LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5822 lezců
1188611 cest
Nové přelezy:
Devizový P 9-
Blueberry Xb
Slimeline 7C
Ansazi 7c
Kamarát Do 9
Tanec S Vl 11-
Vodní Svět Xb
Skurutí Bě Xb
Poslední V 10-
Poslední V 10-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na ME ve skialpinismu 2 stříbrné medaile pro ČR

smNa Mistrovství Evropy ve skialpinismu vyhráli dnes ve Francii čeští reprezentanti dvě stříbrné medaile v závodě Vertical Race.

Získali je kadeti Karolina a Radek Grohovi z AKLVK ALPINE PRO SKI TRAB teamu Janské Lázně.
Mistrovství Evropy začalo dnes ve francouzském středisku Morzine - Avoriaz.
Závod "Vertical Race" je časovka do vrchu. V neděli je na programu závod seniorských dvojic „Team Race“, v pondělí na osvětlené trati večerní štafety „Relay“ a posledním závodem bude středeční závod jednotlivců všech kategorií „Individual Race“.

Oficiální stránky k Mistrovství Evropy ve skialpinismu 2007:
www.ffme.fr/morzine-avoriaz

Jak to dnes probíhalo?

Přesně týden po domácím šampionátu ve Špindlerově Mlýně se ve Francii v úvodním závodě Mistrovství Evropy ve skialpinismu ve skvělé formě představili sourozenci Karolína a Radek Grohovi. Na start závodu se v devět hodin ráno postavilo 64 kadetů a juniorů, pro které bylo připraveno převýšení 650 metrů. Startovalo se zhruba v polovině cesty z Morzine do výše položeného zimního střediska Avoriaz. Radek Groh do cíle došel celkově na šestém místě společně s nejlepšími juniory a ve své kategorii kadetů tak stříbrnou medailí dodatečně oslavil svoje páteční narozeniny. Výborně si počínal i prvním rokem závodící Ondřej Fejfar, vítěz loňského Českého poháru v běhu do vrchu, který v kadetech vybojoval sedmé místo. Radkova sestra Karolína nestačila pouze na francouzsku Ferranovou, která si s přehledem poradila i se všemi juniorkami na trati. V juniorech se dále představili Jan Hepnar, Roman Jadamus a Adam Brožek a obsadili čtrnáctou, jednadvacátou a třiadvacátou příčku.
Senioři startovali o hodinu později přímo v Morzine. Čekala je trasa s převýšením 1030 metrů, místo cíle bylo společné s juniorskými kategoriemi. Na startu se prezentovalo 104 závodníků včetně kategorií „Espoir“ do třiadvaceti let. Vítězem se stal při selhání rodáka z Morzine Patrika Blanka, který obsadil „až“ čtrnáctou příčku, další z domácích závodníků Florent Perrier. Kategorii žen ovládla „Espoirka“ Laetitia Roux, která potvrdila nadvládu francouzských barev. Z českých reprezentantů v kategorii do 23 let startovali Dita Formánková a Pavel Vondra a v cíli byli klasifikováni na desátém respektive osmnáctém místě. Mezi ženami měla česká výprava zastoupení v podobě Alice Korbové, která obsadila jedenatřicáté místo. V nejpočetnější kategorii mužů byl nejlepší z Čechů na trati Roman Kuczynský na třicátém sedmém místě. Petr Maliga obsadil čtyřiačtyřicátou příčku, Martin Cienciala devětačtyřicátou a Jan Pochobradský sedmapadesátou příčku.
Nejúspěšně7jší zemí první den byla domácí Francie se ziskem šesti zlatých medailí. Česká republika je prozatím na čtvrtém místě v počtu medailí za Francií, Itálií a Španělskem.
V nedělním závodě dvojic seniorů startují vítěz domácího šampionátu Mirek Duch s Romanem Glajcarem, Jan Pochobradský s Martinem Ciencialou a ženská dvojice Alice Korbová s Ditou Formánkovou.


Karolína Grohová - 2. místo - kadetky

foto by © Štěpán Pleskač



Verical Race - svah 

foto by © Štěpán Pleskač




Radek Groh - 2. místo - kadeti

foto by © Štěpán Pleskač





Vítěz muži A Florent Perriers

foto by © Štěpán Pleskač


VÝSLEDKY:

KADETKY
1  FERAN LEONIE FRA 30.31.5
2  GROHOVA KAROLINA CZE 31.53.0
3  WAJDA JULIA POL 32.16.2

KADETI
1  GACHET XAVIER FRA 24.53.6
2  GROH RADEK CZE 25.17.9
3  PINSACH RUBIROLA MARK ESP 25.30.1
7  FEJFAR ONDREJ CZE 26.33.8

JUNIORKY
1 MERCIER JESSICA FRA 30.53.7

JUNIOŘI
1    JORNET BURGADA KILIAN  SPA 23.38.1
14  HEPNAR JAN CZE 26.52.8
22  JADAMUS ROMAN CZE 28.43.3
24  BROŽEK ADAM CZE 29.24.9

ESPOIR  M (do 23 let)
1    HOZKNECHT LORENZO ITA 41.32.0   
18  VONDRA PAVEL CZE 55.17.3


ESPOIR  W (do 23 let)
1    ROUX LETETITIA FRA 46.44.7 
10  FORMÁNKOVÁ DITA CZE 1.09.51.2


SENIOR M
1    PERIER FLORENT FRA 39.48.1
37  KUCZYNSKI ROMAN CZE 47.44.6
44  MALIGA PETR CZE 49.14.9
49  CIENCIALA MARTIN CZE 50.36.4
57  POCHOBRADSKÝ JAN CZE 52.03.8

SENIOR W
1  ROUX LETETITIA FRA 46.44.7 
31 KORBOVÁ ALICE CZE 1.03.38.7





Štěpán Pleskač   [úpravy] 11:10 24.03.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Cesta Pro Lenku, 5+
 Databáze cest:
Všechny cesty (187854)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kloboučník 6+ Buda
Hadice 6 Buda
Watson Direct 8- Piestingtal
Jeníček 6+ Buda
Mařenka V Buda
Nově komentované:
Operatore Ecologico 6C Chironico
Zen Boulder 6A+ Chironico
Il Succhio Selvaggio 7c Brojon
Nebraska 6b+ Bassilandia
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka

 Nově v diskusi:
Re: Dřevěná posilovací lišta-Nález | Dřevěná posilovací lišta-Ztráta | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: ale prd | Zavody | zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Inu | ale prd | Re: Duplicita | Pozor. | kňůůůů | Re: Duplicita | Duplicita |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (23)
MČR v boulderingu (9)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (1)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
Dřevěná lišta- Panťak | Bunda na Bleším trhu | koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1518 
 50 dní v divočině 
 1048 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1341 
 Andrea 
 1091 
 Ashima 
 892 
 Barkley Marathon 
 918 
 B.I.G. - světové prvenství 
 969 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 858 
 Gálfy - Horský život 
 818 
 Jak se staví ledovec 
 800 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1147 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 943 
 Lezci z Manína 
 972 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 856 
 Operace Nos 
 970 
 Plamen nikdy nezhasne 
 856 
 Pohlednice z konce světa 
 1090 
 Pomíjivost ledu 
 835 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 862 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 876 
 Rhapsodia Corcontica 
 860 
 Sama 
 1019 
 Šampioni zlatého údolí 
 947 
 S lyžemi v oblacích 
 1104 
 Tenaya Traverse Challange 
 940 
 Tenkrát na východě 
 1103 
 Velká alpská silnice - 73 
 891 
 Za oponou velehor 
 1080 
 Zápasník Dee Dee 
 938 
 Životní výprava 
 971 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.