Závody 2003

rok druhých míst

Zde je vyhodnocení lezeckých závodů za rok 2003. I přes pár úspěchů je co zlepšovat. Posuďtě sami. Mistrovství ČR ani Českého poháru na obtížnost se nezúčastnil nikdo. Účast na MČR v boulderingu zachránil Roman Hanáček, pak pár úspěchů v ČP v boulderingu, na mezinárodním mistrovství Slovenska v boulderingu a pak pár čelních míst z místních závodů, i když poměrně slušně obsazených. Jedinými vítězi se stali Jitka Křešová a Štěpán Neustupný na Motyka cupu v Plzni. Rok 2004 přinese velké změny v systému závodů, pevně věříme, že letos dosáhnou naše závodnice i závodníci alespoň stejně dobrých výsledků jako loni.

Mistrovství ČR v boulderingu

Na brněnském výstavišti se 16.11. konalo MČR v boulderingu. Oddílová marodka praskala ve švech a tak se zúčastnil jen Roman Hanáček. Formu vyladil perfektně, bylo z toho 20. místo, což je na takovém závodě parádní umístění.

V4 Cup - mezinárodní mistrovství Slovenska v boulderingu

Štěpán Neustupný využil příležitosti a odjel na tyto perfektně připravené závody se silným mezinárodním obsazením a i mezi tak silnou konkurencí se neztratil. Lezl perfektně a jen málo chybělo na bednu. Nicméně se topy počítají jen držené rukama a ne nohama . I tak je 7. místo v závodě mezinárodní úrovně vynikající.

Český pohár – bouldering

Zde bylo díky Štěpánu Neustupnému dosaženo nejlepších výsledků. 8.2. v Třinci dosáhl Štěpán historicky nejlepšího umístění v ČP v boulderingu v našem oddíle – 4. místo, ale z Čechů 3.!!! V Šumperku 1..3 se už tak nezadařilo, 15. místo. Štěpán pak vynechal další závody ČP, a nakonec ho nemoc vyřadila i z MČR v Brně, škoda.

Martin Pelikán se zúčastnil jen závodu v Praze na Letné a finále mu uniklo o vlásek. Doplatil na nezkušenost, co není výslovně zakázáno, je povoleno, i hrany…, 16. místo. Bohužel, v tomto závodě zapomněl, jakého oddílu je to vlastně členem a přišel o 140 bodů v rámci oddílového hodnocení.

V Šumperku na Korzu open . startoval i Roman Hanáček, kde obsadil solidní 30. místo.

Akademické mistrovství ČR v lezení na obtížnost

V Ostravě se v rámci akademických her konalo 7.5. AMČR v lezení na obtížnost. Štěpán měl na vítězství, ale jak se ve sportu často stává, ne vždy jasný favorit zvítězí a to je přece na sportu to krásné. 2. místo je po vítězství Jiřího Šimandla v 90. letech minulého století druhým nejlepším výsledkem z akademických závodů. Škoda, že se zatím nenašel nikdo, kdo by na úspěchy Jirky Šimandla v Českém poháru v lezení na obtížnost navázal.

Ranking – bouldering

Sauna open (22.2.) byla nakonec jediným loňským rankingovým závodem v boulderingu. Závody připravené společně Summit Drive a naším oddílem měly velkou odezvu a ti, co nepřijeli, udělali velikou chybu. Dorazily i kapacity – M. Benian s Pepem až z Ostravy, dále pak Rosťa Štefánek, Vašek Peltrám a další. Naše ženy se bily s konkurencí co to šlo a nakonec to šlo, Jitka Křešová 3. místo, Jitka Bursová 4. místo. Muži se moc nebili, brambory až saláti, Martin Pelikán 4. místo, David Chudoba 12. místo a Roman Hanáček 14. místo.

Místní závody v boulderingu

Závody v boulderingu se stávají čím dál populárnějšími, což dosvědčuje vrůstající počet místních závodů. Místních je zavádějící slovo, protože se leckdy sejde početná a hlavně silná konkurence.

4.1. se v Teplicích uskutečnil Boulder kolotoč 2003. Jarda Maršík připravil řádné špeky, se kterými si jen tak nikdo neporadil. Štěpán Neustupný si s nimi poradil velmi dobře, vlastně chvalitebně, 2. místo (při systému hodnocení ČP by však zvítězil). David Chudoba to podělal, 28. místo.

12.1. Lety open. Na statku petrohradského čističe a nadšeného bouldréra Karla Hegra se opět sešlo „pár“ bouldristů, třeba opět Rosťa Štefánek, Andrej Chrastina, Jirous, Zdeněk Resch a jiní. Štěpán opět na skvělém 2. místě, jen ten Jirous ho důvtipem porazil. Martin Pelikán také zalezl slušně a probojoval se do finále, 6. místo. Roman Hanáček byl 13..

7.12. v Táboře obsadil Martin Pelikán 2. místo, ta práce nohou, sakra… Roman Hanáček se také dostal do finále, 4. místo. David Chudoba jako vždy tragicky, tentokráte na prvním nepostupovém 15. místě. V ženách vyhrála Adéla Hlaváčová kvalifikaci, ale ve finále tento výsledek bohužel nepotvrdila, 5. místo.

20.12. se v Plzni v K2 uskutečnil premiérový závod Plzeňského rankingu. Opět se nečekaně sjeli závodníci z Prahy, Brna nebo Berouna. Ani tentokrát nedosáhl žádný náš závodník na vítězství, které si po právu získal Zdeněk Resch, Martin Pelikán 2. místo, Roman Hanáček 9. místo, Petr Holub 12. místo a tragéd David Chudoba opět na prvním nepostupovém 13. místě. V ženách obsadila Adéla Hlaváčová pěkné 2. místo.

Místní závody v boulderovém mixu

Premiéra oficiálních závodů s cepíny na umělé stěně v ČR proběhla v plzeňském K2. V ženách vyhrála Jitka Křešová před Jitkou Bursovou. V mužích zvítězil Štěpán Neustupný, Roman Hanáček byl 8., Martin Pelikán 10. a Jiří Tříska 16..

Místní závody na obtížnost

Ani na závodech ve Strakonicích se David Chudoba nedokázal dobře umístit, střihal si o cenu na 3-4. místě…, kupodivu si odnesl cenu za 3. místo

Závodnice a závodník roku 2003

Žádná ze závodnic nesplnila podmínku zůčastnit se alespoň 3 závodů. Závodnice roku 2003 tudíž nemůže být vyhlášena. I tak lze sestavit pořadí závodnic. V mužích suveréně zvítězil Štěpán Neustupný, který ani nepotřeboval body za 7. místo z Bratislavy, nepočítalo se totiž s účastí na závodech v zahraničí, Štěpán by tak dosáhl 1860 bodů.