Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8201 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Ledy Švajc 27.01.2017 Ahoj,
kdybyste někdo hledal nateklé ledy, tak doporučuji Brunnital ve Švajcu. Lezli jsme Linker Lisslerenfall cca 200 m (dáli jsme pravou stranau i levou (zde jsou štandy ve skále) a Rechter Lisslerenfall cca 150 m. Oba za 5. (737362865)
Chimtarga 27.01.2017 Ahoj, letos se chystám do Tádžiku do Fanek. Chtěli bychom se pokusit o vrchol Chimtarga. Na netu k samotnému vrcholu nic není. Byl tam někdo, kdo by mi poradil/podělil se o své zkušenosti? Klidně se i sejít a pokecat osobně - pivko platím. :-)
  Re: Chimtarga 27.01.2017 Ahoj Pavle, něco málo informací ti posílám do maila. Zkoušeli jsme Chimtargu v roce 2011. Třeba ti t
    Re: Chimtarga 27.01.2017 Dej mejla, ozvu se. Můj smejkal.pavel.cz@gmail.com
Singing rock edge 27.01.2017 Čau. Co říkáte na poloturistické cepíny Edge. Myslím na jejich použití na nějaké ty kuloáry a cesty kde ještě nebude terén na vyloženě lezecké zbraně typu Bandit. Má smysl do nich jít? Nebo je to hovadina? Přijde mi že třeba ty Bandity by se jen zbytečně
  Re: Singing rock edge 27.01.2017 Nevím, mě připadají celkem na nic. U banditů sice něco připlatíš, ale máš mnohem univerzálnější věc
    Re: Singing rock edge 29.01.2017 Díky za info. Ty Grively mi přijdou podobné těm SR Edge ale chápu že kvalita zpracování a hlavně věh
  Re: Singing rock edge 04.02.2017 Je to dost obecná otázka, asi by bylo lepší uvést co chceš s nima lézt. Na těžší turistiku jsou Band
    Re: Singing rock edge 11.02.2017 Šlo mi o ,,turistiku,, ala video hra na hřebeni 2. Tam ho měli, takže myslím že nakonec to špatná vo
ubytování rocklands 26.01.2017 Někdo zkušenost s ubytováním v Rocklands(JAR). Budeme mít v únoru cestu kolem a chceme tam strávit jen 1-2 noci. Takže fakt jen na kukačku.
Otázka jestli je třeba rezervovat dopředu nebo jestli se dá v klidu pořešit na místě nebo jestli se tam dá p
Grivel X-Monster 26.01.2017 Ahoj, máte někdo zkušenost s těmahle cepama? Jak se s nima lezou ledy/mixy? Jak se s nima pracuje v ledu, když nejsou vyvážené do hlavy? A co tloušťka, nepruží příliš? Jde mi o reálné zkušenosti. Cena je dobrá a grivel by taky měl být zárukou jisté kvalit
  Re: Grivel X-Monster 26.01.2017 Mám ho, používám ho v levé ruce. Lehká hlava mi nevadí, zasekává se dobře, drží taky dobře.
N
    Re: Grivel X-Monster 26.01.2017 Na druhou stranu třeba ty qarky nebo bandity, pokud mají přišroubovanou opěrku na tom s tím spodním
      Re: Grivel X-Monster 26.01.2017 Jo, s tou opěrkou se to nebude moc lišit. Docela mne v Tatrách překvapilo, jak je to o držku. Do hod
        Re: Grivel X-Monster 26.01.2017 ... do hor...
  Re: Grivel X-Monster 26.01.2017 Mrkni jeste na Bandity od Singing Rock (nejlevneji asi tady):
    Re: Grivel X-Monster 29.01.2017 Když něco doporučuješ, je dobré si o produktu něco zjistit. Bandity narozdíl od Quarků mají závaží s
    Re: Grivel X-Monster 29.01.2017 Zajímavější cena je asi zde:
  Re: Grivel X-Monster 27.01.2017 Mám je a jsem spokojenej, drobný rozdíly jsou asi mezi všema cepínama, vše je o zvyku. Nechápu jak n
    Re: Grivel X-Monster 27.01.2017 Treba protoze gram ke gramu a jsou z toho kila?
Tohle zpatecnicky mysleni fakt nechap
      Re: Grivel X-Monster 27.01.2017 A nez zacnes resit proc setrit deset kilo za tezky penize a o neco mene odolny matro .. dej si na za
      Re: Grivel X-Monster 30.01.2017 napis clanek o tom jak to delas, co lezes, technika, taktika.... myslim ze by to mohlo byt inspirati
  Re: Grivel X-Monster 27.01.2017 jsou to dobre cepiny. na ledy paradni. hrot je fakt super a v teto cenove relaci bezkonkurencni. ja
    Re: Grivel X-Monster 27.01.2017 Pokud už jsi zvyklej a máš to zapichování rukojeti natrénovaný, tak to snad tolik nevadí.
  Re: Grivel X-Monster 29.01.2017 S X-monster se leze dobře, ale pokud jsi zvyklý na Quark nebo Bandit, tak je to jiné. Ale ne špatné.
    Re: Grivel X-Monster 29.01.2017 Podobně by mohly posloužit i levnější Grivel quantum light či grivel quantum tech (oba taky karbon,
          Re: Grivel X-Monster 30.01.2017 Všem moc děkuji za podnětnou diskuzi, rozhodně je o čem přemýšlet:) Momentálně mám aztary, se kterým
Triop Genus 25.01.2017 Nemáte zkušenosti z lezečkami Triop Genus? Na pohled vypadají dost agresivně a povedeně. Jsou spíš měkčí nebo jsou to tvrdší kopyta. Díky.
  Re: Triop Genus 25.01.2017 Jak se da od pohledu poznat, ze neco vypada povedene? :)
S kvalitou, funkcnosti, designem to
    Re: Triop Genus 25.01.2017 Super bota. Maximální spokojenost.
    Re: Triop Genus 25.01.2017 Tj. nejlepší jako výplň popelnice??
      Re: Triop Genus 26.01.2017 Genusy jso OK osobně mi více sedly Triop Phet Maaky, to jsou super dohodlene lezky. K roztaženi... m
        Re: Triop Genus 26.01.2017 Mily Ztko (nebo Zavisi ;) ), jedes anonymnim hejtem proti nazorum, ktere se ti nelibi. Taky dobre..
          Re: Triop Genus 26.01.2017 Doufám že ti nerupla cévka, když sem ti tak pohnul s žlučí. :-D
            Re: Triop Genus 26.01.2017 Neboj, zluci si mi nepohnul (jak se to da vubec zjistit z prispevku?). Naopak me naramne bavis ;)
              Re: Triop Genus 26.01.2017 My patrioti jsme s Triopem ouplně v pohodě. Nevím, co se tady pořád řeší. Každý má možnost volby. Ch
  Re: Triop Genus 25.01.2017 v poslednej montane bol nejaky test - montana.cz/archiv/montana-2016-6/article/test-lezecek - ak by
  Re: Triop Genus 25.01.2017 agrasivně? :D :D
    Re: Triop Genus 25.01.2017 velmi, ale opravdu velmi... agresivně! :-D
      Re: Triop Genus 26.01.2017 Kluci jste fakt borci, vaše příspěvky byly ohromě přínosné. Fakt je to, že to je nejradikálnější bot
        Re: Triop Genus 26.01.2017 Ahoj. Borci... No to teda jsme. :-))))
Pokud to je stejnej Genus jako se vyráběl před cca 17
        Re: Triop Genus 26.01.2017 Zaplatbanbuh za Stoupu, bez nej bys byl v techto castych diskuzich, ktere snad sam i zacinas, ztrace
              Re: Triop Genus 26.01.2017 Ony Triopy můžou být už hodně v pohodě, tuhle se v rámci "výzkumu" testovaly aj kuchaly tř
                Re: Triop Genus 26.01.2017 Jisteze muzou. Inspirovat se u ostatni produkce jim docela jde.
Jen jsou zabavne tyhle disku
              Re: Triop Genus 26.01.2017 Stoupa je, pokud se nepletu v horské repre, takže zas takový nýmand to nebude, navíc s vylezenou 11
                Re: Triop Genus 26.01.2017 Nekdo tu o tebou jmenovanych lezeckach tvrdi, ze jiny nazor o nich nez "jsou nejlepsi" je
                  Re: Triop Genus 26.01.2017 nerozumim?
tys pouze řekl, že je něco špatné, protože v tom někdo neleze. a já ti vyj
                    Re: Triop Genus 26.01.2017 V tom pripade by ses mel naucit cist a premyslet ;)
                Re: Triop Genus 26.01.2017 Mimochodem, co myslis tou "horskou reprezentaci"? :)
          Re: Triop Genus 26.01.2017 Já tu diskuzi nezačal. Tady máš podpis. Jinak uznávám, že Triopy mám rád. Lezu s Triop pheet Maak (n
            Re: Triop Genus 26.01.2017 Jaký máš do spár?
              Re: Triop Genus 26.01.2017 Všelicos. Pokud očekávám, že budu hodně odšlapávat (typicky převislé, koutové spáry, sokolíky, rozm
                Re: Triop Genus 29.01.2017 Super, dik.
            Re: Triop Genus 26.01.2017 a me bavi tyhle kecy o lezeckach obecne... vic lezte a min testujte lezecky... kdyby kdysi byl inter
            Re: Triop Genus 26.01.2017 Co furt vsichni mate s tim Stoupou? Nejzminovanejsi jmeno v diskuzich o lezeckach.. :D
              Re: Triop Genus 30.01.2017 Esli to nebude tím, že má teď každou lezečku jinou :-D
Ledy 23.01.2017 Čauky, nevíte někdo, jak vypadá Maltatal? Nebo něco v okolí? Díky
      Re: Ledy 30.01.2017 Zkus tohle:
nastaveni patka dynafit 23.01.2017 Jak maji byt hluboko trny na patce dynafitoveho vazani v bote? musi byt na doraz? Mam to vysroubovany na minimum a nechce se mi vrtat... Je tam misto tak 2-3 mm. Asi budu muset co?
  Re: nastaveni patka dynafit 23.01.2017 možná hloupá poznámka, ale ještě bych zauvažoval o větší botě :)
    bastlím-bastlíš-bastlíme 23.01.2017 a co takhle ještě jeden mezikus mezi botu a kování? (bastlerovo srdce plesá)
  Re: nastaveni patka dynafit 23.01.2017 Ja mam trn v botě zarytej asi 5 mm, přičemž jako minimum odhaduju, aby konec trnu lícoval s vnitřním
  Re: nastaveni patka dynafit 23.01.2017 Odpovím ti obráceně - mezi patkou vázka a botou musí být dilatační spára. Aby při prohnutí lyže neby
    Re: nastaveni patka dynafit 23.01.2017 Má tam dilatační mezera na šířku zápalkové sirky. Na měkkých lyžích se i při malém doskoku vlivem pr
    Re: nastaveni patka dynafit 24.01.2017 díky. Teď jsem zjistil, že když prohýbám lyži rukou, tak jsem schopen dát patu boty nadoraz. Takže v
  Re: nastaveni patka dynafit 24.01.2017 Myslím, že to záleží na modelu, rozdíl je v konstrukci spojení patky a lyže. Co jsem někde vyčetl, t
        Re: nastaveni patka dynafit 02.03.2017 Ahoj
zaujímalo by ma , ako by ste riešili malé posunutie pätky cca 3mm do predu.
Rozp
          Re: nastaveni patka dynafit 02.03.2017 Ten rozsah je snad +/-5 mm (tedy 1 cm). Takze bych ji posunul o 3mm dopredu. :-)
            Re: nastaveni patka dynafit 02.03.2017 Řešil jsem stejný problém, samovolně rozpadlé Dynafit TLT4. Rozsah posunu patky je maximálně 5 mm, p
              Re: nastaveni patka dynafit 03.03.2017 Rozsah je cca +- 2.5 mm . Chýba mi cca 1 mm pre "fine tuning". Rád by som vedel , či niekt
  lezení nemusí být povolený všude 20.01.2017 pár dnů zpátky se to tu řešilo, zastával jsem podobnej názor: stínu je v Tisý vždycky tři prdele a k
    Re: lezení nemusí být povolený všude 20.01.2017 ještě jsem nevidel..ani sebe..tuhle cestu lizt bez magnesia...to je mozna vse co k tomu dodat.
      Re: lezení nemusí být povolený všude 20.01.2017 Smrt všem tyranům!Mg forever!
        Re: lezení nemusí být povolený všude 21.01.2017 Povinnost používat mágo zakotvit do Ústavy
      Re: lezení nemusí být povolený všude 21.01.2017 a zkousel jsi to lizt bez mg? Tahat mago do VIIc, trochu bych popremejslel jestli bych nemel na nece
        Re: lezení nemusí být povolený všude 21.01.2017 Nežli černý potu šlem do cesty si mágo vem!
        Re: lezení nemusí být povolený všude 23.01.2017 Myslim si, ze bych to bez mg vylezl, ale nevidim důvod..to je na vapne 6+ a tam si bere mg téměř kaž
          Re: lezení nemusí být povolený všude 23.01.2017 Tak v Tise treba i kvuli tomu, ze skalni mesto je dost unikat, je dost na ocich a hojne navstevovan
          Re: lezení nemusí být povolený všude 23.01.2017 prosim pekne já na Tisé lezu a bez Mg a bacha - i tuhle cestu
          Re: lezení nemusí být povolený všude 24.01.2017 kdo potřebuje do VIIc mágo, neumí lízt a nejspíš je naprosto vyměklej posera.
    Re: lezení nemusí být povolený všude 20.01.2017 Tak by se po 27 letech lezení s mágem nelezlo vůbec, no a co?
  Re: Tisá 21.01.2017 Opakovane prosim redakciu o tlacitko "skryt prispevky na temu cesi a madzo"
    Re: Tisá 23.01.2017 a co slováci a berani - taky skrývat?
  Re: Tisá 21.01.2017 Opakovane prosim redakciu o tlacitko "skryt prispevky na temu cesi a madzo"
    Re: Tisá 21.01.2017 Existuje velmi jednoduche, az primitivni, a zaroven extremne ucinne, reseni. Proste to NECTI.. To zv
      Re: Tisá 23.01.2017 Přésně. Když za chvíli po oblevě na ulici vyběhne spousta psích h...., prostě zavři oči a běž. Auge
        Re: Tisá 23.01.2017 Davas do roviny chuzi po ulici a cteni diskuze na lezci? :D
          Re: Tisá 23.01.2017 Na blbej návrh řešení blbá odpověď.
Ta hovna to tady sviní křížem krážem, a abys zjistil, že
            Re: Tisá 23.01.2017 Akorat dizkuzi o mg rozpoznas z prvni vety diskuze, sledovat hovna na chodniku musis celou dobu. Kaz
            Re: Tisá 23.01.2017 Pakliže je toto P. nick lezce, který se rozhodujícím způsobem přičinil o legalizaci maglajzu na písk
              Re: Tisá 23.01.2017 Pakliže JH jsou iniciály toho, koho si myslím, že by mohly být, rád ten komentář poskytnu osobně, tř
                Re: Tisá 23.01.2017 Na jednu stranu se ti nedivím. Vidět smysl v přispívání do diskuzí na lezci již chce dost optimismu.
                Re: Tisá 23.01.2017 V názorech na internetové diskuse se nejspíš shodnem. Já je poměrně pravidelně sleduju, ale dávno pr
                  Re: Tisá 24.01.2017 nezapomeň ve svým výčtu skupin na ty, kterým nedělá problém pravidla lezení klasik bez magnézia dodr
                    Re: Tisá 24.01.2017 a co když mádžuju jen nohy v lezečkách?
Alpenverein spoluucast 19.01.2017 Ahoja, sim vite ze u Alpenvereinu je 70e spoluucast za ambulantni osetreni? Ja to do dnes netusil. Otazka zni, je to stejne u Čhs trio?
    Re: Alpenverein spoluucast 19.01.2017 tazatel: "Je to stejne u CHS trio?"
turek: "vime"
:)
      Re: Alpenverein spoluucast 19.01.2017 lol
        Re: Alpenverein spoluucast 19.01.2017 Tak dobře: Víme. Nevíme.
      Re: Alpenverein spoluucast 20.01.2017 U pojištění UNIQA, které nabízí svým členům ČHS, spoluúčast při ambulantním ošetření není.
  Re: Alpenverein spoluucast 20.01.2017 Limit pojistného plnění a výše spoluúčasti pojištěného na jednotlivé druhy cestovního pojištění jsou
    Re: Alpenverein spoluucast 20.01.2017 Co je asi pro mě - jako rodiče - podstatné je rozdíl v úrazovém připojištění, kdy Uniqa nabízí "
      Re: Alpenverein spoluucast 20.01.2017 Jak myslí AV na odchod do pekla? Myslel jsem, že plnění z trvalý invalidity je jen od 50 do 100 %, a
        Re: Alpenverein spoluucast 20.01.2017 jj, imho je to tak ako pises.
  Re: Alpenverein spoluucast 20.01.2017 Jsem v AV už dlouhá léta a bylo to tam vždy.
1
...
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
...
2263
Ledy Švajc Ahoj,
kdybyste někdo hledal nateklé ledy, tak doporučuji Brunnital ve Švajcu. Lezli jsme Linker Lisslerenfall cca 200 m (dáli jsme pravou stranau i levou (zde jsou štandy ve skále) a Rechter Lisslerenfall cca 150 m. Oba za 5. (737362865) Petr 10:02:24 27.01.2017odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: