LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Do volnýho (kamení) se nezakládá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
33.Jeřábek 10256
34.Čech 10256
35.Kubíček 10215
Bouldry:
33.Obal 9553
34.Oliva 9534
35.Mikulec 9475
Hory:
24.Opice 2510
25. 2332
26.Halašta 2307

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5876 lezců
1207409 cest
Nové přelezy:
Pláč 7C/7C+
Panelstory 8A
Panelstory 7C
Projekt Re 7C+
Alenka V Ř 7B+
Brum Brum 7C
Jacob 7C
Sputnik8 8A
Pavučina S 8A+
Mouchy Sně 7C

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Granty ČHS

Český horolezecký svaz by rád udělal něco pro své členy a podpořil je v jejich horolezeckém konání...

Český horolezecký svaz tradičně vyhlásil granty s cílem podporovat horolezeckou činnost mládeže a výkonnostní horolezecké a skialpinistické akce. V rozpočtu na rok 2005 je počítáno s podporou v celkovém rozsahu 240.000,- na akce mládeže a 150.000,- na akce výkonnostní. Nejsou to sice žádné milióny, ale ve srovnání s výší členského příspěvku to myslím není zas tak zlé...
Uzávěrka se blíží, takže pokud jste členy ČHS máte zájem o finanční podporu neváhejte a podejte svou přihlášku!!

Více informací najde pod těmito odkazy:

Výkonnostní lezení a skialpinismus -
http://www.horosvaz.cz/skaly/view.phtml?id=851

Činnost mládeže -
http://www.horosvaz.cz/skaly/view.phtml?id=856

Jindra Pražák, ČHS

P.S. Třeba i k tomu je nám ČHS... ;-)

Jindra Pražák   [úpravy] 09:30 06.04.2005Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Peníze14:24:52 06.04.2005
Tohle je přeně to, co mě děsí. Proto nejsem členem ČHS.Odkud se ty peníze berou? z příspěvků?
Michalodpovědět 
 Re: Peníze14:48:56 06.04.2005
Projdi si komentáře v článku o Valné hromadě. Honza Bloudek tam celkem podrobně rozepsal odkud se ty peníze berou.
Petr Jandíkodpovědět 
  Re: Peníze14:59:05 06.04.2005
ze Sazky je 200.000 pausalni prispevek na administrativu svazu, 1.200.000 prispevek podle velikosti clenske zakladny, 90.000 prispevek vypocteny podle poctu konanych domacich soutezi a 710.000 prispevek vypocitany podle ekonomicke narocnosti zavodnich disciplin (umela stena, skialpinismus). Za sportovni disciplinu se pri vypoctu nepovazuje klasicke horolezectvi v horach ani na skalach a tyto aktivity na vysi podilu ze Sazky nemaji vliv. S penezmi ze Sazky muzeme udelat pro podporu horolezectvi cokoliv, tzn. klidne za celych 2.200.000 ze Sazky muzeme natlouct kruhy do skal, nebo je cele pouzit na podporu zavodeni - je to nase svobodne rozhodnuti. Akorat by vuci zavodnikum bylo spravne, aby minimalne tech 800.000 dostali, protoze jsme je ziskali diky jejich aktivitam a navic pokud bychom je nepodporovali, postupne bychom o tech 800.000 prisli.
Nas vztah k Sazce je ten, ze jsme prostrednictvim CSTV jejimi spoluvlastniky a o klici pro deleni penez mezi svazy se hlasuje na VH CSTV. Tzn. zpusob pouziti penez je nase vec.
Vedle toho statni dotace na talentovanou mladez (120.000) a na reprezentaci (135.000) je striktne ucelove vazana a musime ji vyuzit a vyuctovat podle presne (az neprijemne presne) danych pravidel.
Pokud secteme vsechny sportovne orientovane prijmy v predpokladanych prijmech roku 2005, vyjde nam 1.100.000, ve schvalenych vydajich 2005 davame na sport 2.750.000 - t.j. vsechny ostatni penize ze Sazky a k tomu jeste 295.000 z clenskych prispevku.
======================================
Jak se ty peníze mají rozdělit se dá najít v zápisech na webu ČHS.
od HoBLa-přenesenoodpovědět 
 Re: Peníze11:51:49 07.04.2005
Nějak jsem nepochopil CO Tě děsí. To že v rámci 6mil. rozpočtu je 400tis. na granty, tedy na otevřenou soutěž o nejlepší projekt? Nebo Tě vůbec překvapuje, že ČHS operuje s částkami ve staticících? Nebo co?
mellounodpovědět 

 Foto dne:
Lom Vlčí skála (50.3671750N, 15.6634836E), Hořice v Podkrkonoší
Ohnišťovka, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (190160)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Schone Aussichten VIIa Oybin
Normální Cesta I Skaříšov
La Casa Di Maikle 5b Ulassai
Apertura All Agonismo 5b Ulassai
Lo Chiamavano Trinità 5c+ Ulassai
Nově komentované:
Normální Cesta I Skaříšov
Mittelwand VI Oybin
Jeschkenwand V Oybin
Zavři Oči Brouku 8A Vyhlídková Skála
Alenka V Říši Divů 7B+ Vyhlídková Skála

 Nově v diskusi:
Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Re: Učitel? | Re: Učitel? | Re: Učitel? | Re: nechápu | Re: Učitel? | Inu | Re: Jaky prusik? | Kovový (ocelový) člen | Re: Jaky prusik? | Re: Učitel? |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (59)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (56)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (28)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Severní stěnou Grandes Jorasses (12)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (12)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)
Fotografie do profilu deníčku (10)

 Nově v inzerci:
Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Goretexová bunda |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 71 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 90 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 84 
 Řídím se doporučením ostatních 
 68 
 Neřeším to – lezu vše 
 74 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.