LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nedělej krok, ze kterého se nemůžeš vrátit.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
3.Trojan 12234
4.Stribrny 11725
5.Štípek 11719
Bouldry:
3.Novák 10925
4.Stráník 10850
5.Jungling 10628
Hory:
28.Málek 2682
29.Zvonková 2677
30.Malý 2670

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5736 lezců
1158200 cest
Nové přelezy:
Beavis & B 9-/9
Mephisto 9-/9
Paracetamo 9+/10-
Jazvec 10-
Nuda V Jab 9
Penblwydd 9
Ironman 9+
Massaker 9+
Náladová 9+/10-
Mata Hari 10-

Stěny
Makak LBC - zrušena - Liberec
Umělá lezecká stěna - II.ZŠ - Moravská Třebová
Na Nivách - Trutnov

Prodejny
HUDYsport - Strakonice
HUDYsport - České Budějovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Příručka UIAA "Manuál alpinismu - léto" v češtině

Česká mutace obsáhlé metodické příručky UIAA - Alpine Skills: Summer (s českým názvem - Manuál alpinismu: léto) vznikla ve spolupráci UIAA, ČHS, SHS James a ČAHP s technickou a finanční podporou Petzl Foundation.


Manuál obsahuje informace týkající se pohybu v letních horách (meteorologie, orientace, plánování a vedení tůry, záchrana) a informace týkající se alpinismu, lezení i vysokohorské turistiky.

Kniha je určena výhradně pro potřeby horolezeckých svazů a v obchodní síti ji nelze koupit, uvádí web horosvazu. Oddíly a členové ČHS si mohou příručku zakoupit na sekretariátu v (po ukončení stavu nouze), nebo si ji mohou objednat na mailu - ivana.travnikova@horosvaz.cz.

Cena příručky je 130 Kč, v případě zaslání poštou bude ke knize připočteno poštovné. Příručka je k dispozici také Knihovně ČHS.

Viz:

Příručka UIAA "Manuál alpinismu - léto" je k dispozici v češtině

Manuál UIAA - obálka

Standa Holec   [úpravy] 06:50 07.04.2020Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 podrobnosti15:28:54 09.04.2020
Kdyby někoho zajímaly detaily vzniku, náhledy stránek nebo třeba informace o "spolupráci" ČHS...
https://devcezhor.cz/manual-alpinismu/
Jéňaodpovědět 

 Redakce01:20:00 05.06.2020
Díky za tento počin, je to hezká shrnující publikace se zajímavým didaktickým konceptem (ověřovací shrnutí na konci každé tematické části).

Jen mi přijde škoda, že kniha nedostala ještě trochu pozornější redakci a korekturu. Překlad je často relativně kostrbatý, někdy (výjimečně) až obtížně srozumitelný. Spousta překlepů, vynechaných spojek a podobně. Nekonzistence v pojmech, některé pojmy jsou přeloženy dost "kreativně", kdy obvykle užívaný český termín je jiný. Řada nepřeložených nebo jen částečně přeložených obrázků. Několik obrázků působí dojmem, že se u nich vytratil popisek. A speciální špek na závěr: ledovec Džuguturlučat si to místo přímé cesty originál -> česká transkripce cestoval přes francouzštinu a angličtinu, takže se z něj stal Djougoutourloutchat :-D
Tadeáš Gregorodpovědět 
 Re: Redakce01:23:45 05.06.2020
A ještě - předmluva ve slovenštině k jinak komplet česky psané knize mě taky docela zaskočila...
Tadeášodpovědět 

 Foto dne:
Mevlana
Ten Ten Konglomera´da L2, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (184087)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Varianta 4 Skály Pod Barborkou
Westwandriss 5a Oberösterreichische Voralpen
Alte Westwand 5c Oberösterreichische Voralpen
Franke 5c+ Oberösterreichische Voralpen
Paracetamol 9+/10- Manínska Úžina
Nově komentované:
Ironman 9+ Manínska Úžina
Diplomarbeit 6 Oberösterreichische Voralpen
Dvojčlenka VI Křížový Vrch
Sluneční Cesta V Hrubá Skála
Dvojčlenka VI Křížový Vrch

 Nově v diskusi:
Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan |

 Nové komentáře:
Re: Poručíme větru dešti | organizace | Stěna bude.... | Re: Nečekaný silný vítr | Re: Kde jsou naši? | Díky | Poručíme větru dešti | Re: zamknuti osmy | Re: Kde jsou naši? | Re: Nečekaný silný vítr |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (17)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
SP v boulderingu Praha 2025 (11)
Minisérie Správci skal (10)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (2)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
Nemá někdo náhodou | La Sportiva Miura vel. 36 | Český Kras | VW Transporter obytný | La Sportiva Solution comp vel 40. | Miury.. | Dolomity | cepíny , mačky - prodej | Tessin rock 2021 | Lezečky Gripit 30 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 647 
 Ne 
 740 
 Nevím 
 234 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.