LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Dave

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Belgie
 Kraj 
Namur
 Materiál 
vápenec
 Charakter 
dobré chyty
 Jištění 
borháky
 Klasifikace 
4 až 7c ( 5c)
   
 Okolní oblasti
 Beez
 Freyr
 Sexe shop
 Yvoir

 Přístup 
Dave nachází se nedaleko (5 km) od historického frankofonního města Namur. Z Namuru podél vody, či z dálnice na Naninne a Dave. Skály jsou po proudu řeky Meuse.
Přímo z parkoviště přes silnici k prvnímu sektoru, k dalším podél skal. Přístup k nejbližšímu sektoru asi 1 min.
 Popis oblasti 
Lezení lze také charakterizovat poměrně jednoduše podle sektorů, zatímco levá a pravá část nabízí, až na vyjímky, velmi lehké cesty místy až via ferratového charakteru poklopeným členitým terénem, centrální sektor je perfektní lezecká aréna pro zkušenější silově vybavené lezce. Naopak velkou nevýhodou , zvláště pro milovníky přírody je blízkost frekventované silnice, naštěstí bariéra hustého porostu trochu tlumí hluk projíždějících aut.

Lezení je u tak na dva hodnotné dni pro lezce lezoucí 6c až 7a. Kdo má zálusk na cesty 7c a vyšší ať pokračuje raději do nedalekého Freyr. Naopak pro začínající lezce je zde cest na několik týdnů.
Lezení v kompaktním šedém vápenci. V převislých sektorech v pevné skále po hlubokých okrouhlých děrách a positivních chytech v dosti převislé schodovitě členěné skále. V poklopených sektorech je lezení hlavně po velkých chytech a policích, nečastěji s ostrými zaplouváky.
Délky cest jsou od 10 – 50 metrů (1-2 délky) nejčastěji přes něco přes dvacet metrů.
Krásné vytrvalostní lezení náročné na paže.

 

Central Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.