LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
26.Pelíšek 10491
27.Novák 10481
28.Duchoň 10461
Bouldry:
26.Urubčík 9725
27.Horáček 9675
28.Šťastný 9675
Hory:
24.Petr 3083
25.Štalmach 2894
26. 2726

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5736 lezců
1158413 cest
Nové přelezy:
Passyrájot 7C
Džonova 10-/10
Čekání Na Xc
Starostovi Xc
Wýplesk 7C+
Starostovi Xc
La Torment 7c
Cesta Živo 7C/7C+
Zase Cítím 9+
Beavis & B 9-/9

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP v lezení na obtížnost a rychlost Wujiang, Čína

vyhráli Japonec Sorato Anraku a jeho krajanka Ai Mori

Poslední závod letošního seriálu světového poháru v lezení na obtížnost vyhráli včera v čínském Wujiangu Japonec Sorato Anraku a jeho krajanka Ai Mori. Druzí byli Japonec Shion Omata a Rakušanka Jessica Pilz, třetí Japonec Taisei Homma a Japonka Natsuki Tanii. Vedle probíhající závod světového poháru v lezení na rychlost vyhráli Číňan Peng a jeho krajanka Lijuan Deng.

Celkově seriál 2023 v lezení na obtížnost vyhráli Japonec Sorato Anraku a Rakušanka Jessica Pilz. Největší favoritka Slovinka Garnbret, která poslední závod vynechala, byla proto celkově druhá.
Z našich byla v celkovém rankinku nejlepší Eliška Adamovská na 18. místě, z mužů pak Adam Ondra skončil celkově na 22. místě a Martin Stráník na 28.

Výsledky závodu ve Wujiangu:

muži obtížnost

ženy obtížnost

Celkový výsledek SP v lezení na obtížnost 2023:

SP 2023 lezeni na obtížnost - muži

SP 2023 lezeni na obtížnost - ženy

(Úvodní foto stupně vítězů muži SP v lezení na obtížnost Wujiang, Čína © Dimitris Tosidis/IFSC)

...

Standa Holec   [úpravy] 06:51 25.09.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Propadák09:31:55 25.09.2023
Viděli jste to někdo? Po rozbouřeném Koperu se skvělou atmosférou, kde domácí fandové řvali na Janju jak fanynky raných Beatles, přišla atmosféra sjezdu komunistické strany do něhož moderátorka "přednášela" projev o kolektivizaci venkova. Přepálené cesty a neúčast mnohých k tomu. Skoro nekoukatelné, ještě že se zpožděním s možností přetáčet. Ve srovnání s jinými koly SP naprostý propadák. Tím nechci snižovat výkony naší repre, historie se neptá, kdo kde byl či nebyl. Pozitivem byly výkony vítězů, u nichž takováto bitka s chyty nebývá k vidění často.
Bídaodpovědět 
 Re: Propadák18:24:31 25.09.2023
Souhlas, prostě to v Číně nikoho nezajímá - jako je nezaujal ani hokej, či dokonce fotbal. Ale nejhorší je přesto český komentátor na Eurosportu. Když se objeví lezec/lezkyně a k tomu popisek, řekne: "... a nestupuje Ai Mori ..." (pak 4 minuty lezení ani ň a když spadne, tak řekne) "... Ai Mori spadla". A tak to ten umělec komentoval v Číně, ve Slovinsku, všude
odpovědět 
  Re: Propadák09:05:41 02.10.2023
Eurosport je tragédie. Většinou je to záznam, resp. sestřih, kde chybí část závodníku. A komentátor je naprostý tragéd. Hlavně jeho zmínky o laktátu... ten člověk měl biologii naposledy někdy v 50. letech. Nebo ji spíš neměl nikdy a má naposlouchané nesmysly od ostatních laiků.
odpovědět 
 Re: Propadák06:08:39 26.09.2023
Lezení lidi mimo lezeckou komunitu moc nebere, obzvlášť mimo Evropu. Tak to prostě je.

Nízká účast světové špičky svědčí zase o tom, co má u nich jakou prioritu. Naši se tak mohou alespoň chlubit svými umístěními. Opticky to vypadá dobře.
odpovědět 
  Re: Propadák16:53:26 26.09.2023
Mně se ty cesty líbily, jen to kazila ta ponurá atmosféra a číňaňi všude,ale to se asi dalo čekat... Jinak chápu i nechápu že se tam ti Češi serou .. oslavovat 9 místo Martina , pche za mě děsivá nuda.
Ale holt snad to aspoň letenku pro ellu zatáhne
+1odpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace
SP Praha 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (184114)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kupředu Levá IXc Teplické Skály
Innerer Mutz 7- Arnstein
Santa Klaus 3+ Arnstein
Ein & Ausstiegs Variante 6+ Flatzer Wand
Stefani-bock 6+ Flatzer Wand
Nově komentované:
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály
Otevřený Projekt 1 Lom V Doubí
Magnusova Hrana 9-/9 Lom V Doubí
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály
Dobrošovo 7- Bechyně

 Nově v diskusi:
Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni |

 Nové komentáře:
Re: Ostuda | Re: bouldering | Na svůj dům si věšte co chcete.. | Re: Ostuda | Re: Trenýrky pana majora | Re: Ostuda | Re: bouldering | Re: bouldering | svoboda projevu | Re: Ostuda |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (45)
SP v boulderingu Praha 2025 (22)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (10)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (8)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (4)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
Nabízím odvoz do SWISS či ITÁLIE okolo 23.6. | Walter Bonatti- HORY MEHO ŽIVOTA | Koupím SWISS DZ 2025 | Statická a dynamická lana | Zánovní Triop Tiger (Eur 45) | Nové lezečky Scarpa Mago a Scarpa Instinct VSR | Nemá někdo náhodou | La Sportiva Miura vel. 36 | Český Kras | VW Transporter obytný |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 897 
 Ne 
 994 
 Nevím 
 446 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.