwestlicher Richtung etwas 20-30min entlang der Stangenmarkierung aufwärts zum Gipfelkreuz der Hohen Veitsch.
Abfahrt: Die Standardabfahrt führt durch die Schallerrinne, die etwa 300m westlich des Graf-Meran-Hauses ansetzt. Eine weitere Abfahrtsmöglichkeit ist das Hundsschupfnloch (Steilrinne, nur bei besten Bedingungen befahren!!), die unweit östlich des Graf-Meran-Hauses ansetzt, und in den Lahnboden hinabführt.
Tom-autorodpovědět 
   Re: A co to je "sjezd alpskeho stupne 4?"08:51:36 16.12.2004
Diky za vyjasneni, problem je v tom, ze se mezi sebou nedokazi dohodnout ani vychodni Rakusani se zapadnimi, natoz jiznimi ci dokonce jinymi narodnostmi. V Tirol, Suedtirol a i Schneeweiss v Nejhezcich turach Rakouska pouziva jednoduche deleni "lehka-stredne tezka-tezka" tura (obdobne deleni jako modra-cervena-cerna).

Ja, a jeste oprava: klasicka svycarska klasifikace je spravne MS-BS-TBS (=MS-GS-SGS), nikoliv tak, jak jsem puvodne uvedla.

Lenka K.
Lenka K.odpovědět 
    Re: sjezd09:03:15 16.12.2004
Je to tak,každá země má trošku jiné členění pro skialp trasy.
Tomodpovědět 
     Re: sjezd09:22:38 16.12.2004
No, ale Tyrolsko je taky v Rakousku, ze. ;)

Lenka K.
Lenka K.odpovědět 
    Re: A co to je "sjezd alpskeho stupne 4?"07:51:53 17.12.2004
Hehe :-) A neni to jedno?
pospeczodpovědět 
     Re: A co to je "sjezd alpskeho stupne 4?"10:53:10 17.12.2004
No, mozna kdyby ses pri nejakem prechodu najednou octl na vrsku 45 kuloaru, o nemz by sis diky zmatkum v klasifikacich myslel, ze ma byt max. 35, tak by Ti to mozna jedno nebylo.

Kdyby byl stejny bordel v klasifikaci lezecke, tak nevim, nevim.

Hore zdar,

Lenka K.
Lenka K.odpovědět 

 Foto dne:

Anestetica, 7a
 Databáze cest:
Všechny cesty (184121)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Oliva 5a Paklenica
Die Neue 6+ Oberthal-Prigglitz
Auf Der Bäume Ihr Affen 6+ Oberthal-Prigglitz
Good Fellow 9 Rudawy
Underground King 9- Rudawy
Nově komentované:
Georezonance 7+/8- Srbsko
Georezonance 7+/8- Srbsko
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály

 Nově v diskusi:
Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan |

 Nové komentáře:
Re: Nečekaný silný vítr | Re: Nečekaný silný vítr | Re: Ostuda | Re: D | Re: Ostuda | Re: Ostuda | Re: D | D | Re: Nadhera | Re: Trenýrky pana majora |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (61)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (8)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (5)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
Hledá se spolulezec do Finale ligure | Nabízím odvoz do SWISS či ITÁLIE okolo 23.6. | Walter Bonatti- HORY MEHO ŽIVOTA | Koupím SWISS DZ 2025 | Statická a dynamická lana | Zánovní Triop Tiger (Eur 45) | Nové lezečky Scarpa Mago a Scarpa Instinct VSR | Nemá někdo náhodou | La Sportiva Miura vel. 36 | Český Kras |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 908 
 Ne 
 1017 
 Nevím 
 460 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.