LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS nebo smrt!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Pískaři jsou zpět!
Nová kniha Medaile na chvíli o olympijském příběhu Adama Ondry
Nová kniha Lékaři na horách: neviditelní hrdinové

Závody
ČP obtížnost Brno (20.04)
Petrohradské Padání (26.04)
SP Salt Lake City (03.05)

Žebříček
Cesty:
5.Štípek 11728
6.Stráník 11468
7.Nespoutaný 11447
Bouldry:
5.Švecová 10500
6.Novák 10328
7.Chytil 10150
Hory:
7.Ludrovský 5595
8.Chomová 5373
9.Zaoral 5329

Výsledky
SP Wujiang (12.04)
SP Čína (09.04)
AIX ÁDR BOULDER SESSION (09.03)

Deníčky
5547 lezců
1095426 cest
Nové přelezy:
Animální O 9
Detoxikace 9+
Láska Bez 7C
Old School 9+
Epita 9
Märchenpri 9-
Hybernace Xb
Fragole 7c+/8a
Odcházení XIb
Anack - Su 7b

Stěny
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Maňas v Magicwoodu

Až do teď jsem jezdívala na lezecké výlety převážně s klukama, tentokrát to byla čistě holčičí výprava.

Kdy: 10.7. – 17.7. 2010
Kde: kemp poblíž vesnice ......  3.50 € os/noc, toitoiky,přívod vody z potoka, pily jsme jí celý týden a nic se nám nestalo
Kdo: Maňas, Káťa, Dorka, Jana
Počasí: teplota okolo 25°C, až na jeden den pršelo jen v noci
Lezení: bouldry jsou většinou v lese, kolem sektoru beach teče řeka kde je možnost osvěžení, obtížnost se pohybuje od 1a až po těžký prásky, takže si zaleze každej.

1.den: cesta


Káťa s Dorkou mě nabraly v Praze. První zastávka byla v Plzeňskym Albertu. Nekonečný hodinový nákup pro mě byl náročnější než bouldr za 6c. Úmyslný chaos v potravinách aby jsme musely projít celý krám nejmíň pětkrát a nakoupily toho co nejvíc mě rozčiloval. Holky lítaly sem a tam zatím co já unaveně visela na vozíku a tvářila se že ho hlídám. Dorka na mě ďála smutný oči že chce meloun a prstem ukazovala do chladícího pultu. „Já bysem si dala meloooooouuun“ koukla jsem na co ukazuje, „ Si prase, vždyť je moučnej a hnusnej“ Asi mi nvěřila tak do něj pro jistotu dloubla prstem. Po jejím prstě tam zůstala hluboká díra, ale jakoby to neviděla. Já si zatím šla pro nějakou zeleninu, když jsem se vracela Dorka už zase stála u melounu a fňukala: „Jáá chci melooouuun“ ani další důlek v melounu jí nepřesvědčil že je fakt moučnej a za chvíli jsem jí viděla jak to zkouší na Káťu, naštěstí ani tam jí to neprošlo.
                             

Maňas na cestě do Magicku

foto by © Maňas samospouští

                                               

Dorka s Maňasem

foto by © Maňas samospouští

             
Konečně jsme se dostaly z toho regálového bludiště a pokračovaly směr magic wood. Cestu nám zpříjemňovala Dorka divnými, kvílivými zvuky kterým říkala zpěv. Aby se Káťě dobře řídilo, začala jsem zpívat taky. Nakonec jsme to ještě upgreadly bouřlivým tancem. Kolem druhý v noci jsme dorazily do kempu a shodly se, že vstanem až se nám bude chtít.

2.den: Maňas


Bylo brzo ráno když nás Káťa donutila vstát. S Dorkou jsme jí to vyčítaly celý zbytek dne. Argumenty že v 10.00 neni ráno nás ale neutěšily. Tamní krajina mě nadchla. Připadala jsem si jak v jiným světě. Šutry byly poházený všude po lese i podél řeky. Kdyby na některých bouldrech nebyly stopy od mága, nevěřila bych že to vůbec někdo může vylízt. Rozlezly jsme se na drsných bouldrech obtížnosti 2a. Ještě ten den jsme se dopracovaly až k bouldru Jeny v oblasti Mitte za 6c, ale shodly jsme se že to bude trochu nadhodnocený. V kempu jsem holkám ukázala vlastnoručně dělaného Maňase. Nevim proč, ale přejmenovaly ho na zrůdičku. Udělaly jsme si večeři, daly pivko, Káťa dvě a šly spát.


Maňas natěšenej na lezení

foto by © Maňas samospouští

                                                       

3.den: Tojtojka


Vstaly jsme mezi prvníma kolem 9. Skoro všichni v kempu ještě spaly. Káťě nebylo dobře. S dorkou jsme hloubaly copak se jí to přihodilo: „ Nesnědla něco špatnýho?? Neni marod?? A co když je to kvuli tý její  cukrovce?!!“
Bouldřit jsme teda vyrazily samy s tím, že za náma Káťa dorazí až jí bude líp. Jako první bouldr jsme vybraly ze srandy 3c. Ani jedna z nás do něj nenastoupila. Začínalo se ze sedu, žádný nohy, malá škrabka na pravačku, oblina na levačku a docela dlouhej nátah do madla. Nezdar v tomhle bouldru nám trochu vzal vítr z plachet. Náladu mi zpravil Slab 6b+ . Ze sedu do sotva viditelný škrabky v kolmošce, nakopnout nohu k hlavě, protlačit to a přez madlo na vrchol.


foto by © Maňas


Mezitím dorazila Káťa a nám v tu chvíli došlo, že její nevolnost byla pouhopouhá “vopice“. Hold každej nedokáže vypít hustý dvě piva a ustát to bez následků. Přes různý bouldry jsme se dostaly až ke krásnýmu, asi desetimetrovýmu traverzu za 6b+ . Docela vytrvalostní a na jednom místě silový problém. Všechny padáme na stejném místě zhruba ve ¾ cesty. Necháváme tam spoustu pokusů, bez výsledku. Pak začalo pršet. Proběhla rychlá koupel v ledové, modroprůhledné řece. Že je studená mi nevadilo, protože se mi po tom rychleji regenerujou svaly.
V kempu jsme s Budějovičákama Vláďou, Cyrdou a Lukášem hrály UNO. Moc nás to neba, protože pořád vyhrávat brzo omrzí.
No a co se mi nestalo. Šla jsem na ToiToiku, stáhnu gatě a protože mi neni po chuti sednout si na nevábně vypadajicí prkýnko, složitě se našteluju do polohy nad ním  a začnu čůrat. Něco mi nesedělo. Ten zvuk je nějaký divný, kouknu pod sebe a zjistím, že mám přiklopené i to horní prkýnko. Sama sobě jsem se začala smát, vše řádně uklidila a jediné co mě napadlo bylo: Ještě že se mi chtělo jen čůrat.

4.den: únava


Dostavila se únava, prolezené prsty bolely a síly taky moc nebylo. Na rozlez jsme si daly nějakou pětku a už nás ani nepřekvapilo, že je těžká. Sem tam některá zanadávala, některá si šla číst a některá jen mlčky pozorovala marné pokusy v “lehkých“ bouldrech. Traverz z předešlého dne jsme ani nezkoušely, šetřily jsme si ho až po restdeji. Káťa opět bojovala v jejím vysněným a už vloni zkoušeným 6c. Program byl jasnej, nakrokovaný to taky měla, jen to spojit. Tenhle bouldr jsem rychle vzdala, protože jsem liliput a nedosáhnu do klíčového chytu. Poslední dynamický krok mě ale baví, tak jsem se pomocí dvou bouldřic malinko zvýšila a mohla pokusovat s Káťou. Tý se to bohužel ani dnes nepovedlo.


Dorka zkouší 6c

foto by © MaňasMaňas zkouší 6c

foto by © Maňas samospouští

                                                                           
Večer jsme s klukama hráli “Město, moře“. Podle holek se ta hra jmenuje jinak, ale už nevim jak. Zase jsme je rozdrtili, s čímž jsme počítaly. Bylo nám jich líto tak jsme je v UNU nechaly dvakrát vyhrát. Samozřejmě si mysleli, že to bylo jejich zásluhou.

5.den: Uplavaly


Dnes jsme daly restdej. Vyvalily se k řece a psychicky se připravovaly na zítřejší těžkou kartu. Holky se mi pořád smějou, že místo KLAJMB ON říkám KLIMON. Káťa si připravovala nějaké hry na dětský tábor, Dorka se válela v houpací síti a já se celá obalila klimonem aby mi do zítra dorostla kůže. Pak jsem si šla vyprat vrchní díl plavek a kalhotky. Dala jsem si to uschnout na kámen, co koukal z řeky. Za chvíli jsem si pro ně zas šla, jenže už tam byl jen ten horní díl plavek. Bylo mi jasný, že spadly do vody a uplavaly. Určitě plavaly kolem bouldru podel řeky, kde je viděla spousta lidí, určitě plavaly celou noc a celý den, teď už jsou možná v jiné zemi, možná obeplujou celý svět a vrátí se ke mě, možná si najdou nového majitele.

Maňas při vaření večeře

foto by © Maňas samospouštíMaňas při vaření večeře

foto by © MMaňas samospouští


Večer jsme s klukama hrály pexeso, ale nikdo skoro neviděl na obrázky. Káťa neměla brejle, Cyrda ležel a byl línej se zvednout a ostatní si stejně nic nepamatovali. V UNU jsme dvě ze tří her prohrály. Samozřejmě to bylo jen vyčerpaností. Takový restdej dá hodně zabrat.

6.den: nevím


Píšu to zpětně a nemůžu si vybavit co se tenhle den stalo. Asi nic zásadního. Povedlo se mi přelízt traverz  a mám z něho velkou radost a protože jsem jelito a neumím patovat, tak z něj mám i pěkně dodřenou nohu, ale stálo to za to.

7.den: Káti den


Dnes jsme strávily celý den převážně na dvou bouldrech. Na rozlez jsme si daly haighball 6a+ . Holky dolezly do půlky, mě se přes veliký strach povedlo vylízt až nahoru. Kdybych neměla stoprocentní důvěru v chytače tak bych to nedala, i když vím, že zrovna tady by mi byli chytači na uplný... nic.

Káťa v 6c

foto by © Maňas

                                                           
Hned vedle si Káťa chvíli zkoušela svůj šest céčkovej projektík. Prsty, nebo spíš kůži na nich měla úplně na kaši. Je to borka, tak dávala pokusy i přes bolest. Zase k ničemu. „ Zítra už jedem, nebuď HUSA, to musíš dát !!! „ Snažila jsem se jí povzbudit. V průvodci jsem si našla jedno 6c  v sektoru Beach. „ Půjdem se na něj kouknout a pak se sem vrátíme a ty to konečně pokosíš, ok man?“ Navrhla jsem Káťe a ta souhlasila. Můj vyhlídlý bouldr mě hned oslnil. Všechny jsme tam sypaly jeden pokus za druhým. Nejvíc to sedlo Dorce, která už byla skoro nahoře. Už jsem zase hystericky povzbuzovala. Asi to prožívám víc než samotný lezci. I přes to, že měla pod sebou tři velké bouldermatky a dva úžasné chytače, se bála a radši seskočila dolu. Bouldr jsem nakrokovala, úplně jsem se do něj zamilovala, ale došlo. Nebyla ani síla ani kůže.
Večer jsme se vrátily ke Káti problému.  Byla v tom hodně marná. Už jsme moc nedoufaly, že by to dnes padlo. Smutnila, že to musí dát protože zítra už na to nebude mít. Utrápeně si sedla pod bouldr, těžce se zvedla, chytla jednu lištu, druhou lištu, spoďák, skočila do vrcholový, oblý hrany odkud vždycky padala, ale tentokrát ne. Hranu držela. S Dorkou jsme vyskočily a začaly hlasitě povzbuzovat. Mě se rozbušilo srdce, adrenalin ve mě proudil jakobych to lezla já. Než jsem vytáhla foťák, abych ten úspěch natočila už byla nahoře. Byla šťastná a my s ní.
V kempu jsem nemohla nemyslet na můj nový projekt na Beachi. V hlavě jsem si přehrávala sekvence kroků. Měla jsem sto chutí zvednout se a jít to zkusit. Byla jsem hrozně nasmahlá. ( nasmahlá neznamená zfetovaná jak si myslela Dorka, ale hrozně přeakčnělá).

8.den: odjezd


Dnes už bez trémy přelézám traverz na první pokus. Bohužel holkám se v něm nedaří. Ve skalách skoro nikdo není, všichni asi ještě spí. Vstaly jsme už v 8 protože kolem 13.00 chcem být v kempu, sbalit se a jet. byla jsem v tom úplně marná, vůbec to nešlo.. pak jsem dolezla skoro nahoru... půlka těla už tam byla.


Já v Slab, 6b+

foto by © MaňasÚplně kantáre ležím v rozsypanym mg

foto by © Maňas


Objímala jsem takový břicho,myslela jsem si že to mám vylezený. V  tom mi najednou ujely pastelky a já sjela na zem. Ruce mám sedřený po celý délce, od podpaží až k prstům a k tomu ještě bradu, kterou jsem se ze zoufalství zkoušela držet. Nakonec jsem to vzdala, „dám poslední pokus a můžem jít“. Najednou, byť vypraseně, jsem to za povzbuzování holek a nějakých borců dala. Nahoře jsem se poprvý málem rozbrečela radostí..tak moc jsem to chtěla dát a představa, že to na mě bude čekat třeba ještě rok mě ničila... na hoře jsem chvíli musela sedět a rozdejchávat to...bylo to krásný :)
Cesta probíhala v pohodě. Poslouchaly jsme hrozný slaďárny a kazily to svým zpěvem. Probíraly jsme důležitý holčičí záležitosti, který nemůžu rozebírat se svýma klučičíma kámo a hrozně jsme si to užívaly. Už teď se nám stejskalo.

NA ZÁVĚR TROCHU SENTIMENTALITY A POZNATKŮ


I přes to že jsme si nadávaly do krav, stěžovaly si na hnusnou přírodu, nesmyslnost boulderingu a nepříjemný lidi, to byl jeden z mých nejlepších výletů. Moc vám za to děkuju a doufám že to brzo zopakujem i když vím, že už to nikdy nebude takový jako teď.
A co že jsem si to z tohodle tripu odvezla za poznatky? Takže: holky jsou čistotný a vždy si udružují pořádek, nekrkají, neprdí, nevztekaj se, nejsou to drbny a hlavně se nesmějou kamarádce, když špatně vyslovuje climb on, uplavou jí kalhotky nebo si zapomene zvednout prkýnko na tojtojce.

Jana   [úpravy] 08:10 26.07.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Pekne se to cte08:34:03 26.07.2010
Konecne realny pohled na lezeni, hezky se to cte, jen tak dal :-)

Diky
Kokolokoodpovědět 

 Chudák Maňas08:46:28 26.07.2010
Chudák Maňas všechno voddřel. Řídil, vařil, pral, fotil a určitě i uklízel. Ale kdyby příště Maňas nemohl, tak dejte vědět, jel bych rád místo něj.
Steveodpovědět 

 Manas je holka09:05:44 26.07.2010
Manas je taky holka?
odpovědět 

 moc fajne10:14:50 26.07.2010
sexy clanek!
fotonodpovědět 

 Super baby10:46:25 26.07.2010
To jsou ale zenske, samy na lezecky vyjezd.... to je paraaaada. Kde se takove holky hledaja?? Hned bych se tam prestehoval :)
Aldaodpovědět 

 krutéj outdoor ekšn10:46:45 26.07.2010
Když nemužeš pochvalit raději neřikej nic, tak ja se jenom zeptam, vy budete z Prahy žejo?
odpovědět 
 Re: krutéj outdoor ekšn11:26:20 26.07.2010
aaaaale prosimtebe, trosku nadhledu a humoru a bude to dobry. a to ani z prahy nejsem
M.odpovědět 

 článek12:01:38 26.07.2010
Krásná akce, pěkně napsáno, jen tak dál! Maňas forever!
Pavelodpovědět 
 Re: článek12:10:48 26.07.2010
Ty jo. Parádní článek. děsně jsem řezal smíchy
  odpovědět 

 Nemůžeš-li pochválit, nepiš a ani se neptej.12:53:38 26.07.2010
Pro nechvaliče trapáka : než na blbé otázky ,odkud kdo je,můžeš čas využít i jinak. Třeba shybováním.
Pro holky : zábavnej report.
Pro Káťu : To tě Villy tak málo cvičí v Pivování :D
Radodpovědět 
 Re: Nemůžeš-li pochválit, nepiš a ani se neptej.08:57:10 28.07.2010
ad 2piva.. slo zrejme o zkazenou plechovku, jinak si to znalci BB treninkovych fazi neumi vysvetlit.
Jinak fakt docela zajimavy denik a pohled.
Pri shlednuti fotky "kantare s rozsypanym magem" se mi nevim proc vybavil Srstka s poradem "Chcete me?", ale to bude tim ze nejsem bouldristka:)
keep going!
lacoodpovědět 

 Výborná reportáž13:04:47 26.07.2010
Výborná reportáž,děsně mi to připomíná akce s naší lezeckou holčičí ex-squadrou "We are not lesbians".Budiž jí země lehká.Když spolu lezou ženský,má to svoje zvláštnosti a dostává to úplně jinej rozměr.Škoda,že sympatický spolulezkyně se tak blbě sháněj.Viďte kluci.
Pavlušaodpovědět 
 Re: Výborná reportáž13:09:45 26.07.2010
Jo a výše uvedený heslo "Když nemůžeš pochválit, nepiš nic" je opravdu trefný. Ušetřilo by to tady na lezci (a vůbec všech diskuzích) spoustu místa.
Pavlušaodpovědět 

 Baby13:48:58 26.07.2010
Pěkná akcička a super článeček.
Zedodpovědět 

 Pekny clanek15:23:40 26.07.2010
Pekny a vtipny clanek. Skoda, ze tady neni vic podobnych clanku.
Kataodpovědět 

 Tleskám19:09:19 26.07.2010
Tleskám,až mi ruce nestačí,článek fajn,fotky taky a Maňas tomu dává korunu ;o)
 Ollyodpovědět 

 5P23:07:33 26.07.2010
Přijemné, pěkné, poťouchlé, povzbuzující počtení :))
odpovědět 
 Re: 5P00:21:48 27.07.2010
Hodnotná literatura jen co je pravda. Holčičích zájezdů jsem se teda díky odlišnýmu pohlaví nikdy nezůčastnil. Asi jsem o dost přišel. Alespoň dodneška vzpomínám na podobnej i když smíšenej výlet s Vilmou, Bécou a Šrůťou do hor. No, zkuste po 14ti hodinách lezení bigwallu, tříhodivým pěším přesunu s kovárnou a po vypití tak půl litru vína na osobu vysvětlit kolegovi kritičnost rozpínání vesmíru. Zvlášť, když ti druzí dva se hlasitě hádají jesli mu vylila ten olej do spacáku schválně nebo ne... Přeju ještě mnoho takovejch zájezdů než Vás úplně přepadnou dospělácký starosti.
 motákodpovědět 
  Re: 5P09:56:45 27.07.2010
Motáku,zahoď dospělácký starosti a přijeďte do Ádru někdy,neviděli jsme se asi 148 let(přibližně).
Pavlušaodpovědět 

 Kanada00:19:38 27.07.2010
Hezky Olše, v Kanadě se to líbí taky :-)
 Zdeněkodpovědět 
 Re: Kanada16:30:39 27.07.2010
Díky, tak to jsem ráda :)
Janaodpovědět 

 Čistá krása07:13:48 27.07.2010
Nádhera :-)
Jacobodpovědět 
 Re: Čistá krása11:37:24 27.07.2010
Pěkný článek, má to nápad, dobrý fotky. Maňas, jseš super!
 martanodpovědět 
 Re: Čistá krása10:02:04 05.08.2010
Temeres! Len zrod motýľov je krajší. A ešte im to okrem toho očividne aj fajnovo lezie. Starý oficír som, ale totok som eště nevidel...
Vlasovodpovědět 

 Jéje,10:57:53 27.07.2010
Rád bych se v tom Mg poválel s tebou.
Zezodpovědět 
 Re: Jéje,11:09:46 27.07.2010
Hu
Pepanodpovědět 

 Hezky pěkně13:28:23 27.07.2010
Sic tomu lezení po šutrech bez lana neholduju, nebo spíš ještě pořád nerozumim, ale tenhle report mě Janíku docela dost zaujal. Gratulace k 6C man ;)
Už se těšim až dorazim do BB s packou čerstvě vytaženou ze sádry a nechám si tam od vás natrhnout gatě :D
Ať to leze ;) Já si jdu zatím hodit mincí, páč se nemůžum rozhodnout, jestli lezení ještě na dva měsíce vytěsnit z mysli, nebo se zavěsit na lištu aspoň tou jednou hnátou :D
 TujboPefaodpovědět 

 Damska jizda11:33:44 28.07.2010
Tak, tak, damske jizdy jsou nejlepsi, zejmena na skaly, at uz mini nebo maxi. A zvlast, kdyz je z nich pekny clanecek!

Zdar,

  Lenka K.
Lenka K.odpovědět 

 :D20:13:23 28.07.2010
Pěkný, Pěkný!! To je pohodička! :))
honza k.odpovědět 

 Kerka21:41:49 28.07.2010
...hele co to má Maňas na noze za kérku ? Made in skal.... ...? ...ale jinak hustej borec , nejspíš bukva :)
zvědavej odpovědět 
 Re: Kerka22:06:37 28.07.2010
Má tam napsáno: MADE IN SKALICE :) tam se narodil :)
Janaodpovědět 

 super00:29:23 29.07.2010
super clanek:) taky sme loni podnikli vylet do jury 3 girls tak si clovek zavzpomina. akorat sme sebou nemeli zadnyho manase, coz je koukam mozna skoda:)
Kackaodpovědět 

 Bezva20:06:54 29.07.2010
úplně mě to nalákalo na Magicwood! Zrovna s holkama hledáme vhodnou destinaci na trip...:)
wokataaodpovědět 

 Je to tak09:58:53 30.07.2010
Do skal prostě jezdí málo roštěnkovskejch partiček. Asi jsem nikdy žádnou neviděl. Když už se holka objeví, táhne ji za sebou ňákej párek.

Takže super holky, že děláte BB čest.
Mrožekodpovědět 
 Re: Je to tak11:41:27 30.07.2010
se nekoukas, v jure sou jich ted houfy
l.odpovědět 
  Re: Je to tak13:12:30 30.07.2010
TAky jsem si všiml, samej babinec (a jistič po něm furt čumí a nedává pozor co se děje nad nim!)
odpovědět 
   Re: Je to tak13:20:57 30.07.2010
No tedy nevím, Maňas tady naprášil že se holky stejně večer družili s nějakými borečky. Ať jezdí do skal víc takových komand!
odpovědět 

 článek15:02:34 03.08.2010
Sympatický holky do nepohody! Gratuluji jejich (i budoucím) životním partnerům. S takovou se pak dá vydržet definitivně. Vím, o čem mluvím - je mi 7O, mám to doma a na její pokyn jsme odešli prožít důchod do hor. No tak co si přát víc!
Honza Dádaodpovědět 

 pěkný07:39:55 05.08.2010
pěknej článek ženský :-)
mauglíodpovědět 

 nádhera13:38:29 05.08.2010
Tak jsem se už dlouho nezasmála. Určitě je to tím, že jsem ženská a moje nejhezčí lezecká dovolená byla dámská jízda Francií.
Olgaodpovědět 

 ...19:47:51 05.08.2010
Super clanek :-) a ten vyraz, co ma znamenat "preakcnela" - to si budu muset zapamatovat, trpim stejnou "nemoci" :-)) E.
 peliskaodpovědět 

 Dobrá práce16:56:36 11.08.2010
Už delší dobu přemýšlím, že zase začnu lízt a tenhle raport mi dodal poslední zbytek motivace potřebné k tomu, abych přešel od slov k činům ... hned zítra dojdu k Hudečkovi pro nějaký hadřík na sebe, vázaného průvodce a jdu na to :o)

Martin
 SpiderCzodpovědět 
 Re: Dobrá práce20:48:22 11.08.2010
Ty vaďo, tak to jsem moc ráda, že tě ten článek takhle namotivoval
janaodpovědět 
  Re: Dobrá práce11:23:17 14.08.2010
Zamiloval jsem se! Ta posledni fotka je uzasna! Jinak nadherny clanek gratulace velka!
vasekodpovědět 

 NEVĚŘIM..17:04:14 23.08.2010
prostě nevěřim, že by dorka dělala smutný voči...natož aby fňukala... kam jedete na výlet příště?
h.odpovědět 
 Re: NEVĚŘIM..16:14:19 24.08.2010
:) já se ted bohužel nikam nechystám, se zlomenou nohou by se mi stejně špatně lezlo :)
janaodpovědět 
  :)19:47:44 30.08.2010
To Vám závidím, taky jsem se tam chtěla letos podívat:)Byli jsme loni s přítelem a je to tam parádní. Kde se ti to stalo s tou nohou? Na jak dlouho to vypadá? At se hojí.
Teruodpovědět 
   Re: :)21:57:46 07.09.2010
Tu nohu jsem si zlomila na Boru... dopadla jsem na bouldermatku ale špatně. Museli mi to operovat a za 6 týdnů mi sundaj sádru tak snad to bude v poho.Snad ti to vyjde do toho Magicu příští rok. Já jsem z tý oblasti nadšená tak se tam třeba potkáme :)
Janaodpovědět 

 Foto dne:

Drž A Nepusť, 6-
 Databáze cest:
Všechny cesty (174333)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sissi Ve Versailles 9+ Holštejn
Memento Mori 7- Skály V Ludvíkově
Nordwestweg V Bielatal
Variante De Entrada 6a Alfacar
No. 16 6a Alfacar
Nově komentované:
Cesta Pro Agátu VIIIa Hrubá Skála
Kopytem Sem 7- Skály U Tušimic
Cesta Pro Agátu VIIIa Hrubá Skála
Jihovýchodní Komín III Hrubá Skála
Žaludeční Likér IXa Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Training protokol 7b -> 8a | Re: Training protokol 7b -> 8a | Re: Training protokol 7b -> 8a | Re: Training protokol 7b -> 8a | Re: Training protokol 7b -> 8a | Training protokol 7b -> 8a | Re: Ztráta klíčů | Re: Demencia Senil | Re: Demencia Senil | Demencia Senil |

 Nové komentáře:
Re: ... | Re: ... | Karťák | Re: ... | Re: ... | ... | Re: Břeťa | Re: stanovy vs. vzdelavani | Re: stanovy vs. vzdelavani | Re: Demagogie HD |

 Kde to vře:
Komentované návrhy usnesení pro Valnou hromadu ČHS (80)
Vzdělávání – cesta k úspěchu (43)
Lezení na 2 významých stěnách v Srbsku u Berouna zřejmě skončí (41)
20. ročník Petrohradského padání (17)
Valná hromada ČHS 2024 (12)
Deklarace společného postupu horolezeckých oddílů (8)
Film Adama Ondry o Bon Voyage 9a po vlastním jištění (E12) (7)
Adam Ondra a Ela Adamovská k přípravě na olympijskou kvalifikaci (6)
Hollywood chystá film o prvovýstupu Warrena Hardinga na El Capa (6)
EPM v bouldrech Curno, Itálie (5)

 Nově v inzerci:
Legitimní nebankovní soukromá půjčka | Nové lano Tendon Master PRO 9.2 CS 80m | Ostravsko | LS Miura 42 | Friendy | Zapomenuté lezky Kobyla 14.4. | Parťačka na překližku | Arco - spolujizda | Zapomenuté věci | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Jaký je váš názor na dodržování lezeckých pravidel?
 Plně je respektuji 
 429 
 Většinou respektuji, záleží na konkrétní situaci 
 432 
 Mám s tím problém, ale občas ano 
 473 
 Nezajímá mě to, lezu podle svého. 
 432 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.