Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 19.Kalvas 10538 20.Sejbal 10400 21.Schockherr 10394 Bouldry: 19.Vejsada 10006 20.Šlapák 10000 21.Nespoutaný 9956 Hory: 19.Petr 3142 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Lezeni u Salzy 12.09.2019 Zdravim. Shanim tip na lezeni v okoli Salzy, nejlepe Wildalpenu. Nevite o necem? Diky.
půjčení auta 12.09.2019 Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s půjčením auta v Barceloně na letišti s tím, že s ní vyrazíte do někde lézt? Margalef, Siurana atd... Mám na mysli, jestli je lepší bookovat auto předem, nebo stačí na místě, jestli je potřeba mít kreditku (někdy debetní kar
  Re: půjčení auta 12.09.2019 Přidám zkušenost z pár let staré rešerše a jednoho půjčení: - Každá společnost píše, jestli akceptuj
    Re: půjčení auta 12.09.2019 Osobní zkušenost, vyprdnout se na podvodníky jako jsou rentalcars atd. - účtují pojištění které je v
      Re: půjčení auta 12.09.2019 Ještě doplním, kreditka je potřeba na cca 95% půjčoven. Záloha 1000-2000 €. Dostatečný limit...
        Re: půjčení auta 12.09.2019 Nemas uplne pravdu. Pokud si sjednas to jejich pojisteni tak vetsinou strhavaji z kreditky mnohem me
      Re: půjčení auta 12.09.2019 Máš nějakou konkrétní špatnou zkušenost s Rentalcars? Díky.
        Re: půjčení auta 14.09.2019 Ano mám, např zprostředkování auta u GoldenCars nebo jak se to jemnovalo(Malorka). Učtováno pojištěn
          Re: půjčení auta 16.09.2019 Jsem tě asi nepochopil. Pokud sis rezervoval přes Rentalcars u půjčovny GoldenCars (předpokládám s n
  Re: půjčení auta 12.09.2019 Ja mam dobrou zkusenost s autoeurope.eu (preprodejce pujcoven). Vzdycky to bylo levnejsi nez u samot
  Re: půjčení auta 12.09.2019 Půjčovali jsme v BCN dvakrát. V obou případech rezervováno předem, jednou přes zprostředkovatele jed
    Re: půjčení auta 12.09.2019 To neni urban legend, me se to fakt stalo, pres zprostredkovatele objednana nejnizsi trida (Ford Ka
      Re: půjčení auta 12.09.2019 Auto jme měli zamluvené předem (nejnižší nabídka vč. pojištění), zablokovali si zálohu na platební k
      Re: půjčení auta 12.09.2019 vždycky rezervace to nejlevnější (nějaká corsa nebo ford ka třídveřová), vždycky hmmm, hmm, žádná ta
      Re: půjčení auta 12.09.2019 pojem "kreditka" se v tomto případě používá správně. Většina autopůjčoven ji vyžaduje pro
        Re: půjčení auta 12.09.2019 Souhlas
        Re: půjčení auta 15.09.2019 To je pravda. Kdo nevyjde od vejplaty k vejplate a potrebuje tedy kreditku, moc duveryhodnej neni.
          Re: půjčení auta 15.09.2019 Není to o důvěrihodnosti plátce :-D, hoši, ale no tak. Debetní karta a kreditní karta jsou úplně jin
          Re: půjčení auta 15.09.2019 Není to o důvěryhodnosti plátce :-D, hoši, ale no tak. Debetní karta a kreditní karta jsou úplně jin
            Re: půjčení auta 15.09.2019 Jen doplním, že i kdybys měl zlatou debetku, tak ti je ve většině půjčoven nevemou a můžeš se rozčil
              Re: půjčení auta 16.09.2019 No nevím, za poslední 3mesice jsem si půjčovat auto minimálně 4x ( intervaly jeden týden, 5tydnu, 3,
                Re: půjčení auta 16.09.2019 Jo a jedna se o obyc. VISA nebo mastercard.
            Re: půjčení auta 16.09.2019 Pro půjčovnu je výhodnější partner vydavatel kreditní karty - klient je prověřen, vymáhání zajištěno
      Re: půjčení auta 15.09.2019 Přidám špatnou zkušenost s Rentalcars.com i s debetním kartami. Přes tuto agenturu jsme si zaplatili
        Re: půjčení auta 16.09.2019 Jako sorry, ale to neni spatna zkusenost s rentalcars ale tvoje blbost. Kdyz vsude pisou ze musis mi
        Re: půjčení auta 16.09.2019 To opravdu není problém Rentalcars. Úplně stejně by jsi dopadl, kdybys to objednal přímo u té půjčov
  Re: půjčení auta 12.09.2019 Před mnoha lety jsem si půjčoval auto v Barceloně pro ucely 3 týdnů v siurane a okolí. Predesilam, z
    Re: půjčení auta 14.09.2019 Barcelona - před cca 5 lety, kroupy - karoserie na odpis, plné pojištění - bez problému.
  Re: půjčení auta 16.09.2019 díky všem za zkušnosti a infos. vezmem full pojištění s kreditkou a nazdar. lovu zdar
Dotaz 11.09.2019 Jaký stupeň obtížnosti na suché skále zvládáte ještě lézt v pohorkách?
Díky
LW
  Re: Dotaz 11.09.2019 Dříve se tak říkalo, že tak v rozmezí 3-5 UIAA. I když v položený pětce může být povinný stup, který
    Re: Dotaz 11.09.2019 Ono závisí i na tom, čemu říkáš pohorky. A na typu skály... Když to vztáhnu k rakouskému vápnu, tak
      Re: Dotaz 11.09.2019 A jak je to zajištěný. Znám "osmičkové lezce", kteří klasickou 5 nevylezou ani v lezačkách
        Re: Dotaz 11.09.2019 Znám klasiky, který sportovní převislou pětku nevylezou ani s mágem.
          Re: Dotaz 11.09.2019 Za mladých let jsme lozili spoře zajištěné 5-6 na moravském písku v sandálech. Rakouské vápno ve fer
          Re: Dotaz 11.09.2019 A já znám bývalého pětkaře, pro kterého lezení není sport a magnézium mu klasicky předepsal doktor,
  Re: Dotaz 11.09.2019 5, mimo vápno
  Re: Dotaz 11.09.2019 Díky všem za názory, potřeboval jsem se ujistit, že pětka v Tatrách v pohorkách není úplně mimo real
  Re: Dotaz 11.09.2019 Horští vůdci mají v přijímacích zkouškách předepsáno lézt v pohorkách pětky na jistotu a s převahou.
    Re: Dotaz 12.09.2019 není pětka jako pětka a není šutr jako šutr. nějaká rudlovačka v mírně převislém chytovatém ála přek
  Re: Dotaz 18.09.2019 Dva zebriky, skyhook, camhook, par skob a jednicek a da se vylest i 10+
Rozteč fingerboardů 09.09.2019 Plánuju si koupit nějakej novej fingerboard, každopádně mám tady starej a vrtat nový díry zas tak uplně nemůžu. Nevíte jestli se i jiní výrobci drží stanovených roztečí třeba aspon u horních otvorů? Nechci tady uplně běhat s metrem, a ne všichni prodejci
  Re: Rozteč fingerboardů 09.09.2019 ja mam fingerboard pridelany ke kusu preklizky, tedy buldok + sroub skrz preklizku mi drzi fingerbo
    Re: Rozteč fingerboardů 09.09.2019 To zní jako plán :) Díkec
  Re: Rozteč fingerboardů 09.09.2019 To asi dost záleží na výrobci, ale řekl bych, že žádná standartní norma na rozteč děr u fingerboardů
  Re: Rozteč fingerboardů 10.09.2019 pokud se nepletu, tak rozteč fingerboardů řeší norma ČSN 57 6011
    Re: Rozteč fingerboardů 10.09.2019 myslím, že to zpracovává i evropská komise...
      Re: Rozteč fingerboardů 11.09.2019 Nebo prostě napiš prodejci, ať Ti rozteče prodávaných desek změří? Či napiš přímo výrobci, ať Ti de
Nalezec Korno 09.09.2019 Včera (8.9.) jsem našel lano pověšený v Kornu, někdo z něj zřejmě nouzově slanil. Je příliš krátké na přímé slanění a přes borky to majitel nevzal - možná úprk před deštěm?
Tak či onak, je u mě.
Volej 732 757 535
  Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Jestli to bylo červený lano v cestě Velikonoční nesnášení, tak bude Marťan dost nasraný, bo to je pr
    Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Diky za echo. Mas na nej kontakt?
    Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Diky za echo. Mas na nej kontakt?
      Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Písnu mu, že ho máš u sebe. Akorát tu cestu jsme měli dodělávat zítra, tak tam stejnak budem muset p
        Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Aspon bude moct Martan misto jumarovani v klidu popremyslet o tom, jestli ma i nadale brat lidem z
          Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Muže se to stát, je to celkem běžné, že když někdo něco najde, zeptá se ostatních jestli to někomu n
            Re: Nalezec Korno 10.09.2019 Neni lepsi nechat uvahy stranou a proste se drzet jednoduche zasady, ze si nebudu hrat to, co neni m
        Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Ja bych mu ho nevracel ani na konci skolniho roku, zlobici jednomu.
          Re: Nalezec Korno 11.09.2019 Jistě, on by totiž měl přestat jumarovat, a začít lézt.
Zase schazuje lokry? A do jaký veliko
        Re: Nalezec Korno 10.09.2019 Díky ti za kontaktování Marťase, lano jsem mu dneska vrátil. Tobě se omlouvám za komplikaci při dodě
        Re: Nalezec Korno 10.09.2019 Díky ti za kontaktování Marťase, lano jsem mu dneska vrátil. Tobě se omlouvám za komplikaci při dodě
    Re: Nalezec Korno 09.09.2019 Tak takhle dobře jsem se již dlouho nepobavil ... Experti všude, kam se podivas ... Hlavně opatrně,
      Re: Nalezec Korno 11.09.2019 Svět je stále více poťapanější. Dobrák střídá milého a nikdo nechce nikomu ublížit... a tak vrací a
        Nalezeny a ztraceny dnes ve středu 11.9.2019 11.09.2019 byly dopoledne v středočeské oblasti "K" spatřeny na kameni položené - světle hnědá kšilt
          Re: Nalezeny a ztraceny dnes ve středu 11.9.2019 12.09.2019 N:jsi idiot a premejslis nad blbostma. Hled si svyho
            Re: Nalezeny a ztraceny dnes ve středu 11.9.2019 12.09.2019 A ty jsi který Matěji, co holky tě nechtějí? Ty dble
komu tady nadáváš, podívej se napřed do
              Re: Nalezeny a ztraceny dnes ve středu 11.9.2019 14.09.2019 Takovy hroty tady. Jste jak děcka na pískovišti
Solvayovy lomy - foto dne 07.09.2019 Je zajímavé vidět, jak dospělí mají všichni helmy a rozumné jištění, ale to děcko tam leze bez helmy a ještě na TR v jednom jediném bodě :-) To zřejmě bude ta výchova k odpovědnosti a většímu bezpečí :-)
  Re: Solvayovy lomy - foto dne 07.09.2019 Mě přijde divná ta stěna sama o sobě. Všecky ty napohled bloky, to tam opravdu drží? Pak by byli osl
    Re: Solvayovy lomy - foto dne 07.09.2019 A ten levej jistič tam čeká na co s tím postojem? :-DDDDDDDDDDDDD
      Re: Solvayovy lomy - foto dne 07.09.2019 asi až mu dojde proud...
  Re: Solvayovy lomy - foto dne 07.09.2019 To neni jeden bod, to je slaňovací řetěz přidělanej do šutru dvěma nejtama.
    Re: Solvayovy lomy - foto dne 08.09.2019 To nevadí. Z hlediska bezpečnosti bys měl použít ještě alespoň presku před slaňákem, případně, pokud
      Re: Solvayovy lomy - foto dne 08.09.2019 To nestaci. Z hlediska bezpecnosti bys mel pouzit slanaky alespon ze ctyr okolnich cest (i pro slano
        Re: Solvayovy lomy - foto dne 08.09.2019 A pokud cesta tolik jisticích bodů (nepřesně expresek) nemá, je třeba buď 1) do každého jisticího bo
          Re: Solvayovy lomy - foto dne 09.09.2019 A není bezpečnější doletět ke slaňáku rovnou vrtulníkem záchrané služby? Že jako kdyby se něco posra
            Re: Solvayovy lomy - foto dne 09.09.2019 Záleží, jestli za vrtulníkem pro jistotu letí ještě druhej, nebo aspoň jede sanita.
              Re: Solvayovy lomy - foto dne 09.09.2019 Co když i ta sanita nabourá?
  Stalo se modou sezony 07.09.2019 do nepravosti razne tepat... ;-))
Metodik pod kazdou skalu!
    Re: Stalo se modou sezony 08.09.2019 To nebyla výtka, ale pobavení nad tím, jak dospělí helmy mají, ale děcko nechají jen tak :-)
      Re: Stalo se modou sezony 08.09.2019 Co ale v dane lokalite pri lezeni na TR ma docela logiku... Coz ale zacatecnikovi s pocitem hard cor
Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 Jinými slovy - odešla celá stará skvadra, která byla nějak propojená se starým způsobem vedením a Binterem. A zůstává jedině Máca, který jediný byl normální, schopný a snad jako jediný dělal něco pořádného. Skvělé. Dárek k vánocům už v létě? Binter, Dicht
  Co jiného zbývalo? 06.09.2019 Ono také co jiného jim zbývalo? Jsou si vědomi své kvality a historie, bylo jim naprosto jasné, že k
    Re: Co jiného zbývalo? 06.09.2019 Včera bylo pozdě. Zůstane po nich jen zápach.
      Re: Co jiného zbývalo? 06.09.2019 Odešel velký vůdce a diktátor. A jeho ovce jsou zmatené.
    Re: Co jiného zbývalo? 06.09.2019 Tak třikrát hurá. Když to nešlo evolucí, tak to pujde revolucí. Jen nelze čekat, že se to zlepší ze
    Re: A co dál 06.09.2019 Najmem jako KSL nějaký externí "spřátelený" profíky? Třeba ČSL? :-)
    Bintere pápá lálá 06.09.2019 Je to fakt sen, který se stal skutečností. Nic horšího než Binter být nemohlo a je skvělé že on a je
      Re: Bintere pápá lálá 06.09.2019 Tak je ten Urbásek ve VV nebo vystoupil? Teď tady píše, že je člen VV.
        Ostuda Chs 06.09.2019 Jako horolezec se stydím. A přál bych si aby Chs byl spolek horolezců. A závodníci ať si udělají spo
          Re: Ostuda Chs 06.09.2019 Ano tleskám. O to přesně usilovalo ČSL. Vyvolání této diskuse a vyhodnocení reálnosti tohoto kroku.
            Re: Ostuda Chs 06.09.2019 Proč v budoucnu? Třeba hned na další valné hromadě.
              Re: Ostuda Chs 06.09.2019 Ideální :)!
                Re: Ostuda Chs 06.09.2019 V závodním lezení je a bude mnohem více peněz, než ve skalním. A na VH hlasují i skalní lezci, který
                  Re: Ostuda Chs 06.09.2019 A to si sebral kde? Kolik přesně je v závodním lezení když jsi tak chytrej?
                    Re: Ostuda Chs 06.09.2019 Loni byl rozpočet skal asi 2 mil. A rozpočet závodního lezení asi 5 mil.
                      Re: Ostuda Chs 07.09.2019 Rozpočet závodního lezení jsou peníze které svaz utratí za závodní lezení. Z toho lidi který nezávod
                        Re: Ostuda Chs 07.09.2019 Tak svaz dostává určitě peníze na práci s mládeží, nebo ne? A to je v naprostém případě závodící mlá
                          Re: Ostuda Chs 07.09.2019 Omyl. Outdoorový svaz by se konečně nadechnul a makal na sobě. Takto moc nemusí. Jinak na mládež je
                            Re: Ostuda Chs 07.09.2019 Ale po rozdělení by ČHS v IFSC nebyl. A s tím nadechnutím - třeba se pletu, ale nenapadá mne nic, kd
                        Re: Ostuda Chs 07.09.2019 Jsi nedával pozor co bylo jedním z témátů kluků z ČSL. Upozorňovali právě na to, že ČHS žádá na MŠMT
                          Re: Asociace pro dotace 07.09.2019 UIAA nebo IFSC v tom nehraje zásadní roli, žádat by šlo přes obojí. Jediný rozdíl je v tom, že IFSC
  Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 rodič aktivních závodníků v komisi - tomu se asi nevyhneš, je to běžná praxe ve sportu. Ledaže bys s
    Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 jen doplním: už tu za těch pár dnů proběhlo tolik zpráv, vyjádření ve smyslu ten je blbec já nejsem
    Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 No ale tohle má přeci řešení. Jednoduché. Řízení by mělo být složeno z několika zástupců různých obl
      Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 Jasné. Rodiče tam byli, jsou a budou, ČHS není fotbalový svaz. A právě na to, aby bylo aspoň trochu
        Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 Tohle trochu řešila ta dříve diskutovaná trenérská rada. A také to, že členové by měli být voleni, n
          Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 Tak propojení na pořadatele závodu přeci chtěli kluci z CSL
            Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 Jasně, ale tam každý ví, o co jde. A je to jejich hlavní předmět činnosti. Ale kdybych byl v ČHS odp
              Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 Tak to je dobře ze s tímhle uvažovánim ve vedení nejses. Ale i kdybys byl, tak bys byl zklamán, pořá
                Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 Není řeč o ČSL. Řeč je o tom, proč by se někdo mohl chtít s ČSL nedomluvit a prosadit někoho jiného.
                  Re: Vyjádření k situaci v ČHS 06.09.2019 No ty jsi mi mudrlant jen co je pravda
                  Re: Vyjádření k situaci v ČHS 07.09.2019 Neda mi to, jeste jednou zareaguji. "...popsaný způsob vyvádění peněz je poměrný běžný a to všu
                    Re: Vyjádření k situaci v ČHS 07.09.2019 Jo, s tím souhlasím. I když tedy ne vždy je tento stav špatný, někdy může být i přínosem. Ale to je
                    Re: Vyjádření k situaci v ČHS 07.09.2019 Hmm, když se kácí les, lítají třísky. Bavme se o množství třísek vůči vytěženému dřevu. 10 ku 90? 30
                      Re: Vyjádření k situaci v ČHS 08.09.2019 Prave jsem se vratil z hospody, ale i tak musim oponovat, ze rozdelovani penez z eraru ma s pravicov
                        Re: Vyjádření k situaci v ČHS 08.09.2019 No jo, ale co dělat v případě, kdy je to pro organizaci výhodné ekonomicky, ale nesprávné morálně?
                  Re: Vyjádření k situaci v ČHS 07.09.2019 Se v tom nak vyznas...vlastni zkusenosti?
                    Re: Vyjádření k situaci v ČHS 07.09.2019 Bohužel ano, vlastní zkušenost, jen z té druhé strany. V některých segmentech je to tak běžné, že s
  Re: Vyjádření k situaci v ČHS 07.09.2019 Take jsem premyslel jakou silu ma vyjadreji particky kolem Bintera k tomu, ze nekdo odvolal jejich g
    Re: Vyjádření k situaci v ČHS 07.09.2019 Sílu má asi takovou, ze se snaží udělat co nejvíce škody, mi to připadá. Svaz teď ještě musí na podz
      Re: Vyjádření k situaci v ČHS 07.09.2019 Ať to bylo cokoli je dobře, že je pryč. A ti jeho nohsledove taky. Aspoň je čas na očistu. Ještě vyh
        Bloudek a jeho prusery 07.09.2019 Až výpravou na povrch Bloudící příšery, tak půjde taky. A nebude to dlouho trvat.
      Re: Vyjádření k situaci v ČHS 07.09.2019 Jen za kritizování se ve spolku nevyhazuje, v ČHS je kritizování na denním pořádku. V tom bude ještě
Foto dne 03.09.2019 Čau. Co je to za kameny
  Re: Foto dne 04.09.2019 Po rozkliku se pise Kozelka.
    Re: Foto dne 04.09.2019 Vzhledem k datu dotazu si myslím, že byl směřován na předešlou fotku - a tam to bylo uvedené taky, j
výjimka Pálava 03.09.2019 Ahoj,
podle databáze skal k 31.12.2018 vypršela výjimka na Pálavu. Nevíte jestli se projednává nová? Nebo se na Pálavě povolení lezení neplánuje?
Díky,
M.
  Re: výjimka Pálava 04.09.2019 Je vydaná a čeká se, až nabude právní moci. Jakmile k tomu dojde, bude to v databázi otevřené.
    Re: výjimka Pálava 04.09.2019 Díky za info. Víš taky kdy to nabude právní moci? Nemůžu to nikde najít, plánoval jsem zajet na Pála
      Re: výjimka Pálava 04.09.2019 Nevim přesně, záleží to na tom, jestli se někdo z dotčených ve lhůtě na odvolání odvolá nebo ne.
1
...
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
...
2263
Lezeni u Salzy Zdravim. Shanim tip na lezeni v okoli Salzy, nejlepe Wildalpenu. Nevite o necem? Diky. Ivan 13:04:00 12.09.2019odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: