LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 7183

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5887 lezců
1210842 cest
Nové přelezy:
Showpark 7C+
Kristínka 9/9+
Raiden 8A
Tak Pravil 7C+
Medvědice 7C+
Spomienky 9+
Kaolinový 7C
Kombi Lajn 8A
Medvědice 7C+
Netopýr Uš 8A/8A+

Stěny
Horolezecká stěna Lanškroun - Lanškroun
Lezecké sdružení Kotelna - Brno
BoulderClub Brno - Brno

Prodejny
HUDYsport - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie

za účasti našich

Čeští mladí skialpinisté se představili na mistrovství světa mládeže ve Francii v sestavě Marek Foltýn a Ondřej Souček (U20) a Vítek Dlouhý a Šimon Souček (U18), informoval dnes na svých stránkách ČHS.

Nejvýrazněji měl našlápnuto Marek Foltýn, který se v průběhu závodu pohyboval na 13. místě, ve druhém sjezdu si však poranil koleno a musel odstoupit. Zbylá trojice závod dokončila: Ondřej Souček skončil 26. z 42 závodníků, Šimon Souček obsadil 29. místo a Vítek Dlouhý dojel na 32. pozici.

Více viz podrobná zpráva ČHS:

horosvaz.cz: Mladí skialpinisté bojovali o světové tituly ve Francii

Výsledky a další info najdete na stránkách mezinárodní skialpové federace:

ismf-ski.com

Z Facebooku pořadatelů:



Standa Holec   [úpravy] 18:57 26.03.2026Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 skialp do seriosního lezeckého média nepatří! 20:57:31 26.03.2026
Zatím jsem vám lezcům spíš bral. Nastal čas, abych se vám na oplátku odvděčil a něčím hodnotným naopak přispěl do mlýna. Oblažím vás tedy svou moudrostí; hleďte:

Nevím, jestli už se to tady v minulosti neřešilo (myslím že ne, že je to dosti objevný postřeh), ale skialpinismus nemá s lezením mnoho společného. Je to spíše takové šlapání sněhu na lyžích, něco jako běžky - kdo zná, ten ví. Proto by tato disciplína v seriosním lezeckém e-zinu neměla dostávat prostor. Nebo se pletu? (To je pouhá diskusní figura. Vím, že se nepletu.)
Jarynodpovědět 
 Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! 06:26:21 27.03.2026
Mas pravdu je to tak. Isto maju vlastny web a priestor. A urcite sami skialpinisti to sleduju prave tam a nie tu. Mylis sa len v tom, ze sa to tu uz neriesilo. Riesilo x krat ale nic sa nezmenilo. Takze my vacsina z totaca sme uz zvyknuty to tak nejak prezut. Pritom by aj stacilo dat hore samotny link a pchat to do druhej casti. Vela by sa dalo keby sa chcelo, chcelo.
odpovědět 
 Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! 06:31:02 27.03.2026
A ked sa nad tym zamyslim. Ak nemaju vlastnu stranku a nemaju to kde pchat. Ved je o to lepsi dovod to urobit, napchat tam reklami, shop a mozno na tom aj zarobit. A my ostatny co len lezieme mozeme slepo zavidiet a bezky sledovat opat z dialky.
odpovědět 
  Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! 07:50:13 27.03.2026
ale jo patri. Lezeni s skialpinismus k sobe patri. Navic lezeni s lyzama na zadech je proste vyssi divci.
joudaodpovědět 
   Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! 07:57:01 27.03.2026
Asi sa nezhodneme.
odpovědět 
 Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! 10:32:57 27.03.2026
Ty dřevěný fošny co jsi ukradl někomu před hospodou koncem 90tek už se trochu změnily, jako ostatně celý svět včetně alpinismu.

Jo a ta tvá jeskyně se prý bude napřesrok zasypávat tak zas nezapomeň někdy vylézt, ať to neskončí nestěstím. Lol
odpovědět 
 Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! 10:27:26 28.03.2026
Jaryne, na Rovišti jsem viděl zapomenuté lezečky.
retezodpovědět 

 Foto dne:
Petrohrad
Lambáda, 7B+
 Databáze cest:
Všechny cesty (190388)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Střední Třída VII Skály U Kamenického šenova
Morfické Pole IXa Skály U Kamenického šenova
Místo Co Mám Rád IXa Skály U Kamenického šenova
Give Me Five 7c+ Cjanevata
Alfa 7a+ Cjanevata
Nově komentované:
Dvojdírka 6C+ Údolí Loubenského Potoka
The End 7+ Geyikbayiri
Síla Barev 7/7+ Skála U Nového Spolí
Krumlovská 7 Skála U Nového Spolí
Dítě Představ Xb Panteon

 Nově v diskusi:
Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Chamonix v květnu | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Spaní Roviště |

 Nové komentáře:
Neskutečné... | Hmm | Nádhera | Re: Dobrý? | Re: Opět výkon na špici | Re: Dobrý? | Re: Selhání štandu na videu | není třeba to léčit? | Selhání štandu na videu | Re: španělsko :-( |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
Jungle Výstaviště otevírá! (9)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (6)

 Nově v inzerci:
Dětský sedák | Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 239 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 293 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 249 
 Řídím se doporučením ostatních 
 238 
 Neřeším to – lezu vše 
 222 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.