LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12706
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Groš 7783
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5736 lezců
1158403 cest
Nové přelezy:
Džonova 10-/10
Čekání Na Xc
Starostovi Xc
Wýplesk 7C+
Starostovi Xc
La Torment 7c
Cesta Živo 7C/7C+
Zase Cítím 9+
Beavis & B 9-/9
Mephisto 9-/9

Stěny
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou
Horolezecká stěna Sobotka - Sobotka
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
HUDYsport - Ostrava
HUDYsport - Hřensko
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Expedice na máslu 2015

Tráva nám odjel

smallHonza „Tráva“ Trávníček se vrací na Manáslu, Čína mu změnila plány.

Dle původních předpokladů měl Honza Trávníček v rámci desetičlenné expedice, jíž se měl zúčastnit mimo jiné i nevidomý horolezec Honza Říha, odlétat na expedici na Cho Oyu (8 188 m n.m.). Nakonec 1.9.2015 odletěl ve výrazně obměněné sestavě na o 25 metrů nižší Manáslu.

Čína tento podzim nevydávala žádné povolení pro výstupy na osmitisícovky a tak všichni, kteří se chtěli pokusit o Cho Oyu, které leží přímo na hranici, ale normální výstupová trasa vede z Číny, a Shishapangmu, museli své cíle přehodnotit. V případě plánované expedice na Cho Oyu byl určitým pojítkem pokus o první výstup českého nevidomého horolezce na osmitisícovku, ale alternativní možnosti byly pro tento pokus nevhodné. Pokus byl tak odložen na rok 2016.

„My prostě chceme do hor, už jsme si na to ten čas udělali, je to naplánovaný a baví nás to“, vysvětluje Honza Trávníček, proč spolu s další členkou expedice a přítelkyní Mirkou Jirkovou hledali náhradní cíl. Manáslu se nabízela jako ideální cíl, který Honza Trávníček už znal z expedice v roce 2011 tamtéž, což je určitě výhodou pro dva osmitisícové nováčky – kromě Mirky se expedice zúčastní i Fanda Dobrý. Čtvrtým členem je Pavel Michut, který již v minulosti vystoupil na Cho Oyu (2006).

Jan Tráva





I přesto, že celou expedici Honza Trávníček prezentuje jako „výlet do hor“, jde stále o pokus o výstup na osmitisícový vrchol a s tím souvisí potřeba odpovídajícího vybavení. „Vrchní vrstvu bereme od španělského výrobce Ternua, konkrétně bundu i kalhoty Ascent z třívrstvého Gore-Texu. Vysoké výstupové boty mám od Lowy a péřové vybavení od Carinthie. Stany používáme Hannah – do základního tábora Exped, výše jako útočný stan lehký Charge, a to vše si poneseme v osvědčených batozích Osprey.“, popisuje „Tráva“ jaké vybavení jim bude zajišťovat komfort po dobu expedice.

Nečekaným motivem expediční pohlednice je máslo a nápis Expedice namáslu. Ale strava je vůbec velkou zajímavostí této expedice – Honza Trávníček i Mirka Jirková jsou vegetariáni a chopili se sestavení kvalitního bezmasého jídelníčku s dostatečnými energetickými hodnotami pro extrémní zátěž při výstupu na osmitisícovku i pro své dva spolulezce.

Expedice odlétá do Nepálu 1. září, z Káthmándú se přesunou do základního tábora a dle aklimatizace a počasí se koncem září nebo začátkem října pokusí o vrchol Manáslu. V polovině října by všichni měli být zpět.


Vojta Lejsek   [úpravy] 11:45 03.09.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
kvalifikace
SP Praha 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (184114)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kupředu Levá IXc Teplické Skály
Innerer Mutz 7- Arnstein
Santa Klaus 3+ Arnstein
Ein & Ausstiegs Variante 6+ Flatzer Wand
Stefani-bock 6+ Flatzer Wand
Nově komentované:
Dobrošovo 7- Bechyně
No Name 1 5 Bechyně
No Name 2 5 Bechyně
No Name 4 5+ Bechyně
No Name 3 5+ Bechyně

 Nově v diskusi:
Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni |

 Nové komentáře:
Re: bouldering | Na svůj dům si věšte co chcete.. | Re: Ostuda | Re: Trenýrky pana majora | Re: Ostuda | Re: bouldering | Re: bouldering | svoboda projevu | Re: Ostuda | Re: Ostuda |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (44)
SP v boulderingu Praha 2025 (22)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (10)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (8)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (4)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
Nabízím odvoz do SWISS či ITÁLIE okolo 23.6. | Walter Bonatti- HORY MEHO ŽIVOTA | Koupím SWISS DZ 2025 | Statická a dynamická lana | Zánovní Triop Tiger (Eur 45) | garantovaná rychlá online půjčka zdarma | Nové lezečky Scarpa Mago a Scarpa Instinct VSR | Nemá někdo náhodou | La Sportiva Miura vel. 36 | Český Kras |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 862 
 Ne 
 966 
 Nevím 
 419 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.