LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Gravitace je sviňa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
16.Šofránko 10942
17.Lukášek 10878
18.Melen 10832
Bouldry:
16.Širůčková 10106
17.Štípek 9956
18.Lavička 9950
Hory:
7.Švihálek 6070
8.Černý 6007
9.Bloudek 5970

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5738 lezců
1158910 cest
Nové přelezy:
Čokiáda 8+/9-
Doping 9
Trativod 9
Nuda V Jab 9+/10-
Arachnofob Xb
Magor 80 Xc
Družba 9+/10-
Extáze 9
Raiden 8A
Push The T XIa

Stěny
Prysk - Prysk
HOKOK Sport Kladno - Kladno
Lezecké centrum Vertikon - Zlín

Prodejny
Dap Sport - Hradec Králové
bart´s port - Praha 2
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ital zahynul na Dhaulagiri: proč spadl i se stanem?

Italský horolezec Simone La Terra zahynul koncem dubna na Dhaulagiri. Podle prvních zpráv ho i se stanem strhl 2018 silný poryv větru. Španělský horoportál Desnivel.com pátral na místě po podrobnostech neštěstí.

Podle jeho zjištění Simone postavil stan na mimořádně strmém místě ve výšce 6976 m a ačkoli měl pocit, že se zabezpečil lanem, zřejmě to tak neučinil. Při radiové relaci se základním táborem říkal, že postavil stan na plošině ve vertikální zóně skoro visící do prázdna. A že je lanem zajištěn v úvazku. Ze zdola mu prý vyčítali, že není v Yosemitech ale na Dhaulagiri. Podle všeho byl unaven, a zapomněl se lanem zajistit, a to jak stan, tak sám sebe do úvazku.

Svědectví vychází od Italova polského parťáka Valdi Kovalewskeho, který s ním šel při společné aklimatizaci  nahoru. Oba lezli v rámci mezinárodní expedice, již vedla Španělka Catalina Quesada Castro. Polák Valdi Kovalewsky se to odpoledne na rozdíl od Itala rozhodl jít do vyššího tábora do výšky 7200 metrů, aby se zde lépe aklimatizoval. Silný vítr ho pak přiměl jít zpět za Italem, který mu připravoval ve stanu místo. Simone při tom změnil polohu a v kombinaci se silným poryvem větru spadl i se stanem dolů.

Po neštěstí našli jeho tělo ve výšce 6100 m.

desnivel.com: Así fue el accidente y rescate de Simone La Terra en el Dhaulagiri

thehimalayantimes.com: Italian dies in season’s first casualty on Mt Dhaulagiri

sth   [úpravy] 06:21 14.05.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
kvalifikace ženy
SP Praha 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (184178)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Brytanowe Berety 6+ Sokoliki
Moherowe Berety 7- Sokoliki
Zajecze Serce 5+ Sokoliki
Waleczne Serce 7+ Sokoliki
Ach Tak Przyjemnie 5 Sokoliki
Nově komentované:
Družba 9+/10- Manínska Úžina
Pod Slaněním VI Ostaš
Stará Cesta III Ostaš
Georezonance 7+/8- Srbsko
Georezonance 7+/8- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Lezecky Korno | Re: Lezecky Korno | Re: Lezecky Korno | Nová jistítka | Kavčí lom | Re: Lezecky Korno | Lezecky Korno | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni |

 Nové komentáře:
Bída | Re: Trenýrky pana majora | Re: Trenky zmizely, guma zůstala | Re: D | hezky | Inu | Trenky zmizely, guma zůstala | Re: Trenýrky pana majora | Re: D | Re: Ostuda |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (64)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (9)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (9)
Metodické ústřižky VI. (1)
SP v boulderingu Bern, Švýcarsko (1)
Film: Will Bosi a cesta Excalibur 9b+ v Arcu (1)

 Nově v inzerci:
Sandály Teva Forebay | pracovníka | Dachstein | Tenaya Oasi UK 8 (42) | pánské Kraťasy DIRECT ALPINE CRUISE M | Nové lezečky Scarpa Mago a Instinct VSR | preska+smyce Drátník | Hledá se spolulezec do Finale ligure | Nabízím odvoz do SWISS či ITÁLIE okolo 23.6. | Walter Bonatti- HORY MEHO ŽIVOTA |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1098 
 Ne 
 1215 
 Nevím 
 629 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.