LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hrdinů jsou plný hřbitovy.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest lezeckého průvodce Vltavská žula
Legenda jménem Chroust, publikace o životě Vladimíra Procházky
Metodika základů lezení na umělé stěně

Závody
Olympiáda (05.08)
Cena horolezeckého festivalu (24.08)
SP Koper (06.09)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13491
2.Šindel 12347
3.Votoček 12318
Bouldry:
1.Konečný 11150
2.Stráník 11106
3.Volf 11078
Hory:
1.Groš 8189
2.Rojko 7058
3.Černý 6808

Výsledky
SP Briançon (17.07)
SP Chamonix (12.07)
Akademické mistrovství ČR (27.06)

Deníčky
5599 lezců
1116754 cest
Nové přelezy:
La Crema 8a
Hadraplán Xc
L´Ami Caou 8a
Les Colonn 7c+
Chameleon 10
La Chose 7c
La Couleur 8a
La Couleur 8a
L´Errance 7c
Blocade Vi 7b+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP v lezení na rychlost a obtížnost Chamonix, Francie

Dnes začíná závod světového poháru v lezení na rychlost a na obtížnost ve francouzském Chamonix. Od 18:45 se začne kvalifikací v rychlosti, v níž startuje náš Jan Kříž. Zítra od 9:00 bude kvalifikace obtížnosti, ve které mají nastoupit Martin Stráník, bratři Potůčkovi, Michaela Smetanová, Eliška Adamovská a Tereza Širůčková.

Finále rychlosti je zítra od 21:00. Semifinále a finále obtížnosti budou v neděli.

Adam Ondra je uveden mezi registrovanými účastníky, ale po minulém svěťáku ve Villars oznámil, že další dva svěťáky vynechá, a bude se soustředit na trénink na mistrovství světa od 1. srpna v Bernu.

Viz zpráva ČHS na Facebooku:a zpráva z minulého svěťáku:

SP v lezení na obtížnost Villars, Švýcarsko - Adam Ondra má stříbro

...

Standa Holec   [úpravy] 08:40 07.07.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Taktika12:08:25 07.07.2023
Doufam, ze napad nezavodit je z Adamovi hlavy. Ten je sam sobe nejlepsim trenerem.
odpovědět 
 Re: Taktika16:18:21 07.07.2023
Já už mám výsledky dvojčata 66 a 72
Jan Kříž rychlost 52
Martin Stráník 32
Eliška Adamovská 47
Teri š a zbytek 65+....
Trenér odpovědět 
  Re: Taktika18:01:55 07.07.2023
Doufám, že má repre zákaz číst před startem www.lezec.cz vy přející komentátoři
odpovědět 
   Re: Taktika21:34:06 08.07.2023
U chlapů byl trenér snad až přílišným optimistou. Máš pravdu, že by jim pro příště neměl dávat tolik falešných nadějí
odpovědět 
  Re: Taktika12:51:49 08.07.2023
S rychlosti jsi byl jeste slusny optimista.
odpovědět 
   Re: Taktika13:33:03 08.07.2023
Tak věřil jsem Honzovi že kolem té padesátky to dá..
Trenér odpovědět 
 Re: Taktika22:57:55 11.07.2023
Adam to sám říkal, že už má dost bodů tak, aby se kvalifikovali na MS v kombinaci a soustředí se teď jen na to, nějaký SP je pro něho podřadný. A nechápu, proč se tady pořád navážíte do ostatních závodníků. Ta světová špička je fakt brutálně dobrá, a Terka, Šimon, Štěpa a ostatní makají roky, aby jí mohli konkurovat. To, že je někdo šedesátý na závodě s takovou světovou špičkou určitě není ostuda, ale obrovský úspěch. Jen debílci z lezce, kteří by měli problém do té soutěžní cesty vůbec nastoupit se tu pohoršují. Se na ty závody podívejte, ne jen na výsledky. Howgh.
.odpovědět 
  Re: Taktika23:20:35 11.07.2023
Teď ses sám střelil do nohy. Zrovna poslední SP jsem viděl a lezení našich je otřesné. Ela se sice dostala do semi, ale kvalitní lezení to fakt nebylo. Pokud si potřebuješ osvěžit paměť, tak čas 25:10 na https://www.youtube.com /watch?v=iF_1fI21Z_w Být 60. na SP není špatné? Co se zeptat jinak? Jaký má smysl jezdit na SP, když tam závodníci končí takto? Tohle má smysl u kvalitní repre, která si drží jednoho dva závodníky vpředu a s nimi jezdí nováčci, co sbírají zkušenosti a postupně se derou nahoru. Smysl tedy má aby na závody jezdili perspektivní závodníci, kteří se průběžně zlepšují. Ale pokud někdo stagnuje a vozí to 60. místo setrvale, nemá tam co dělat. To samé závodníci, kteří se zhoršují. Jen to ukazuje, jak je na tom ČHS špatně, když tohle je to nejlepší, co je schopný a ochotný na závody poslat. Stále tu vítězí kvantita nad kvalitou.
odpovědět 
   Re: Taktika00:36:15 12.07.2023
Ubožáku!!!
pozorovatelodpovědět 
    Re: Taktika00:47:18 12.07.2023
Aha, promiň, já zapomněl. Česká dospělá repre nejezdí na závody proto, aby měla výsledky, ale jezdí tam za odměnu a za zábavou. Pak by ten ubožák seděl, nic bych jim nedopřál, viď? Náklady a výsledky nejsou důležité, hlavně že si to parta okolo závodníků užije.
odpovědět 
     Re: Taktika08:21:46 12.07.2023
A kde vidíš problém, ať ti kvalitní závodníci konečně vylezou, na závody ČP, zvítězí a můžou začít vozit medaile.
odpovědět 
      Re: Taktika09:11:12 12.07.2023
A proč by to dělali? Uveď důvod. O repre podmínkách toho už bylo napsáno mnoho, je zbytečné to opakovat.
odpovědět 
       Re: Taktika09:19:02 12.07.2023
No přece proto, abys mohl mít nějaké podmínky, tak musíš prokázat nějakou úroveň, jinak to nefunguje, on totiž nikdo na zadek nespadne že si vyhrál U14 nebo jeden závod ČP.
odpovědět 
        Re: Taktika09:59:48 12.07.2023
Jak dlouho je potřeba tu úroveň prokazovat? Jasně, že na závody mají jezdit i méně zkušení sbírat zkušenosti, je jasné, že se budou umisťovat špatně. Ale tady na závody jezdí závodníci, kteří se špatně umisťují dlouhodobě a nebo stagnují.
Ani to by nebyl v případě bohatého svazu problém. Ale ČHS stále brečí, že peníze nemá. Otázka zní jinak - pokud jsi dobrý v U14/U16, kde rozvoj a přípravu závodníka ještě zvládají rodiče, jakým způsobem se o tebe dále ČHS stará, aby ti umožnil se v tvé výkonnosti pokračovat a dále se rozvíjet i v dospělých? Jaký trenérský tým ČHS má? Jaké podmínky pro pravidelný trénink, tedy aby se závodník mohl naplno věnovat přípravě, tu jsou? Co ČHS nabízí, aby přechod z U do dospělých byl plynulý, aby tam nenastal moc velký propad, ze kterého se už nedostanou? Máš potuchu, co obnáší vrcholový sport na úrovni dobrých výsledků na SP/MS/OH? Jak ČHS těmto lidem, co by měli zájem tomu obětovat čas a námahu, pomáhá? 2x ročně soustředění, pošle za ně přihlášku a pak je tam v partě s hromadou dalších, co mají závody za účast v ČP, odveze? No jo, vlastně je tu ještě slavné VSCM. Dostaneš pár korun kapesné, a to ještě s podmínkou, že to musíš utratit u ČHS partnerů?
odpovědět 
         Re: Taktika12:27:56 12.07.2023
Asi se všichni shodnou, že je tu prostor ke zlepšení jakým způsobem reprezentace funguje, jaká jsou nominační kritéria a podpora reprezentantů. Ale je taky potřeba podívat se kde situace byla 5-10 let zpátky - tehdy to bylo opravdu jak popisuješ. Pokud jsi se neumístil na předních příčkách SP, tak jsi opravdu téměř žádnou podporu od ČHS neměl. Co mají teď? Několik tréninkových center, kde reprezentatni mohou trénovat zdarma (již jen toto ušetří 10-20 tisíc ročně) - Jungle, Hudy Brno, Hangar, Vertikon, Tendon Blok, Tendon Hlubina. Postavené závodní bouldery na Jungli a Hangáru. Soustředění opravdu nejsou 1x-2x za rok - můžeš se přesvědčit sám na https://www.horosvaz. cz/reprezentace-cr /reprezentace-cr-2023/ Jen za prvních 5 měsícl roku se uskutečnilo 15 akcí. Fyzioterapeut na závodech + soustředění. Yarmil (online tréninkový deník), s konzultacema od vedení repre. Finanční podpora na přípravu od Olympu či Viktorie (kterou CHS zajistilo) v řádech desítek až stovek tisíc pro jednotlivce.

Je to úroveň podpory, kterou dostávájí např Francouzi a Rakušané? Ne. Ale je to o poznání lepší než mají Němci i Japonci.

Zásadní problém vidím v příliš měkkých pravidlech nominace na konkrétní závod SP - umístnění v českých závodech by nemělo být dostatečné. Ano, dejme šansi i lidem, kteří se umístůjí pouze v druhé polovině startovního pole - ale omezenou dobu (max 2roky?). Berme v potaz aktuální formu i za cenu toho, že nikdo na závod nepojede.
odpovědět 
          Re: Taktika13:50:59 12.07.2023
S posledním bodem se nedá nesouhlasit, je to to, o čem píšu od začátku. 15 let jsem zastánce toho, že repre má být podle výkonnosti, ne podle pořadí, při omezených zdrojích není nutné, aby v každé skupině byl plný počet reprošů nebo aby se jezdilo pro poslední místa. A s tím souvisí vše dosud napsané. Pokud to budeš chtít udělat takto, jak píšeš, tak to znamená, že většina repre nebude na EP/SP mít reálnou šanci se dostat, pokud fakt nezabere. Těch, kteří tam budou, bude jen pár, ale zase budou moci mít od ČHS mnohem lepší podporu. A zároveň to zvýší konkurenční prostředí mezi závodníky, podpoří zvýšení úsilí v tréninku a repre už zase bude moci být hrdá na to, že je repre. Teď jde jen o to zda budeš mít odvahu a sílu tohle protlačit.

A k tomu zbytku -

Posun zde je, snaha také, z hlediska filozofie aktuálního přístupu ČHS k repre to vypadá super.

Problém je ta filozofie. Zkusím to rozebrat podrobněji:

Několik tréninkových center - to je jistě fajn a dobrá práce od ČHS, ale opravdu je to užitečné? Pokud vezmu Praha/Brno/Ostrava, tak to, že tu máme Hangar a v Praze mají Jungli, nijak závodníkům nepomáhá. Při počtu potřebných tréninkových jednotek není možné jezdit trénovat do jiných měst. A chodit několikrát týdně na jednu stěnu na ty samé bouldery moc užitečné nebude.

Soustředění - z hlediska týmového ducha jistě užitečná věc, ale opravdu mají takový přínos? Soustředění by mělo sloužit šéftrenérovi zejména k ověření průběhu dlouhodobého tréninku jednotlivých lezců a případně jim a jejich trenérům pomoci identifikovat a řešit problematické body a umožnit efektivní změny tréninkových plánů. Soustředění není trénink jako takový. Když se podíváš na účast lezců na soustředěních a pak na jejich výsledky, máš pocit, že ta soustředění jsou nějak extra efektivní? Počet soustředění 15 za rok je hodně, to mi skoro přijde jako suplementace tréninku, než setkání za účelem analýzy problémů a vylepšení tréninkových plánů. A také to v tomto množství nemusí zapadat do makro/mikro cyklů. A ruku na srdce - když se podíváš na počet členů v repre a pak se ti všichni nahrnou na soustředění, opravdu jsi schopen se tam každému věnovat a probrat s jeho trenérem slabá místa a úpravy? A opět jsme u počtů - má na soustředění být velké množství závodníků všech výkonností (nyní je to tak tak, že co několik nejlepších přeleze, do toho ti ostatní třeba ani nenastoupí, i když jsou všichni v repre), kterým na konec poděkuješ za účast a nic z toho, nebo by byl lepší menší komorní kroužek vyrovnané špičky, kde se společně probere vše na odborné úrovni a bude z toho opravdu užitečný výstup?

Fyzio - toto je fajn pro řešení aktuálních problémů, ne pro dlouhodobou práci. Ať už na závodech, nebo na soustředění, fyzio ti odpoví na dotaz na to, co tě zrovna bolí, ale základem je dlouhodobá práce a každodenní péče. Se podívej třeba na špatné držení těla většiny závodníků. Už jen udělat analýzu stavu a najít problém vyžaduje násobně více času, než to, že se na tebe na soustředění terapeut podívá a poradí ti něco, co pak ani sám neumíš dobře praktikovat. Při rozsahu naší repre a počtu lidí na soustředěních ani není možné se každému opravdu věnovat. A opět srovnej s tím, kdyby tam bylo opravdu jen pár lidí ze špičky. 15x ročně soustředění pro hromadu závodníků s různými zájmy, důvody k lezení a různou výkonností versus 4x ročně setkání pár špičkových lezců se zájmem opravdu reprezentovat. Co by podle tebe bylo efektivnější?

Tréninkový deník - ten neznám, nemohu hodnotit. Z mé zkušenosti je však tréninkový plán jen základ. Důležitější je, jak je trénink prováděn. Z plánu poznáš, jak intenzivní trénink byl, zda cviky byly technicky dobře a zda třeba nebylo potřeba někde ubrat nebo přidat? Záznam tréninku sám o sobě hodnotu nemá.

Podpora od Olympu/Viktorie - tak to je jistě dobrá věc. A byla ta podpora dobře využita a byla přidělena správným lidem? Neznám podmínky čerpání, ani kdo to má, nemohu to hodnotit. Kromě Adama ale v dosavadním průběhu EP/SP nevidím nikoho, kdo by nějak výrazně vyčníval. Pokud závodníci s podporou lezou podobně, jako závodníci bez podpory, případě pokud umístění nemá valného významu, je to správné? Z lidského hlediska se to dělá špatně, ale z hlediska vrcholového sportu a technického přístupu k výsledkům by podmínky měly být jednoznačné. Je to tak nyní?

Výše podpory - většinou mě tu lidé viní z toho, že chci, aby ČHS vše platilo. Ale tak to není. Myslím si, že výše podpory není zase až tak důležitá. Mnohem důležitější je přístup k závodníkům. Opět chápu, že je to docela problém. A opět se to týká filozofie přístupu - 90 procent členů repre je vděčno za cokoliv, mají to jako zábavu, jako hru, moc tomu nedávají a repre je pro ně úžasná meta a výjezd na mezinárodní závody berou jako něco skvělého. Zbývajících 10 procent má potřeby úplně jiné, nekryjí se se zbytkem, ani v myšlení, ani v přístupu, ani v potřebách. Nejde o peníze, jde o to, jak jsou v ČHS bráni.

odpovědět 
           Re: Taktika14:56:10 12.07.2023
Na spoustě věcí se neshodneme.

Soustředění vidím jako právě způsob jak mohou závodnící trénovat společně a učit se navzájem od sebe. Na cestách či boulderech speciálně postavených pro ně a toto soustředění. To že to může být prostředek jak repre trenér může zhodnotit aktuální formu a případně dát radu závodníkovi je pravda, ale za mě to není hlavní cíl - ten je společný trénink s ostatními. Možnost vidět, že věci jdou vylézt, jak k tomu ostatní přistupují atd atd. Podívej se na některá videa či rozhovory z Japonska - ti (téměř bez vyjímky) nemají žádně striktní propracované tréninkové plány - prostě přijdou Xkrát týdně na stěnu společně s dalšími lezci prostě lezou klidně i 6 hodin. Právě to pospolitost je to co jim hodně pomohlo v tom mít neuvěřitelně širokou základnu - to že jeden rok vyhraješ svěťák u nich nezaručuje, že přístí rok se vůbec dostanu do výběru na SP....

Finance z dotačních programů se typicky rozdělují na dlouho dopředu (alespoň rok) a jsou vázány v tomto případě na konkrétní jména. Věřím, že na základě loňských a předloňských výsledků (semi a finálové účasti na SP na obtížnost) si (krom Adama) Martin Stráník i Eliška A. zasloužili - že je letos výsledková realita jiná, to je věc druhá (a navíc ne uplně věc CHS - ale jednotlivců a jejich individuálních trenérů).

Kdyby na SP jezdili pouze lidé, kteří mají reálnou šanci aspoň na semifinále, tak by sice ČHS ušetřilo, ale rozhodně se nepohybujeme v takových částkách, které by těmto závodníkům zásadně změnili možnosti přípravy...bohudík či bohužel?
odpovědět 
            Re: Taktika16:41:07 12.07.2023
To, co píšeš o soustředění, má být role závodních oddílů a oddílových tréninků. Ne sjezdy repre z celé republiky. To ani není možné. Myšlenku máš dobrou, ale popírá jí už samotná organizace podobných akcí. Píšeš, jak jsou užitečné, ale zároveň jste je museli udělat povinné, protože jinak by tam nikdo nepřijel. Povinnost soustředění pouze ukazuje, že část závodníků je nepovažuje za přínosné a jsou pro ně pouze nutné zlo a jedou tam proto, že musí, ne proto, že chtějí trávit čas s kamarády.

Když není jednotný trénink a ještě ke všemu se každý připravuje jinak a je v jiné fázi tréninku, těžko bude podávat maximální výkony na soustředění. O efektivitě toho, že jeden něco přeleze a pak kouká, jak to ostatní marně pokusují, mám také pochybnosti, není to zrovna zábavné.

Na soustředění a společné výjezdy se mají závodníci těšit, mají být natěšení na to, že s něco naučí a zlepší, mají se dožadovat, kdy zase bude společný trénink, ne že se jim to nařídí povinně a oni pak hledají způsoby, jak se tomu vyhnout.

Zbytek nekomentuju, asi by to nemělo smysl. Česká národní reprezentace má být klub nejlepších a má reprezentovat, nevidím smysl v tom, aby tam jezdil někdo, kdo dlouhodobě vozí špatná umístění a nejeví známky zlepšení, nedává mi to smysl.
odpovědět 
             Re: Taktika17:08:15 12.07.2023
Oslovuješ mě v posledním příspěvku jako bych byl zástupce ČHS - to ovšem nejsem, nemám v něm ani v závodech žádné osobní zapojení. Jen vidím věci jinak než ty i ČHS.


Závodních oddílů tak možná v daleké budoucnosti, teď jsme rádi, že dáme jakž takž dohromady pár lidí skrz celou republiku, kteří mají alespoň nějakou (ikdyž ne zrovna světovou) úrověň.

Proč jsou mlaďoši v dnešní době tak zhýčkaní, že jim musí ČHS soustředění nařizovat, místo toho aby po každé příležitosti ke zlepšení (soustředění) skočili, je mimo mé chápání...

"Česká národní reprezentace má být klub nejlepších a má reprezentovat, nevidím smysl v tom, aby tam jezdil někdo" nazývej to jak chceš ale já jsem zastánce konceptu širšího národního týmu, který spolu pravidelně trénuje (alespoň 1-2x měsíčně) - být součástí tohoto týmu ovšem ještě automaticky neznamená start na SP - to by mělo být až na základě aktuální formy a zvážení šéftrenéra či komise.


odpovědět 
              Re: Taktika17:36:59 12.07.2023
Tak závodní oddíly zde byly a jsou. Například Pavoučci Liberec, GreenTree Monkeys, Rocky Monkeys, Lokomitiva... Stačí se podívat na výsledky českých závodů.

A proč je mládež tak zhýčkaná? Vezmi to obráceně - jaký má soustředění přínos? Začni u těch dobrých. Přelezou nějaký stavěčský problém a pak co? Pak se mají dívat, jak to ostatní pokusují? Ti dobří umí svůj čas využít efektivněji. Pro ně je to ztracený den. A co ti slabší? Celý den zkouším pokusovat něco, na co nemáš? Opět lze čas využít smysluplněji. Část se nudí, protože na to nemá, část se nudí, protože je to moc lehké. Vzájemné rady u rozdílných výkonností nejsou moc užitečné, ani dobrý program ti nepomůže, když to neudržíš.

K tomu si přičti že řada z nich se vzájemně nesnáší a máš tu koktejl, kdy řada lidí vnímá povinné společné akce jako nevyhnutelné peklo.

To, co popisuješ, by mělo smysl, kdyby svaz zajišťoval trenéry a o závodníky se staral a oni z toho závodění něco měli. Ale nyní je to tak, že ČHS nenabízí na smysluplné úrovni nic, přípravu si musí každý řešit individuálně, ale zároveň bys měl mít povinnost se účastnit společných akcí. Proč? Buď tedy zabezpeč trénink a rozvoj od ČHS, pak můžeš mít požadavky, a nebo nech prostě závodníky být, ať se připravují, jak umí, a nepředepisuj jim další povinnosti. Soustředění by mělo být v zájmu závodníka, ale pokud dosahuje dobrých výsledků i bez něj, tak co je komu do toho, jak se připravuje? Ideální by bylo, kdyby svaz vyhlásil podporu pro závodníky v repre, udělal jednou za rok dva výkonnostní testy (klidně ve formě závodů s obtížností EP/SP) pro zařazení do repre a tím jeho role končila. Pošle přihlášky a zabezpečí organizačně cestu na závody. Nic víc. Kdo bude chtít, přidá se, kdo ne, sejdeme před závody na místě. Na nic jiného ČHS není potřeba, vše by bylo čisté, průhledné a srozumitelné.
odpovědět 
           Re: Taktika23:43:26 12.07.2023
Program Jarmil je co prosím? Aplikace, kde svaz píše tréninky sverencum? To zní dobre, nevím co je na tom špatného.
odpovědět 
            Re: Taktika00:32:11 13.07.2023
No ono je to trochu obráceně - závodníci tam svazu mají psát své tréninky. Takže nejen že si máš trenéra sehnat a zaplatit, ale ještě bys měl veškeré know-how zaplaceného trenéra dát svazu k dispozici právě ve formě přesného tréninkového deníku.
odpovědět 
             Re: Taktika06:52:59 13.07.2023
Je potřeba chápat to, že Yarmill je také Klofáčův businesový projekt. Proto je nutné aby jej závodníci pod hlavičkou ČHS dobrovolně-povinně používali ne jen kvůli licenčním poplatkům, ale také kvůli referencím aby jej mohl dále nabízet. Nejde tedy jen o přístup ke tréninkovému know how, ale také o šéftrenérovy prachy.
odpovědět 
              Prachy 10:38:37 13.07.2023
A o tom to celé je. Závodníci jsou jen prostředek ke naplnění cílů (ega a hlavně peněženky). Když se daří, bezva, vyděláme ještě víc. Když ne, neva, na svý si přijdeme tak jako tak.
odpovědět 
       Re: Taktika09:50:18 12.07.2023
ne ne, nekrm už toho postiženýho...
odpovědět 
        Re: Taktika10:34:23 12.07.2023
Myslíš toho postiženého, co tvrdí, že 60. místo z devadesáti je obrovský úspěch? Když se tak podívám, tak pokud to teď bylo na SP 61. a 61. místo, ale před tím na SP 35., 46. a dokonce i 29. (je pravda, že v menší konkurenci), tak mi to ukazuje, že se lezec za poslední dva tři roky značně zhoršil. Měli jsme tu lezce, který se dva tři roky zpět umisťoval v první polovině startovního pole (45. z 92, Briancon 2022), a teď máme za super výsledek považovat 60. místo? Čí vina je zhoršení lezce? Mě to spíše opět ukazuje na zásadní problém v ČHS, pokud repre lezec místo rozvoje spíše upadá, přinejlepším stagnuje :-(

A ani nemusíme chodit s výsledky tak vysoko, co by někteří za 60. místo dali, že? Loni na SP 84. místo, letos přesně po roce 73. a 96.. Co je tohle za repre? Stále mi chceš tvrdit, že ČHS nejede na kvantitu a zajišťuje dobré zázemí, když relativně dobrý mládežník loni v dospělých zalezl 84. a teď, po roce tréninku, členství ve VSCM a mnoha repre závodech, skončil 96.?
odpovědět 
         Re: Taktika12:22:00 12.07.2023
To jsou pořád jen hospodský kecy, konkrétně prosím, kterého trenéra máš na mysli, který je schopný vytvořit tréninkový plán na profi úrovni a kterého by měl svaz najmout...
odpovědět 
          Re: Taktika12:47:35 12.07.2023
Ale to přeci není o jménech a konkrétním trenérovi. A pochybuji, že někdo takový i je, protože současné lezení je tak komplexní, že jeden trenér nemůže pokrýt vše. Je to o přístupu. V první řadě je potřeba dořešit, aby závodníci měli zájem v repre být, a dále aby tam i chtěli zůstat. Dále svaz stále řeší, že nemá zdroje. Ale zároveň objíždí závody s lezci, kteří nejsou připravení. Klofáč jako šéftrenér a ČHS tým může být sebeschopnější, ale v tomhle systému svěřenci výsledky mít nemohou. Klofi může shlédnout tréninkové programy, může poradit, všimni si, že ho nekritizuji, ale co s tím, když lezec nemá časové/finanční možnosti a motivaci?
odpovědět 
           Re: Taktika13:01:03 12.07.2023
No a tom to je, má to vývoj, pořád se to zlepšuje, zázemí, trenéři i ti závodníci, ale nic nejde z nuly na sto ze dne na den.
odpovědět 
            Re: Taktika13:09:00 12.07.2023
a my teda mezi tím máme držet hubu, krok, platit výpalné ČHS a hlavně do ničeho nevrtat. Protože pak jsme nemocní, nic netvoříme, naopak boříme jak často a rád říkáš?
odpovědět 
             Re: Taktika13:16:37 12.07.2023
Ty konkrétně bys mohl, všem by se ulevilo.
odpovědět 
         Re: Taktika09:41:49 13.07.2023
ty jseš opravdu blázen, nebo spíš fanatik...
odpovědět 
   Re: Taktika08:52:24 12.07.2023
Hmm, koukám, že bys s tímhle přístupem klidně zamázl třeba Jain Kim, která už 5 let nevyhrála a bum ho, zlato.
Z našich byla Eliška nejlepší a tam co spadla v semi spadlo ještě 8 dalších a podívej se kdo všechno leze tak stejně "nekvalitně" jako Eliška. Musíš mít smutnej život s takovýmhle pohledem na svět.
odpovědět 
    Hlásná trouba09:20:22 12.07.2023
Co se z lezec.cz stala Hlásná PR trouba ČHS tak se nenosí jiné než pochlebující názory. Nechcete diskuzi rovnou vypnout a dát místo toho možnost klikat na srdíčka pro ČHS? Mračící smajlíky ne, pouze srdíčka.
odpovědět 
     Re: Hlásná trouba09:24:16 12.07.2023
spíš hlásná trouba dvou psychopatů s osobními problémy a osobní averzí vůči konkrétním lidem z repre & realizačního týmu
odpovědět 
      Re: Hlásná trouba11:39:16 12.07.2023
Žádné osobní výpady ani útoky nevidím. Přijde mi to jako kritika a obhajoba systému. A když se podívám na výsledky dospělácké repre v poslední době, také přístup ČHS k závodnímu lezení a celkovou koncepci nepovažuju za dobré.
J.odpovědět 
       Re: Hlásná trouba15:40:37 12.07.2023
Tvá poznámka svědčí o tom, že o fungování repre, světových ani jiných /třeba i fyzických dispozicích a o komplexnosti přípravy etc./ souvislostech nemáš (asi ani pro přečtení předchozích debat a komentářů) tušení. Promiň, ale právě proto tyhle výměny názorů nejsou pro tebe, a pokud sem hodíš takové vyjádření, je to jen jako plácnutí do vody - úplně zbytečný.
DXodpovědět 
        Re: Hlásná trouba15:56:07 12.07.2023
Pobavils :-) Přes 15 let s lidmi v repre a nemám ani potuchu? To má být názor, nebo provokace?
odpovědět 
         Re: Hlásná trouba16:23:14 12.07.2023
No ty mě taky :-), 15 let něco děláš a nic si nedosáhl a neprosadil.(a)
Proč? Asi nebudeš super duper kvalita.
odpovědět 
          Re: Hlásná trouba16:43:17 12.07.2023
A co bych jako podle tebe měl prosadit?
odpovědět 
           Re: Hlásná trouba16:50:22 12.07.2023
No vždyť píšeš že v tom 15 let jsi, že to nepovažuješ za dobré, proč si to neposunul k lepšímu.., proč děláš něco čemu nevěříš
..
odpovědět 
            Re: Hlásná trouba17:41:09 12.07.2023
Nejsem bafuňář. To máš to samé, jako s politikou. A navíc jak můžeš sám vidět, tak tady není zájem o změnu. ČHS toto vyhovuje. Vykazuje spoustu činnosti, dělá hromadu akcí, ty, kdo tam jsou, to baví. Zřejmě je lepší mít hromadu průměrných, než pár dobrých.
odpovědět 
             Re: Hlásná trouba17:52:27 12.07.2023
Aha tak ty seš ten, já to klidně řeknu nahlas komunisti jsou chnfrtf, všechno vím, nic nedělám a vy ostatní to děláte blbě…
odpovědět 
              Re: Hlásná trouba18:39:52 12.07.2023
Ne. Ale je to o tom, že nikdo nemůže dělat všechno. Buď se mohu věnovat oddílu a tréninku a nebo bafuňařit a věnovat se politice. Nejde dělat pořádně oboje najednou. Takže to, že jako oddílový vedoucí vidím, co je špatně a co trápí naše členy a co by mohlo pomoc, ještě neznamená, že všeho okamžitě nechám, vykašlu se na děti a rodinu a půjdu ty změny realizovat. Kdyby se jednalo o rohlíky a pekárnu, šel bych nakupovat jinam, ale ČHS má monopol a obejít, pokud chceš závodit, nejde. A oni to vědí a zneužívají toho, takže i proto jsou změny za současného způsobu financování nereálné. To ale neznamená, že se to musí líbit a že lidi musí mlčet.
odpovědět 
               Re: Hlásná trouba19:13:35 12.07.2023
Za mě končím, mám úplně jiný názor, já posun vidím. Všechno není ideální, ale nemůžeš mít co chceš, ale jen to, na co máš. A pokud tlačíš tyto frustrace do svých svěřenců, tak to nebudou mít dobré nastavení. Za mě je lepší pokud se investuje do sportovišť a zázemí a mohou ho využívat všichni, než do pár jedinců s nejistotu budoucností. A pokud nebudou závodníci jezdit na závody, tak ti nikdo žádnou podporu nepošle, to je prostě fakt..
odpovědět 
                Re: Hlásná trouba19:59:45 12.07.2023
Tak je otázka, o čem se bavíme. Pokud o sportu o jako volnočasové aktivitě a zábavě pro děti, máš pravdu. Ale vrcholový sport není ani o zábavě, ani o pohodě, vrcholový sport je dřina a peníze. Dobrého pocitu se nenajíš. A tohle je debata o reprezentaci ČR, o elitě, o pár nejlepších. A ať chceš nebo ne, limitem jsou tam téměř vždy peníze, od výživy až po tréninkové specialisty nikdo z nich nepracuje zadarmo. Jistě, nic ti do toho nemusí být. Nikomu. Také naprostá pravda. I s tím souhlasím a přál bych si to. Ale je to tak? Není. Stav je ten, že ČHS po tobě chce, aby si závodníci přípravu organizovali a zajišťovali sami, ale zároveň jim stanovuje povinnosti, dává podepsat repre smlouvy a pak se jejich výsledky chlubí a dává je za své a ještě na ně pobírá příspěvky. Pokud máš vůči závodníkům takovéto požadavky, měl bys mít i vůči nim i povinnosti. Jinak to není nic jiného, než přiživování se a zneužívání toho, že svaz nejde obejít. Chceš, abych byl zticha? Klidně budu. Ať si mě ČHS nevšímá, když už musí jít jít přihláška přes národní svaz, tak ať mi ji podají, ale tím to končí. Na mých výsledcích nemají žádný podíl, nepotřebuji je, nechci je. Kdyby to tak bylo, neřekl bych proti ČHS ani slovo. Ale tohle? Zařiď si trénink, zaplať si ho, plň naše nesmysly a skákej přes naše klacky a když náhodu i přes to vše budeš úspěšný, my se tím pochlubíme? To ti jako přijde normální? Tady všichni píší, že závodníci stojí peníze, že do nich jde zbytečně hodně. A obráceně ti to normální přijde? Tedy že ČHS neplní nic, ale finančně vysává ty, kdo chtějí závodit? Proč nemůžete závodníky, kteří o ČHS nestojí, nechat být? Všechny tyto debaty by zmizely.
odpovědět 
                 Re: Hlásná trouba22:18:14 12.07.2023
Chápu tvé rozhořčení, ale poslední roky to jde opravdu správným směrem. Nic se nestane přes noc - troufám si tvrdit, že ještě minumálně 5-10 let potrvá, než bude dostatek financí, podpůrných struktur, lidí atd na to, dělat věci "podle představ".

To co navrhuješ ty nikam nevede - bude to produkovat stejné výsledky jako uplynulých 20 let - hero approach, kdy celá naše "strategie" bude stát na zarputilosti a snaze mimořádných jednotlivců jako Mrázek, Ondra, (Konečný). A to je to co vážně chceš?

odpovědět 
                  Re: Hlásná trouba23:08:29 12.07.2023
"poslední roky to jde opravdu správným směrem"

Jj, to jsme mohli vidět na tom slavném asijském výletě a hlavně na tom, jak se následně k této botě svazoví bafuňáři postavili. Žádná sebereflexe, nic, vůbec nic.
odpovědět 
                  Re: Hlásná trouba23:47:48 12.07.2023
Dvě poznámky - obávám se, že to vše bude opět sloužit jen průměru, tomu, co je teď. Chybí ta nejzákladnější vrstva, tedy vyhledávání talentů a práce s nimi od úplného začátku, třeba i formou samostatných ČHS závodních oddílů zaměřených na široké spektrum nutných aktivit. Nebudu to dále rozepisovat. A chybí tu ta nejvyšší vrstva, tedy péče o těch pár, jsou opravdu schopni vozit výsledky. A těch mnoho nebude bez ohledu na péči o základnu, statistika je neúprosná (1:10000), takže i s tou nejlepší péčí se v ČR bude stále jednat o pár jedinců (i s ohledem na to, že lezení jako sport tu nemá tradici). Tebou zmíněná budovaná infrastruktura těm nejlepším nepomůže. Kdo je dnes opravdu dobrý a má zájem, nepotřebuje čekat, až mu ČHS něco zajistí, je schopen si to najít sám.

A s tím souvisí poznámka druhá - i kdyby bylo vše tak jak píšeš, proč při tom svaz nemůže respektovat ty, co od něj nic nechtějí? Jak souvisí obtížnost změn a příprava nových podmínek s tím, že třeba tréninkový deník je povinný, účast na soustředění je povinná, společná doprava je povinná, když už si zasloužíš nějaké zdroje, svaz ti předepíše, že je smíš utratit jen u vybraných partnerů, ty si vše zajišťuješ a platíš sám, ale musíš podepisovat, že se tebou mohou chlubit a musíš o nich mluvit jen hezky a mohou tě využívat k reklamě... Až budu využívat tu tvoji infrastrukturu a budu využívat služeb ČHS, tak fajn. Ale pokud o to někdo nebude mít zájem, protože je schopen si to zajistit sám a lepší, jsou povinnosti k ČHS za hranou.

Takže i když tu vznikne sebelepší organizace, obávám se, že bude stále sloužit průměru a bude zejména proto, aby svaz mohl vykazovat činnost a brát další podporu a další dotace. A koho to nebude zajímat, tomu to bude vnuceno tak, jako nyní. Potřebnou péči a podmínky pro širokou repre svaz nebude schopen zaplatit nikdy, to by byla tak nákladná věc, že na to nebude mít. Hero approach asi také není úplně optimální, ale zároveň ani není úplně mimo. Stačilo by těch pár individuálů podpořit v jejich přístupu místo toho, aby se jim nutil přístup ČHS. Přínos by byl mnohem větší, kdyby ČHS vystupoval jako jejich servisní organizace, než když se jim snaží vnutit to správné ČSH dobro. Ale stojí o to ČHS? Asi ne. Svaz působí, že mu jde o činnost, ne výsledky (ty zdarma dodají individuálové) a s neznalým průměrem se pracuje lépe, než s dobrými, kteří ČHS nepotřebují. Moc bych tedy v tomto ohledu od tebou zmíněných změn neočekával. Možná se svazu bude hodit další olympionik, ale tipl bych si, že snaha bude si vychovat někoho třeba i horšího, ale poslušného a patřičně vděčného, než podpořit nezávislého individuála, který by sice měl na medaili, ale narušuje obraz ČHS jako potřebné organizace.
odpovědět 
                   Re: Hlásná trouba06:30:23 13.07.2023
Tak musíš chápat to, že Yarmill je také Klofáčův businesový projekt. Proto je nutné aby jej závodníci pod hlavičkou ČHS dobrovolně-povinně používali ne jen kvůli licenčním poplatkům, ale také kvůli referencím aby jej mohl dále nabízet. Nejde tedy jen o přístup ke tréninkovému know how, ale také o šéftrenérovy prachy.
odpovědět 
                    Re: Hlásná trouba06:54:38 13.07.2023
Pardon, to jsem chtěl napsat do jiného vlákna. Omlouvám se.
odpovědět 
                    Re: Hlásná trouba08:55:39 13.07.2023
Povinnost vypnovat treninkove deniky uz po reprosich chtel Binter davno pred Klofacem - a ten s Yarmillem nemel nic spolecneho.
odpovědět 
                     Re: Hlásná trouba09:20:31 13.07.2023
To není pravda. Možná po členech VSCM, kde to má logiku něco za něco, ale obecná povinnost pro všechny reprouše přišla aš s Klofáčem a jeho Yarmillem.
odpovědět 
                      Re: Hlásná trouba09:51:15 13.07.2023
takže se tady tepe do trenérů (pozor, na oddílové nesahat, špatní jsou odjakživa vždy jen ti repre), systému, bafuňářů hlavně žádná jména, ale při první příležitosti napálit ji Klofáčovi pojďme všeci... chceš systém? ani na chviličku tě nenapadlo, že třeba sjednocení tréninkových záznamů by mohlo být (fakt jen čistě hypoteticky) jednou z cihliček systematizace? jak říkám, velký špatný s tvojí psychikou. a zas tu díky pacošům (a taky díky nám, kdo jsme holt slabší povahy a neodoláme reagovat na aspoň na nejzářivější pitchoviny) budem mít hundrednegativeposts článek, přestože se hlavní objekt zájmu umístil (a cisla musi byt, bo tak je to spravne) ve světové špičce, gratulace trolíkům letos vyloupnutým...
DXodpovědět 
                       Re: Hlásná trouba10:26:18 13.07.2023
Jsi tak zaslepen, že už ani nezvládáš rozlišit, kdo co psal. Navážíš se do mojí psychiky ve spojení s předchozími příspěvky, ale ty příspěvky o Yarmillu jsem nepsal já, tedy ten, co kritizuje systém. Už jsem tu psal několikrát, že ne vše píšu já. Asi se budete muset smířit s tím, že názory, jako mám já, má více lidí. V závodním prostředí si to, co si myslím já, myslí většina, ale raději mlčí. Mě už o nic nejde, ale lidi, co mají v repre a závodech svoje děti, raději mlčí, protože ví, kdo o čem rozhoduje a jak. Na FB svaz komenty skryje, tady to spojíte do jednoho postiženého s osobními problémy a ČHS dál tlačí dojem klidu a pohody. Není to tak.

K Yarmillovi - žádná cihlička systemizace to není, já to považuji pouze za krádež know-how. Až mě bude trénovat ČHS a bude mi tréninkový program psát svaz, klidně tam záznamy o tréninku budu psát. Ale to myslíš vážně, že si zaplatím těžké prachy za trenéra, dám s ním dohromady dlouhodobé tréninkové plány a tohle všechno pak zadarmo předám svazu? Si upadl, ne?
odpovědět 
                        Re: Hlásná trouba10:33:54 13.07.2023
+1
odpovědět 
                        Re: Hlásná trouba09:09:11 14.07.2023
Jaké know how, myslím, že Klofi má daleko lepší know how, než je trénink tvého dítěte. Ano ten tréninkový deník slouží k systematizaci, analýzám a za mě je to dobrá věc. A ten tvůj guru, který ti toto tlačí do hlavy, už udržel nějakého závoďáka motivovaného až do dospělosti. Zamysli se, je to čínská škola, žádné know how...
odpovědět 
                         Re: Hlásná trouba10:13:05 14.07.2023
Nebráním se tvým slovům. Můžeš je doložit ověřitelnými výsledky? Koho s rozumnými výsledky Klofáč trénoval? AO vynechme, ten měl výsledky i bez Klofáče. Takže koho dalšího z lezců trénoval a ten lezec dosáhl nadprůměrných výsledků na mezinárodní scéně? O pár lezcích informace mám, ale rozhodně bych to neoznačil za něco výjimečného. Nepřevzal například trénink Adamovské? A ta je v jakém stavu? A v jakém stavu je naše dospělá repre, které šéfuje?

Rád ti uvěří. Uveď výsledky jeho svěřenců, třeba je tam někdo, o kom nevím, nemám problém se pak omluvit.
odpovědět 
                          Re: Hlásná trouba10:57:28 14.07.2023
Ale Adamovo know-how má a nepotřebuje tvoje. To je oč tu běží.
odpovědět 
                           Re: Hlásná trouba11:16:09 14.07.2023
:-) Vtipné. Takže Klofáč má teď Adamovo know-how a všichni jeho ostatní svěřenci budou tak dobří, jako Adam? Asi ne, viď. Jednak je zde otázka, zda by AO na tom nebyl stejně i bez Klofáče, AO měl výsledky i před tím, a jednak je zde problém, že přístup k AO nebude na jiné lezce fungovat. Každý lezec potřebuje něco jiného. A to se právě dostáváme k tomu základnímu - rozsáhlé databázi znalostí, způsobů řešení problémů a podobných informací.

A kromě toho je tu pořád ještě ta maličkost, že do mého tréninkového programu nikomu nic není.

Uvědomil sis, že vlastně svými slovy popíráš sám sebe? Na jedné straně píšeš, že Klofáč je nejlepší a nejchytřejší a že mu data budou k ničemu, na straně druhé píšeš, že tréninková data budou sloužit systematizaci a analýzám. Takže nikdo má data nepotřebuje, ale zároveň je budete analyzovat? To nedává smysl a podobné rozpory vzbuzují ještě větší nedůvěru.
odpovědět 
                            Re: Hlásná trouba11:40:13 14.07.2023
Ne nic takového nepíšu, píšu, že určitě nepotřebuje tvoje know how. Ale že ten tréninkový deník není špatná věc. I ostatní mají možnost sdílet informace. Myslíš si že by Slovinci byli tak dobří, kdyby nesdíleli poznatky. Nemusíš s Klofim trénovat, ale i ty máš přístup k jeho tréninkům.
odpovědět 
                             Re: Hlásná trouba13:40:35 14.07.2023
Zase jsi to nějak pomotal. Jak máš přístup k jeho tréninkům? Pokud vím, tak jediná možnost si je ho zaplatit jako trenéra. Pokud myslíš povinné "tréninky" ve formě soustředění, tak přínos nula.

A že nepotřebuje? Třeba ne. Netvrdím, že je bude prodávat. Ale někdo tu psal o systemizaci a analýzách. Takže k čemu bude ČHS analyzovat mé tréninky, když mě netrénuje? jediný důvod je vybudování znalostní databáze a až se někde objeví svěřenec s konkrétním problémem, není nic lehčího, než se podívat, jak to úspěšně vyřešili jiní. Případně není problém, pokud za tebou někdo přijde, nevymýšlet už vymyšlené, ale necháš ho trénovat podle schéma někoho úspěšného. A k těmto datům může mít přístup každý. Dost divné, ne? Za svoje peníze ČHS budovat znalostní databázi.

A ke kolektivu a ostatním - lezení je individuální sport, ne kolektivní. Ostatní mě nezajímají. Až si budu s kámoši chtít zablbnout, zajdeme na skálu nebo někam na stěnu. Ale na tréninku i závodech mi jde o mě, důležitý je můj výsledek. Až se poleze štafeta, třeba se to změní a bude i v mém zájmu, aby ostatní byli dobří. V současném systému ale není důvod ČHS nijak pomáhat, on to také nedělá.
odpovědět 
                             Re: Hlásná trouba13:43:42 14.07.2023
A píšeš dobře "sdíleli". Ale tohle není sdílení. Tohle je jednosměrné předávání. Ty svazu dáš něco zadarmo, ale když pak něco chceš, musíš si to zaplatit. Nejde o peníze, jde o postoj a přístup ČHS k závodníkům a repre. Ten musí být vyrovnaný, ne že jen jeden nařizuje a bere a ty musíš poslouchat, protože nemáš jinou možnost. Je to jeden z důvodů, proč z dospělé repre lidi odchází a není tam nikdo dobrý. Málokdo tohle rozdýchá a má to za potřebí.
odpovědět 
                         Střet zájmů10:40:48 14.07.2023
A ještě jedna věc - oprav mě, pokud se pletu, ale pokud vím, tak Klofáč je šéftrenér repre, ale zároveň některé lezce za dost velké peníze trénuje individuálně. Není to tak? A zároveň se na webu prezentuje jako člen Andrle sport, kteří nabízí služby a profi trénink i lezcům. V repre je hodně lidí, kteří dosahují výsledků lepších, než svěřenci Klofáče, takže se nezdá, že by byl tak geniální, jak se snažíš podat.

Trénink je konkurenční prostředí, každý si chrání, co ví a zná.

A za této situace, kdy tu existuje nějaký trh a nabídka trenérů, ty považuješ za normální, že všichni závodníci a všichni trenéři by měli předat detaily svého tréninku a přístupu konkurenci, tedy Klofáčovi a AndrleSportu? Kolik si AndrleSport nebo Klofáč říkají za sestavení tréninku? Desítky tisíc? Takže oni své know-how prodávají, ale ostatní by měli právě Klofáčovi a své konkurenci sdělovat své know-how zdarma? Aby, až se někdo ukáže lepší, než svěřenci Klofáče, mohli projít jeho program, najít tam vhodná zlepšení a nové přístupy a to pak aplikovat na své svěřence?

Až tréninkový program dodá Klofáč/ČHS a svěřenci budou do Yarmilla psát jeho plnění, pak to smysl má. Ale je nesmysl, aby tam, někdo psal své vlastní tréninkové programy, do toho ČHS a Klofáčovi nic není a dožadování se tréninkových dat považuju za krádež. Z těch lepších to ale stejně nikdo nepíše, ani by jim to trenéři neodvolili, povinný Yarmil je jen další nesmysl produkující nesmyslná data.

Také je nesmyslný argument, že na základě Yarmila může šéftrenér pomoci s úpravou a zlepšením tréninku (bavíme se o špičce, ne hobby lezcích). Nemůže. Tréninkový plán je jedna věc, ale samotný trénink druhá, a pokud se svěřencem není osobně a nevidí, jak a s jakým nasazením trénink probíhá, nelze to nijak hodnotit.
odpovědět 
                          Re: Střet zájmů11:06:05 14.07.2023
Vidíš a já to tak nevnímám, pokud moje záznamy někomu pomůžou, tak jedině dobře. Stejně na každého funguje něco jiného. Možná ti další mlaďoši potom budou mít lehčí život. A nebude to souboj ambiciózních fotříků.
odpovědět 
                           Re: Střet zájmů11:22:08 14.07.2023
To je v pořádku, pokud ti trénink zajistí ČHS. Ale pokud ti ČHS nezajistí nic, ty si seženeš a zaplatíš vše sám, tak to pak zdarma poskytneš někomu, kdo na tobě do současné doby jen parazitoval?

A že to zajistí něco mlaďochům? A jak? Ta data o trénincích budou veřejně přístupná? Nebo podle nich bude Klofáč a ČHS zdarma trénovat? Nemůže se náhodu stát, že ty si zaplatíš svého trenéra, zdarma dáš data o tréninku ČHS a mlaďoši pak za trénink s jejich využitím budou platit soukromé tréninky a plány někomu jinému? Já tomu neříkám využití, ale zneužití.
odpovědět 
                           Re: Střet zájmů11:24:58 14.07.2023
Tak si je klidně sdílej třebas i veřejně, ale nechtěj po druhých, aby to proti své vůli dělali také. V tomto má zdejší kritik naprostou pravdu. Mě se to vykrádání tréninkových know-how funkcionáři ČHS také nelíbí.
odpovědět 
                        Re: Hlásná trouba09:09:15 14.07.2023
Jaké know how, myslím, že Klofi má daleko lepší know how, než je trénink tvého dítěte. Ano ten tréninkový deník slouží k systematizaci, analýzám a za mě je to dobrá věc. A ten tvůj guru, který ti toto tlačí do hlavy, už udržel nějakého závoďáka motivovaného až do dospělosti. Zamysli se, je to čínská škola, žádné know how...
odpovědět 
                         Důvod neexistuje10:49:21 14.07.2023
A proč by měl Klofáč dělat nějakou systematizaci a analýzy mého tréninku, když mě netrénuje? Co je mu do toho?
odpovědět 
                          Re: Důvod neexistuje11:00:41 14.07.2023
Ale ty data jsou prvotně přece pro tebe a tvého trenéra. To děláš pro sebe né pro něj.
odpovědět 
                           Re: Důvod neexistuje11:03:03 14.07.2023
Můj trenér vše má, já to mám také, samozřejmě si tréninkový deník vedu. Proč bych to měl přepisovat Klofáčovi do Yarmilla?
odpovědět 
                            Re: Důvod neexistuje11:07:36 14.07.2023
Zkus to a uvidíš za rok.
odpovědět 
                             Re: Důvod neexistuje11:27:41 14.07.2023
A co za rok uvidím? Od ČHS nic nechci, zda píšu pravá, nebo nepravá data, nemá na nic vliv. Nebo tu chceš za ČHS veřejně přislíbit, že pokud někdo bude psát o tréninku pravá data, že se mu pak dostane individuální péče a zázemí? Zásahy do ucelených plánů nejsou zrovna jednoduché, předělá svaz zdarma špatný plán na dobrý?

A kromě toho - pokud bude svaz mít zájem, vždy může pomoci. Nepsal tu někdo o 15 represoustředění v roce? Po chvíli pozorování musíš být schopen identifikovat slabá místa lezce a jeho problémy a nemůže přeci být problém mu hned na stěně říct, na co se zaměřit. K tomu opět nepotřebuješ žádná další data.
odpovědět 
                              Re: Důvod neexistuje11:52:14 14.07.2023
Ty to chceš jak za starých časů, to je jasný, nové odmítáš, no tak budeš dál v tom tvém světě. (všichni mě chtějí odrbat, nikdo mě neocení). Good luck.
odpovědět 
                               Re: Důvod neexistuje12:39:09 14.07.2023
A jak si to tedy představuješ? Třeba tu tvojí představu jen špatně chápu. Zatím drbe svaz závodníky. Pokud chce někdo závodit a věnuje se tomu, tak náklady pro závodníka jsou rozhodně vyšší, než pro ČHS. Pokud je závodník špatný, svaz to nic nestálo a nic se neděje. Pokud je závodník dobrý, svaz to opět nic nestálo a ještě na tom vydělá. Takže kdo koho drbe? A k tomu ještě spousta povinností. A teď chceš i data z přípravy. Kdo koho drbe? Spočítej si, co závodníka závodní sezona může stát a jaké náklady se závodníkem má ČHS. Takže kdo z nás je tady po roce v mínusu a kdo koho drbe?

A dělat věci po novu? Co to znamená? Že repre má být jedna velká rodina, všichni sluníčkoví kamarádi, budeme společně jezdit na závody, společně budeme trénovat? Výsledky nejsou důležité , jsme přeci tým, máme radost ze sociální interakce, nic jiného není důležité? Na to ti sere pes, nikdo z těch schopných na tohle není zvědavý. Společné cesty na závody peklo, u soustředění se hledá, jak se jim vyhnout, jediný, komu to vyhovuje, je průměr a podprůměr (lezecky i inteligenčně), kteří to mají místo místního kroužku. Nikdo ti o nové způsoby nestojí, tedy kromě lidí z ČHS, kteří tak mohou obhájit svoji existenci. Pokud to chceš dělat nově a mít opravdu repre a základnu, tak pro průměrné podpoř místní oddíly a závodní skupiny, podpoř české závody a udělej repre tým z pár vybraných, založený na výkonnosti, kterým poskytneš maximální podporu a péči. Vše ostatní jsou hry, které sice vypadají z venčí hezky, ale efektivita bude nulová.

A v jakém světě budu já? Mě už je to jedno, já se jen směji, o nic mi nejde. Závody pro mě nejsou důležité, pojedu raději do skal, ostatně přesně tak, jako spousta jiných, kteří raději přestali, než by tenhle systém podporovali a nechali se odrbávat. Ušetřím a ještě bude život spokojenější. A co tam pak v repre ČHS zbývá vidíme na výsledcích ze závodů poměrně dobře :-) Ať žije nový systém, vzhůru k světlým zítřkům. Raději se závodním lezením skončit, než tohle.
odpovědět 
                                Re: Důvod neexistuje16:15:16 14.07.2023
Off topic, presto myslim ze k veci: clovece, co te motivuje k takovemuto projevu? Pulstrankove posty a ze jich je, stale totez dokola a, teda aspon tak to vypada, cekani ze s tebou budou ostatni komunikovat obdobne dokola...ale toho casu prosezenyho u psani, normalne mne honi zvedava, co za tim je?
DXodpovědět 
                                 Re: Důvod neexistuje17:03:14 14.07.2023
Že jo, takový staťe jsem nepsal ani na maturitu. :-)
odpovědět 
                              Re: Důvod neexistuje11:52:15 14.07.2023
Ty to chceš jak za starých časů, to je jasný, nové odmítáš, no tak budeš dál v tom tvém světě. (všichni mě chtějí odrbat, nikdo mě neocení). Good luck.
odpovědět 
                               Re: Důvod neexistuje12:25:49 14.07.2023
Ne, to svaz si vynucuje pod hrozbou vyloučení z repre používání Klofáčova yarmilla! Pokud by byl Yarmill tak úžasný, jak tvrdiš, tak by nebylo nutné si jeho používání reprouši vynucovat.

Už se budu opakovat, ale v této věci má zdejší kritik naprostou pravdu.
odpovědět 
                                Re: Důvod neexistuje13:22:06 14.07.2023
Hele, víš, že jsi dva? Už několikrát...
odpovědět 
                                 Re: Důvod neexistuje13:39:13 14.07.2023
Všiml jsem si, ale pouze ve tvé hlavě.

Už posledně jsem ti radil, ať to jdeš zavčas léčit, než bude pozdě.
odpovědět 
    Re: Taktika09:40:02 12.07.2023
Lžeš. Stačí si Jain Kim najít na stránkách IFSC a může se o její dlouhodobé výkonnosti přesvědčit každý. A o tom, jak Eliška leze, se také může přesvědčit každý, odkaz na video tu byl.

A také nemůžeš srovnávat Korejskou, Japonskou nebo Slovinskou repre s Českou. Podívej se, jak jsou jejich závodníci, kteří opravdu závodí, připraveni. A pak se podívej na naše, kde tam 3/4 závodníků nemá co dělat a zbytek trpí a neumisťuje se kvůli špatné přípravě. Koncept, kdy ti pro účast na mezinárodních závodech stačí přijít na ČP a máš účast v repre zajištěnou, je špatný. Reprezentanty je potřeba na závody posílat podle jejich výkonnosti, ne podle jejich pořadí v ČR. Ale to ČHS nedělá, přístup je takový, že jsi nejlepší v ČR, skvělé, jsi v repre, dělej si co chceš, je to úplně jedno, trénuj si, jak chceš, od nás nic nečekej, my za tebe pošleme přihlášku a pokud budeš dobrý, budeme se tebou chlubit, pokud dobrý nejsi, nevadí, jsme parta, alespoň jsme si to užili. ČHS není nastavený na výkon a kvalitu, ale na co nejnižší náklady a kvantitu.
odpovědět 
     Re: Taktika15:42:42 12.07.2023
pardon, ale lžeš ty, a to už téměř na každém řádku. nemá ani smysl reagovat na jednotlivé hlášky, až tak je to všechno mimo.
odpovědět 
      Re: Taktika15:58:23 12.07.2023
No fajn je, že přesvědčit se může každý sám. Stačí navštívit https://www.ifsc-climbing.org a v Athletes si vyhledat Jain Kim. Jakákoliv debata o lžích je pak bezpředmětná, přehled výsledků mluví za vše.
odpovědět 
     Re: Taktika23:34:23 12.07.2023
No bavíme se pod článek o závodu v obtížnosti., Tak se podívej dem: https://ifsc.results.info/#/athlete/2035 nastav si filtr na obtížnost a hledej první místa. 2023 Chamonix, předtím 2019 Inzai, takže 4 roky.

No kdo z děvčat spadl v semifinále na 30+ a tedy předvedl nekvalitní lezení?

Výsledek je zde: https://ifsc.results.info/#/event/1299/cr/8331
Jevganija Kazbekova, Lynn van der Meer, Camile Pouget,Futaba Ito,Lana Skušek,Eliška Adamovská,Sara Čopar,Laura Rogora.
Níže spadla Salome ROMAIN, Oceanie Mackenzie,Anastasia Sanders. Vzhledem k tomu, že tu jsou největší odborníci, každý jisté ví ze kterých zemí pocházejí a jaké výsledky mají za sebou :-)

Happy hating :-)
odpovědět 
      Re: Taktika23:53:34 12.07.2023
Co to meleš? Bavíme se tady o tom, že česká repre často vymetá konec startovního pole. Použita byla věta "Ale pokud někdo stagnuje a vozí to 60. místo setrvale, nemá tam co dělat. To samé závodníci, kteří se zhoršují." A ty na to reaguješ tím, že tento přístup by zařízl Jain Kim? Máš to v hlavně v pořádku? Ona snad vymetala poslední místa? Možná neměla zlato, ale její výsledky rozhodně nezapadají do popsaného systému. Blbe.
odpovědět 
       Re: Taktika00:05:59 13.07.2023
Reaguji na větu Ela se sice dostala do semi, ale kvalitní lezení to fakt nebylo. Pokud si potřebuješ osvěžit paměť, tak čas 25:10 na https://www.youtube.com /watch?v=iF_1fI21Z_w
odpovědět 
        Re: Taktika00:27:51 13.07.2023
A viděl jsi to? Ale i když to nebylo lezení hezké, tak se nesoutěží v kráse, ale dosaženém chytu. Takže výkon nijak nekritizuju. Ale zkus se podívat třeba na závodníka, co byl ve 2021 63., ve 2022 84. a ve 2023 dokonce 96. Po třech letech závodů tohle? Jak asi vypadala příprava a jaký zájem dotyčný má, když dlouhodobá příprava ho za tři roky dovedla z 63. na 96.? Přijde ti to jako dobrý matroš pro repre?
odpovědět 
         Re: Taktika10:56:02 13.07.2023
jojo, "příprava + zájem", to je jistě mantra, která zajistí pořadí v SP...panebože už s tebou.
odpovědět 
          Re: Taktika11:03:31 13.07.2023
Ano, je to základ. Bez přípravy toho moc nedokážeš a pokud nemáš sám zájem, sebelepší příprava ti nepomůže. Příklad závodníků, kteří sice měli celkem dobrou přípravu, ale rodiče/trenér je tlačili do něčeho, co oni sami vnitřně nechtěli, jsme letos viděli poměrně jasně (nutnost kombinace boulder/lano). A platí to i obráceně, hodně závodníků by chtělo, ale nemá pro náležitou přípravu podmínky, ať už časové, nebo finanční. Pokud nepočítáme genetické předpoklady, tak kombinace vlastního zájmu a vnitřní motivace s vhodnými podmínkami k přípravě je základ.
odpovědět 
           Re: Taktika14:14:30 13.07.2023
Hadam ze dobre vis, ze na urovni SP uz jsou geneticky predpoklady naprostym zakladem. Naprostym. Presto od nich v klidecku abstrahujes, jen tak jakoby mimochodem... A placat (ve tvym vyjadrovacim stylu) neco o slabe motivaci, chteni atd, a opirat se tim do konkretnich lidi, to je fakt ubohy.
odpovědět 
            Re: Taktika14:53:25 13.07.2023
genetika není všechno, sama o sobě nestačí. A nikoho nejmenuji, pouze jsem uvedl výsledky. Tím, že to nazýváš opíráním se do někoho a ubohostí, jen dokazuješ, že mám pravdu, že fakt to fakt není nic, na co být pyšný. A pokud si někdo nedovede své výsledky obhájit, nemá nikam jezdit. S tímhle přístupem jdi do školky, ne do vrcholového sportu dospělých.
odpovědět 
            Re: Taktika15:12:40 13.07.2023
Tak to je fajn, ne? Podle tebe bychom mohli celý trénink, soustředění a veškerou přípravu zrušit, protože hlavní a dostačující je genetika. Blbost, viď? I Adama Ondra, kde o genetice nikdo nepochybuje, se připravuje co může, ani na SP nejel a nepojede, aby se mohl věnovat přípravě na MS.
odpovědět 
             Re: Taktika17:07:34 13.07.2023
ufinky uf, na takovéto překrucování zbytečno argumentovat. na to jsem moc stará škola. měj se.
odpovědět 
              Re: Taktika20:01:31 13.07.2023
Řekl bych, že dotyčný na tebe zareagoval přesně v duchu tvého předchozího vstupu a naprosto adekvátně. Nemáš si tedy nač stěžovat a vykrucovat se.
odpovědět 
      Re: Taktika00:04:51 13.07.2023
On March 10, 2021, Kim gave birth to a daughter.
odpovědět 
       Re: Taktika16:50:07 24.07.2023
Eště zapomněl nejmenovaný člověk napsat, že se baví. Moc se baví.
Ale my chceme vědět, kde je pravda.
hmmmodpovědět 

 Foto dne:

SP Briançon
 Databáze cest:
Všechny cesty (176581)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
République Bananière 6c+ Envers Des Aiguilles
Údolní Cesta VIIb Ostrov
Lubošův Odkaz VIIIb Ostrov
Normální Cesta I Žehrov
Náhorní Komín II Žehrov
Nově komentované:
Pozitivní Negativ VIIIb Ostrov
Zpocené Prsty 6- Stará Strana
Kolibřík 5 Stará Strana
Pro Cizí Slávu VIIc Ostrov
Zatrolená Stěnka VIIa Hřensko

 Nově v diskusi:
Re: Koukolova hora | Re: Koukolova hora | Re: Koukolova hora | Re: Koukolova hora | Re: Koukolova hora | Re: Koukolova hora | Re: Koukolova hora | Koukolova hora | Re: Poděkování | Re: Poděkování |

 Nové komentáře:
Radar | Re: Palec hore. | Re: Úspěchy české reprezentace | Re: Úspěchy české reprezentace | Re: Úspěchy české reprezentace | Re: Úspěchy české reprezentace | Inu | Re: Rádoby repující retard | Palec hore. | Re: Úspěchy české reprezentace |

 Kde to vře:
Rozhovor o horolezectví nižší obtížnosti ve Vysokých Tatrách (48)
Film: Bouldrování a lezení na Děčínském Sněžníku (34)
SP v lezení Chamonix, Francie (10)
Pepa Šindel přelezl Hades, další cestu obtížnosti 9a (10)
SP v lezení Chamonix, Francie (9)
SP v lezení Briançon, Francie (8)
SP v lezení na obtížnost Innsbruck (5)
Zdeněk Hák a Radek Groh s Lucií Výbornou o Muchu Chhish (7475 m) (4)
Čeští horolezci vylezli na doposud nezdolanou horu Muchu Chhish (4)
SP v lezení Briancon, Francie (3)

 Nově v inzerci:
Singing rock Buddy set | Lezení víkend | Nové lezečky Ocún Ozone Red | Průvodce Drábské světničky | Průvodce Ostrov | Průvodce Labské údolí pravý břeh. | La Sportiva Otaki Women | Statická a dynamická lana | friendy | Prodám NOVÉ kraťasy Husky Kimbi, vel. XXL |

 Anketa:
Jaký je váš názor na dodržování lezeckých pravidel?
 Plně je respektuji 
 1748 
 Většinou respektuji, záleží na konkrétní situaci 
 1903 
 Mám s tím problém, sem tam dodržuji 
 1843 
 Nezajímá mě to, lezu podle svého. 
 1771 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.