LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tři pevné body prvolezce: Naděje, že nahoře půjde založit, Láska i ktomu nejtitěrnějšímu chytečku a Víra ve svého výborného jističe.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
43.Kopáček 10063
44. 10037
45.Bardas 10029
Bouldry:
43.Svoboda 9178
44.Tran 9125
45.Zíma 9125
Hory:
26.Halašta 2307
27.Kulajta 2304
28.Rojko 2298

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5862 lezců
1203291 cest
Nové přelezy:
Možnost Vo 9+
Provokace 10-
Creme Brul 7C
Flor Is La 7C
Špičkový V 8A
Fakerník 9+/10-
Vaya Valla 7c
Ars Amandi 8a
Sparťan 7C
Vymetání P 8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pád německého lezce

20.5.2024 Hřensko

V pondělí 20. května 2024 kolem páté hodiny odpolední došlo k pádu lezce ze skály před Hřenskem, mezi Hřenskem a Labskou Strání, poblíž Dolního Žlebu. Na místo vyjely tři hasičské jednotky: profesionální hasiči z Děčína, dobrovolní hasiči z Hřenska a Labské Stráně. Muž spadl z výšky asi deseti metrů.

   






 




Na místo dorazili také záchranáři a z Ústí nad Labem přiletěl vrtulník. Hasiči museli zraněného muže přepravit z těžko přístupného místa k podvěsu vrtulníku. Vrtulník ho přenesl na snadněji dostupné místo, kde ho záchranáři naložili a přepravili do nemocnice.

Zdroj:

Německý horolezec spadl ze skály. Na místo letěl i vrtulník. Zasahovaly také tři jednotky hasičů

JirkaS   [úpravy] 08:43 22.05.2024Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 normál12:52:16 22.05.2024
Standart,  v sezóně to tam lítá každou chvilku.
Lidi lezte co to dá ale nepadat na zem!!!
prdodpovědět 

 Příčina?13:58:26 22.05.2024
Víte co se stalo? Němci tam nejezdí na klasiky..
Jodpovědět 
 Re: Příčina?15:48:12 22.05.2024
rikas to jako by se nedalo zrakvit ve sportovce
odpovědět 
  Re: Příčina?17:36:18 22.05.2024
Tož dá se, ale pravděpodobnost je nižší;) tak snad bude borec v pořádku
Jodpovědět 
  Re: Příčina?12:30:50 23.05.2024
Navíc absolutní většina lezců tomu, čemu se říká v Labáku sportovky bude říkal morálovky. Nýty po 5-6 metrech (a to i první dva) rozhodně nevylučují nějaký úraz.
odpovědět 
 Re: Příčina?20:42:05 22.05.2024
podle pozadí na fotce to trochu připomíná Žlutou stěnu...ale čert ví
odpovědět 
  Re: Příčina?21:04:13 22.05.2024
in the near of Malá bašta
Tecodpovědět 

 Navijak20:44:39 22.05.2024
To furt nemaj vrtuli s navijákem aby se nemuselo prekladat? Jsme 100 let za vopicema, hlavne ze se rozhazujou miliony za kokotiny... Tak ale uznávám ze lepší jak nosítka a donést až do Ústí...
Jaodpovědět 
 Re: Navijak21:49:05 22.05.2024
+1
odpovědět 
  Re: Navijak22:12:04 22.05.2024
spíš +5, ne? Copak neumí číst? Další člověk, co mluví z cesty. Už to nehulte!
odpovědět 
 Re: Navijak19:29:10 23.05.2024
Pro zajímavost, tohle lítá do Saska a Žitavských hor.
https://www.drf-luftrettung.de/ luftrettung/luftrettungsstationen/bautzen
odpovědět 

 lokace a naviják10:09:13 23.05.2024
Stalo se to na Malé baště, podle toho co jsem viděl, a ze zkušeností, odhaduji krátké lano při spouštění.
K navijáku by se měl vyjadřovat člověk, který o tom aspoň něco ví. Já od kluků z letecké, vím že létat s podvěsem má nesporné a opodstatněné výhody, jednoduše oni naviják nechtějí, není to tak že by jim ho někdo neposkytl...než tu začneš něco kritizovat sežeň si více informací...a nebo nesháněj, ono totiž plácat je jednoduší, že??
Zbyněk H. odpovědět 
 Re: lokace a naviják14:25:32 23.05.2024
Tak co vim prasklý obratel a zlomená ruka,chyba pri slanění.
Radek Čodpovědět 
 Re: lokace a naviják14:25:34 23.05.2024
Tak co vim prasklý obratel a zlomená ruka,chyba pri slanění.
Radek Čodpovědět 
 Re: lokace a naviják14:25:35 23.05.2024
Tak co vim prasklý obratel a zlomená ruka,chyba pri slanění.
Radek Čodpovědět 
 Re: lokace a naviják16:40:08 23.05.2024
Ten vrtulník, to neumožňuje, naviják (palubní jeřáb) to musí bejt jinej stroj než má letecká teď.
Podle mě pal. jeřáb nesporná výhoda, už jen časová !
V zákulisí se mluví, že takový vrtulníky časem budou!
záchranářodpovědět 
 Re: lokace a naviják16:42:16 23.05.2024
Jak si psal, když o tom nic nevíš, tak mlč !
.odpovědět 
 Re: lokace a naviják20:29:45 23.05.2024
A jaky jsou ty supr výhody nemit navijak?
Jediná která mě napadá je levnější vrtule...
odpovědět 
  Re: lokace a naviják09:21:08 24.05.2024
Například problémy s těžištěm? Vrtulníky jsou dost náchylné jak na podélné, tak na příčné vyvážení. A zatímco podvěs je zavěšený +- v těžišti, jeřáb je vystrčený přede dveřmi, takže záchranář, zachraňovaný a nosítka, to bude cca 180-200kg na rameni 1,5 metru. To už těžištěm dost zamává a tím pádem asi i ovladatelností.
Purbošodpovědět 
  Re: lokace a naviják09:32:49 24.05.2024
Například problémy s těžištěm? Vrtulníky jsou dost náchylné jak na podélné, tak na příčné vyvážení. A zatímco podvěs je zavěšený +- v těžišti, jeřáb je vystrčený přede dveřmi, takže záchranář, zachraňovaný a nosítka, to bude cca 180-200kg na rameni 1,5 metru. To už těžištěm dost zamává a tím pádem asi i ovladatelností.
Purbošodpovědět 

 Vrtule10:36:38 24.05.2024
Kluci. V ČR létají záchranu dva poskytovatelé. Jeden je soukromý - DSA, který má malý vrtulník, nemá jeřáb a málo unese (tzn. na palubu se jednak posádka nevejde a jednak by to bylo více váhy navíc - oproti druhé možnosti, kde jsou na palubě dva piloti, palubní technik a dva letečtí záchranáři + nezbytné cargo). Jediná možnost je tedy záchrana z podvěsu. Druhý vrtulník je Letecká služba PCŘ, která pro záchranu používá vrtulník Bell-412. Tento je opatřen jeřábem.
Co se týká taktiky zásahu je jednoznačně lepší jeřáb. Palubní technik při zásahu vidí na leteckého záchranáře a komunikují spolu na přímo, vše je pod dohledem a pacient je vyzvednut přímo na palubu, zavřou se dveře a vrtulník letí pryč. To je u podvěsu negativum, protože vrtulník znovu musí někde přistát - vedle na louce apod. uvolnit podvěs, dostat pacienta na palubu a poté znovu odletět.
Obojí je samozřejmě v rukou profesionálů a standardně se dělá a cvičí, takže ve výsledku problém není, nicméně pokud by byly stroje, tak jednoznačně jeřáb je lepší řešení.
Pak tu bylo v diskuzi něco o zákulisních informacích, že budou nové vrtulníky.
Ano, oficiálně (dohledáte v novinách) je deklarováno, že Letecká služba PČR bude nově disponovat novými vrtulníky - Sikorsky Firehawk (6ks), z toho první je už objednaný (dodací lhůta 2 roky).
Sodpovědět 
 Re: Vrtule17:11:35 05.06.2024
Pravdudíš DSA jsou škrti a čučkaři.
Vím to od kluků z horské aj od bývalého pilota.
Jednou jsem ten úžasný zásah měl možnost sledovat. Přiletěli, obhlídli místo, zmizeli na Labskou stráň, vrátili se s borcem v podvěsu, spustili ho dolů, odletěli zase na Labskou, tam snad sedli, aby jim nedošel benál, pak se pro borce vrátili na podvěsu borec plus chudák, pak s borcem na písčinu do Labe, borec a spol se odpoutali, oni museli zase sednout kousek dál, kvůli vrtuli, pak chudáka přeložili dovnitř, asi ho tam ještě chvíli křísili a pak teprve odletěli. Za tu dobu jsme dolezli cestu, pomalu se sbalili, došlu dolů, objednali si pivo a skoro celé ho vypili. Říkal jsem si, že kdyby ho čapli 4 chlapi na nosítka a snesli k silnici - bylo to pravém, tak je v nemocnici možná rychleji než sanitkou.
Takže určitě jeřáb je buržoazní přebytek, který mají všude jinde jenom proto, že jsou blbý a ztrácejí kvůli tomu těžiště a padají jako mouchy...
k.odpovědět 
  Re: Vrtule21:32:56 05.06.2024
překlep: - tak je v nemocnici možná rychleji sanitkou.
odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189783)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Szeroka Rysa 4 Jura Polska
Filar Apteki 4+ Jura Polska
Oringowana Czwórka 4+ Rzedkowice
Lagodny Wasyl 4 Rzedkowice
Ende Gut, Alles Gut 6b+ Jerzu
Nově komentované:
Šmoulí 6C Hostivařská Skalka
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Fakerník 9+/10- Súľov
Lachtanold 6B Bystřička
Důchodci Polovic .... 4 Mařenka

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | panťák - pád | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Re: Oeav.cz | Oeav.cz |

 Nové komentáře:
Re: Ultra lezci | Re: Nedodelana prace | Ultra lezci | Re: Nedodelana prace | Re: zavadejici titulek | nepochopena prac | Re: Anketa | Rakvic | Nedodelana prace | Re: Anketa |

 Kde to vře:
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (24)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (17)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (9)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Fotografie do profilu deníčku (2)
Juraj Koreň a Radoslav Groh: prvovýstup na Grossglockner (1)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)
Mistry ČR v ledolezení na obtížnost se stali: (1)

 Nově v inzerci:
Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot | Goretexová bunda | Koupím lezečky La Sportiva Miura | karabiny julincino udoli |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2194 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2394 
 Ne, uniklo mi to. 
 2089 
 Sleduji jen Adama. 
 2165 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.