LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
18.Pail 10806
19.Vlk 10790
20.Melen 10707
Bouldry:
18.Chejn 9950
19.Lavička 9950
20.Šípek 9950
Hory:
27.Nehasil 2710
28.Málek 2682
29.Zvonková 2677

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5734 lezců
1156837 cest
Nové přelezy:
Big Ben 9/9+
O Erastis 7b
La Napouse 7c+
Sofia 9+
Paragon 7C+
Ring Lock 7C+
Noel Chez 7b+
Genesis Xb
Hydra 7C+
Hantillio 9a

Stěny
Hotel Impuls - Havířov
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5

Prodejny
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

FLYYRIDE Grindewald

Príprava na moju tohto ročnú výzvu, paraglidové hardcore galeje pre vybraných 35 šialencov sveta, Redbull Xalps, ktorá vedie masívom Álp z východného, rakúskeho Kitzbuhelu, cez Taliansko, Švajčiarsko do francúzkeho Les Deux Alpes, a nazad Talianskom, Švajcom, Nemeckom je mojím prvoradým cieľom.

Cieľom je preštrikovať vlastnými silami peši alebo padáko Alpy len taký fukot na trase dlhej 1200km+ za dvanásť dní. Od 15. marca, kedy sa vyhlásila táto trať, sa naplno venujem príprave. Lietam po trase, chodím hore kopcáma ako keby mi za to platili a na lyže ale aj cepíny padá prach. Svoju energiu chcem sústrediť do tejto životnej príležitosti.

Ale po týždňovom prípravnom kempe s tímom, ostávam sám s dodávkou v posledných slnečných dňoch v Berner Oberlande. A tie hory pod nosom, to nemôžem nechať len tak! Obzvlášť, keď sa ku mne dostali vyšperkované, 190cm dlhé Fischer RANGER 102. A príležitosť. Pri behaní a bajkovaní v pod severkou Eigeru sa mi ozve kamarát Tobi, bývalý supporter X-Alps leteckého boha, Christiana Maurera. Že, stretnime sa na kopci, zalietame si. Rozhutujem, počasie má byť nič moc, večer fronta, hore hlásia až 40kmh vietor juhozápadných smerov. To je na svahovanie Z, S stien pekne nanič, ale to nevadí. Pri behaní som si totiž všimol jednu krásnu planinu v hrebeni Wetterhornu, ktorá sa úplne pýtala polyžovať. A nielen to, celá konštelácia hory hovorila jasne, ideálny flek na flyyride s novými tankami!



Ďurifuk   [úpravy] 09:15 25.05.2025Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nadhera10:05:11 25.05.2025
Krasa ako vzdy, drzim palce a nech vietor praje.
Paloodpovědět 

 Trochu mi lepilo...09:07:07 26.05.2025
...jak ten sekeromlat i s pánom Kožínkom prokluzoval do doliny
Papoušodpovědět 
 Re: Trochu mi lepilo...13:41:13 26.05.2025
Aj mne celkom :D
10 az 15m neviem ci by som odpruzil v kolenach
Durifukodpovědět 

 chyby konec?12:38:20 26.05.2025
Co ten hnusny slez? to jak dopadlo?
Slanit to neslo? Ci u tebe spis *sletet* :)

Inac tiche zavistne slintani....
judovanaodpovědět 
 Re: chyby konec?13:47:43 26.05.2025
Bol to traverz do vedlajsieho systemu zliabkov so snehom. Dosli v kamere baterky ale malo to tak 10 metrov mozno 15 dlzky a rovnako aj vysky nad zasnezenou rampou.

Lano som nemal, ale dalo sa to obist ale musel by som ist do kopca a to sa mi...ehm nechcelo. Odstartoval som asi 50-70mv pod tym.

Je to krasne, takto si moct zablbnut a medzi nami, keby tie najlepsie dni s pocasim i snehom nevyuzijem na prelety, verim tomu ze by sa dali zmastit take monstruozne veci ako niekolko 4000 k za den, trebars 10 000 m vysky zlyzovanych vo volnom terene za jeden den.
Mozno buduci rock, ked sa trosku rozlyzujem a rozkukam v tomto smere.

Mozno sa prida aj Hacek, trusil take reci, tak som zvedavy, to by bolo hviezdne!
Durifukodpovědět 
  Re: chyby konec?14:46:26 26.05.2025
Neni nad to kdyz se po mesici treninku behem do kopce nechce jit do kopce :))

"4000 k za den, trebars 10 000 m vysky zlyzovanych vo volnom terene za jeden den"

No pane... aspon budu mit na co koukat. A vemte lano:)

Vcera prisla dcera, ze prej na co to koukam, tak rikam "na nejstastnejsiho skialpinistu na planete" "jako myslis nejlepsiho lyzare?" ona na to... Na to sem radsi nic nerikal... Je ji 10, i kdyz mamka litala, tak clovek tak nejak doufa ze jejich deti se nebudou snazit zabit kazdej druhej vikend....

Drzime palce na XAlps!
judovanaodpovědět 

 Foto dne:

Enis
 Databáze cest:
Všechny cesty (183990)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
A Tempo Di Jazz 6a Siniscola
Paperoga 5a Baunei
Qua 5c Baunei
Quo 5b Baunei
Qui 5b Baunei
Nově komentované:
Otto E Mezzo 5c Siniscola
Letzter Meter VIIb Oybin
Letzter Meter VIIb Oybin
Zelený Čtvrtek 7 Svatý Jan
Hasta La Vic 7b Kalymnos

 Nově v diskusi:
Re: stare lano | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: Expreska | Re: stare lano | Re: stare lano | Re: Expreska |

 Nové komentáře:
Re: ČHSS | H | Re: Respirator | Re: Respirator | cena | Re: Názor na logo | Re: ČHSS | Re: Názor na logo | Původní článek ze SRF | Názor na logo |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (71)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (24)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (24)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (6)
FLYYRIDE Grindewald (6)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)
Jazda Olympanov (3)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)

 Nově v inzerci:
Černé conversky | Hledám parťáka na lezení po horách (alpinismus) | Prstýnek | posilovací deska | La Sportiva AEQUILIBRIUM ST GTX | Wild Country Revo | Lezečky Ocún Diamond S - 42,5EU | Nález | La sportiva Miura 44 | Lano Roviště Hafty |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 320 
 Ne 
 397 
 Nevím 
 137 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.