LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
12.Širůčková 11115
13.Churavý 11112
14.Bulička 11056
Bouldry:
12.Indrák 10200
13.Danda 10159
14.Pařík 10125
Hory:
13. 5018
14.Louda 4820
15.Najman 4679

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5736 lezců
1158268 cest
Nové přelezy:
Cesta Živo 7C/7C+
Zase Cítím 9+
Beavis & B 9-/9
Mephisto 9-/9
Paracetamo 9+/10-
Jazvec 10-
Nuda V Jab 9
Penblwydd 9
Ironman 9+
Massaker 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Změny pojištění u Air Zermatt

upozornění

Minulý týden jsem byl v Zermattu a chtěl zařídit týdenní pojištění na leteckou záchranu u společnosti Air Zermatt. Zjistil jsem podstatné změny:

V zermattském Alpincentru už pojištění nevyřizují, odkázali nás na blízkou lékárnu "Pharmacie Internationale" na Bahnhofstrasse č.17. Zde přítomný lékárník a zástupce společnosti Air Zermatt v jedné osobě se především zajímal o naše trvalé bydliště. Když zjistil, že jsme z Česka, tak odmítl. Společnost Air Zermatt přestala pojišťovat horolezce z východoevropských zemí, protože to pro ni bylo značně ztrátové - "zmínění horolezci moc hazardují, nastupují na akce za špatného počasi a pak volají vrtulník".

Nenechal jsem se odradit a trpělivě vysvětloval, že pojištění potřebuji na týden pouze pro manželku, sám jsem trvale pojištěn u rakouského Alpevereinu, že nehodláme podnikat žádné extrémní akce, předkládal jsem různé průkazy (na můj průkaz ČHS vůbec nereagoval), ... atd.

Nakonec nás zachránila moje členská karta OEAV. Poté, co si ji důkladně prohlédl, uvolil se udělat vyjímku a za 30 CHF manželku pojistil na rok. Týdenní pojištění za 20 CHF už bylo zrušeno.

Michael Rychnovský   [úpravy] 11:50 25.08.2006Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 12:46:02 25.08.2006
Vidišto, tohle jsem nikdy neřešil, jak jsi i psal, toto řeší OEAV, na to neremcaj.
Honza H.odpovědět 

 no vidite13:50:23 25.08.2006
no vidite, uz aj vo svajci ste znami....
odpovědět 
 Re: no vidite14:08:32 25.08.2006
Pokud jsem dobře četl nepojišťují lezce z východoevropských zemí a tam pokud se nepletu patří i SLovenská republika.
odpovědět 
  Re: no vidite15:05:31 25.08.2006
pletš se, slovenska republika neni vychod, ale daaaaaaaaaaaaaalny vychod
odpovědět 
   Re: no vidite17:53:46 25.08.2006
Spomen si na to az pojdes do Vyyyyyyyyyyyyyyyysokých Tatier - blboune
odpovědět 
   Re: no vidite21:01:22 27.08.2006
Nie je to uz Asia?
Robodpovědět 
 Re: no vidite14:49:40 25.08.2006
Potrefená husa se vždycky ozve
odpovědět 
 Re: no vidite15:28:24 25.08.2006
A cim si znamy ty, ty madare? takovy majster sveta se ani pojistovat nemusi, takze ve svajcu nemas problem. Kdyz zarves, bude o jednoho dratenika min.
Lojzaodpovědět 
 Re: no vidite18:00:30 25.08.2006
Ty do nich neryp. Uvedom si ze ich chodi do Alp a nielen tam, niekolkokrat viac ako nas a to znamena aj vacsia moznost vyrobenia problemu
odpovědět 
 Re: no vidite12:17:45 29.08.2006
milí kolegové ze slovenska!
myslím že by se ti, kteří píšou podobné hlášky měli stydět.
Není to poprvé co jsem se těšila na zajímavé komentáře a byla jsem hluboce zklamána kam může klesnout úroveň některých jedinců. Pro příště pokud nemají co říct k tématu, ať se již raději nevyjadřují na těchto stránkách a najdou si jiné. Takové, které odpovídají jejich IQ, a takové, kde nebudou svými bludy otravovat.
Veliké díky pokud se tak stane a pěkný den všem, bílým i černým
máťaodpovědět 

 proč rejete18:37:33 25.08.2006
stále jeden do druhého kvůli národnosti,sakra!U PC jste všichni frajeři,co?Chovejte se jako na jednom laně,blbouni!!
frantaodpovědět 

 zaujimave09:55:22 26.08.2006
Neprestane ma fascinovat, ako si jeden zakomplexovany hlupak s jednou supertrapnou hlaskou vzdy dokaze spolahlivo najst spoludiskuterov na rovnakej urovni... Na idiotov by sa asi nemalo reagovat...
Marek P.odpovědět 

 co na to ČHS ???14:39:30 29.08.2006
Docela drsné.
Z právního hlediska by to bylo docela zajímavé jestli na to odmítnutí mají právo a konkrétní důvod - ale dohadujte se s někým ( a ještě  k tomu, když neumíte moc řeči).
Zarazilo mě ale to neakceptování ČHS karty - asi má opravdu mizerný zvuk.
Budu muset členství trochu přehodnotit.
Olson.vsodpovědět 
 Re: co na to ČHS ???15:21:03 29.08.2006
Spíš skoro žádný, než mizerný.
Kuba Turekodpovědět 

 No nevím19:52:55 29.08.2006
Nevím, bez problémů jsem toto pojištění zajišťoval pro své klienty přímo na poště v Zermattu složenkou. A to aniž bych se musel kohokoliv doprošovat. A můžu upozornit, že za šašky tady nejsme rozhodně sami, tedy my komunistický bratři, mezi další šťastlivce rozhodně patřej například i potomci Mstitele Zora
Ja, Frenky a Kristýnkaodpovědět 

 Mozna20:05:59 29.08.2006
Mozna se nejedna o novou politiku, ale jednalo se o srazku s blbcem. Normalni kus, vyskytujici ve vsech zemich a zejmena v mistech vetsiho vyskytu razitek. :-)
Pokud jde o Svycary, tak nejak na dalku a co jsem je videl, mam pocit, ze neuznavaji jine narody, nezli Svycary a to jeste v toho svyho kantonu, nebo jak tomu v tom jejich buranove rikaji. :-)
dagodpovědět 
 Re: Mozna20:38:28 29.08.2006
A v kterém buranově bydlíš ty? Já s nimi neměl problémy a to jsem tam býval v první polovině devadesátých dost často :-)).
Vlkodpovědět 
  Re: Mozna21:40:51 29.08.2006
V totalnim! Prvni telefon sem dosel pred deseti lety, kanalizace pred rokem. Sousedi hudraj, ze jim jde jen I. program v TV, ráno mi budí srnky (spim na zahrade). Kdyz jdu nakupovat, tak je to na dva kilaky a pak tu sul a mouku vlecu do kopce. fakt! Nedelam si srandu.
A to je prosim Praha 5! :-)

Ale jasne, ja se do studia narodni povahy kalvinistu nechci poustet, ale kdyz uz tady probeho tolik fundovanych nsrodnich expertiz, tak jsem si rikal, ze pridam dalsi blbou. :-)
dagodpovědět 

 Foto dne:
Mevlana
Ten Ten Konglomera´da L2, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (184101)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Streaming 6b+ Siracusa
Hidde Hole 6c+ Siracusa
Mollicone 6b Siracusa
Latino E Greco 6b+ Siracusa
Anestetica 7a Siracusa
Nově komentované:
KitKatClub Xa Labské Údolí - Levý Břeh
Ost Ist Wahn 8 Frankenjura
Ironman 9+ Manínska Úžina
Diplomarbeit 6 Oberösterreichische Voralpen
Dvojčlenka VI Křížový Vrch

 Nově v diskusi:
Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan |

 Nové komentáře:
Re: Nečekaný silný vítr | Re: bouldering | Re: Ostuda | Re: Stěna bude.... | TRAGÉDIE | Re: Názory AO charakter soutěžního boulderingu neovlivní | Ostuda | Re: Nečekaný silný vítr | Ostuda | Re: Nečekaný silný vítr |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (26)
SP v boulderingu Praha 2025 (19)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (10)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (6)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky Scarpa Mago a Scarpa Instinct VSR | Půjčka od soukromé osoby bez podvodu | Velmi spolehlivá a bezplatná nabídka půjčky | Velmi spolehlivá a bezplatná nabídka půjčky | Nemá někdo náhodou | La Sportiva Miura vel. 36 | Český Kras | VW Transporter obytný | La Sportiva Solution comp vel 40. | Miury.. |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 741 
 Ne 
 825 
 Nevím 
 310 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.