LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
25.Jeliga 10634
26.Jungling 10616
27.Slezáková 10580
Bouldry:
25.Nespoutaný 9881
26.Vaňous 9850
27.Urubčík 9750
Hory:
20.Punčochář 3751
21.Novotný 3598
22.Petr 3385

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5757 lezců
1168051 cest
Nové přelezy:
Götz Von B 9-
Thor´s Ham 10-
Akira 10
Morlock-Sh 10
One Move 7c
Ludva 9+/10-
Delta Blue 7b+
Omega3 7b+
Gradace 9-
Tisíc Vari 10-

Stěny
Stěna Černožice - Černožice nad Labem
Hořice v Podkrkonoší - Hořice v Podkrkonoší
Boulder Hluchák - Šumperk

Prodejny
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
Dap Sport - Hradec Králové
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný

Na pákistánskou osmitisícovku Nanga Parbat (8126 m n. m.) vylezli nedávno dva čeští horolezci Marek Novotný a Ondra Hlásný. Koncem června o tom informoval portál Explorersweb.com. Lezli normálkou z diamírské strany.

Podle komentáře pod nedávným článkem na Lezci podnikli Mára Novotný a Ondra Hlásný tento výstup se dvěma nouzovými bivaky nad posledním táborem.

K výstupu mi upřesnila poté Markova přítelkyně Jeannette, že Marek a Ondra vystoupili a sestoupili z vrcholu Nanga Parbat sami jako první v sezoně bez podpory šerpů a kyslíku.

Viz zpráva na Explorersweb.com:

Nanga Parbat Climbers Summit Despite Poor Conditions



A komentář pod tímto článkem na Lezci:

Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat

A zpráva na Facebooku od týmu tamní agentury:





Standa Holec   [úpravy] 19:50 09.07.2025Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 No toto12:14:15 10.07.2025
Bez podpory šerpů, kyslíku a být na vršku dřív než fixní teamy komerčních expedic? No toto! Tleskám & gratulace.
Šp.odpovědět 

 Krásná práce20:41:47 10.07.2025
Kluky neznám, takže nevím, zda se jedná o špičkové horolezce ale je mi jasné, že se jedná o horolezce. A to co bylo předvedeno, je horolezectví.
Gratulace!
Petrodpovědět 

 rozhovor09:20:09 17.07.2025
na Aktualne.cz vyprávění Marka Novotného https://1url.cz/5JpFn
odpovědět 

 gratulace klukům 09:48:34 18.07.2025
Konečně vyšla i tato důležitá zpráva, co byla dosud ve stínu kauzy Kláry Kolouchové na povrch.Velká gratulace, obdivuhodný výkon!
Sokolodpovědět 
 Re: gratulace klukům 22:54:10 18.07.2025
Spíš ukázka debility, když nestíhám tak to otočím, ne že jdu dal za každou cenu.. Byli rádi že tam nechcipli. Jak psal Lanč - věděl jsem že bych se nevrátil, tak jsem se vrátil. Tak držím palce ať se omrzliny zahojí co nejlip...
odpovědět 
  Re: gratulace klukům 07:26:40 20.07.2025
Sám jses ukázka debility :)
Honzaodpovědět 
   Re: gratulace klukům 10:14:27 20.07.2025
Proč myslíš? Přečti si jejich popis výstupu, jak byli o X hodin pomalejší oproti plánu, místo otočky bivak a další výstup na vršek(pochopil jsem ze bez varice=dehydratace). Jak jim pak docházelo že se sotva tahli, další bivak kdy už byli total na šrot a omrzli.
To není hrdinství ale hloupost, otočit to tak by byli bez vršku ale i bez omrzlin.
Úspěšný výstup je být zdravý dole,ne dobýt vršek za každou cenu. Pro mě je hodnotnější otocka před vrskem nez jít dál a chcipnout..
odpovědět 
    Re: gratulace klukům 12:52:05 22.07.2025
Ale Lanč se nevrátil, oni ano. Tak nevím...
Martas.odpovědět 
    Re: gratulace klukům 10:17:12 24.07.2025
ne o x hodin, ale o 30hodin

jako neotocit to kdyz sem vecer 400m pod vrcholem, kde sem mel byt v poledne a nemam nic na bivak a bez vody ..

.. imho proste nebyli z vycerpani a vyskovky pri smyslech
odpovědět 
 Re: gratulace klukům 22:54:15 18.07.2025
Spíš ukázka debility, když nestíhám tak to otočím, ne že jdu dal za každou cenu.. Byli rádi že tam nechcipli. Jak psal Lanč - věděl jsem že bych se nevrátil, tak jsem se vrátil. Tak držím palce ať se omrzliny zahojí co nejlip...
odpovědět 
  Re: gratulace klukům 10:15:35 20.07.2025
Pls dvojak smaznout
odpovědět 
   Re: gratulace klukům 10:50:48 20.07.2025
Sám se smazni rozumbrado
Honzaodpovědět 

 Foto dne:
Brandenburger Haus
Ötztalské Alpy
 Databáze cest:
Všechny cesty (185102)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Traumfabrik 7+ Kraftwand
Aufriss 8 Kraftwand
Der Letzte Schrei 8 Kraftwand
Ox Am Bearg 8 Kraftwand
Hofele Mit De Olta Ma 8+ Kraftwand
Nově komentované:
Himbajs Šůviks 8/8+ Velká
Cloister 7- Srbsko
One Move 7c Sass Beita
Zkutaná 7/7+ Babylonský Lom
Bouldertraverz 6B+ tr Svatý Jan

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku | Re: Klasifikace na pisku |

 Nové komentáře:
Re: Jirishanca | Re: gratulace klukům | Re: Dia stèna | Jirishanca | Re: Kudla dobrý! | neudělal vostudu!!! | Re: Dia stèna | Dia stèna | nuda | Re: Paráda! |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
SP v boulderingu Praha 2025 (23)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (20)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Pinch od Edelridu (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák | Statická a dynamická lana | Meindl Island MFS 45,5 | Prodám novou Švýcarskou dálniční známku na rok 2025 | Scarpa boty 38,5 | Bouldermatka Ocún Incubator | Prodám dětský univerzální velitelovy úvazek | Sháním lezce na výškové práce v Praze |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1701 
 Ne 
 1952 
 Nevím 
 1215 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.