LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
34.Lachman 10260
35.Čech 10256
36.Reich 10254
Bouldry:
34.Stadtherrová 9350
35.Šlapák 9350
36.F 9278
Hory:
11.Nešťák 5095
12.Procházková 4592
13.Šuraba 4132

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5831 lezců
1190819 cest
Nové přelezy:
Tócate Dok 8a
Brall 7c
Žížala 1? 7C
Minot De F 7b+
Oran Juice 7c
Fait Pas B 7c
Queen Line 7b+
Devora Cor 8a
Bořiči Mýt 7C
Socialisti 7B+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Horská služba: nový seriál Lavinová prevence na Youtube

Nový seriál Lavinová prevence zveřejnila na Youtube česká Horská služba. V pěti několikaminutových dílech názorně předvádí, jak v terénu lépe vyhodnotit riziko pádu lavin.

Podívejte se zde:

1. díl:



2. díl:



3. díl:



4. díl:



5. díl:



Standa Holec   [úpravy] 11:17 01.03.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Chybějící význam sklonu svahu na tvorbu lavin18:56:55 01.03.2024
Zdravím Vás pánové z HS.

Předně bych Vám chtěl poděkovat za to, že jste se rozhodli tato vzdělávací videa k tématice lavinové prevence natočit. Za to vřelý dík.

Nicméně měl bych pár kritických poznámek:

-podkreslující muzika je zbytečně hlučná a ruší. Myslím, že by se vůbec nic nestalo, kdyby to bylo zcela bez ní, případně kdyby hrála jen když protagonista nic neříká.

-stane-li se během natáčení chyba, je lepší danou část natočit znova. Příkladně když dotyčný popisuje význam jednotlivých sloupců a přitom o nich mluví jako o řádcích tak to mate. Znalec problematiky se zorientuje rychle v tom, že se jedná přeřeknutí, ale neznalého lajka to může zmást.

- byť jsem pochopil, že se jedná jen o jakýsi "kaleidoskopický" vzdělávací seriál, kde stěží může obsáhnout celou lavinovou problematiku, tak mě zde naprosto chybí vysvětlení jednoho z nejdůležitějších faktorů rizik tvorby lavin a tím je sklon svahu. Kromě jiného.


V každém případě děkuji za snahu vrhnout svojí tvorbu na tuto důležitou problematiku a můj komentář berte jen jako podnět ke zlepšení pro další videa.
odpovědět 

 Foto dne:
Trebenna West
Eneco's Last Dance, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188150)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Zweierweg 3 Kufstein
Tócate Doke 8a Margalef
Brall 7c Terra Promessa
Fait Pas Bon Vieillir 7c Saint Léger Du Ventoux
Witness The Weakness 8B/8B+ Děčínský Sněžník
Nově komentované:
Šímova Plotna 6+/7- Mařenka
Queen Line 7b+ Castelluzzo
Daddy Long Legs 7C Popova Skála
Síla Rodu 8 Kácov
Nebeský Baby 7 Kácov

 Nově v diskusi:
Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem |

 Nové komentáře:
Re: už jsem na cestě | Re: Kalkulačka | Nemanipuluj | Urážky na věci nic nezmění | Divej se pozorneji | Re: retard | Kalkulačka | Re: Riskuje život | video | Hazard |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (71)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (66)
MČR v lezení na obtížnost (58)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
MČR v boulderingu (4)

 Nově v inzerci:
stan Hilleberg Allak 2 | Skialpový set G3 Findr | Lana dvojitá/poloviční Tendon Master 7,8mm CS, 60m | Bunda Simond | Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 57 
 Někdy ano 
 50 
 Ne nepoužívám 
 49 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.