LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
25.Slezáková 10580
26.Pelíšek 10491
27.Novák 10481
Bouldry:
25.Nespoutaný 9731
26.Urubčík 9725
27.Šťastný 9675
Hory:
21.Novotný 3598
22.Chomová 3276
23.Verner 3138

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5736 lezců
1158271 cest
Nové přelezy:
Cesta Živo 7C/7C+
Zase Cítím 9+
Beavis & B 9-/9
Mephisto 9-/9
Paracetamo 9+/10-
Jazvec 10-
Nuda V Jab 9
Penblwydd 9
Ironman 9+
Massaker 9+

Stěny
Stěny v Hejnici - Hejnice (okr. Liberec)
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
Vertigo lezecké centrum - Bratislava

Prodejny
HORALSPORT - KLADNO
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

První free solo "Regular Northwest Face" na Half Dome

Američan Alex Honnold volně vysoloval "Regular Northwest Face" (VI 5.12a, 23 délek) na Half Dome v Yosemitech.

Vypadáto, že pro Alexe Honnolda ze Sacramenta se free solo stalo lezeckou výzvou číslo jedna. Po free solu "Moonlight Buttress" 5.12d (7c) v Zionu v Utahu letos v dubnu a free solu "Astromana" a "Rostrumu" za jeden den v roce 2007, přidává další parádní kousek. Dne 6. září volně vysoloval "Regular Northwest Face" (VI 5.12a, 23 délek) na Half Dome. Výstup mu zabral 2 hodiny a 50 minut.
Před svým free solem lezl Honnold cestu dohromady pětkrát, včetně volného přelezu minulý rok a volného přelezu dva dny před solem.

O cestě Honnold říká, že i když jsou délky na Half Dome lehčí než  v Moonlight Buttress, bylo volné solo této cesty  celkově daleko obtížnější, po fyzické i psychické stránce. Cesta je mnohem delší a tři délky za 5.11+ ho čekaly v závěru cesty.



Zdroje:
Foto: Aleš Vysloužil
Climbing.com

Simona    [úpravy] 10:24 13.09.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 freeeee16:34:14 13.09.2008
jooooo, jen tak dál. Regular je fakt super pekna cesta.....  aloha alda
aldaodpovědět 

 kurna10:13:12 14.09.2008
sa chcem spytat je tu este dakto kto leze aj s lanom?:)
matoodpovědět 
 Re: kurna03:27:00 15.09.2008
ne to uz neni dneska styl, na lezci v denicku to je za 0 bodu :)
odpovědět 

 Opravdu první?15:14:40 15.09.2008
Co Dean Potter, ten to při speed ascent nelezl free solo? V Zakových "Rock Stars" má sice na zádech panenku lana, ale je focenej v ZigZag délkách jak to leze volně (a bez jištění). V podstatě klíčové délky jsou 5., 3× ZigZag a délka nad "Thank´s Giving Ledge". Zbytek je obtížnost do 5.10c (tedy žádný extrém). Z toho bych soudil že Potter to lezl volně už dávno před tím.
Staníkodpovědět 
 Re: Opravdu první?09:10:08 16.09.2008
To máš určitě pravdu, ale na fotkách je Dean focen s lanem, sedákem a friendy, měl tedy možnost se v těžkých místech jistit, lezl cestu solo, v jeho případě se jednalo o speed solo. Honnold cestu lezl na lehko, jen s pytlíkem, tedy free solo.
 simodpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace
SP Praha 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (184102)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Herbstrakete 10- Frankenjura
Streaming 6b+ Siracusa
Hidde Hole 6c+ Siracusa
Mollicone 6b Siracusa
Latino E Greco 6b+ Siracusa
Nově komentované:
Hraniční Syndrom VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
KitKatClub Xa Labské Údolí - Levý Břeh
KitKatClub Xa Labské Údolí - Levý Břeh
Ost Ist Wahn 8 Frankenjura
Ironman 9+ Manínska Úžina

 Nově v diskusi:
Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan |

 Nové komentáře:
Re: Nečekaný silný vítr | Re: Nečekaný silný vítr | Re: Stěna bude.... | Re: Nečekaný silný vítr | Re: Ostuda | Re: Stěna bude.... | Re: Ostuda | Re: Nečekaný silný vítr | Re: bouldering | Re: Ostuda |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (31)
SP v boulderingu Praha 2025 (19)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (10)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (8)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
Zánovní Triop Tiger (Eur 45) | garantovaná rychlá online půjčka zdarma | Nové lezečky Scarpa Mago a Scarpa Instinct VSR | Nemá někdo náhodou | La Sportiva Miura vel. 36 | Český Kras | VW Transporter obytný | La Sportiva Solution comp vel 40. | Miury.. | Dolomity |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 793 
 Ne 
 892 
 Nevím 
 349 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.