LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
21.Svoboda 10684
22.Kalvas 10678
23.Jeliga 10634
Bouldry:
21.Břicháček 9903
22.Šlapák 9900
23.Košťál 9900
Hory:
25.Štalmach 2894
26. 2726
27.Nehasil 2710

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5737 lezců
1158600 cest
Nové přelezy:
Čekání Na Xc
Stanica 9/9+
Bangladéš 10-
D.D.T. 7B+
Poslední P 7C+
Big Fight 7C
Vtakopieso 7C
To Není Fu 7C+
Okupato 7C+
Lukáš Krpá 7C

Stěny
K2 - stěna už neexistuje - Plzeň
Lezecká aréna - Jablonec nad Nisou
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X

Prodejny
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
HUDYsport - Praha 5
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Barmasse& Iker a Eneko – nová cesta na Mont Blanc

Italský horolezec Hervé Barmasse pokračuje v trilogii "Exploring The Alps". Poté, co v dubnu vysoloval za pět dní novou cestu v jižní stěně Picco Muzio (4235m) na Matterhorn, udělal společně s Ikerem a Enekem Pou novou cestu vedoucí na levém pilíři Mont Brouillard v jižní stěně Mont Blancu (Aosta Valley).

Jejich prvovýstup se nesl v duchu průkopnických výstupů – minimální vybavení (nejnutnější material pro případ bivaku, čtyři skoby, vklíněnce, friendy). Na výstup se vydali poslední červencový den. Jednu noc strávili v chatě Monzino a vzhledem k týdennímu sněžení se druhý den pod pilíř Mont Brouillard brodili po kolena ve sněhu. Využili slunečného počasí a volně vylezli všech jedenáct délek – obtížnosti až 6c. Na vrchol Mont Blancu dolezli o půlnoci. Po noci strávené v bivaku na vrcholu na francouzské straně (4765 m), kdy teploty klesaly až pod mínus 10 stupňů, ráno sestoupili do Chamonix. Za sebou měli výstup s převýšením 3300m a 380m lezení ve skalním terénu.
nákres výstupu
foto by www.hervebarmasse.com

bivak na vrcholu Mont Blancu
foto by www.hervebarmasse.com

"Náš výstup ctil etiku a filozofii Waltera Bonattiho, který jako první v roce 1959 vylezl na Mont Blanc jižní stěnou. Definoval bych náš styl jako klasicko-moderní, který se vzhlédl v průkopnících, kteří museli vylézt až na vrchol Mont Blancu, aby se mohli vrátit domů. Proto jméno La Classica Moderna. Bivak byl fantastický a scenérie úžasná. Jsme hodně unavení, ale šťastní. Je to velký úspěch pro nás všechny..., říká Hervé

Projekt trilogie Exploring The Alps má za cíl vytvořit tři nové cesty, na tři z nejvyšších vrcholů v Alpách, ve třech různých stylech a  posunout hranice horolezectví v Alpách.

Zdroje: www.pouanaiak.com

www.thenorthfacejournal.com


Simona    [úpravy] 08:18 09.08.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Alpinismus v pravém slova smyslu21:33:12 09.08.2011
pěkné- jen závidím!!
cmanaodpovědět 

 hnidopich07:39:16 10.08.2011
Hnidopich by dodal, že projekt má za cíl vytvořit tři nové cesty na tři Z nejvyššíCH vrcholÚ v Alpách, neboť Matráč rozhodně třetí nejvyšší neni.
honzaodpovědět 
 Re: hnidopich08:53:53 10.08.2011
Ne, dobrý postřech, díky. Přesně tak jsem to myslela, ale nenapsala. Sim.
 simodpovědět 
  Re: hnidopich22:14:16 11.08.2011
Vy hnidopiši, jednak postřeh a taky vrcholů :-)).
o..odpovědět 
   Re: hnidopich06:35:48 12.08.2011
nepřišel jsem na to, jak napsat velký ů.. počkej.. Ů.. ejhle - ono to jde.
honza odpovědět 

 Foto dne:

Závod Mladí horalové
 Databáze cest:
Všechny cesty (184128)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Normální Cesta I Hrubá Skála
Normálka I Hrubá Skála
Přechodem Z Hladké 1 Ostaš
Normální Cesta II Ostaš
Naxos III Ostaš
Nově komentované:
Pod Slaněním VI Ostaš
Stará Cesta III Ostaš
Georezonance 7+/8- Srbsko
Georezonance 7+/8- Srbsko
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály

 Nově v diskusi:
Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan |

 Nové komentáře:
Re: D | Re: Ostuda | Re: Nečekaný silný vítr | Re: Nečekaný silný vítr | Re: Ostuda | Re: D | Re: Ostuda | Re: Ostuda | Re: D | D |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (63)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (8)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (5)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
preska+smyce Drátník | Hledá se spolulezec do Finale ligure | Nabízím odvoz do SWISS či ITÁLIE okolo 23.6. | Walter Bonatti- HORY MEHO ŽIVOTA | Koupím SWISS DZ 2025 | Statická a dynamická lana | Zánovní Triop Tiger (Eur 45) | Nové lezečky Scarpa Mago a Scarpa Instinct VSR | Nemá někdo náhodou | La Sportiva Miura vel. 36 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1010 
 Ne 
 1122 
 Nevím 
 548 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.