LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12706
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Groš 7783
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5737 lezců
1158564 cest
Nové přelezy:
Bangladéš 10-
D.D.T. 7B+
Poslední P 7C+
Big Fight 7C
Vtakopieso 7C
To Není Fu 7C+
Okupato 7C+
Lukáš Krpá 7C
Rukama To 9/9+
Steep Mud 9+/10-

Stěny
Sportcentrum Koloseum - Plzeň
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
RAJČE - Brno

Prodejny
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
HUDYsport - Havířov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Videa: dvě ženy v extrémních cestách

Anak Verhoeven ve sportovce 9a a Barbara Zangerl v morálovkách

Anak Verhoeven Tři videa s ženami v extrémních cestách se objevila v těchto dnech na youtube. Belgičanka Anak Verhoeven vylezla prvovýstup cca za 9a Ma belle ma muse v Romeyer ve Francii. A Rakušanka Barbara Zangerl je na videu v tradiční cestě Prinzip Hoffnung 8b/b+ E9/10, kterou lezla před 2 lety, a pak v dalším filmečku ve vícedélce Bellavista 8c v severní stěně Cima Ovest z loňska.




Anak Verhoeven (19 let) cestu vylezla 31. března 2016. U videa je uvedeno 9a s otazníkem, v médiích se uvádí její citace o tvrdém 8c+. Pro Anak Verhoeven je to její 2. cesta, která se dotýká obtížnosti 9a. Loni touto dobou vylezla cestu Era Vella 9a v Margalef ve Španělsku. Tentokrát je to ale prvovýstup.



Zdroj: Anak Verhoeven frees Ma belle ma muse 8c+ at Romeyer in France




Barbara Zangerl (27 let) lezla Prinzip Hoffnung 8b/b+ E9/10 v roce 2014, ale video bylo zveřejněno teprve nyní. Cestu v roce 2007 vynýtoval a pak v roce 2009 zase vytloukl a po vlastním přelezl legendární Beat Kammerlander. Je na stěně Bürser Platte ve Vorarlbergu v Rakousku. Cesta obtížnosti 8b/8b+ je jištěna malými vklíněnci a friendy v tenké spáře, prvních 10 metrů je nejištěno. Je to jeden z nejtěžších ženských přelezů po vlastním.



Zdroj: Barbara Zangerl climbing Prinzip Hoffnung at Bürser Platte, Austria


Na dalším videu je záznam, jak to leze Beat Kammerlander:




Zde je pak Ital Jacopo Larcher a jeho celkově 3. přelez cesty, video je z roku 2014:






Další video s Barbarou Zangerl zveřejnil Black Diamond. Jednu z nejtěžších alpských vícedélek Bellavista 8c v severní stěně Cima Ovest lezla v roce 2015. (Za loňský přelez této cesty mají Výstup roku ČHS 2015 Honza Zbranek a Dušan "Stoupa" Janák.)



Zdroj: Barbara Zangerl Sends Bellavista (5.14a, 500m)

sth   [úpravy] 19:37 13.04.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Závod Mladí horalové
 Databáze cest:
Všechny cesty (184128)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Normální Cesta I Hrubá Skála
Normálka I Hrubá Skála
Přechodem Z Hladké 1 Ostaš
Normální Cesta II Ostaš
Naxos III Ostaš
Nově komentované:
Pod Slaněním VI Ostaš
Stará Cesta III Ostaš
Georezonance 7+/8- Srbsko
Georezonance 7+/8- Srbsko
Starostovi Zálety Xc Teplické Skály

 Nově v diskusi:
Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: nebyl by prvni | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: Marťan |

 Nové komentáře:
Re: D | Re: Ostuda | Re: Nečekaný silný vítr | Re: Nečekaný silný vítr | Re: Ostuda | Re: D | Re: Ostuda | Re: Ostuda | Re: D | D |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (63)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (8)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (5)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
preska+smyce Drátník | Hledá se spolulezec do Finale ligure | Nabízím odvoz do SWISS či ITÁLIE okolo 23.6. | Walter Bonatti- HORY MEHO ŽIVOTA | Koupím SWISS DZ 2025 | Statická a dynamická lana | Zánovní Triop Tiger (Eur 45) | Nové lezečky Scarpa Mago a Scarpa Instinct VSR | Nemá někdo náhodou | La Sportiva Miura vel. 36 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1003 
 Ne 
 1114 
 Nevím 
 543 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.