LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231142 cest
Nové přelezy:
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+

Stěny
Sokol Nymburk - Nymburk
Prysk - Prysk
gymnázium Orlová - Orlová-Lutyně

Prodejny
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
HUDYsport - Mladá Boleslav
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 MALÉ LEZKY...?11.02.2017
Zdar,
Mám asi rok a půl lezky, velikost 41,5, já mám nohu asi 43,5-44. Poslední dobou mám vždy po tréningu otlačené palce, jakoby seshora. Jinak s nimi problem nemám. Napadlo mě, jestli by nepomohla tejpka....Nebo koupit nové?
Dík za rady
 Re: MALÉ LEZKY...?12.02.2017
A nebo si zvyknout na otlačené palce. Myslím že to máme všichni ;)
  Re: MALÉ LEZKY...?12.02.2017
A nepomohla by ta tejpka nebo něco abych tolik netrpěl? 😂 V poslední době ke to cim dal
   Re: MALÉ LEZKY...?12.02.2017
Jestli je to cislo v nicku tvuj vek, tak ti asi narostla noha :)
    Re: MALÉ LEZKY...?12.02.2017
Shodou okolností je :DD No, nevím jestli mi narostla, páč v tý botě klidně hoďku vydržim...Asi zkusí
     Re: MALÉ LEZKY...?12.02.2017
Jo, bolí to, tak to vydrž. Můžem se tu předhánět, kdo má menší lezečky na svoji velikost nohy. Třeba
      Re: MALÉ LEZKY...?13.02.2017
Já to měl opačně.Hodně lezců mi tvrdilo, že prsty v lezečce musí být skrčené a já trpět. Lezečky jse
     Re: MALÉ LEZKY...?13.02.2017
Pokud v bote vydrzis hodinu, tak neni ani mala ani netlaci ;).
 Re: MALÉ LEZKY...?12.02.2017
1. Lezení bolí a to ber jako fakt.
2. Otlačené palce jsou normální i puchýře z vrchu palce js
 Re: MALÉ LEZKY...?12.02.2017
lez pobosej a nebudeš mít shora otlaky :D
  Re: MALÉ LEZKY...?12.02.2017
Já lezu na boso. Tu tejpku už sem vyzkoušel a do bot se dostanu :D
   Re: MALÉ LEZKY...?12.02.2017
Pokud lezeš na boso na umělkách, jsi dobrý humusák a doufám, že po tobě cestu nepolezu..
    Re: MALÉ LEZKY...?12.02.2017
Ježiši kriste, asi na boso v lezečkách, o tom je tu celé téma :D Takovej dobytek nejsem, abych lezl
     Re: MALÉ LEZKY...?12.02.2017
Sorry :-D
 Re: MALÉ LEZKY...?12.02.2017
lez častěji.
Až je prolezeš (většina lidí jeden při frekvenci 2-3x týdně lezky proleze dřív j
 Re: MALÉ LEZKY...?13.02.2017
Zkus někdy jinou značku lezeček nebo jiný model. Přesně tohle mi dělá systém NoEdge od La Sportivy.
 Re: MALÉ LEZKY...?13.02.2017
Možná je čas zkusit jiný značky. Každá dělá boty trochu jinak a spíš půjde o tvar, než jinou velikos
 Re: MALÉ LEZKY...?13.02.2017
Mám lezky dost agresivní a menší pouze o 1 číslo. Bolel mě neuvěřitelně palec zeshora (na kloubu) u
 Re: MALÉ LEZKY...?14.02.2017
Měl by sis koupit Triopy...

 Kemp Finale Ligure09.02.2017
Ahoj,nevíte někdo, jaká je aktuálně situace s kempem ve Finále pod Monte Cuccem? Případně nějaké další novinky? Díky.
 Re: Kemp Finale Ligure10.02.2017
je tam plno moslimacov. pribal si nejaky noz a nacvic alahuagbar.
  Re: Kemp Finale Ligure10.02.2017
Jsou tam spolecne s protiruskejma saboterama z Krymu, takze jeste pribalit kalasnikov a п&
 Re: Kemp Finale Ligure10.02.2017
pribal burku pro zenu
  Re: Kemp Finale Ligure10.02.2017
sory 3 piva.nejsemdobrejmuzlim
 Re: Kemp Finale Ligure11.02.2017
Jirka tam byl ke Konci minuleho roku a plati se, to je jistý.
 Re: Kemp Finale Ligure16.02.2017
Info z konce rijna: Nikde ani jeden uprchlik. V arealu kempu byl zaparkovanej bagr. Vsude kolem stan

 lezení Zéland informace08.02.2017
Ahoj!

Trochu rozvinu svůj příspěvěk z inzerce. Za 14 dní nabírám směr Zéland a sebou máme i lezecké cajky. Sbírám tak informace o lezení na NZ. Tady na lezci sice nějaké info je, ale již dost staré a třeba někdo v poslední době na NZ lezl.<
 Re: lezení Zéland informace08.02.2017
Ty stare info nejsou uplne neaktualni jen v chrischurch to moc neplati diky zemetreseni
 Re: lezení Zéland informace08.02.2017
Paynes Ford, sever jižního ostrova, pěkný vápno a bezva lezeckej camp (hangdog camp), všecko se tam
 Re: lezení Zéland informace08.02.2017
Wye Creek u Queenstown. Hospital Flat u Wanaky. Obe skvely oblasti.
 Re: lezení Zéland informace09.02.2017
Ahoj mam s sebou asi tři roky starýho pruvodce na severní ostrov,mužu pujčit. I když se všude píše ž
 Re: lezení Zéland informace14.02.2017
Cus. Byl jsem tam 2010. Vetsinu pro me zajimavych odkazu jsem dal na blog (zde:
 Re: lezení Zéland informace15.02.2017
Ahoj, já se odstěhoval ze severu Californie (achjo Yosemity) na zéland a jsem tu z toho strasne spat

 Eisarena - Bad Gastein07.02.2017
Netuší někdo jaké jsou aktuálně podmínky?
 Re: Eisarena - Bad Gastein07.02.2017
Prý docela sucho, jako skoro všude.
  Re: Eisarena - Bad Gastein08.02.2017
Min. víkend po oteplení - Sportgastein KO, pouze levej a pravej Doppelutches TOP. Anlauftal ujde...F
   Re: Eisarena - Bad Gastein09.02.2017
Kleboň má recht, Henndor jsme lezli v pátek 3.2, bylo dost vody, ale led plastik, možná že po tomto

 Jitka mázlová - jak na profil na lezci07.02.2017
ahoj, koukám na profil jitky mázlový tu na lezci, chci se podívat na cesty co vylezla v teplicích, ale nejsem schopen se přes její profil - skály - cesty dostat na kýžený seznam. je to tím, že už 5 let nic nezapsala nebo čím?
 Re: Jitka mázlová - jak na profil na lezci07.02.2017
Ano, je třeba zadat Rok: vše.
  Re: Jitka mázlová - jak na profil na lezci07.02.2017
Zum glick habe ich eine Standa :-D

 ruplá patka u diamiru07.02.2017
Zdar. Rupla mi patka u vázání diamir express. Nevíte prosím někdo co s tím? Jde pouze o ten kousek plastu, který je v kontaktu s patou boty. Ideální by bylo kdyby se někde prodával přímo ten kousek, ale žádný takový obchod nemůžu najít... Vzhledem k tomu
 Re: ruplá patka u diamiru07.02.2017
Předpokládám, že přes firmu Summit Trade Distribution, kterou google vyplivl na prvním místě při zad
 Re: ruplá patka u diamiru07.02.2017
Začal bych tím, že se zeptám v krámě, kde jsou vázání koupil. Pokračoval bych tím, že Express by měl
 Re: ruplá patka u diamiru07.02.2017
Ahoj, resil jsem nedavno ruplou spicku u Eagla, jedina moznost je pres
  Re: ruplá patka u diamiru07.02.2017
Ne v summit trade se nezmenilo nic, tak jsem mel cest jednat s tou pani (predpokladem ze je ta stejn
   Re: ruplá patka u diamiru08.02.2017
Tak napis do
    Re: ruplá patka u diamiru09.02.2017
Hoj. Díky za info. Itoca je extrémě rychlá (odpověděli během deseti minut, že to jsou schopní okamži
     Re: ruplá patka u diamiru09.02.2017
Zkus nejaky pujcovny - tam kolikrat maj dily ze staruch vyrazenych vazani. Kamosovi taky rupla patka
     Re: ruplá patka u diamiru11.02.2017
zkus namche, maj občas náhradní díly z půjčovny..
   Re: ruplá patka u diamiru12.02.2017
Do Summit trade je problém se vůbec dovolat. Jednou jsem tam volal během cca 14 dnů tak stokrát a ni
    Re: ruplá patka u diamiru24.02.2017
Taky mam se Summit trade blbou zkusenost. Po asi hodine zkouseni jsem se dovolal a vse vypadalo senz

 Lana Singing Rock06.02.2017
Máte někdo srovnání lan Singing Rock s úpravou Dry a bez úpravy Dry? Díky.

 Návrat po plastice ACL v koleni06.02.2017
Ahoj Všichni, nemáte někdo zkušenost s návratem k lezení po operaci kolene (plastika předního zkříženého vazu). Momentálně je to půl rok po operaci a rád bych opět začal viset hlavou dolů ze skal. Nebo nemáte někdo kontakt na fyzioterapeuta s kterým by šl
 Re: Návrat po plastice ACL v koleni06.02.2017
Po pěti měsících jsem postupně začínal z čtyřbodovou ortézou něž jsem získal jistotu a zlepšilo se o
 Re: Návrat po plastice ACL v koleni06.02.2017
Čus. Mám s tím čerstvou zkušenost, takže to vezmu bodově:
1)květen 2015 plastika ACL + odstra
 Re: Návrat po plastice ACL v koleni09.02.2017
Ahoj,

moje zkušenosti s kolenem:
- týden před Vánocema úraz - susp. ruptura LC
 Re: Návrat po plastice ACL v koleni13.02.2017
Ja dostal obecne pul roku po plastice zakaz sportu, aby se vaz nevytahal... to jsem vicemene dodrzel
  Re: Návrat po plastice ACL v koleni a penisu v lezačkách.14.02.2017
Hlavně lezte!!! Lozí jenom debilové.Stejně tak si debilové obouvají lezačky. Skály i překližková zař

 Malta s tlusťochem, kočárkem a ročním mládencem06.02.2017
Pohled staříka s novorozencem, sna k inspiraci, zde: goo.gl/cGhBD9

 Puncak Jaya (Carstensz Pyramid) 201705.02.2017
Dávám dohromady expedici na nejvyšší horu Australie a Oceánie, Puncak Jaya. Jde o hezké dobrodružství, přechod do BC džunglí, jednodušší skalní lezení na vrchol.  Ale zase je to jeden ze Seven Summits. A nemnoho lidí z ČR tam bylo.  Termín nejlé
 Re: Puncak Jaya (Carstensz Pyramid) 201707.02.2017
Podle filmu Pavla Barabáše "Carstensz - Siedma hora" z roku 2008 je to nejexotičtější, ale
  Re: Puncak Jaya (Carstensz Pyramid) 201701.03.2017
Vím, o to více mi přijde zajímavá. A nejsou tam davy ;-)

1   ...   244   245   246   247   248   249   250   251   252   253   254   255   256   257   258   259   260   261   262   263   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 MALÉ LEZKY...?
Zdar,
Mám asi rok a půl lezky, velikost 41,5, já mám nohu asi 43,5-44. Poslední dobou mám vždy po tréningu otlačené palce, jakoby seshora. Jinak s nimi problem nemám. Napadlo mě, jestli by nepomohla tejpka....Nebo koupit nové?
Dík za rady
Ondra1721:03:38 11.02.2017
odpovědět 
 Re: MALÉ LEZKY...?
A nebo si zvyknout na otlačené palce. Myslím že to máme všichni ;)
Kubajz08:23:17 12.02.2017
odpovědět 
  Re: MALÉ LEZKY...?
A nepomohla by ta tejpka nebo něco abych tolik netrpěl? &#128514; V poslední době ke to cim dal horší, ale nevím jestli má cenu kvůli tomu kupovat nové..
Ondra09:17:20 12.02.2017
odpovědět 
   Re: MALÉ LEZKY...?
Jestli je to cislo v nicku tvuj vek, tak ti asi narostla noha :)
09:35:04 12.02.2017
odpovědět 
    Re: MALÉ LEZKY...?
Shodou okolností je :DD No, nevím jestli mi narostla, páč v tý botě klidně hoďku vydržim...Asi zkusím tu tejpku nebo holt nový lezky :D
09:41:17 12.02.2017
odpovědět 
     Re: MALÉ LEZKY...?
Jo, bolí to, tak to vydrž. Můžem se tu předhánět, kdo má menší lezečky na svoji velikost nohy. Třeba já mám 43 a lezky 38. Pokud chceš lézt těžší cesty, mít v nohou větší oporu, potřebuješ se pozvolna přes snesitelnou (nikoliv nezdravou) bolest prokousávat k menším velikostem. Je to o zvyku. Pokud cítíš, že ti lezečky nesednou, pak by asi bylo řešením pořídit nové. Pokud lezeš vyloženě rekreačně a bolest nechceš akceptovat, pak samozřejmě taky pořiď nové. Nelze ale říct, že s ohledem na tvůj věk/přístup k lezení atp. by ta bolest byla něčím špatným. Moje osobní zkušenost je, že s tejpkou se ti bude to lezeček dostávat hodně špatně. Můžeš to ale zkusit a uvidíš. Obecné sdělení: Trvalo mi dost párů lezeček, než jsem se dostal z 43 na 38, vždy jsem snižoval velikost postupně, a pokaždé jsem si říkal, že už to fakt dál nepůjde. Vždycky to šlo, vždycky to bolelo, teď to nebolí.
hulak10:20:45 12.02.2017
odpovědět 
      Re: MALÉ LEZKY...?
Já to měl opačně.Hodně lezců mi tvrdilo, že prsty v lezečce musí být skrčené a já trpět. Lezečky jsem postupně zvětšovala lezené obtížnosti to neuškodilo.
Je to dost o technice nášlapu a ochotě trpět. Uvedené zkušenosti jsou ověřeny do cest cca 7c. Adam Ondra to může mít jinak.
07:38:54 13.02.2017
odpovědět 
     Re: MALÉ LEZKY...?
Pokud v bote vydrzis hodinu, tak neni ani mala ani netlaci ;).
14:40:03 13.02.2017
odpovědět 
 Re: MALÉ LEZKY...?
1. Lezení bolí a to ber jako fakt.
2. Otlačené palce jsou normální i puchýře z vrchu palce jsou ještě ok (stačí občes přeletět penzou ve sprše).
3. Pokud v nich vydržíš hodinu tak nemáš co řešit. Já dám v lezkách tak délku a musím z nich ven....
Ztko11:13:25 12.02.2017
odpovědět 
 Re: MALÉ LEZKY...?
lez pobosej a nebudeš mít shora otlaky :D
h11:17:28 12.02.2017
odpovědět 
  Re: MALÉ LEZKY...?
Já lezu na boso. Tu tejpku už sem vyzkoušel a do bot se dostanu :D
12:15:48 12.02.2017
odpovědět 
   Re: MALÉ LEZKY...?
Pokud lezeš na boso na umělkách, jsi dobrý humusák a doufám, že po tobě cestu nepolezu..
glum12:28:21 12.02.2017
odpovědět 
    Re: MALÉ LEZKY...?
Ježiši kriste, asi na boso v lezečkách, o tom je tu celé téma :D Takovej dobytek nejsem, abych lezl bez bot..
Ondra1714:47:27 12.02.2017
odpovědět 
     Re: MALÉ LEZKY...?
Sorry :-D
16:26:14 12.02.2017
odpovědět 
 Re: MALÉ LEZKY...?
lez častěji.
Až je prolezeš (většina lidí jeden při frekvenci 2-3x týdně lezky proleze dřív jak za rok, někteří i dřív jak za půl), tak si je nech za pětikilo podrazit a budou akorát. Většina podráženejch lezek zbačkůrkovatí...
15:35:36 12.02.2017
odpovědět 
 Re: MALÉ LEZKY...?
Zkus někdy jinou značku lezeček nebo jiný model. Přesně tohle mi dělá systém NoEdge od La Sportivy. Jinak jsem s tím až takovej problém neměl. Mám Genie, jsou to dobrý lezky, akorát mě tlačí přesně jak píšeš, a to je mám větší než jiné modely od LS.
Eržik01:17:51 13.02.2017
odpovědět 
 Re: MALÉ LEZKY...?
Možná je čas zkusit jiný značky. Každá dělá boty trochu jinak a spíš půjde o tvar, než jinou velikost. Otlačený prsty jinak má každý, kdo leze dost často a dost dlouho a tlačí na klasu..
Valmar17:27:36 13.02.2017
odpovědět 
 Re: MALÉ LEZKY...?
Mám lezky dost agresivní a menší pouze o 1 číslo. Bolel mě neuvěřitelně palec zeshora (na kloubu) u jedné nohy. Po čase jsem zjistil, že problém nebyl ve velikosti, ale jak mám každou nohu trochu jinou, klub byl přímo na švu a ten to dřel.
Zkus jiný lezky, jinou značku, něco ti padne pefektně, uvidíš. Dá se vybírat z hodně dobrejch značek, Sportiva, Scarpa, Evovlv, Ocun, 5.10,...
Esus19:29:40 13.02.2017
odpovědět 
 Re: MALÉ LEZKY...?
Měl by sis koupit Triopy...
ze Zlína10:11:12 14.02.2017
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192412)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Vesnická památková zona VI Skály u Kamenického šenova
Olympijská vesnice VIIc Skály u Kamenického šenova
Indiánská vesice VIIa Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (22)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (12)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1275 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1457 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1121 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi