z Rakovníka je to cca 6 km a je možno jet buď přes Senomaty a Nouzov nebo přímo po silnici na Kněževes a dále po polní cestě. Skála se nalézá na zalesněném kopci uprostřed polí přímo nad obcí Přílepy. Vlakem lze jet do stanice Senomaty na trati Rakovník-Bečov a dále pěšky přes Nouzov.
Nad stejnojmennou vesnici po polní cestě do mírného kopce a k bývalému lomu.
Popis oblasti
Kvalita oblasti
Bývalý lom nyní nabízí lezcům pěkné lezení v kolmé centrální stěně a několik boulderových možností kolem.
Prostředí je velmi příjemné i na postavení stanu příhodná loučka.
lezení je celoročně povoleno i s magnéziem. Přílepská skála se nachází na seznamu maloplošných chráněných území, tak se podle toho chovejte. Odnášejte si svoje odpadky.
Historie:
Tato oblast byla lezecky objevena koncem sedmdesátých let. Tehdy zde působila skupina rakovnických, šanovských a přílepských lezců, mezi které patřili P. Müller, E.Jedovnický, J. Kopecký, bratři Knorové, L. Ledvinka a další. V té době se zde lezlo pod vlivem klasické éry. Používala se skobová technika, sloužící jako příprava do hor, a horní jištění.
Poté nastal v lezecké činnosti útlum, který byl skončen až kolem roku 1986, tehdy zde skupina mladých lezců z Rakovníka začala provádět prvovýstupy v novém stylu, tedy vše volně. Byli to především P. Typolt, J. Heroudek a bratři Bekeovi. Do těchto cest bylo již osazováno fixní jištění, což umožňovalo opětovné přelezy bez dalšího skobování. V té době navštívil tuto oblast nýtový král z žulových oblastí jesenicka Olda Löw, který zde zanechal okovanou hranu "Dobré časy" a několik dalších cest. Cestu "Telegraf Road" údajně v té době AF se stoppery vylezl populární klasik, extrémista Míra Pletánek. Autory nejsmělejších linií jsou však lezci nastupující generace: Petr Škvára, Petr a Zdeněk Reschovi.