LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšel průvodce Adršpach I.
Nová dětská kniha o světové top lezkyni Janje Garnbret
Pískaři jsou zpět!

Závody
MČR obtížnost (01.06)
Olympijská kvalifikace Budapešť (20.06)
SP Innsbruck (26.06)

Žebříček
Cesty:
47. 10085
48.Čech 10050
49.Zedek 10050
Bouldry:
47.Oliva 8478
48.Chochola 8450
49.Šauli 8409
Hory:
12.Duda 4956
13.Najman 4634
14.Petr 4592

Výsledky
Olympijská kvalifikace Šanghaj (16.05)
SP paralezení Salt Lake City (07.05)
SP Salt Lake City (03.05)

Deníčky
5577 lezců
1105495 cest
Nové přelezy:
Houbařova 9+
Alfonsova 9
Good Morni 7C
Good Morni 7C
Alfonsova 9
Krkavčí Se 8a
Svatý Otec 9+/10-
Hučení V J 10-
Briliant 7C
Hellas Wor 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MČR Drytool v záři černého diamantu

BLACK DIAMOND Dry Tool Cup Brno 2011

Tak nějak jsme zase o rok starší a tedy máme za sebou i další ročník Dry Tool Cupu v Brně.Můžu říct, že v některých chvílích před závodem i v průběhu jsem si říkal, jestli mi to stojí za to, ale myslím, že lepší odpověď než 45 startujících závodníků, se prostě najít nedá.
Obvykle se poděkování dává na konec, ale já chci poděkovat všem bez jejichž účasti by tato akce neměla smysl a doufám, že jste ten letošní krásný sobotní den naplno užili.

Co tak říct k průběhu. No to se tak na konci října sundají chyty ze stěny, naveze desky a kmeny a začne vymýšlet. Času je zprve spousta, pak míň a nakonec i celkem málo, ale výsledek se zpravidla dostaví.
Ještě týden před závodem přibližně stejná účast jako loni, pro jistotu dávám deset čísel do rezervy. V sobotu  je úderem deváté čtyřicet čísle vydáno a pět chybí, no pěkně, pěkně, tak taková účast na oficiálním MČR všech různých lezeckých disciplín už pěkně dlouho nebyla.

S předlezením kvalifikací se začalo těsně po deváté a pak byla smečka vypuštěna. Zejména borci trhali zbraněmi některé dřevěné špalky na kusy, lezlo se, padalo i končilo na nemilosrdný časový limit. Cesty byly postavené jak pro začínající drytoolery tak si myslím, že si zalezli i zkušení matadoři. Pět cest pro chlapi od M5 do cca M8 a čtyři pro baby od M3 do M6, do toho kvalifikace rychlosti. Prostě zkrátka do půl čtvrté bylo co dělat aby se všechno stihlo odlézt. Holt příští ročník už budeme muset nasadit trochu systém, ale takto to zase byl celkem dobrý punk. Ještě si to nechám projít hlavou.


Adrian Zvara v mužské kvalifikaci

foto by Pavel Nesvatba/www.photonesvadba.comLucka Hrozová v kvalifikaci babské

foto by Pavel Nesvatba/www.photonesvadba.com
Damir Behlic v nejdelší chlapské kvalifikaci

foto by Pavel Nesvatba/www.photonesvadba.comDodo Kopold ve čtvrté kvalifikační cestě

foto by Pavel Nesvatba/www.photonesvadba.com
Petr Adámek v nejtěžší kvalifikační cestě mužů

foto by Pavel Nesvatba/www.photonesvadba.comKaždopádně kvalifikace vysítila pětku babských finalistek na obtížnost, osm chlapů na finále obtížnosti a čtyřku krásek na finále rychlosti s osmi krasavci na finále téhož.

Jako první se do rychlosti pustila něžná stvoření. O postup do finále lezla Lucka Hrozová s Marií Šoltésovou a Martina Kratochvílová s Tjašou Kosič. Dámy se domluvili, že si o cesty losnou a nepolezou dvakrát, aby jim zbylo sil i na finále obtížnosti. Vítězství Lucky v prvním a Martiny v druhém rozlezu rozhodlo o finalistkách.
Malé finále o třetí místo vyhrála Tjaša Kosič, ve velkém nebylo úplně jasno do půlky cesty, kde Martina přesně netrefila sekvenci a Lucka jí tak utekla. Pro objektivnost lezená výměna cest už výsledek jen potvrdila.

Z osmičky mužů se prvními rozlezy sestavilo následující semifinále Míra Matějec/ Tono Suchý a Milan Dvořáček /  Radek Lienerth. U prvního semifinálového rozlezu bylo vidět dva odlišné přístupy a kdyby Tonovi nestřelili v půli cesty mačky, je otázkou jak by to dopadlo. Nicméně dosahovanými časy byl jasný favorit. Míra opakovaně atakoval časy pod 20 s.
Druhé semifinále bylo tak trochu účtováním za letošní MČR v rychlosti na Víru. Milan nastoupil suverénně, ale v půli cesty mu podklouzla mačka, ztráta koncentrace a první cestu vítězství pro Zobana. V druhé cestě už to bylo o udržení nervů na uzdě a i to lépe vyšlo pro domácí. Takže finálová dvojice Míra Matějec a Zoban, o bronz Milan Dvořáček a tryskomiš Tono Suchý, který si letos vytáhl černého Petra v podobě prvního nepostupujícího do finále obtížnosti.


  Ještě vedoucí Milan Dvořáček v prvním semifinálovém rozlezu se Zobanem

foto by Pavel Nesvatba/www.photonesvadba.com


Milanovi jako by prohra v semifinále svázala nohy, nedostal se do pro něj optimálního tempa a ze třetího místa se mohl radovat Mistr Slovenské republiky v Drytoolingu 2011 Tono Suchý. Ve velkém finále neponechal Míra Matějec nic náhodě, našlápnul do toho od začátku a proklouznutá Zobanova mačka v půli cesty rozhodla naprosto jasně. Míra své prvenství potvrdil i po výměně cest, kde navíc dosáhnul času pod 18 vteřin. Jelikož cesty na stěně zůstávají, máte možnost se s tímto časem porovnat.

K finále obtížnosti nastoupili jako první ženy. Katka Janovská, Mária Šoltésová, Tjaša Kosič, Martina Kratochvílová a Lucie Hrozová. Připravena pro ně byla cesta Lara Croft s nyvrženou klasifikací M9 a délkou cca 26 metrů.
Přes spodní pasáž kamených chytů se jako první dostala Tjaša Kosič, ale pak vynechala díry v imitaci dřevěného špalku a vypadla s nedostatečně zaseknutým cepínem. Martina Kratochvílová přelezla spodní bouldr bez výraznější obtíží, nalezla do desky a bohužel si při paragánech přisedla prodlouženou expresku, nsaha cvaknou, krok zpět, trochu nešťastně provedené cvaknutí, to vše stálo spoustu sil a hlavně ztrátu psychické koncentrace. Následoval pád dva kroky před přelezem do protější stěny.
Jako poslední nastoupila nejlepší z kvalifikace Lucka Hrozová. Převislá cesta jí dle mého soudu vyhovovala ze všech závodnic nejvíc, největší problémy jí působilo cvakání, kdy několikrát cvakala expresku před sebou a ne až u sebe nebo za sebou, což byl s tahem lana ve vrcholové partii celkem problém, který ve výsledku znamenal, že si na Top sice šáhla, ale už nedokázala cvaknout. Každopádně suverénní výkon a pěkná ukázka jak se leze ve svěťáku.


  Lucka Hrozová už ve vedení v ženském finále

foto by Pavel Nesvatba/www.photonesvadba.comPo této části už pak nastoupil nejhlavnější závod večera, finále obtížnosti chlapů. Z letošního startovního pole mohlo vyhrát 15 borců. O nikom z finalistů nebylo možné říct, že on je tím jasným favoritem číslo jedna a finále tomu dalo za pravdu.
Cesta „Staminator“ s navrženou klasifikací M10 měla bez pár centimetrů 30 lezeckých metrů.
Jako první nastoupil slovinský závodník a vynikající alpinista Dejan Koren. Přelezl spodní zahřívací bouldry, ale stropová pasáž ve středu cesty byla nad jeho síly. Dalším v pořadí byl Alexander Mataruga z Chorvatska. Závodník se zkušenostmi z IWC a jak se pak nakonec ukázalo, tyto zkušenosti rozhodli o tom, že titul mezinárodního mistra české republiky letos odputoval do Chorvatska. Bezchybné lezení, využití krátkých odpočinků, to vše jej přiblížilo na dva kroky od Topu, náznak dalšího postupu a pád.


  Alexadar Mataruga ve finálovce chlapů

foto by Pavel Nesvatba/www.photonesvadba.com


Pro Laďu Petráše  z domácího HO Lokomotiva Brno byl postup do finále obrovským úspěchem i překvapením. Perfektně přelezl spodní bouldry, ale převislá stropová pasáž ve středu byla nad jeho síly.
Toho nejčernějšího Petra mužského finále si vybral Mano Grajciar. První bouldry, trochu chybně zatížená zbraň a u druhé expresky bylo zúčtováno.
Ze čtvrté příčky nastoupil loňský vicemistr ČR v dryolingu na obtížnost Míra Matějec a předvedl pěkný, vyrovnaný výkon. Byla znát únava z kvalifikačních cest i rychlosti a v horním stropě už prostě dost řekla vytrvalost. Každopádně průběžně z toho bylo druhé místo.
Ze třetí příčky nastoupil Damir Behlic z Chorvatska. Perfektní výkon, velmi vyrovnaný s Mirkem Matějcem. Ve stropě ale bohužel vynechává chyt klíčový pro další postup, natahuje se až do rampouchu, který byl pro chlapi pouze jako stup a z něj padá. Veliká škoda, protože toto jej stálo bronzovou příčku. Alexandar Mataruga stále ve vedení a už bylo jasné, že nemůže být horší než druhý.
Za hudebního doprovodu z Tenkrát na západě nastoupil pře bouřlivé publikum poslední finalista. Posledním kovbojem, který se vydal na rozstřel z finálovým Staminatorem byl Lukáš Pálka. Do cesty nastoupil naprosto nekompromisním stylem a každým krokem nenechával nikoho na pochybách, že on je tím, kdo má na to aby v chlapech vládl českému drytoolingu. Do horního stropu dolézá s velkou časovou rezervou a bez odpočinku leze hned dál. Nejspíš toto byla ts malá taktická drobnost, která rozhodla, že chyt který Alexadar držel a snažil se jít dál Lukáš pouze dosáhnul, ale ani jeho síla a vytrvalost není bezedná. Každopádně velmi důstojný závěr chlapského finále.


  Lukáš Pálka ve finále chlapů

foto by Pavel Nesvatba/www.photonesvadba.comPak už následoval jen přesun do párty stanu, vyhlášení výsledků – chlapcům z ABC Bratislava děkuji za Horcovou podporu mého hlasu, perfektní promítání Máry Holečka z jeho letošního , jak říká, „výprasku“ na Nanga Parbat (myslím, že kdo lezení opravdu rozumí, tak to jako výprask vnímat rozhodně nemůže, ba naopak jako obrovskou výhru) no a pak už jen decentní lezecká Apres Tool Party.


  vyhlášení vítězek rychlosti žen – Martina Kratochvílová, Lucie Hrozová a Tjaša Kosič

foto by Pavel Nesvatba/www.photonesvadba.com
  vyhlášení vítězů rychlosti mužů – komentátor a zástupce Hudy sportu a BD Vojta Dvořák, Radek Zoban Lienerth, Míra Matějec a Tono Suchý

foto by Pavel Nesvatba/www.photonesvadba.com  Finalisté a finalistky obtížnosti – Alexander Mataruga, Martina Kratochvílová, Lukáš Pálka, Míra Matějec, Lucka Hrozová, Damir Behlic, Dejan Koren, Tjasa Kosic a Robin Gelle

foto by Pavel Nesvatba/www.photonesvadba.com


Vím že to byl dlouhý report, ale snad ne úplně nudný a asi budu obligátní, ale chtěl bych poděkovat. Jednak ještě jednou všem závodníkům, všem co pomáhali s organizací a taky divákům. Bez vás by totiž tato akce postrádala smysl a právě vaše aktivní účast je tím palivem, které nám dodává energii pro další ročník.
Z poděkování pak nemůžu vynechat také organizátory, pořadatele a hlavně naše partnery.
Za organizaci závodů ČHS, HO Lokomotiva Brno a lezecké centrum Klajda.
Hlavním partnerem letošního ročníku byl BLACK DIAMOND, kdy zejména pomoc tohoto tradičního výrobce horolezeckého nádobíčka akci umožnila realizovat v provedeném rozsahu.
Za finanční podporu také děkujeme statutárnímu městu Brnu
Nemenší poděkování pak patří HUDY sportu, výrobci statických a dynamických lan TENDON a výrobci lezeckého náčiní všemožných typů SINGING ROCK. Za stanové prostory „Apres Tool Party“ pak děkujeme Novopackému Pivovaru a firmě SUNINVENT s.r.o, kteří nám tuto část zázemí pomohli zajistit.
Těmi dalšími, kteří přispěli do cen či jinak pomohli realizovat letošní ročník jsou Novopacký pivovar, OeAV sektion Austria, horolezecká škola ClimbOn, OLYMPIA s.r.o, Icebreaker, TR Walls a brněnský veletrh Sportlife.
Za mediální podporu závodů pak naše poděkování patří zejména sportovní redakci ČT 4 Brno, Radiu HEY, televiznímu magazínu Vertikál, časopisu Montana a internetovým lezeckým webům.

Takže vám všem díky a na 8.12.2012 si asi udělejte ve svých diářích volno. Protože ten den se opět uskuteční velká lezecká párty na venkovní stěně u brněnské Olympie.zoban   [úpravy] 14:01 13.12.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Reportáž ze závodu na ČT 414:06:58 13.12.2011
Reportáž ze závodu bude odvysílána na ČT 4
čtvrtek 14. 12.2011, 15:55 - 16:15
repríza 15.12.2011, 01:40 - 02:00
po repríze by měla být reportáž k dispozici v archivu ČT
radek
zobanodpovědět 
 Re: Reportáž ze závodu na ČT 414:47:57 13.12.2011
Díky za info, určitě se kouknu. Jen malá úprava 14.12 - středa;-) Už jen sestřih v branky body je navnazující...
Mášaodpovědět 
  Re: Reportáž ze závodu na ČT 415:05:41 13.12.2011
Jo sakra, mas recht. Jeste jsem se tak trochu nezkonsolidoval, takže sem tam blabolim nesmysly.
Radek

PS: ale to je u mne pry normalni :-)
zobanodpovědět 
   Re: Reportáž ze závodu na ČT 421:14:36 13.12.2011
V pohodě, jen pro ostatní, aby to bylo v cajku;-) Stejně dík, zítra kouknu...
Mášaodpovědět 
 Re: Reportáž ze závodu na ČT 408:05:35 21.12.2011
link tady (odstraň dvě mezery):
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10289323197 -horolezectvi/31129737121-m-cr-drytooling/
odpovědět 

 Mistři15:07:32 13.12.2011
Gratulace mistrům zbraní a samozřejmě i organizátorům.
Honzaodpovědět 

 Pěkné15:14:50 13.12.2011
Moc pěkně se vám to povedlo a příští rok se za váma rozhodně sjedem kouknout.
Setaodpovědět 

 Cvakání expresek :-)16:28:26 13.12.2011
Zobane, až někdy pojedeš na světák v ledech  a nebo si přečteš pravidla svěťáku, tak možná pochopíš proč Lucka cvaká expresky takhle. :-)
Libor Rebel Hrozaodpovědět 
 Re: Cvakání expresek :-)17:40:15 13.12.2011
A jééje, tak to vypadá, že česká pravidla budou asi trochu jiná, než ta ze svěťáků. Jednou jsem koukal přímý přenos z SP a borec, co dolezl o několik chytů dál, dostal méně bodů než ten, co se natáhl a cvakl expresku, co měl ještě dost před sebou. Z toho bylo vidět, že pravidla v drytoolu budou nejspíš jiná, než ta v klasickém sportovním lezení, kde se expreska bodově vůbec nehodnotí. Asi by bylo dobré pro příště pravidla sjednotit, ať v tom kluci nemáte guláš.:))) Jo, a nějaké to videjko by nebylo? Podle fotek to určitě byla super akce, která zaslouží, co jiného, než pochvalu.
Karelodpovědět 
  Re: Cvakání expresek :-)20:48:32 13.12.2011
http://www.theuiaa.org/ upload_area/files/1/ Short_competitors_2009(0).pdf
Je to vycuc z pravidel, ktery byl pouzit pro pravidla MCR http://www.lokalka.eu/ ?bcoid=2037
Co se tyce cvakani neni tam uvedeno ve vztahu k postupu nic, tedy plati to same co u letniho sportovniho lezeni, nicmene tusim prave v Korei mela Lucka jednou horsi vysledek prave kvuli necvaknuti expresky, ale nevim ted uplne presne. Je to proste tak ze rozhodci z nekterych krajin nekdy dokazi pravidla velmi pruzne modifikovat tak aby vyhovovala aktualni potrebe.
Kazdopadne zrovna u Lary Croft bylo nekolikrat lepsi cvakat az za sebou a damy jsem na to pri prohlidce upozornil :-)
Kazdopadne od Lucky super vykon ve finale a tohle jsou pouze technicko teoreticke kecy :-)
radek
zobanodpovědět 
   Re: Cvakání expresek :-)22:03:57 13.12.2011
Jen pro pořádek: http://www.youtube.com/watch?v=Cg06lI9XQTM min.3:50
Míra Matějecodpovědět 
    Re: Cvakání expresek :-)22:25:15 13.12.2011
no nejak mi nesedi bodovanie tych topov s tym co bolo v brne ;-)
adiodpovědět 
     Re: Cvakání expresek :-)10:13:25 14.12.2011
No tento zpusob bodovani je odlisny, my jsme pouzili klasicke bodovani jako u sportovniho lezeni.
Bohuzel budeme muset prejit pristi rok na tento system bodovani, ale zda se mi byti dost nestastnym, protoze nabirat si hafo lana dopredu a prodluzovat mozny pad mi nepripadne jako dobry napad. Je totiz otazkou zda chceme z Brna mit zavod podle absolutne vsech platnych reguli vyhlasek a ja jeste nevim ceho vseho za ucasti deseti zavodniku. Nebo to ma byt zavod pro lezce a hlavne perfektni zalezeni, kde si zaleze pětačtyřicet lezců.
Vím, že mi to hned někdo otluče o hlavu, ale ja jsem za variantu B, varianta A at si porada nekdo jiny.
Radek
zobanodpovědět 
      Re: Cvakání expresek :-)10:22:02 14.12.2011
Zoban jako obvykle chytřejší než celé UIAA. Tvrzení, že by si lidi nezalezli, kdyby se počítalo podle UIAA je překná kravina. UIAA má pro tenhle způsob počítání jasný důvod - aby se nepodporovalo (nebezpečné) vynechávání expresek, skákání do chytů a podobně. UIAA zakazuje taky prodlužování expresek tím, že se jich cvakne víc za sebou, když už se tu oháníš bezpečností, to jste tam tam takhle měli v horní části cest.
odpovědět 
       Re: Cvakání expresek :-)14:27:55 14.12.2011
Cvakání expresek podle uiaa má svoje opodstatnění! A rozhodčí na SP v tom mají jasno! Nevím jestli jestli jste si toho všimli u Martiny ve finále. Pokud by si dopředu cvakla expresku na trámu, nemusela se vystavovat nebezpečí do kterého se dostala. Hrozil jí ošklivý pád z trámu přímo do betonové zdi. A to si určitě pamatuješ i ty Zobčo, protože jakmile Martina cvakla expresku, tak sis výrazně oddechl do mikrofonu.
Libor Rebel Hrozaodpovědět 
        Re: Cvakání expresek :-)19:06:14 14.12.2011
No ja osobne si myslim, ze nebezbecne je prave cvakani dopredu, ale to se uci uz v horoskole. Proste v lezeni neni nic cernobile, nekdy je bezpecnejsi cvakat z dobreho dopredu, nekdy za sebou, ale cvakat dopredu ze spatneho je vubec ta nejhorsi vec jaka se da udelat a to je to k cemu pravidlo IWC nabada.
Jinak pokud je tohle a nastavovane expresky ta nejvetsi chyba, tak vam dekuji za poklonu k organizaci, ja tam videl i vyrazne vetsi chybky a muzu slibit ze se je vynasnazime do pristiho rocniku odstranit.
Radek

PS: Libore oddech jsem si a hodne, protoze jsem zrovna resil pripravu vyhlaseni, vypadnutou elektriku a tak.... Martinu jsem videl az ze zaznamu v televizi :-) komentoval Vojta :-). A jinak vzhledem k tomu, ze Marta leze tradicni cesty na prvnim, ledy a tradicni mixy na prvnim je sem tam na nejakou bouli nebo sram zvykla :-)to totiz k tradicnimu lezeni patri :-)
zobanodpovědět 
         Re: Cvakání expresek :-)20:21:07 14.12.2011
Herdek, vono se tam závodilo v tradičním drajtůlingu?! To zní hodně netradičně!
Syselodpovědět 
   Re: Cvakání expresek :-)23:46:24 13.12.2011
Raději si přečti toto: http://www.theuiaa.org/upload_area/files/1/ ICE_CLIMBING_REGULATIONS_UIAA_2010.pdf strana 26, bod 2.5.2 b). řekl bych, že předseda drytoolové subkomise by měl číst celá pravidla, ale že i chyba že to UIAA nedala i do zkrácené verze pro "dummies" :-)
P.odpovědět 
    Re: Cvakání expresek :-)09:17:28 14.12.2011
"Criteria for measurement: ... in dry-tooling: is the last clipped quick draw and the number of the hold (e.g. fifteen hold from the bottom between quick draw No.5 and No.6 gives 5,15 height result)."
No jasně :))). Je fakt, že upozorňování, ať cvakají za sebou, nebude proti pravidlům - pokud je to tedy jen upozornění. Ovšem předseda komise by jaksi pravidla znát měl, a nepsat kraviny. (Inu co, nijak výjimečný stupeň kompententnosti ve stávajícím ČHS ;)))
odpovědět 
     Re: Cvakání expresek :-)13:25:14 14.12.2011
Kdyby jste raději ten čas co trávíte na googlu trávili na campusu,bouldru či podobně...to by bylo silných lezců...uspořádej si to a pak čel...
Zobane ser na ně =D
OndraH.odpovědět 
    Re: Cvakání expresek :-)20:42:27 14.12.2011
Zase samí chytráci, udělejte si ten závod sami podle nějakých pravidel, je Zobanovou záležitostí jak pravidla nastavil, a je jen úlitbou bohům, že to pořádá jako MMČR, protože pochybuji, že by se to dalo někde jinde v podobné míře udělat, protože je to hlavně o nadšení a spoustě prom... času:-).
Vlkodpovědět 

 Drytool Brno20:20:12 13.12.2011
Samozrejme, velka pochvala. Este raz, dik.
Manoodpovědět 

 super preteky09:23:36 14.12.2011
Paradne preteky a akcia!! a o bodovani sa radsej mozme bavit pri pive ;)
Erikodpovědět 

 Pět cest pro chlapi09:47:47 14.12.2011
s malým a měkkým mi nějak nesedí, to z nich měli takový strach? :-)
o..odpovědět 
 Re: Pět cest pro chlapi11:00:27 14.12.2011
Díky za poznámku, ono by si měl Zoban zopakovat pravidla českého pravopisu ve vícero případech v tomto textu. Škoda. Ale je mi jasné, že by ho to stálo hodně sil a tak ať radši píše a najde si korektorku.
odpovědět 

 Diky!12:19:25 14.12.2011
Diky Zobanovi a všetkým organizátorom za parádne závody, pekné cesty a super lezenie! Už sa teším na ďalší rok a dúfam, že baby, čo teraz váhali, sa tam objavia!
majaodpovědět 

 Vivat!16:08:13 14.12.2011
Byly to moje prvni zavody a musim uznat, ze me strasne nadchly. Hlavne, ze to nebylo typicky zavodni prostredi (kvuli kteremu jsem se takovym akcim vzdy vyhybal), ale ze se tam seslo i hodne zkusenych alpinistu a vyborne jsme se pobavili (a to nejen na vecerni party). Doufam, ze stejne vykony nabusenych borcu, jake jsem mohl videt na techto zavodech a nasledne after-party, budu moci sledovat i v Tatrach, Alpach, ... vse tomu zatim nasvedcuje. Verim, ze alpinismu zacina svitat na lepsi casy !
Bacaodpovědět 

 Zoban se zbláznil....09:30:24 15.12.2011
Po tom, co Zoban uskutečnil doopravdy velice dobré a kvalitní závody,jak se všude píše, neunesl asi  pocit úspěchu a zbláznil se. Nazývat Pálku českým Bendlerem?????? Co Pálka vyhrál, co vylezl ve skalách?  A vysvětlovat národu, že světová špička Lucka Hrozová neumí cvakat expresky, z pozice šéfa komise asi moc taktické nebylo. Pochopil bych, kdyby snižoval výkony zahraničních konkurentek, ale takhle do vlastních řad...? Možná je to nová taktika, jak podpořit mediální obraz Čhs, nebo způsob  jak odstranit starýho Hrozu. Ten z těch Zobanových keců musí asi dostat infarkt. A o to Zobanovi a Čhs asi jde. :-)
odpovědět 
 Re: Zoban se zbláznil....10:41:20 15.12.2011
Nevím jestli tohle zoban vůbec kdy řekl a předpokládám, žes ani nebyl na závodech abys mohl soudit. Myslím, že každý kdo Lukina zná, potvrdí, že je to hodně všestranný lezec, který má vylezené poměrně zajímavé sportovní cesty na skalách, i tradiční v horách. Pokud vůbec zobča ty dva srovnával, pravděpodobně narážel na Lukinovu sílu. Další věc je, že zoban Lucii neurážel jen okomentoval,že cvakat expresky hned jak na ně dosáhneme a ještě ze špatného chytu, není úplně bezpečné (to potvrdí každý lezec, tedy ne lidi, co tráví čas hádáním a chytáním ostatní za slovo). A to že Libora uráží, že zobča srovnával Lucku s Jíťou Mázlovou mi připadá poměrně k smíchu. A nakonec bych chtěla zobčovi poděkovat za skvělé závody.
martinaodpovědět 
  Re: Zoban se zbláznil....12:09:31 15.12.2011
Komentáře v průběhů závodů mi nepřišly uplně vhodný. Dalo by se říct, že někoho mohly poškodit, někomu zase pomoct. Např.mě trklo: Lucčtin přelez Law and order M13+ o kterém se vyjadřil tak, že tu cestu nepřeleze leckterý chlap. A myslim si, že přirovnávat nějakýho českýho prďolu k Bendlerovi není uplně šťastné. Komentáře v průběhu lezení stály taky za to, chvílema si divak přišel jako na hip hop kempu broo. Z toho plyne poučení pro příště, nepouštět k mikrofonu každýho.

Rád bych pochválil organizátory k povedeným závodům, byla vidět spousta odvedené práce a přes to všechno se budou někteří určitě těšit na další ročník.

No a ted bych rád něco napsal sponzorům, pokud toto vlákno čtou: "žena, které se platí za sex" je normální, aby na MČR v drytoolu byly tak ubohé ceny a low price money pro závodníky? Myslim si, že i ten banner co prokopli firmě s kosočtverečkem, stojí víc.

Kapitanodpovědět 
   Re: Zoban se zbláznil....15:01:47 15.12.2011
Abych Tě uvedl do reálu. Sponzorujeme jednu cenu na jednom filmovém festivalu (což je daleko významnější akce, než zasekávání sekyrek do překližky před brněnským krámem) a náš příspěvek je deset tisíc korun. Je to bráno pořadateli i soutěžícími za významnou částku.
Kuba Turekodpovědět 
  Re: Zoban se zbláznil....16:10:03 15.12.2011
Je vidět že jsi ze zobana fakt hotová!
..odpovědět 
   Re: Zoban se zbláznil....17:22:47 15.12.2011
Tak milá dvojtečko, pro nás znalé je tvůj komentář nejlepší fór večera:-).
Vlkodpovědět 
    Re: Zoban se zbláznil....19:48:20 15.12.2011
Mohl bys to prosím upřesnit i pro nás neznalé?
Ivanaodpovědět 
  Re: Zoban se zbláznil....17:35:44 15.12.2011
Milá Martinko, i když jsi tajně zamilovaná do Zobana, trochu objektivity a nadhledu by ti vážně neškodilo. Dotyčný, co psal komentář, do nějž se navážíš ve smyslu, že nemá co soudit, nemusel být přece na závodech, aby se mohl vyjádřit k tomu, že Zoban Pálku nesmyslně přirovnal k českému Bendlerovi. Stačí, když se podíváš na reportáž z MČR na ČT4 a potom možná pochopíš.:-) To, že by se snad Hroza urážel ohledně Mázlové není vidět z žádného komentáře (kromě tvého)a už vůbec ne z reportáže na ČT4, tak nevím, proč to sem píšeš. Asi jen proto, abys mohla kydat na starého Hrozu a zalíbit se tím svému idolu Zobanovi, anebo tě hodně štve, že Hrozovic dcera je o dvě třídy lepší, než ty.:)) Doporučuji tobě, Zobanovi, Pálkovi a všem dalším závistivcům víc trénovat, abyste se dostali aspoň na úroveň mladé Hrozové a přestali jí závidět, že je lepší než vy. Snad potom už bude na Lezci klid.
Honzaodpovědět 
   Re: Zoban se zbláznil....17:43:45 15.12.2011
Ten komentář snad ani nemohla psát Martina, asi nějaký záškodník. Taková husa to snad není!
odpovědět 
   Re: Zoban se zbláznil....18:04:10 15.12.2011
Škoda dvojtečko, Honza tě přebil:-)).
Vlkodpovědět 
    Re: Zoban se zbláznil....20:47:12 15.12.2011
Vlku, zdá se, že vůbec nebude na škodu, když i ty pořádně potrénuješ...:-) Třeba z tebe už brzy bude českej Bendler č.2.:))
Honzaodpovědět 
     Re: Zoban se zbláznil....17:28:44 16.12.2011
Honzo a to je kdo, toho neznám, tvůj strejda nebo nějakej čutálista? Už pěkných pár desetiletí jsem především sám sebou, i když se to některým třeba nelíbí a to fuj slovo trénink u mě způsobuje pouze opupínkování, chlapi lezou celý rok pěkně na skalách a nejsou to žádní skleníkoví lezci:-).
Vlkodpovědět 
      Re: Zoban se zbláznil....20:11:41 18.12.2011
Kdo je Vlk? A proč když se opupínkuje při slově trénink leze do diskuze článku o MČR v drytoolu? Napadá mě jen, že má asi rád pupínky.
Kuba(malej)odpovědět 
      Re: Zoban se zbláznil....20:34:48 18.12.2011
Kdo je Vlk? A proč když se opupínkuje při slově trénink leze do diskuze článku o MČR v drytoolu? Napadá mě jen, že má asi rád pupínky.
Kuba(malej)odpovědět 
 Re: Zoban se zbláznil....16:11:25 15.12.2011
Kdo zobana měl tu "čest" trochu poznat, tak ví, že to je machírek, ještě navíc prostořekej. Takže ho nějaký jeho žvejk nepřekvapí...
Andrejodpovědět 
  Re: Zoban se zbláznil....20:31:21 15.12.2011
A kdybys měl tu čet poznat ho víc než jen trochu, zjistil bys pravý opak. Haleluja
Rosiodpovědět 
  Re: Zoban se zbláznil....21:55:31 15.12.2011
To jsem zvedavej, kdo z vas machirku, co tu onanujete nad svym egem se zvednete od klavesnice a dokazete rict neco podobnyho Zobcovi do oci. Mozna min blbejch kecu a vic cinu, coz Zobanovi muzete jenom zavidet, hrdinove.
Vitaodpovědět 
   Re: Zoban se zbláznil....21:58:11 15.12.2011
... a to stejny samozrejme plati i o vasich kecech o Martine, Lukinovi, Liborovi, Lucce a dalsich "propiranych", nehlede na to, ktera cast dane osobnosti vam zrovna neprijde vhod ... Schovavat za klavesnici se umi kazdej.
odpovědět 
    komentovany zaznam MCR Drytool22:27:40 15.12.2011
http://www.ceskatelevize.cz/ porady/10289323197-horolezectvi/ 31129737121-m-cr-drytooling/

Jsou tam dve mezery.

Radek
zobanodpovědět 
     Re: komentovany zaznam MCR Drytool08:13:14 16.12.2011
Shodou náhod jsem zrovna včera shlédla. Trochu mě překvapilo tvrzení, že kromě Majzlíka jsme v historii neměli žádného muže ve finále nebo v semifinále. Zřejmě trochu výpadek paměti. Rok 2006 zas není tak dávno a zvláště 5.místo Jirky Pelikána v Norsku snad stojí za zmínku, pokud pomineme výsledky ze Špičáku.
Kočkaodpovědět 
      Re: komentovany zaznam MCR Drytool10:09:58 16.12.2011
Je fakt, že by Zoban jako vedoucí komise ice/ drytoolistů mohl na kompetentnosti přidat. Kouzlo osobnosti na zasvěcený komentář nestačí.
taky kočkaodpovědět 
       Re: komentovany zaznam MCR Drytool12:34:02 16.12.2011
Kouzlo osobnosti?? Hehe :-D
odpovědět 
       Re: komentovany zaznam MCR Drytool20:40:36 17.12.2011
Celé to pindání o cvakání v ženské cestě za sebou a podobně nabude trošku jiného významu pohledem Pravidel UIAA http://www.youtube.com/watch?v=Ds80VKnx6rM minuta 4:50 Tah lana bránící závodníkovi v hladkém zapnutí expresky nad sebou je technický incident. Ukázkový příklad UIAA sse dá klidně nahradit by se klidně nahradit úsekem kolem 8:14 minuty záznamu MČR 2011 na ČT4.
Petr Jandíkodpovědět 
        Re: komentovany zaznam MCR Drytool20:44:09 18.12.2011
Je vidět že jsi na závodech buď nebyl, nebo jsi se při tomhle cvakání díval někam jinam, protože v okamžiku cvakání Lucce střelila noha, takže necvakla napoprvé. Navíc tohle místo je těsně za deskou kde je tah lana ještě v pohodě. Nahoře v dolezu to pak samozřejmě bylo trochu jinak, protože dole nevycvakali presa, ale to je jiná historka.
odpovědět 
      Re: komentovany zaznam MCR Drytool23:41:22 16.12.2011
Opravdu má Zoban krátkou paměť, nějak zapomněl, že i Jirka Pelikán byl několikrát v semifinále a jednou i ve finále, například v letech 2006 (Hemsedal 5. místo, Špičák 10m.)a 2007 (Busteni 15.místo, Saas Fee 16.m.)a i Kvak byl v semifinále v r. 2008. Takže Lukinovo 24.-27. umístění ze Saas Fee z r. 2010 je dobré, ale určitě není po Majzlíkovi nejlepší.
Tomodpovědět 

 zavody11:36:15 16.12.2011
Tak především velká pochvala organizátorům. Tolik času a úsilí, které jste tomu určitě věnovali, bylo znát na celkové vysoké úrovni závodů. Cesty byly perfektně připraveny a závodníci v nich předvedli parádní výkony. Bylo opravdu na co koukat. Závod na rychlost byl parádní, kde paralelní cesty zajistily napětí až do samotného závěru. A obdiv lezcům, kteří cestu absolvovali snad 6x. Jen výsledky mi moc nesedí co jsem měl možnost porovnat s videem. Konkrétně souboj o třetí místo mezi Antonem a Milanem. Kdy první čas byl cca 18s Anton a 25s Milan a druhé kolo bylo s pádem Antona dolezené za 54s a Milan za 37s. Jestli se tedy časy pouze sčítaly tak se asi někde stala chybka, ale to se v tom zmatku stane. Jinak parádní podívaná a více takových akcí.
Mikodpovědět 
 Re: zavody00:10:05 17.12.2011
Chyb bylo na závodech víc, časy se závodníkům sčítaly. Když něco nesedí, je potřeba se ozvat hned po vyvěšení výsledků. Největší chybou ze všech možných chyb, byla ta, že při rychlosti chlapů jistá spoluorganizátorka, která sledovala časomíru, neměla na hlavě přilbu a jednou její hlavu minul celkem těsně závodníkův padající cepín. Měla obrovské štěstí, že ji nespadl na hlavu, jinak to mohlo špatně dopadnout. Hlavní organizátor by měl dohlédnout na to, aby každý, kdo nějak vypomáhá se závody a stojí pod stěnou v průběhu závodu, měl na hlavě přilbu.
Tomodpovědět 
  Re: zavody00:55:25 17.12.2011
Jo, padajici cepiny vs hlava bez prilby mne taky zarazila. Co me ale zarazilo vic, bylo to, ze jeden zavodnik na rychlost vystartoval a az v polovine cesty si organizatori vsimli, ze ho nikdo nejisti....zas na druhou stranu musim ocenit priskocivsiho komentatora, ktery si rychle vzpomnel, jak se jisti na klasika :)
Druhej Tomodpovědět 

 Díky21:50:50 16.12.2011
Zobane, díky za parádní závody, ve kterých si zalezli všichni a za dobrou a jistě vysilující organizaci. Přeju hodně trpělivosti a dofám, že budu mít příští rok zase šanci se zúčastnit.
Míra Stopkaodpovědět 

 Foto dne:

Olympijská kvalifikace Šanghaj
 Databáze cest:
Všechny cesty (175318)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tradycyjny Ringogwałt 5 Mirów
Jasná Lajna 7A+ Tisá - Modřín
Rýžové Pole 6+ Koukolova Hora
Vůně Dálek 4+ Buda
Viktor Čistič 8- Kamenné
Nově komentované:
13A 8 Lom Kobyla
Hej Joe 9/9+ Přílepská Skála
Analkolt 7B Dehetnická Skála
L'acrobatie 7a Restonica
Spravedlnost Xb Údolí Loubenského Potoka

 Nově v diskusi:
Re: Lenka Vacvalová CV | Re: anketu vytvářel hotentot? | Re: anketu vytvářel hotentot? | Lenka Vacvalová CV | Re: Prva Slovenka na Evereste bez kysliku | Re: anketu vytvářel hotentot? | Re: anketu vytvářel hotentot? | Re: anketu vytvářel hotentot? | Re: anketu vytvářel hotentot? | Re: anketu vytvářel hotentot? |

 Nové komentáře:
Re: Nuly - jste Po.rané Nuly | Re: Nuly - jste Po.rané Nuly | Pochybný úspěch | Re: Nuly - jste Po.rané Nuly | Výkon | Re: Nuly - jste Po.rané Nuly | Re: Nuly - jste Po.rané Nuly | zoufalost | Re: bodování | Re: A co si vzít úvěr borci? |

 Kde to vře:
ZaTransparentníSvaz - rekapitulace po VH ČHS (104)
Olympijská kvalifikace v lezení Šanghaj - finále (95)
Pád německého lezce (21)
Adam Ondra: Připraven na olympijskou kvalifikaci v Šanghaji (13)
Ve Víru na Žďársku chtějí zachránit tovární komín pro lezení (11)
Olympijská kvalifikace v lezení Šanghaj - kvalifikace bouldry (8)
Olympijská kvalifikace v lezení Šanghaj - kvalifikace obtížnost (8)
Historicky první Slovenka na vrcholu Everestu (5)
Nový lezecký seriál videí Představení oblasti (4)
Saští horolezci zazpívají v Dolním Žlebu (4)

 Nově v inzerci:
NEPROMOKAVÁ BUNDA RAB DOWNPOUR ECO vel.XL | Statická a dynamická lana | Dřez a lednice | Lezení | Ztracené Brýle Julbo Explorer | La Sportiva Trango Guide Evo | Campingaz Plynová kartuše | Parťačka na hory | CT Alpine Up | Dětskě lezačky 20cm |

 Anketa:
Jaký je váš názor na dodržování lezeckých pravidel?
 Plně je respektuji 
 849 
 Většinou respektuji, záleží na konkrétní situaci 
 879 
 Mám s tím problém, sem tam dodržuji 
 934 
 Nezajímá mě to, lezu podle svého. 
 838 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.