LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climbing is my life!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11000
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1184695 cest
Nové přelezy:
Auch Ein P 8+/9-
Coup De Fo 7C
Pinot 7c
Žíla 8A
Splachovát 9-
Džejvan 9+/10-
Medvědice 7C+
Kapitán Am 7C
Honey Bunn 7C
Hot News 7C+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

ISPO Munich 2017

z novinek pro horolezce

Minulý týden proběhl v Mnichově tradiční sportovní veletrh ISPO 2017. Nechyběla zde žádná z významných světových outdoorových značek stejně jako řada českých výrobců, kteří se stále úspěšněji prosazují ve světě jako Ocún, Sir Joseph, Rock Empire, Singing Rock a další.

Jako každý rok, většina firem přináší nějaké novinky a tak se pokusíme přiblížit alespoň zlomek toho, co nás letos na outdoorovém rybníčku čeká.

Hodně novinek přináší firma Petzl. Měli jsme možnost ozkoušet dlouho avizovanou novinku, která přijde na trh letos v květnu, a tou je Grigri Plus. Grigri Plus je určeno pro nejen pokročilé lezce ale i pro začátečníky, a to díky antipanic funkci. Oproti Grigri 2 má doporučené průměry lan s trochu větším rozptylem: 8,5 - 8,9 až 10,5 - 11 mm (Grigri 2 má 8,9 - 9,4 až 10,3 -11 mm). Najdeme zde tři inovace. První je možnost nastavení dvou režimů – klasický pro jištění prvolezce a tzv. komfortní pro dobírání top rope. Další novinkou je tedy antipanic funkce, kdy při úplném stlačení páky dojde k zablokování jistítka, což umožňuje použití Grigri i pro začátečníky. Třetí novinkou je ochranný plech na hranách, který minimalizuje opotřebování  lana. Doporučená cena bude 2960 CZK  a bude nabízeno ve třech barevných variantách.

Grigri Plus

Petzl Grigri Plus


Grigri Plus

Petzl Grigri Plus


Další zajímavou novinkou je inovovaná helma Petzl Sirocco. Stejně jako předchůdce si zachovává nízkou hmotnost (170 g), zároveň má lépe vymyšlenou ochranu temene a díky polykarbonátové skořepině lepší optickou kontrolu poškození. Bude vyráběna ve dvou velikostech a dvou barevných kombinacích. Na trhu by měla být během léta 2017.

Sirocco

Helma Petzl Sirocco 2017 oranžovo-černá


Sirocco

Helma Petzl Sirocco 2017 oranžovo-bílá


Od jara je i nová kolekce čelovek Petzl.

Novinky představil i český Ocún. K úspěšnému modelu lezeček Ocún Oxi S z loňského roku přidal tkaničkovou verzi Oxi LU, která je oproti Oxi S tvrdší a je vhodná i pro vícedélky a lezení spár.

Oxi LU

Lezečky Ocún Oxi LU


Ocún nezapomněl  ani na dámy a přišel s boulderingovou  lezečkou v dámském provedení – Oxi Lady.

Oxi Lady

Lezečky Ocún Oxi Lady


A do třetice Oxi – v první polovině roku bude k dostání verze Ocún Oxi QC.

Ocún též vylepšil lezeckou kolekci oblečení – velmi se nám líbí nové barvy kalhot a kraťasů Noya a Mánia, stejně jako nové modely Jaws a Pantera.

Ocun Noya

Kraťasy Ocún Noya


Ocun Jaws

Kalhoty Ocún Jaws


Pár novinek přináší i tradiční výrobce hardware – Black Diamond. Po loňském úspěchu „BD atleta“ Adama Ondry v Yosemitech, přicházejí s novou kolekcí sedáků. Ultralehký model Vision (225 g) je určen nejen pro sportovní lezení. Díky rychleschnoucímu materiálu a čtyřem slotům na šrouby je vhodný pro technické, mixové i ledové lezení.

Black Diamond sedák Vision

Sedák Black Diamond Vision


Black Diamond inovoval i populární modely čelovek Storm, Spot, Revolt a Cosmo. Od podzimu mají všechny tyto čelovky nový design a více lumenů.

Black Diamond čelovka Revolt

Čelovka Black Diamond Revolt


Co se týká novinek v oblečení na příští zimu, tak s kompletně novou kolekcí zimních bund přichází Sir Joseph a po několika letech se do ČR vrací i oblíbená italská značka Montura.

(Autor provozuje obchod www.Lezec-shop.cz)

Otakar Vašek   [úpravy] 22:30 19.02.2017Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Reklama?23:03:08 19.02.2017
To je PR článek nebo relevantní článek o zajímavých novinkách? Pokud druhý případ, pak je to nějaká bída...
odpovědět 
 Re: Reklama?16:11:48 21.02.2017
Dík za článek. Ale, ale..no to snad...ale ano, název článku je zavádějící. Tam není jediná pomůcka pro horolezce. Jistě. Tam jsou pouze pomůcky pro skalní lezce. Jo, je to slabá, velmi slabá reportáž.
Janek Tentoschytá
Janek Tentoschytáodpovědět 
  Re: Reklama?20:32:14 21.02.2017
To je fakt, helma, sedak, celovka, to horach nema co delat. Obzvlast ta helma, ta patri jen skalky!
odpovědět 
 Re: Reklama?21:58:53 21.02.2017
Samo je to PR článek, ale takhle to chodí v biznysu, není třeba se divit ani zlobit. Škoda jen že nepadlo ani slovo o vyznamenaným na tomhle veletrhu cenou GOLD WINNER jistitku Revo od firmy Wild Country (viz: http://wspinanie.pl/2017/02/revo-wild-country-2/, v polštině). Vypadá to fakt dobře :).
semtrexodpovědět 

 Grigri23:19:17 19.02.2017
Zrovna to nové gri gri mě celkem zajímá.
Steveodpovědět 

 Montura18:07:26 20.02.2017
Monturu nedováží hudáč? Větší výběr a nižší ceny než jsou v hudáči, to by byla velká paráda..!
Milanodpovědět 

 OXI17:20:26 21.02.2017
a co lepicka na OXI porad ten grippin? to je naprosta katastrofa tahle lepicka...
odpovědět 
 Re: OXI09:36:16 22.02.2017
To je zajímavý.Takovej Levier,nebo náš Beneš....uplnou tužku asi nelezou. No asi to bude tím,že umí lézt,tak jim ta lepička přijde ok.
odpovědět 
  Re: OXI10:18:43 22.02.2017
Tak určitě, Mráza měl taky sériové Pearl :-D
odpovědět 
   Re: OXI12:59:20 22.02.2017
Šněrovací Pearly jsou velmi dobré. Pokud to tedy mohu posoudit.
pbla4024odpovědět 
   Re: OXI13:48:22 22.02.2017
No jo, ale Stoupa v nich neleze, tak asi nebudou moc dobre.
odpovědět 
 Re: OXI15:30:08 22.02.2017
Asi záleží, na jaký lezení ji používáš, já lezu převážně na písku a tam je pro mě grippin parádní (dříve jsem lezl na písku hodně s five ten stealth, ale grippin mi příjde na písek ještě lepší, takže pro mě je třeba grippin dobrá lepička...)
odpovědět 
  Re: OXI21:16:41 22.02.2017
na zule to totalne klouze, lezky jsou necitlive, kopytozni. chce je fakt dlouho rozlezat a az kdyz tu lepicku olezes temer do konce tak to celkem jde. na pisek celkem cumim ze s nima muzes lezt. tam potrebujes sakra citlivou spicku to nechapu...
odpovědět 

 Foto dne:

MS v lezení 2025 boulder
 Databáze cest:
Všechny cesty (187436)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Komu Voní Panna IXa Skály U Želíz A Tupadel
Sen Noci Trhlijánské VIIIb Skály U Želíz A Tupadel
Vodmatlan VIIIc Skály U Želíz A Tupadel
Druhodebil VIIc Skály U Želíz A Tupadel
Krasavice 7A Nebušická Skála
Nově komentované:
Welcome 7- Břestecká Skála
Welcome 7- Břestecká Skála
Zwei Bomben Mehr 8- Hohe Wand
Le Pilier De La Coccinelle 6B Fontainebleau
Alles Balledi 7+ Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Lezení s rodinou v zimě | Lezení s rodinou v zimě | Re: zapomenuté preso drátník | zapomenuté preso drátník | Re: foto dne | Re: Foto dne Pálava | Foto dne Pálava |

 Nové komentáře:
D | Re: Povolení k akci | Re: Boulder vs. lano | Re: Boulder vs. lano | Re: Úroveň | Re: Boulder vs. lano | Re: Povolení k akci | Re: Povolení k akci | Re: Inu | Re: Boulder vs. lano |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (113)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (67)
V Tatrách se zabil český horolezec po pádu pod Satanem (22)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra se po MS zamýšlí, zda má pokračovat v závodění (12)
Alone on the wall (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (8)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 | Evolv Phantom PRO LV 41 | Podzimní Alpy | walter |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 783 
 50 dní v divočině 
 569 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 667 
 Andrea 
 595 
 Ashima 
 493 
 Barkley Marathon 
 597 
 B.I.G. - světové prvenství 
 571 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 529 
 Gálfy - Horský život 
 489 
 Jak se staví ledovec 
 484 
 JAMES - Století nad oblaky 
 655 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 548 
 Lezci z Manína 
 577 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 529 
 Operace Nos 
 507 
 Plamen nikdy nezhasne 
 515 
 Pohlednice z konce světa 
 585 
 Pomíjivost ledu 
 476 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 515 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 486 
 Rhapsodia Corcontica 
 495 
 Sama 
 534 
 Šampioni zlatého údolí 
 528 
 S lyžemi v oblacích 
 611 
 Tenaya Traverse Challange 
 532 
 Tenkrát na východě 
 574 
 Velká alpská silnice - 73 
 540 
 Za oponou velehor 
 643 
 Zápasník Dee Dee 
 541 
 Životní výprava 
 531 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.