LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšel průvodce Adršpach I.
Nová dětská kniha o světové top lezkyni Janje Garnbret
Pískaři jsou zpět!

Závody
MČR obtížnost (01.06)
OLOMOUCKÁ JEŠTĚRKA (02.06)
Olympijská kvalifikace Budapešť (20.06)

Žebříček
Cesty:
17.Stribrny 10844
18.Reich 10798
19.Slezáková 10759
Bouldry:
17.Horáček 9675
18.Šlapák 9653
19.Obal 9550
Hory:
20.Šofránko 3613
21. 3512
22. 3476

Výsledky
Olympijská kvalifikace Šanghaj (16.05)
SP paralezení Salt Lake City (07.05)
SP Salt Lake City (03.05)

Deníčky
5577 lezců
1105876 cest
Nové přelezy:
Elise 9
Levý Dírky 7C
Princ A Ch 9
En Bloc Xa
Moja Drahá 9-
Doba Ladov 8+/9-
Antigel 7c
Volume Boo 9/9+
Beastmaker 9/9+
Stillman D 9+

Stěny
Lezecké centrum Jihlava - Jihlava
Boulder - Jeskyně pod Chmelnicí - příbram
Stěna GJW Prostějov - Prostějov

Prodejny
Rock Point Liberec - Liberec 1
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
HUDYsport - Praha 9

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ceredo

Sportovní lezení u Verony

Ceredo je bezpochyby jedním z obdihuvodných míst na světových lezeckých mapách.

Představovat tuto známou italskou oblast je téměř zbytečné, ale možná se najdou i lezci, kteří zde ještě nebyli, a možná se něco nového dozví i ti, kteří už krásu lezení v Ceredu okusili.


Tomuto údolí zamáváte, když stoupáte k vysněnému Ceredu

 


Ceredo se rozkládá na svazích parku Lessini Mountains  asi 20 km severně od Verony.
Skála je kvalitní kompaktní vápenec s žílami, tufy, hrankami a vesměs pozitivními chyty. Je zde více než 180 cest dobře odjištěných borháky a nýty.
Lezci cestující do Cereda by měli mít osvojeno jedno zaklínadlo tím zaklínadlem je V.Y.T.R.V.A.L.O.S.T., ne že by si  zde nikdo bez vytrvalosti nezalezl, ale jisto jistě mu uniknou perly krásných linií, v táhlých až stropovitých převisech.


Nejdříve dorazíte k sektoru Mangiafuoco

 


Příjezd: V průvodcích jsou popsány dva příjezdy. Pro většinu z  nás přijíždějících ze severu od Arca nebo přímo po dálnici z Roveretta má význam popsat hlavně tento směr. Od Brenneru po A22 přes Trento do Roveretta, za ním sjeďte na Ala-Avio, pokračujte ještě kus na jih po levé straně dálnice na Peri a po asi 10km odbočte doleva do kopce na Fosse. Po 10 serpentinách dorazíte do Fosse, jeďte směrem na Grezzanu a Veronu. Po několika km klikaté klesajíci silničky (SP 14) je doleva odbočka na Ceredo, jeďte ovšem rovně a asi po 3km je na pravé straně u cedule s číslem 8 dřevěná informační tabule a rozšířené místo k parkování. Stěny prosvítají v té chvíli nad vámi.

Situ plánek oblasti
Situ plánek oblasti

Ostramandra a většina oblasti (klikni pro větší rozlišení)
Přístup:
z parkoviště svahem vzhůru, za 5 minut jste v sektoru A- Mangiafuoco


Lezení: Vápno té nejlepší kvality, všechny profily, všechny čísla od 5b do 8b+, ale čím lezete lépe, tím více si tu zalezete. Celkem je zde okolo 135 cest v 8 sektorech. O víkendech bývá v Ceredu dost plno, vyplatí se přivstat. Přes týden je zde naopak klid.


Varování:
Délka cest se pohybuje většinou kolem 25 m, nejsou ovšem vyjímkou i cesty s délkou přes 30 m! Doporučená délka lana je tedy 70m.

Sektory:A „Mangiafuoco": Pěkný sektor na rozhýbání s lehčími cestami. Těch je 31, vlastně 29, protože dvě 5c jsou v oblasti trusu, obtížnost 5b až 7a+. Doporučuji všechny cesty mezi Rose di Bosco 6b a La Santa Inquisizione 6a+. Všechny jsou přes 20 m dlouhé a pěkné. Cesty vlevo i vpravo jsou sice kratší, ale o to jedovatější, nepříjemné bouldry, kolmá technika se špatnou orientací. O trochu lepší jsou Il Segretario 7a+ a Lokomotiv 7a+.

B „Torre d´Acciaio":
Super! Lehčích cest méně, ale stojí za to. Blanco Canyon 6b, Polska 6b, Pioggia di Luce 6b+, všechny mají 26 m, na tak trochu kout překvapivou expozici a nejen pestrost barev, ale i lezení. V cestách od 6c po 7a+ už přituhne, ale ta radost z krápníků a chytů všech druhů, kdy vám pěkně natéká a to jste teprve v půlce. A pak je tu pár skvostů od 7b po 7c. Nejhezčí jsou krápníkové Petra 7b+ a Supercanna 7b+, hrubou sílu prověří Baron Cervone 7b+ a bouldry vás potrápí v ostatních, nejvíc asi v Eroi di Pietra 7c (někde 7b+/c).C „Del Peci":Zase super! Převislé cesty od 20 do 32 m, jen jedno 6b+, pak několik 6-céček a pak veskrze vytrvalostní sedmy. Výjimkou jsou jen 2 stropy, Gelida 8a+ a trochu kontroverzní Exis 7c+ s několika našroubovanými umělými chyty. Zvláště vydařené jsou Diretta Dell Altro Mondo 7a, Ceredosaurus test 6c+/7a, Piedi di Piombo 7a+, lehce podhodnocená Cavalca il serpente 7b a naprosto vynikající Hot Line 7b+, Zaquete 7b+/c a Vertigo 7c+. Připravte se na všechno: bouldry za dírky, krápníky, technický fleky, vše pod drtivým tlakem kyseliny mléčné.


D „Ostramandra":Královský sektor!!! Hřiště sportovních lezců, většinou tu jen projdete a nad vámi to často drtí všelijaký ti majstrí svetá Frosteci, či bývalí majstrí jako Dino Lagni a další jim podobní cyborgové Fojti a podobně. Pak zástup těch, co se jim chtějí podobat a tak je tam dalších 10 visatců a nadávky padaj dolů naproti pokřikům: "Alé, alé! Dai, dai! Komm, Johan, komm!" Jen vpravo se krčí 2 cesty za 6a+ a 6b+, vedlejší Sogni di Veia 7a+ zaujme nádhernou technickou plazenicí v modrošedookrové plotně nad nástupním převisem. Jinak je všechno strášně převislý a strášně těžký, no, jak pro koho...  7-béčka docela jdou, a pak to jde hůře až vůbec. Ombra del Lupo 7b+/c a Drakula 7b+/c už prověří vaše odhodlání (vůbec nechápu ta místní lomena, když to vyšší číslo sedí). Krom Apokastasis za 7c+ je vše 8a a více. Se nedivím, že pod skalami nic neroste a jističi potřebují pláštěnku, všude kape laktát. Vzduch je tak kyselý, že musíte dýchat buď v oblaku magnézia nebo s filtrem z šátku a jedlé sody přes ústa. Po 2-3 denním lezení se stanete na kyselé krvi tak závislí, že večer nebudou stačit ani dvě láhve Merlotu, malý tip - zkuste Grapu.


E „Dolomitica":
Nad Ostramandrou vpravo je dlouhý a nevyužitý sektor Dolomitica, prý lámavá skála. Projdete kolem několika kyselých hoven (opět děkuji kulturním lezcům, co znají shithole) a po ocelovém laně vyšplháte vzhůru. Je zde jen 7 lezených cest poněkud horského typu od 6a+/b po 6c+/7a (takže od 6b po 7a:-)).


F „Pec Blenda":Velmi přísný převis, tak přísný, že jsme v něm nikdy neviděli nikoho lézt. Jsou v něm i menší problémy s orientací, co je co. Čeká tu na vás 8 cest od 7a+ po 8a/b (zase/).

G „Dei tre Amici":(věnováno 3 přátelům Andreovi, Davidovi a Paole, co zmizeli na Grandes Jorasses 2.8.1993): Konečně něco lehčího a i hezkého. 15 cest od 5c po 7a v na Ceredo poněkud kolmějším vápenci. V technicky vypečených cestách jako  Andrea 6a+,  My Life 7a či v krápníku v Bussando alle porte di paradiso 6c se nejednou pobavíte ve velmi vtipných místech.

„New Ceredo": Pokud naleznete odvahu a projdete minovým polem exkrementů doleva od Mangiafuoco dojdete s trochou štěstí bez hnědky na botách k 6 cestám od 6b do 7?. My jsme se nikdy neodvážili. Tímto bych chtěl poděkovat všem slušným lezcům, co serou nenápadně.

Pás skal se táhne daleko za sektor G, ale nemá se tam chodit. Skoro to vypadá, že v Ceredu nic nového nevznikne. O opaku svědčí lezci, které jsme viděli ze silnice na Erbezzo v parádně vypadajících sektorech. Snad to nebudou tajné soukromé oblasti jako mnohé nové ve Francii. Jestli se s námi o ně místní podělí záleží na chování každého z nás.

Kemp, bivak:
Celá oblast se nachází v chráněném území Monte Lessinia, tak se podle toho chovejte, hlavně nebivakujte ve skalách a nedělejte ohně. Oblíbená přespávací louka nad Bellori je ohrazena ostnatým drátem, v noci sem sice občas nějaké auto přijede, ale po vykonání rozličných biologických potřeb posádky opět zmizí. Se stany stavěnými jen na noc jsme neměli problém. Auta se dají nechat na přilehlém smeťáku, odtud nás fakt nikdo nevyhnal. Až poslední den přijeli pracovníci parku klestit cestu k potoku a zvuk motorových pil a křovinořezů by probudil i Martina Pelikána. Oproti letům 2000-2003, kdy byl na cestě Bellori - Fosse zákaz vjezdu kvůli opravě silnice po sesuvech půdy, který stejně nikdo nerespektoval, se tu silně zvýšil provoz, nečekejte, že budete chrnět do 10 hodin. A ještě jedno nové nebezpečí, je tu ohromné množství španělských zrzavých slimáků, nejraději lezou spáčům na obličej, jsou strašně slizký a až metr dlouhý:-) Další spací místo je „mraznička" v zatáčce u křižovatky Fosse - Ceredo, cca 2 km nad skalami, aneb velmi chladný luxus s tekoucí vodou. Legální spaní je v pizzerii „Al Gavinel" v Ceredu nebo v kempu v Boscochiesanuova, obojí nevyzkoušeno.


Super Nino, 7b leze Jára LoučímKlima:Ideální je období od září do května, nevhodné pro lezení po silných deštích skála prosakuje. Jelikož je oblast trochu v horách, střídá se zde více počasí. Sektory A až D jsou orientovány na jih slunce je zde odpoledne a v sektorech E až G (JV) je slunce od rána do odpoledne.

Průvodce, mapy navigace:V ČR vydal Šťáva velmi vydařenou a hlavně levnou kopii italského průvodce. V Itálii ho lze koupit v Turnover sportu nebo i v Arcu za cca 10,-Euro. Na internetu je pak stručně Ceredo na Lezci i na planetmountain.com.

GPS souřadnice:
Parkoviště: N 46.50548    E 12.07750  1685 m.n.m
Skály: N 46.50548    E 12.07750  1685 m.n.m

Potraviny a voda: Voda je v Lugu naproti kostelu, nejbližší market je také v Lugu (o něco nížeji před benzínovou pumpou je možné nakoupit v malém supermarketu AandO).
, pak ve Stallavenně, kdo chce něco většího, musí do Verony. Lezecké věci dokoupíte nejlépe v Turnover sportu na konci Grezzany směrem na Veronu. Voda je také v zátočině silnice směrem na Ceredo, lépe převařit.


OstramandraDoporučené cesty: Všechny zmíněné v popisu sektorů a mnoho dalších.

Okolní oblasti:Chce-li část zájezdu z nějakého velmi nerozumného důvodu přejet do jiné oblasti, pošlete je do ..., no do Stallaveny.

Jedete-li Stallavenou do Verony, jistě nepřehlédnete dlouhý pás skal ve svahu po pravé straně. Nad skalami je vidět kostel. Najděte odbočku ke kostelu a zaparkujte u hřbitova nad poslední zatáčkou. Pod zatáčkou začíná pěšina ke skalám. Po ní cca 5 minut z kopce a vyjdete mezi sektory D a E.

Průrva, jíž jste sestoupili, rozděluje pás na 2 části, vlevo jsou sektory A-D, vpravo E-H. V levé části je 67 cest od 4 po 7a+, v pravé 64 cest od 3 po 8a. Těžiště obtížnosti leží na hranici 5. a 6. stupně, těžších cest je málo, stupně 7b a 7c tu nejsou vůbec, to 8a je naprostá výjimka. Stěna je otočena k východu a 25 až 50 m vysoká, některé cesty mají 2 délky. Průvodce se donedávna dal stáhnout z internetu na stránkách juniorů DAV, bohužel to zmizelo,  nebo na coronn.com je Stallavena v rámci průvodce Arco, ale chybějí v něm těžší cesty. Knižního průvodce jsme zahlédli v Arcu.


Ostramandra
OstramandraTip:

Je možné podniknout pěší výlet kaňonem pod skalami (pod silnicí) je zde výskyt vzácného pazourku a otužilí se mohou opláchnout v pěkných vodopádech. Z parkoviště pod skalami vyrazíte z kopce po silnici, až dojdete na značenou cestu, po ní prudce doprava, cesta vede prudkým srázem pod silnicí a je opatřena zábradlím. Po ní až k potoku, který přejdete a vydáte se bočním údolím kolem tůněk s malými vodopády až k většímu vodopádu, nad kterým je samotný mostu. Ti kteří vyklopýtají cestou kolem kaskádovitých vodopádků, budou odměněni nevšední přírodně historickou zajímavostí. Pod jedním z impozantních skalních mostů (Ponte di Veia) ala Pravčická brána je k vidění řada jeskyní, v pradávných dobách prý obývaných pravěkými lidmi, to vše je doplněno popisy s nákresy. Je zde také neolitická chatrč.Prehistorické neoclimbičské sídlištěJe zde vybudována jakási naučná stezka, bouldrovali tu už pračlověci, na parkovišti si můžete vyzkoušet štípat pazourky,  ochutnat jedlé kaštany, nebo navštívit místní restauraci. Pilíře mostu jsou prý od sebe 52 m a nejvyšší bod oblouku je 60 m nad zemí. Dalším tipem na výlet je vydat se výše do hor do okolí obce Boscochiezanuova nebo ještě výše k nejvyšším vrcholům Lessinie. Vegetace se rychle změní v horskou, lesy střídají pastviny s poházenými domy s místními typickými střechami z vápencových desek. Romantičnost místa dotvářejí opuštěná náměstíčka s renesančními kostely ve větších obcích. Kdo chce ještě větší kulturu, nesmí si nechat ujít návštěvu Verony. Děvčata určitě zaslzí u balkonu Julie, kterou vzápětí osahají. Fakt už si nepamatuji, kdo ji vlastně má  držet za ruku a kdo za ňadro, aby byl pár šťastný. Mnohem zajímavější je římská aréna, most, středověká radnice s vysokou věží, Danteho pomník a ještě nějaký ty kostely, zkrátka pěkný výlet, pokud jste auto nenechali v černošské čtvrti.


Dům, kde žila Jůlie Kapuletů

foto by© JirkaSVerona - historie vtesaná v kámenZdroje:

Průvodce na Lezci Ceredo na Lezci

Průvodce v angličtině na Planet Mountains Ceredo Planet Mountains
David Chudoba a JirkaS   [úpravy] 19:31 22.08.2006Tisk 

Reklama:


Související články:
Související průvodce:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Tip na hezký večer23:02:04 22.08.2006
Ještě dodám tip na velmi dobrou vinotéku Val Pantena, ktera je pobliz a nabizi velmi dobre vino, doporucuju cervene Falasco.
Juryn Šimonekodpovědět 
 Re: Tip na hezký večer06:24:26 23.08.2006
Ano ano! A ochutnávku zdarma!
Penodpovědět 
  Re: Tip na hezký večer09:01:29 23.08.2006
Vy dva a abyste neměli zmáknuté vinotéky, co?
Přemoodpovědět 
  Re: Tip na hezký večer09:02:59 23.08.2006
Vy dva a abyste neměli zmáknuté vinotéky, co?
Přemoodpovědět 
   Re: Tip na hezký večer10:24:28 24.08.2006
Hele, to stačí napsat oběma dohromady:-))
Matyodpovědět 

 prachy, prachy06:50:40 23.08.2006
hm...mit tak nekolik tisic, tak se tam taky podivam. ale jelikoz studentici jsou u nas chudy a musi jezdit stopem a na takovyhle vylet proste nemaji (a priznejme si, ze stopovat po Evrope je sice dobrodruzne, ale take nebezpecne, a to velmi) je dobre si aspon neco precist, avsak...tim myslim, ze clovek jako ja se tam podiva mozna tak do deseti let.mozna nikdy, ale jinak pekny clanek, bye...
poťouchleodpovědět 
 Re: prachy, prachy08:57:07 23.08.2006
co takto trochu popracovat a zarobit? ci to sa u vas neda?
odpovědět 
 Re: prachy, prachy09:17:45 23.08.2006
jestli máš představu, že si tam každý jezdí jen tak na vejlet každej měsíc, tak to se fakt mýlíš
taky poťouchleodpovědět 
 Re: prachy, prachy09:28:13 23.08.2006
Uf, křik neschopných studentíků...ale takových moc není,každý si vydělá, asi jsi Poťouchle vyjímka.
Bobanodpovědět 
 Re: prachy, prachy09:56:19 23.08.2006
no jó, je to tak, študenti nemaj prachy a pracující nemaj čas. někdo pak nemá ani jedno.
tak jo, študente, ty nemáš prachy. to je blbý. není práce? ale je, ale špinavá a blbě placená, navíc to žere čas, kdy bys mohl bejt na skalách. na překližku máš? na mobil? na pivo?

a stop není nebezpečnej, to jsou kecy, teda pokud nejsi děvče mladé a pěkné, taková to mají fakt při stopu trošku nepříjemnější. ale je to nejistota, nevíš, kdy a kam dojedeš. ale kdyš je dost času a málo peněz, tak je to celkem fajn.
Lukas B.odpovědět 
  Re: prachy, prachy10:08:50 23.08.2006
Stop je gut - projeli jsme tak ve svých studentských a později civilkářských letech dost oblastí na jihu. Sice na to rád vzpomínám ale dnes už by se mi také nechtělo:o)
Pravda je že do Cereda bych ale stopem jet nechtěl ani tenkrát - ale třeba Arco no problem - 50E a na 14 dní a super dovolená, levnější než bejt v CZ a každej večer u piva.
BBodpovědět 
   prachy, prachy jak cyp11:25:30 23.08.2006
Pravda, správný lezec musí být pracháč! Bez pořádného kapitálového zázemí bych ani nezačal lozit :-)
Penodpovědět 
   eura, stop a lezba12:50:10 23.08.2006
50E? Si byl teda jako student pekne ve vate:)
Jini meli jen 30 DM a to jeste zaplatili pokutu 20 DM za stopa na dalnici. A covece znal sem dokonce jednoho pankace odnekud ze severu, ten mel jenom par bankovek ceskoslovenskych a ty mu italsky uniformy vubec neuznali. Tak ho na Breneru votocili jako nezadouci personu zpatky na Vychodni Risi... stejne mu pak v Arcu prselo. Zivot lezce byl tenkrat davno hodne krutej!
lacoodpovědět 
    Re: eura, stop a lezba13:07:31 23.08.2006
Zapoměl jsem dodat že jsme na těch 50€ byli dva... Rozpočet byl 5€ na jídlo na den pak jsme si párkrát dali víno a rozpočet šel na 3€ na den - samozřejmě pro oba...Ještě rok před tím jsme to absolvovali ještě za liry a nebylo to na vyskakování si vo moc lepší:-) zase nestloustneš.
BBodpovědět 
    Taky si přihodím13:11:27 23.08.2006
Jóoooo to bylo tenkrát, když jsem študýroval :-) Jel jsem stopem do Maroka na 3 týdny. V kapse 200 DM a ještě 50 DM jsem ušetřil. Spal na nádražích jako správnej pankáč. Sic zhubnul 5 kg, ale jak to potom lezlo :-)
Správce RSDr.odpovědět 
    Taky si přihodím13:15:06 23.08.2006
Jóoooo to bylo tenkrát, když jsem študýroval :-) Jel jsem stopem do Maroka na 3 týdny. V kapse 200 DM a ještě 50 DM jsem ušetřil. Spal na nádražích jako správnej pankáč. Sic zhubnul 5 kg, ale jak to potom lezlo :-)
Správce RSDr.odpovědět 
  Re: prachy, prachy14:08:54 24.08.2006
A co když je to pěknej kluk ?....
odpovědět 
 Re: prachy, prachy14:37:34 23.08.2006
Hmm, já zrovna v Ceredu ve svých studentských letech stopem byl.. Holt když se chce...
Hurzyodpovědět 
  Re: prachy, prachy11:10:48 24.08.2006
Jseš hold dobrej, to se nedá popřít.
Psal jsem to proto že zrovna Ceredo je dost stranou od hlavních cest - a jet tam stopem je dle mejch zkušeností se stopováním dost risk že někde zkejsneš na dost dlouho nebo že si tam projdeš pěšky a natěžko všechny okresky a ty serpentiny budou jen přidaná hodnota:). Další věcí je absence vody a nákupu poblíž skal - takže také přeji stopařům dobré pořízení. Ale jak říkáš když se chce - je to otázka priorit. Na stop jsou lepší oblasti než Ceredo - na lezení už se karta obrací.
Přeji příjemnej stop...
BBodpovědět 
   Re: prachy, prachy17:32:27 24.08.2006
Však já už bych to taky podruhý neudělal :-) Zahrnovalo to mnohakilometrový noční pochod Veronou (od dálničního sjezdu až na druhý konec Verony) a spoustu dalších radostí. Nakonec se ve tři ráno smiloval nějaký mladý pár, zašel pro auto a jel s námi hledat Ceredo. Vodu jsme brali v nedalekým vodopádu. Naštěstí jsme nevěděli, že než je z potoku vodopád, tak protéká něčím jako JZD kde do něj močí krávy..
Hurzyodpovědět 

 uzavřená silnice14:07:08 23.08.2006
Jenom bych chtěla dodat, že jsem se z Cereda právě vrátila a v současné době je silnička SP14 uzavřená. V celé délce je do půli silnice suť a kamení. Po parkovišti pod skalama není ani památky. Dole (ve směru od Verony) je řetěz od uzavírky přidělán ke svodidlům pomocí drátu, tak při troše šikovnosti a opatrnosti ...
Jinak moc pěkný článek :-)
Lídinkaodpovědět 
 Re: uzavřená silnice14:09:49 23.08.2006
Taky dodávám, že to je parádní článek o mé velmi oblíbené oblasti!
Penodpovědět 

 Díky15:25:11 23.08.2006
Parádní článek přímo ukázkový hodnotím 1**, určitě tam zajedu. Jinak mi připadá, že chudí studenti to mají těžký musí pořád pařit to jim nezávidím…. Víš co POŤouchle zajeď do IT na jablka  a sbírej a sbírej a máš 60000 za měsíc jako já když jsem byl student  a pak  si můžeš pařit a lézt zase nějaký čas………
Jose prasečí hlava-Josef Lukášodpovědět 

 Punk není mrkev! :)))22:09:28 24.08.2006
Joooo jooooooo lízt a pařit not´s dead!!! To je život juchuchuchůůůůůů:))))))))Díky bohu že je!:)
Pitrsodpovědět 
 Re: Punk není mrkev! :)))16:27:48 25.08.2006
Jen si užívejte bezstarostných časů,ušatci!Jednou skončí a nikdy se nevrátí.
petrodpovědět 
  Re: Punk není mrkev! :)))16:51:48 25.08.2006
buuuuu
starej fotr a bejvalej starej punkerodpovědět 
   Pizzeria11:19:12 29.08.2006
V tý pizzerii je taky úžasný spaní. Noc stojí přibližně 8 euro a je to fakt luxus. Lezení je v Ceredu fakt bombastický! Krásný článek.
Lízaodpovědět 
    Re: Pizzeria08:10:45 30.08.2006
Snad proto, že jsme jako chudí studenti stanovali a jedli celé týdny špagety s kečupem, nejlevnější toustový chleba a ovesnou kaši + jablka nakradená po cestě, je pro mě Ceredo kouzelná oblast s kvetoucími bramboříky, nočním skučením zvířeny ve skalách a akrobacií netopýrů a poštolek. Taky jsem už potom nikdy neviděl ropuchu velkou jako ešus:) Lezení bývalo nádherný neoklouzaný vápno a vůbec nám nevadilo, že vzhledem k počtu vlastněných a kamarády půjčených expresek jsme občas museli vynechat nýt:))) Půlku ušetřených lir jsme nakonec za hospodského počasí prolili hrdlem v hospodě, která měla střechu z kamenných desek a odkud nás hospodská vystrčila o půlnoci s panákem kořalky na cestu. P.S. Exkrementy jsme poctivě zakopávali a veškeré odpadky odvezli do civilizace. Howgh
motákodpovědět 

 Totonne is back17:46:48 12.09.2006
Dear all!

You are kindly invited to participate to a climbing contest and event which shall take place in Bucharest/ Busteni, Romania during 23-24 September. Details shall be soon available on the internet page escalada.ura.ro. On Saturday the contest on artificial wall shall take place in Bucharest and the next Sunday participants are invited to the mountains in Busteni where new routes on rock are being opened on this occasion. The party shall take place between the two events on Saturday evening . Both experienced and beginner climbers are welcome to participate. The registration is made online at escalada.ura.ro. We will try to arrange accommodation for all foreign participants. Should you have any questions please write to m_totonne@yahoo.com.
andreeaodpovědět 

 Foto dne:
finále ženy
Olympijská kvalifikace Šanghaj
 Databáze cest:
Všechny cesty (175355)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kvílení 7B Hlavatice
Těsný Pupík 7A Hlavatice
Hlavou Kuli 4B Hlavatice
Lopatkou Mezi Kulky 4B Hlavatice
Kulkou Mezi Lopatky 4B Hlavatice
Nově komentované:
Malajský Tygr VIIIb Suché Skály
Pohádková 5 Přílepská Skála
Odštěp 5 Přílepská Skála
Milštejnova Hrana V Křížová Věž
Stillman Direkt 9+ Tetínské Skály

 Nově v diskusi:
Re: anketu vytvářel hotentot? | Re: Lenka Vacvalová CV | Re: anketu vytvářel hotentot? | Re: anketu vytvářel hotentot? | Lenka Vacvalová CV | Re: Prva Slovenka na Evereste bez kysliku | Re: anketu vytvářel hotentot? | Re: anketu vytvářel hotentot? | Re: anketu vytvářel hotentot? | Re: anketu vytvářel hotentot? |

 Nové komentáře:
vlastní jištění | vlastní jištění | Re: Nuly - jste Po.rané Nuly | Těsný finále | 💪 | Rychlost EP Itálie | EP rychlost Itálie | Re: zoufalost | Speed climbing | Gratulace |

 Kde to vře:
ZaTransparentníSvaz - rekapitulace po VH ČHS (98)
Olympijská kvalifikace v lezení Šanghaj - finále (97)
Pád německého lezce (21)
Ve Víru na Žďársku chtějí zachránit tovární komín pro lezení (13)
Adam Ondra: Připraven na olympijskou kvalifikaci v Šanghaji (13)
Olympijská kvalifikace v lezení Šanghaj - kvalifikace obtížnost (8)
Olympijská kvalifikace v lezení Šanghaj - kvalifikace bouldry (8)
EP v rychlolezení Mezzolombardo, Itálie (7)
Historicky první Slovenka na vrcholu Everestu (5)
Saští horolezci zazpívají v Dolním Žlebu (4)

 Nově v inzerci:
Lezečky Tenaya Mastia 45,2 | lezecky batoh Climbing Technology - Falesia | Našel se frend | NEPROMOKAVÁ BUNDA RAB DOWNPOUR ECO vel.XL | Statická a dynamická lana | Dřez a lednice | Lezení | Ztracené Brýle Julbo Explorer | La Sportiva Trango Guide Evo | Campingaz Plynová kartuše |

 Anketa:
Jaký je váš názor na dodržování lezeckých pravidel?
 Plně je respektuji 
 866 
 Většinou respektuji, záleží na konkrétní situaci 
 901 
 Mám s tím problém, sem tam dodržuji 
 952 
 Nezajímá mě to, lezu podle svého. 
 859 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.