LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pokud nemáte v deníčku fotku a chcete jí tam mít, klidně ji pošlete emailem.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
45.Winter 10054
46.Lukášek 10044
47. 10037
Bouldry:
45.Ježek 9200
46.Meier 9175
47.Chovanová 9153
Hory:
2.Skopec 7086
3.Groš 6550
4.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231218 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Vltavské Žula s dětmi15.03.2025
Ahoj, mohu poprosit o doporučení na oblasti či sektory kolem Vltavy vhodně s dětmi? Předem moc děkuji. Špásik
 Re: Vltavské Žula s dětmi15.03.2025
Lomy na velkou
  Re: Vltavské Žula s dětmi17.03.2025
Lomy nad Velkou oplývají množstvím klíšťat, padajícím kamením a přístupová stezka do Borového má mís
 Re: Vltavské Žula s dětmi15.03.2025
největší průser je tahat děcka do skal ...
  Re: Vltavské Žula s dětmi15.03.2025
Mě to přijde celkem v pohodě. To, že máš dítě z tebe nedělá někoho v domácím vězení, až je budeš mít
   Re: Vltavské Žula s dětmi15.03.2025
Mám dvě , ale nebudu je tahat do skal , viz. příspěvek nahoře...
    Re: Vltavské Žula s dětmi16.03.2025
Žij a nech žít…
     Re: Vltavské Žula s dětmi16.03.2025
Moje řeč, proč by dítě mělo zbytečně umřít pod stěnou když tam ani nechce... Mraky volnejch šutrů, m
      Re: Vltavské Žula s dětmi16.03.2025
To že tvoje nechce, neznamená, že moje nechce.
    Re: Vltavské Žula s dětmi18.03.2025
Tak je nikam netahej a neopruzuj ostatní svými moudry. Viz příspěvek nahoře.
  Re: Vltavské Žula s dětmi18.03.2025
Kdepak, největší průser jsou volové jako ty. Nazdar
 Re: Vltavské Žula s dětmi16.03.2025
Na Vltavské žule obecně nejsou kinder friendly oblasti. Pokud je nechceš utopit, kutálet roklemi neb
 Re: Vltavské Žula s dětmi17.03.2025
Jak velke deti? pokud male cca do 5 let tak ty lomy na druhe strane vltavy naproti rovisit asi jedin

 Názor14.03.2025
Taková celkem kontroverzní událost. V roce 2020 rakousky politik Herbert Kickl udělal (spolu)prvovýstup w Hochschwabu na Ausweichkogel. Cesta byla nazvána Der geheime Schwob. Je to i na bergsteigen. V roce 2025 Antifa usoudila, že to tak není správné a bo
 Re: Názor14.03.2025
Proc ne, prilivat olej do ohne, on se ten extremismus takle vrati a presne tim opacnym zpusobem nez
  Re: Názor15.03.2025
Já sem byl vždycky víc nacek, takže nasrat na antifu, banda levejch šulínků
   Re: Názor22.03.2025
Neřekl bych ,že jsi nácek.Jsi úplně normální.A nasrat na levicové šulinky je moc milé😅
   Re: Názor22.03.2025
Neřekl bych ,že jsi nácek.Jsi úplně normální.A nasrat na levicové šulinky je moc milé😅
   Re: Názor23.03.2025
A hele, adept na denacifikaci
 Re: Názor15.03.2025
No, když se dívám, jak to ten blbeček zakuklenej řeže cca 2cm od povrchu... A že si ještě berou do h
 Re: Názor15.03.2025
Tak už to dneska holt chodí... Ve vrcholné politice zase zbaví Maďarsko hlasovacích práv v EU, proto

 ČT2 -Slavná story z USA 80 let, vydržte do 10. minuty13.03.2025
ČT2  Robotické protézy - nová naděje 13.3.2025 ve 22.25 - 23.50

enjoy

 Tekuté mágo pro Gym13.03.2025
Nezkoušeli jste někdo na lezení tekuté magnézium, které se prodává ve fitness sféře? Je výrazně levnější, tak mě zajímá jestli není využitelné i na lezení na stěně.
 Re: Tekuté mágo pro Gym13.03.2025
K nicemu :D
 Re: Tekuté mágo pro Gym13.03.2025
používám běžně uvnitř i na venkovních bouldrech, vydrží déle na rukách a není nutné jej mít u sebe p
  Re: Tekuté mágo pro Gym14.03.2025
To namáguješ už doma a pak ti to vydrží celý den na rukou? Hustý.
   Re: Tekuté mágo pro Gym14.03.2025
tay vole to je diskuze kryštofa z hangáru a viktora z hudy ... tohle není možné :D :D
    Re: Tekuté mágo pro Gym24.03.2025
Flashbaaaack!

 volná místa na kurzu CWI březen12.03.2025
Ahoj,
Na  Flash Wallu v Olomouci pořádáme kurz a zkoušky CWI – a máme ještě pár volných míst.

Termín kurzu je již tento březen, víkend 21. - 23. 3. 2025 a 3 odpolední semináře
a zkoušky jsou 13. 4. a 14. 4. 2025

 Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov10.03.2025
Ahoj,
s určitou pravděpodobností jsem 8.3. při jarním lezení v Ostrově (Romský masiv, komáří stěna) zapomněl pytlík od singing rock sedáku plný 5ks presek CT, tuším 3 smyce, BD šťáradlo a 2ks malé šroubovky Ocun.
Taky mohlo dojít ke ztrátě i

 AO už nehraje hru na lezci ?09.03.2025
Ahoj, nevíte co se stalo že už si Adam nezapisuje nic zde na lezci ?
 Re: AO už nehraje hru na lezci ?09.03.2025
Zapisuje, ale jen párkrát do roka.
 Re: AO už nehraje hru na lezci ?11.03.2025
Tyjo vždyť by tu pokaždé dostal bídu, jaký je zaprodanec, že si s tím dělá jen své PR a že je stará
  Re: AO už nehraje hru na lezci ?11.03.2025
Meles kraviny, Adam normlane zapisuje, zhruba dvakrat/ctyrikrat rocne ty prelezy co ma smysl zapisov
   Re: AO už nehraje hru na lezci ?11.03.2025
Jestli jsem tě tak naštval, tak se omlouvám, příště vložím smajlíka i dopředu, aby bylo jasné už pře
    Re: AO už nehraje hru na lezci ?11.03.2025
Tak sorry, to jsem nepochopil :)
     Re: AO už nehraje hru na lezci ?11.03.2025
Naopak se omlouvám já, koukám, že jsem tam nedal ani toho smajlíka...
 Re: AO už nehraje hru na lezci ?11.03.2025
Jsem si to schválně zpětně proklikal a Adam byl v žebříčku na laně první souvisle od roku 2006 až do
  Re: AO už nehraje hru na lezci ?12.03.2025
Jestli už třeba nepřestal lízt
  Re: AO už nehraje hru na lezci ?12.03.2025
To je snad pochopitelne, ne? Zima priprava na zavodni sezonu, jaro musel stravit na olympijske kvali
  Re: AO už nehraje hru na lezci ?12.03.2025
Musíte také uvážit, že už není sám jako někteří. Ono vše není tak jednoduché jak si někteří představ
   Re: AO už nehraje hru na lezci ?13.03.2025
Vážení...

 Nejlepší lezec historie.03.03.2025
Ahoj lezci, napadla mne taková třeba věřím, že zajímavá myšlenka. Přemýšlel jsem, kdo je pro mne asi nejlepším lezcem co znám. Nemyslím tím ale rekordmana, který vylezl nejvýše a nejdříve a nejtěžší. Spíše třeba toho s kým bych si rád zalezl, rád zašel na
 Re: Nejlepší lezec historie.03.03.2025
1. Karel Bělina
2. Tomajda
3. Špek
4. Hudy
5. Ulmič Ulmann
  Re: Nejlepší lezec historie.03.03.2025
1 Luděk
2. Lynn Hill
3. Messner
   Re: Nejlepší lezec historie.03.03.2025
1. Lynn Hill
2. Alex Huber
3. Špek
4. Johny Dawes
5. Kurt Albert
    Re: Nejlepší lezec historie.05.03.2025
1-2) mesner a AO
3) bratri huberove
4-5) buhl a gullich
6) cikan se spekem
     Re: Nejlepší lezec historie.05.03.2025
na kole dřív jezdil do hor kdekdo, v třicátých letech za hospodářské krize byl bicykl standardní způ
      Re: Nejlepší lezec historie.05.03.2025
Neznam jinou skupinu ktera by jela na kole na takhle moumentalni a proflakelej prvovystup. Tou silen
       Re: Nejlepší lezec historie.05.03.2025
cyklistických historek je v alpistické literatuře spousty. zrovna třeba ten Buhl po nočním výstupu O
        Re: Nejlepší lezec historie.06.03.2025
Buhlova známá jízda na kole byla na solo severní stěny Badile. Jel to na otočku, protože musel zase
        Re: Nejlepší lezec historie.06.03.2025
Neches to sepsat? Treba jako kratky clanecky tu na lezci... Byli hustodemonickykrutoprisni, a dnesni
         Re: Nejlepší lezec historie.06.03.2025
nechci. byl by to kompilát z literatury a schváleně měnit pořadí slov a tu a tam nahradit slovo syno
          Re: Nejlepší lezec historie.06.03.2025
Vidis, jak ti to jde :) Jajich cetl hodne, a presne jak pises, je to roztrousene porunzu. Jeslti vis
        Re: Nejlepší lezec historie.07.03.2025
U te odolnosti vzdycky pomyslim na waltera bonattiho a tragicky pribeh ma piliri freney, jak kolem n
         Re: Nejlepší lezec historie.10.03.2025
jo no:( Az vyrostu chtel bych bejt taky tak drsnej.
 Re: Nejlepší lezec historie.03.03.2025
Fritz Wiessner? Rudolf Kauschka? Paul Preuss? Zsigmondiové? Kurt Albert? Mummery? Ginzelové? Fehrman
  Re: Nejlepší lezec historie.03.03.2025
Lukáši...5 tvých nejoblíbenějších...bez otazníků ale.
   Re: Nejlepší lezec historie.03.03.2025
A ještě pro upřesnění, klidně to můžeš být ty sám, ale ne výčet historických ikon lezení, to si lze
    Re: Nejlepší lezec historie.04.03.2025
1. Martin Čermák
2. Martin Čermák
3. Martin Čermák
4. Martin Čermák
5. M
  Re: Nejlepší lezec historie.03.03.2025
Takže o pokecu při pivu s nimi si může Marťas tak akorát nechat zdát.
   Re: Nejlepší lezec historie.04.03.2025
správně. s žijícími si tazatel přece na pivo může zajít a nemusí to řešit na internetech, měl jsem z
    Re: Nejlepší lezec historie.04.03.2025
a tedy k věci:
1. Wiessner (byl u zrodu všeho významného na písku, v americe i ve vysoké asii
     Re: Nejlepší lezec historie.05.03.2025
uz asi po pate ctu Waiser:) A porad si rikam proc sem toho chlapika na bouldrovce pod sfinxem/v hack
      Re: Nejlepší lezec historie.05.03.2025
sorry, mea culpa, to je tím, že neumím na české klávesnici šarfes es.
       Re: Nejlepší lezec historie.06.03.2025
není Vajzr jako Vízner. Vízner byl koukám nějakej porodník, Búl šťastlivec co včas umřel. otec je na
        Re: Nejlepší lezec historie.06.03.2025
uz to nehul :)
         Re: Nejlepší lezec historie.06.03.2025
stejně došel matroš
 Re: Nejlepší lezec historie.03.03.2025
Takovych je, jen namatkou z me hlavy treba Frederick Mummery, George Mallory, Hermann Buhl, Reinhold
  Re: Nejlepší lezec historie.04.03.2025
No zrovna podle toho, co jsem četl o Alex Lowe v knize od Mark Synnot, bych s ním asi u piva nechtěl
   Re: Nejlepší lezec historie.05.03.2025
Proc, nepil ho dostatecne?
 Re: Nejlepší lezec historie.03.03.2025
Největší žijící eso je jednoznačně Wojtek Kurtyka. To je synonym horolezce. Jak na skále, tak v horá
  Re: Nejlepší lezec historie.08.03.2025
Celkove prvni me podobne jako ostatni napadl Buhl. Ale mas pravdu, ze Kurtyka je dost opomijenej. Pr
 Re: Nejlepší lezec historie.04.03.2025
1. Bernd Arnold (Mel stesti, ze ve sve dobe byl nejlepsi, byly volne nejhezci linky a nesmel cestova
 Re: Nejlepší lezec historie.04.03.2025
Nejlepší lezec historie? To je názor. A podle čeho jej chcete hodnotit a vybírat? Asi to bude Bůh. T
  Re: Nejlepší lezec historie.04.03.2025
Dobře napsaný, beztak po brku :D
 Re: Nejlepší lezec historie.04.03.2025
Jednoznacne Špek!
 Re: Nejlepší lezec historie.04.03.2025
Na pokec/pivo ... Špek a Steck.

Ale lézt bych s nima tedy nechtěl, vím, kde je má br
  Re: Nejlepší lezec historie.05.03.2025
1. Filip zaoral
2. Matěj Hořák
3. Michal Makuša
4. Rosťa Štěpánek
To
   Re: Nejlepší lezec historie.06.03.2025
zapomněls:
0. Martin Čermák
    Re: Nejlepší lezec historie.06.03.2025
Nechtěl jsem ho tam úplně na sílu cpát tohle jsou větší inspirace
     Re: Nejlepší lezec historie.06.03.2025
tak dobře - co Juraj Rečka?
      Re: Nejlepší lezec historie.10.03.2025
Jeho cesty nesoudí věčný Bůh, anóbrž pozemský JAMES.
 Re: Nejlepší lezec historie.05.03.2025
Lezec:
Lynn Hill, Adam Ondra, Chris Scharma, Bernd Arnold, Alex Honnold
Horolezec:
  Re: Nejlepší lezec historie.06.03.2025
Dělený 1-2 místo: Prcas a Simona
Dělený 3-6 místo: Kurt, Algena, Janzen a Stoupa
  Re: Nejlepší lezec historie.10.03.2025
vyda Kukutczka... Diky za pripomenuti! RIP
 Re: Nejlepší lezec historie.06.03.2025
Marketingový průzkum?
 Re: Nejlepší lezec historie.07.03.2025
V tradiční lezecké komunitě se slova jako nejlepší, nejhorší nepoužívají. To se vyskytlo až se sport
  Re: Nejlepší lezec historie.07.03.2025
tuším v roce 1965 v časopise Turista vyšel roztomilý článek, kdy se autor jízlivě vysmívá jedné kraj
  Re: Nejlepší lezec historie.07.03.2025
ještě "čtyři bludy o horolezcích"(Peter Donnely, Mountain 80, 81, 82, 83 pro Hory 17, 18,

 Nizke Tatry snih03.03.2025
Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá se sněhovou pokrývkou na hřebeni Nizkých Tater? Resp. je-li dost sněhu pro přechod na skialpech v části Telgart-Čertovica? Podle webových kamer to totiž výpada bídně...

 Petrohrad - podmínka03.03.2025
Ahoj, nebyl jste někdo tenhle týden na Petráči? Minulý víkend (22.2.) tam ještě leželo dost sněhu, zajímalo by mě, jestli už to roztálo. Diky Czecop
 Re: Petrohrad - podmínka03.03.2025
snih = nula

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   2247    
Strana: z 2246
 
     
...nové příspěvky
 Vltavské Žula s dětmi
Ahoj, mohu poprosit o doporučení na oblasti či sektory kolem Vltavy vhodně s dětmi? Předem moc děkuji. Špásik
 Spasik09:29:15 15.03.2025
odpovědět 
 Re: Vltavské Žula s dětmi
Lomy na velkou
09:49:13 15.03.2025
odpovědět 
  Re: Vltavské Žula s dětmi
Lomy nad Velkou oplývají množstvím klíšťat, padajícím kamením a přístupová stezka do Borového má místo UIAA 2. S dětma leda do Bohostic - tam nejsou klíšťata, neutopí se a ani nikam nespadnou, přístup po úplné rovině
21:57:51 17.03.2025
odpovědět 
 Re: Vltavské Žula s dětmi
největší průser je tahat děcka do skal ...
omg16:12:36 15.03.2025
odpovědět 
  Re: Vltavské Žula s dětmi
Mě to přijde celkem v pohodě. To, že máš dítě z tebe nedělá někoho v domácím vězení, až je budeš mít, třeba to pochopíš (a to já je nemám).
17:24:05 15.03.2025
odpovědět 
   Re: Vltavské Žula s dětmi
Mám dvě , ale nebudu je tahat do skal , viz. příspěvek nahoře...
.20:29:58 15.03.2025
odpovědět 
    Re: Vltavské Žula s dětmi
Žij a nech žít…
Tolerance06:45:35 16.03.2025
odpovědět 
     Re: Vltavské Žula s dětmi
Moje řeč, proč by dítě mělo zbytečně umřít pod stěnou když tam ani nechce... Mraky volnejch šutrů, mraky klíšťat....
Co je po jméně...07:55:19 16.03.2025
odpovědět 
      Re: Vltavské Žula s dětmi
To že tvoje nechce, neznamená, že moje nechce.
22:52:45 16.03.2025
odpovědět 
    Re: Vltavské Žula s dětmi
Tak je nikam netahej a neopruzuj ostatní svými moudry. Viz příspěvek nahoře.
Sodík 00:46:13 18.03.2025
odpovědět 
  Re: Vltavské Žula s dětmi
Kdepak, největší průser jsou volové jako ty. Nazdar
Sodík 00:43:54 18.03.2025
odpovědět 
 Re: Vltavské Žula s dětmi
Na Vltavské žule obecně nejsou kinder friendly oblasti. Pokud je nechceš utopit, kutálet roklemi nebo je trefit kamenem na nástupu. Pod skalami je většinou jen pěšina ze které se rovnou leze. Žadné plácky nehledej. Výjimkou jsou lomy mezi Velkou a Kamýkem - Akátový, Třešňový, Borový. Jsou-li dětičky lezoucí (po skalach), tak si i zalezou.
Kosťák08:18:17 16.03.2025
odpovědět 
 Re: Vltavské Žula s dětmi
Jak velke deti? pokud male cca do 5 let tak ty lomy na druhe strane vltavy naproti rovisit asi jedine, se starsima se da i roviste, ale dost mozna se budou nudit pokud nelezou...
ondra08:51:29 17.03.2025
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192420)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Hořká slast VIIa Bělá U Děčína
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (21)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi