LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
30.Kolomazník 10382
31.Kohout 10365
32.Suchan 10327
Bouldry:
30.Chytil 9600
31.Svoboda 9581
32.Moravec 9550
Hory:
24.Verner 3138
25.Štalmach 2894
26.Kulajta 2726

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5766 lezců
1171656 cest
Nové přelezy:
Athletico 9+/10-
Killerinst 9+/10-
Tu Mismo C 9+/10-
Chameleon 9+/10-
Sternenkin 9
K šáníčku Xa
Aliens Sin 8+/9-
Bang, Boom 9
Ortofrutta 7c
Closin’Tim Xa

Stěny
Squash Arena Liberec - Liberec
Stěny v Hejnici - Hejnice (okr. Liberec)
Újezd nad Lesy, Praha 9, Základní škola Masarykova - Praha 9, Újezd nad Lesy

Prodejny
bart´s port - Praha 2
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Praha 9

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra o "nešťastném" výletu do Španělska

Adam Ondra si zapsal několik dalších přelezů z výletu do Španělska, včetně cesty Fabelita 9a, tak jsme ho poprosili o pár řádek pro Lezce: "No byl to trochu nešťastný výlet. Tréninková příprava šla snad možná až nadmíru dobře a možná jsem to i přehnal.

Každopádně cestou do Španělska jsem se stavil v Andonnu v Itálií na cestu Lapsus 9b od Stefana Ghisolfiho. Sice forma dobrá, ale série chyb a náhod s počasím nakonec způsobila, že jsem to těsně za dva dny nevylezl. I když jsem byl schopen třikrát za den dolézt do posledního kroku.
Potom přejezd do Španělska, kde nás "uvítalo" dost brutální teplo. A navíc jsem se nějak necítil dobře. Chtěl jsem potrápit Neandertálce 9b, ale v tom teple a vlhku to prostě nešlo. Navíc jsem ještě nevěděl, že na mě něco leze. To se plně projevilo až za dva dny. Pár dní v posteli a nemohoucnosti, potom jsem rozlézal jen velmi pomalu.
Poslední dny tripu zamýšlený útok na "cenu útěchy" Neandertálce, ale ani to nevyšlo, v tom teple na to prostě nebylo. Fabelita 9a na třetí pokus trochu spravila náladu.
Cestou zpět domů jsme se stavili v Sadernes u Girony. Spíše lokální oblast, ale aspoň je to ve stínu. Tam se už cítím konečně jako lezec, po dvou 8c onsight si říkám, že by mohlo padnout i to třetí, ale to už se nekoná.
Poslední den a třetí lezecký se stavujeme v Ležéru, kde je konečně trochu podmínka a fouká Mistrál. Pár cestiče jako třeba Le Concept 8c+ retroonsight potěší a jedeme domů."


Adamův nejnovější obrázek na Instagramu ze Siurany:



Adamův Deníček:
Deníček - Ondra Adam (dipsy)

Adam Ondra, sth   [úpravy] 10:55 21.03.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 chápu správně že...11:12:00 21.03.2017
...retroonsight = RP na první pokus něčeho co člověk lezl před lety a už z toho netuší ani ň ?

Btw: takhle "špatnou" formu bych taky bral :-)
T.odpovědět 
 Re: chápu správně že...12:06:57 21.03.2017
presne, aspon jednou za zivot bych chtel takovou "cenu utechy" :). Njn, Adam je z jine dimenze, ale moc mu to preju.
odpovědět 
  Re: chápu správně že...12:52:40 21.03.2017
jakože fakt s**t tenhle výkon, se divim, že se odváží to sem vůbec psát a navíc si to ještě zapisovat do deníčku. :-)
odpovědět 
   Re: chápu správně že...17:28:14 21.03.2017
Presne, jenom dve 8c OS, bejt nachcipanej nevomlouva.. Takhle vymeknout, tak radsi zalezu a povesim karieru nahrebik nez se dal ztrapnovat :D

Nekdo tam nahore - zapnete tomu klukovi gravitaci, mate to rozbity, nebo nam uleti

odpovědět 
 Re: chápu správně že...22:21:46 21.03.2017
fajn, a ten retroonsight tedy je...? :-)
T.odpovědět 
  Re: chápu správně že...03:33:53 22.03.2017
To vypada, jakoze si narokujes odpoved od ostatnich.. Proc si to nezjistis sam?
odpovědět 
   Re: chápu správně že...10:39:15 22.03.2017
jestli si takhle běžně vykládáš i jiný normálně míněný dotazy, musíš to mít v životě docela zajímavý :-)
T.odpovědět 
    Re: chápu správně že...13:42:55 22.03.2017
jo chapes to dobre, staci?
odpovědět 
     Re: chápu správně že...14:23:46 22.03.2017
dík
T.odpovědět 
    Re: chápu správně že...14:54:57 22.03.2017
A proc si to teda nezjistis sam? :-)
odpovědět 

 Foto dne:
Purgatorio
Il Paradiso Non Puo Attendere, 7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (185678)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Trockenfutter 5 Frankenjura
Dračí Stěna 8- Loupensko
Souboj S Drakem 7+/8- Loupensko
Loupenský Hang 8 Loupensko
Nordwestkante 4 Frankenjura
Nově komentované:
Nebelflucht 6- Gesäuse
Když Švestky Zrály Xa Prachov
Levočská 6+/7- Dreveník
A Cukříček Navíc VI Prachov
Rosaly Va A Far La Spesa 7a+ Falesia Dimenticata

 Nově v diskusi:
Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: BoSý | D | Re: Krása | Jo, jo | Re: BoSý | Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: zbabělec | zbabělec |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | Testarossa starý model | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 | eathered Friends Volant péřová bunda XXL | Ocún Striker 38,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2001 
 Ne 
 2292 
 Nevím 
 1500 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.