LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
51.Hebelka 9976
52.Brajer 9966
53.Černík 9956
Bouldry:
51.Tra 8884
52.Chochola 8853
53.Kollár 8853
Hory:
27. 2726
28.Nehasil 2710
29.Malý 2695

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5766 lezců
1171768 cest
Nové přelezy:
Malá Postu 9+/10-
Black Shad 10+/11-
Body Elect 9-
Athletico 9+/10-
Killerinst 9+/10-
Tu Mismo C 9+/10-
Chameleon 9+/10-
Sternenkin 9
K šáníčku Xa
Aliens Sin 8+/9-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou
Horolezecká stěna Staré Hradiště - Staré Hradiště

Prodejny
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

ČHS: Cestovní pojištění - upozornění v souvislosti s koronavirem

logo ČHSČHS zveřejnil upozornění Pojišťovny UNIQA a.s. k epidemii koronaviru s tím, že "v tuto chvíli poskytuje UNIQA dobrovolně nad rámec pojistných podmínek mimořádně pojistné plnění z cestovního pojištění i v zónách, kam je dle Ministerstva zahraničních věcí doporučeno necestovat..."

Více viz plné znění upozornění, které ČHS zveřejnil v úterý 3.3.2020:

V tuto chvíli poskytuje UNIQA dobrovolně nad rámec pojistných podmínek mimořádně pojistné plnění z cestovního pojištění i v zónách, kam je dle Ministerstva zahraničních věcí doporučeno necestovat pokud byla tato oblast označena jako nedoporučená s ohledem na výskyt koronaviru.

Plnění se ovšem nevztahuje na zdravotní komplikace v souvislosti s koronavirem COVID-19. V ostatních případech je cestovní pojištění platné dle sjednaného rozsahu v souladu s pojistnými podmínkami.

Pojišťovna doporučuje sledovat web MZV ČR."


Zdroj:

horosvaz.cz: Cestovní pojištění - upozornění v souvislosti s koronavirem COVID-19

Standa Holec   [úpravy] 09:13 06.03.2020Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Dotaz09:40:25 06.03.2020
Ono je někde v podmínkách napsaný, že pojištění obecně neplatí v "v zónách, kde je dle Ministerstva zahraničních věcí doporučeno necestovat"? Nevíte to někdo z hlavy? Nemám možnost teď podmínky pojištění důkladně prostudovat. Díky.
Tomodpovědět 
 Re: Dotaz10:10:43 06.03.2020
Ahoj, pojištění kryje nahodilá rizika. Pokud dobrovolně akceptujeme zvýšené riziko - např. vědomým vycestováním do oblasti se zvýšeným rizikem nákazy, do válečných zón a pod., může pojišťovna argumentovat tím, že toto zvýšené riziko není kryté v rámci běžného pojištění. Soud by dal v takovém případě pojišťovně zřejmě za pravdu. Nesouvisející pojistné události - např. zlomím si v Itálii při lyžování nohu - ovšem kryté jsou. Výluka by se týkala jen nákladů vzniklých ve spojitosti s nákazou coronavirem.
aTomodpovědět 
  Re: Dotaz11:55:10 06.03.2020
V rychlosti jsem dohledal v pojistných podmínkách, zvláštní část, část A, článek 2:

odst. 1. Pojistnou událostí v pojištění léčebných výloh je úraz nebo nepředvídatelné akutní onemocnění pojištěného v zahraničí vyžadující ambulantní či nemocniční ošetření nebo léčení.

Na tom nepředvídatelném onemocnění se asi budou točit...
Honzaodpovědět 
  Re: Dotaz12:16:37 06.03.2020
Myslím, že ty válečné zóny jsou v podmínkách jako nepojistitelné.
Smejčiodpovědět 
  Re: Dotaz12:37:04 06.03.2020
Myslím, že ty válečné zóny jsou v podmínkách jako nepojistitelné.
Smejčiodpovědět 
   Re: Dotaz13:05:37 06.03.2020
Díky, za komenty. Tím pádem je ale informace, že UNIQUA dělá něco "nad rámec" tím, že by normálně plnila vše kromě onemocnění COVID nepravdivá. Není to nic nad rámec, je to prostě normální povinnost pojišťovny.
Tomodpovědět 
    Re: Dotaz14:55:21 06.03.2020
UNIQA a Kooperativa budou hradit vše kromě léčení související s koronavirem. To ale nejspíš v Evropě většina nakažených stihne léčit až doma. Horší to je u Allianz, která nechce hradit nic, pokud se to přihodilo v oblastech s výskytem koronaviru. Jde především o storna u cestovních kanceláří i v případě důvodů, které běžně uznávají. To znamená, když dostanu v Praze infarkt a mám zaplacený zájezd do Cortiny a budu ho chtít stornovat (mám pojištěné storno), tak mi Allianz zřejmě nic nedá.
PeS odpovědět 
     Re: Dotaz15:28:51 06.03.2020
S Allianz mám veskrze špatné zkušenosti a všechny pojistné smlouvy u nich jsem ukončil a spousta mejch kamarádů taky.
Lubošodpovědět 
      Re: Dotaz11:29:39 07.03.2020
Přidávám se. je to šrot mezi pojišťovnami
Rokoodpovědět 
     Re: Dotaz15:48:21 06.03.2020
"zřejmě" se pleteš. Nebo máš hodně nestandardně sjednané storno.
odpovědět 

 A co toto15:14:09 06.03.2020
https://www.kurzy.cz/ zakony/89-2012- obcansky-zakonik/ paragraf-2535/
Zuzkaodpovědět 

 POvinna karantena po navrate z IT15:29:15 06.03.2020
https://www.facebook.com/ CT24.cz/photos/a.417745659008/ 10158463492464009/ ?type=3&theater
(Odstran 3 medzery)
Miroodpovědět 
 Re: POvinna karantena po navrate z IT15:42:50 06.03.2020
Tak to vypadá, že letos bude na Velikonoce v Arcu volno.
Tomodpovědět 
  Re: POvinna karantena po navrate z IT15:52:58 06.03.2020
Takze jedem ne?
odpovědět 
   Re: POvinna karantena po navrate z IT16:31:20 06.03.2020
Ne
odpovědět 
    Re: POvinna karantena po navrate z IT20:55:04 06.03.2020
Jo,... Cov se přesouvá na sever
odpovědět 
    Re: POvinna karantena po navrate z IT20:55:08 06.03.2020
Jo,... Cov se přesouvá na sever
odpovědět 
   Re: POvinna karantena po navrate z IT21:02:49 06.03.2020
Tak do obchodu s rouskou, pak umyt ruce a je to. Na skale uz nic nikdo nechyti. Jen se radsi nelibat s italkama...
misakodpovědět 
    Re: POvinna karantena po navrate z IT20:00:11 07.03.2020
Kdo by se libal...???
odpovědět 

 Foto dne:
Purgatorio
Il Paradiso Non Puo Attendere, 7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (185692)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Piccola Orazione 7b Dolomiti
Wackelpeter 5- Frankenjura
Z Komín II Adršpach
Ostermarsch 2.0 6 Frankenjura
Severozápadní Cesta I Rájec - Ptačí Stěny
Nově komentované:
Stará Cesta III Adršpach
Stará Cesta III Adršpach
Severovýchodní Stěna VIIb Hrubá Skála
Nebelflucht 6- Gesäuse
Když Švestky Zrály Xa Prachov

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: BoSý | D | Re: Krása | Jo, jo | Re: BoSý | Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: zbabělec | zbabělec |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | Testarossa starý model | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 | eathered Friends Volant péřová bunda XXL | Ocún Striker 38,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2008 
 Ne 
 2296 
 Nevím 
 1506 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.