LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Umíš jistit? Jasně, viděl jsem to na YouTube.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 6983

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5869 lezců
1205670 cest
Nové přelezy:
Samsara 8a
Corto 8a
Maracuja 7C
Spalony Br 8A+
Sparťan 7C
Hydraulika 7C
Repelando 8a+
Krkavka 7c
Tak Pravil 7C+
Jackie Cha 8A+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Eliass - Ostrava
Flash Wall - Olomouc

Prodejny
HUDYsport - Hradec Králové
HORALSPORT - KLADNO
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

naHoru.tv - nová minisérie Zkušnost k (ne)zaplacení

V rámci naHoru.tv začala vycházet série Zkušenost k (ne)zaplacení. V prvním díle Fiasko je zdokumentovaný výstup Lukáše a Aleše (z naHoru.tv) na Piz Berninu přes legendární trasu Biancograt, který skončil neplánovaným bivakem pod vrcholem a záchranou vrtulníkem.

Navazovat budou díly Rozbor (analýza chyb s horským vůdcem) a Reparát (druhý pokus - tentokrát s horským vůdcem).

Zde je 1. díl ke zhlédnutí:



Detailní informace a backstory o výstupu v ČLÁNKU na našem webu: nahoru.tv: 1/3 Zkušenost k (ne)zaplacení: Fiasko


Eliška Lajblová   [úpravy] 07:50 25.03.2026Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 šneci a nelezci10:31:15 25.03.2026
Hehe, potupa :D Nj, holt když na to nemáš tak se tam neser, když někdo bojuje půl hodiny v 10m trojkovým výšvihu tak holt na Biancograt nedorostl. A to měli štěstí na ideální počasí. V každým případě správný rozhodnutí zavolat si vrtuli a nesnažit se to dolízt nebo slízt. Obtíže totiž začínají až za Pic Bianco kde to je dost alpinismus, zkusit zdrhnout a slejzat hřebínek do sedla když měli problém ho vylízt by bylo taky o průser. Tak hoši trošku (dost!) potrénovat a sundat pytel, a příště furt nezevlovat, nevykecávat ale valit nahoru. Taky umět nebýt tak závislý na hodinkách a GPS, když by vám chcíply tak jste v p.. Žďárák a kus karimatky pod prdel sebou a umět udělat záhrab - ve vánici by takovejhle bivak byl boj o holej, jde to líp.
odpovědět 
 Re: šneci a nelezci10:38:39 25.03.2026
PS třetí díl tipuju "vůdce nám to vytáhl" - to moc sundat pytel neni.. Ale snad aspoň odkoukali jak to lízt a jistit a příště budou podobný akce zvládat sami. No ale nebudu předbíhat a nechám se překvapit.
odpovědět 

 Foto dne:

Gekón, 11- (foto)
 Databáze cest:
Všechny cesty (189977)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Maracuja 7C Fontainebleau
Extra Hrvoje 7a+ Osoje - Čikola
Jazavčev 7a Karin
Bunovčanka 6a Karin
Verborgener Weg 6 Liebethaler Grund
Nově komentované:
Velká Pardubická 9 Lom Kobyla
Lady Punk 8+ Manínska Úžina
Krkavka 7c Kalymnos
Ni Pa Mí 6b+ Margalef
Slušná, Ale Nezdá Se IXb Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Nález lezeček Srbsko-Divadýlko | Re: panťák - pád | Re: Kde působí | Kde působí | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Re: šneci a nelezci | šneci a nelezci | Also | Re: Určitě by se slušelo | Pecka | Geo | Brutal | Gratulace! | To odporuje fyzice | Určitě by se slušelo |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (26)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Severní stěnou Grandes Jorasses (8)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (7)
Jorge Díaz-Rullo: nová cesta, možná 1 z nejtěžších na světě (5)
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej (4)

 Nově v inzerci:
Laspotriva, Otaki, vel.42 | Hilleberg Jannu | lezení 24.3. i jindy | Scarpa Drago LV 39.5 | Belveder-ztracené brýle | Goretexová bunda | Boty Scarpa Maestrale | Parťák na lezení | Grigri | Praha prodám |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2822 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 3040 
 Ne, uniklo mi to. 
 2690 
 Sleduji jen Adama. 
 2813 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.