Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 14.Novák 10787 15.Lebloch 10647 16.Pail 10603 Bouldry: 14.Vaňous 10103 15.Šípek 10075 16.Jungling 10075 Hory: 8.Zaoral 5927 9.Nešťák 5095 10.Hess 4095
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Lezení v okolí České Lípy 30.05.2016 Poradil by mi někdo kde hezky zalízt v okolí České Lípy? Vyhledávám cesty zhruba do 7-, kvaky a krátké cesty mám taky rád. Vím, že v okolí jsou Dubské skály, jen netuším, které oblasti jsou z aspoň trochu pevnějšího materiálu. Jiné oblasti neznám vůbec.
  Re: Lezení v okolí České Lípy 30.05.2016 Mezi CL a Novým Borem je kopec Kasparak /naproti odbočce na Chotovice, odbočka u autobusové zastávky
    Re: Lezení v okolí České Lípy 30.05.2016 Díky. Nevíš ještě který oblasti na Kokořínsku jsou pevnější? Rač je dobrej nebo ne?
      Re: Lezení v okolí České Lípy 30.05.2016 Rač je z těch pevnějších a je to tam moc hezký, pozor na omezení, ne všude je celoročně možno...
        Re: Lezení v okolí České Lípy 31.05.2016 taky jsem slyšel, že je to na Rači pevné. Ale asi jak kde - po návštěvě Rače mi to kdysi druhý den p
          Re: Lezení v okolí České Lípy 31.05.2016 Opravdu pevnej materiál v dubskejch je zaležitost pár věží:
Věž u Nedvězí,Pazourková věž, Běc
            Re: Lezení v okolí České Lípy 31.05.2016 Ještě Věž Helgy (Kokořínsko), Havířská věž (Máchovo jezero), Malá Krkavčí skála a dvojvěží Uranová -
  Re: Lezení v okolí České Lípy 31.05.2016 Jak píše Element - sjeď si na Kašpara (průvodec na
  Re: Lezení v okolí České Lípy 31.05.2016 Krom toho, co už tu bylo zmíněno, mě napadá ještě Kreutzberk (směr Litoměřice), pak střelnice na Svo
    Re: Lezení v okolí České Lípy 01.06.2016 Díky moc za rady. Je tam ještě něco super/významnější oblast v širším okolí (řekněme do nějakých 70
      Re: Lezení v okolí České Lípy 03.06.2016 Ne, geologicky je všechno kolem převážně písek, občas prorazí vyvřelina. Jištění vypadá rádoby sport
      Re: Lezení v okolí České Lípy 03.06.2016 "do nějakých 70 km, lehčí sportovnější dobře odjištěné cesty (do cca 7), kde najdu borhák po 3m
      Re: Lezení v okolí České Lípy 03.06.2016 Do toho širšího okolí by se dal ještě zahrnout lom Königshain (sportovně odjištěná žula), nebo Bořeň
  Re: Lezení v okolí České Lípy 03.06.2016 Kašparák moc nedoporučuju. Byl jsem tam loni, sice to je dobře odjištěný, ale bylo to lámavý. Takže
    Re: Lezení v okolí České Lípy 03.06.2016 Lámavý to místy je, ale hlavní směry jsou čistý. Jestli chceš tipy na nelámavý cesty, napiš na f.kri
FLASH přelez - jak to je? 30.05.2016 Nedávno jsem se bavil s kamarádem o lezeckém stylu flash. Definice je jasná, ale zajímal by mě váš názor, zdali je flash, když si cestu proslaním a dívám se. Podle mě už tohle flash není. Ten je jen "pohled zespodu" nebo ne? Díky za názory!
  Re: FLASH přelez - jak to je? 30.05.2016 Krátkou cestu nemusíš proslaňovat, chyty si prohlédneš třeba z protisvahu... A máš to za OS. Všechny
    Re: FLASH přelez - jak to je? 30.05.2016 Proslanit a vyčistit už je na hraně. Protože to už ty chyty vlastně osaháš. Klasickej flash je, že c
      Re: FLASH přelez - jak to je? 30.05.2016 Proslanění není na hraně, proslanění je za hranu.
      Re: FLASH přelez - jak to je? 30.05.2016 A pak se běžně používá flash pro případ, že jsou expresky v cestě a ty jsi viděl někoho lézt. Asi už
    Re: FLASH přelez - jak to je? 30.05.2016 Taky si myslím, že to proslanění je už out. Protože to už není klasický flash, kdy se díváš ze země,
      Re: FLASH přelez - jak to je? 30.05.2016 Mě se zase zdá, že proslanění nemusí být zcela za hranou. Záleží, jak to proslanění pojmeš. Ale že b
        Re: FLASH přelez - jak to je? 30.05.2016 To už si rovnou za flash počítej i druhej pokus;) Jasný, že některý cesty se dají nakoukat ze země l
          Re: FLASH přelez - jak to je? 30.05.2016 Neříkám, že to tak nemůže být. Spíše říkám, že je sranda a zajímavé hledat tenkou ale jasnou červeno
      Re: FLASH přelez - jak to je? 31.05.2016 Když se díváš ze země, tak je to klasický OS :-) Stejně tak, jako když se díváš z protisvahu.
      Re: Etický semafor 8a.nu 30.05.2016 Dobrej postřeh :(
      Re: Etický semafor 8a.nu 30.05.2016 a co teprve "čištění" sportovek přelezených tradičně, na greenpoint :-D
    Re: Etický semafor 8a.nu 31.05.2016 Dobré! Je to každopádně k diskusi. Třeba boulder jde snad taky flashnout, ne? A to si ten šutr obejd
      Re: Etický semafor 8a.nu 31.05.2016 Jono, to předcvakávání prvního mám taky za hranou :-) A dvě? Tak to je totálka.. :-D
  Re: FLASH přelez - jak to je? 30.05.2016 Ale zase je docela rozdíl, kdyz chyty vis ze země nebo z vrchu při slaneni, jak to nekdo psal víše!
    Re: FLASH přelez - jak to je? 30.05.2016 A když tam jsou spoďáky?
Ha!?
:-)
      Re: FLASH přelez - jak to je? 30.05.2016 Podle mě to flash je. Co jinýho by to bylo? RP to není a OS to taky není. Takže to musí být flash z
        Re: FLASH přelez - jak to je? 31.05.2016 Jestli si to dobře pamatuju, v nějakém rozhovoru Adam tvrdil, že Biographii neslaňoval, ale viděl as
          Re: FLASH přelez - jak to je? 31.05.2016 Fleš- přijdu, kouknu a vylezu na první pokus. Pokud se dívám na video, není to fleš, pokud si prosla
            Re: FLASH přelez - jak to je? 31.05.2016 A co je pak OS? Vzdy jsem mel za to, ze je to "prijdu, kouknu, vylezu"... (kouknu ze zeme
              Re: FLASH přelez - jak to je? 31.05.2016 buď v klidu, píše kraviny...
              Re: FLASH přelez - jak to je? 31.05.2016 No dobrá,poňekud jsem se uprásknul. Odvolávám co jsem odvolal, slibuji co jsem slíbil.
Kouknu
Ostrov 30.05.2016 Tak jsem se zase o víkendu přesvědčil že prasata stále žijou. V pátek příjezd do Tisý...v noci 3 hodiny slejvák jako prase. Se nedá nic dělat, jde se přes Rájec do Ostrova na pivo...v Severní části prochcaný až běda a ejhle...cca 12-ti člená skupinka to t
  Re: Ostrov 30.05.2016 Pomůže jen rázná domluva autoritou pomocí legislativně nepodložených činů (rozuměj: kuličku z ložisk
    Re: Ostrov 30.05.2016 A co třeba legislativně podložená autorita? Porušují výjimku z pravidel CHKO, takže porušují zákon.
      Re: Ostrov 30.05.2016 Nebyli to SASÍCI? Těch tam po dešti vídám dost.
        Re: Ostrov 30.05.2016 Taky sem si myslel nejdriv ze jsou to sasici, ale bohuzel...smrdelo to domovinou.
Grossglockner podminky 29.05.2016 Ahoj,
nemate nekdo aktualni info, jak to vypada v severu Glockneru, konkretne cesta Mayerlrampe?
diky jakub
  Re: Grossglockner podminky 29.05.2016 podle facebooku rakušáků top podmínka ve všech cestách. Ted má ale něco málo v pondělí nasněžit. Ted
    Re: Grossglockner podminky 29.05.2016 diky, nejaka konkretni stranka na FB? das odkaz, prosim?
j.u.
  Re: Grossglockner podminky 29.05.2016 Eiskletterstammtisch se jmenuje
  Re: Grossglockner podminky 29.05.2016 čau,týden zpátky jsme tam byli.Na biwak jsme vycházeli okolo 10,takže cesta celkem peklo,normální ch
Grossglockner přes Palavaciniho kuloar 28.05.2016 Ahoj lezci, rád bych radu od lidí, co tuto cestu lezli. Chceme jét s přítelkyní lézt tenhle kuloar, až se počasí zlepší a rádi bychom vyrazili co nejvíce nalehko. Moje otázka je taková- myslíte si, že vzít jednoduché lano nebo dvojčata? Nahoře by měl být,
  Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar 29.05.2016 Vzal bych asi dvojčata. Můžou se hodit pokud byste nouzově slaňovali, jedno lano můžeš během nástupu
  Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar 29.05.2016 Par friendu a jinych udelatek bych vzal urcite, lana lepsi dve, jak jiz psano.
    Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar 29.05.2016 Ahoj. Kdy chcete jít? Pokud by jste měli místo, možná bychom se přidali do auta...kdyžtak napiš na 6
  Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar 29.05.2016 trojka to je ale zimni trojka zejo. nejake 5-6 na letni skale moc nerozhoduje. posledni dve tri delk
    Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar 30.05.2016 jedine kdyz je hnusne pocasi nebo v noci ;) .. ale je to pravda. mraky sutru. o vikendu nebo v nejak
  Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar 30.05.2016 Lezli jsme letos 7.května o kus vpravo Mayerlrampe, do Palaviciniho jsme koukali shora při sestupu p
  Re: Grossglockner přes Palavaciniho kuloar 31.05.2016 No to záleží na podmínkách. Buď dolézáš přímo nahoru k hřebínku a nebo z prava poskále ( je tam borh
Hohe Wand 25.05.2016 Hola! Vedeli by ste mi poradiť niake viacdĺžky v Hohe Wande tak do 6 ? Ďakujem
  Re: Hohe Wand 25.05.2016 Pár návrhů jsem ti poslal na email.
  Re: horsky pruvodce 25.05.2016 :-) Asi tak nějak.
    Re: horsky pruvodce 25.05.2016 Nemyslel jsem TU na lezci ale celkove ze bylo nabadano k bonzovani. jelikoz ta iniciativa vzesla od
    Re: horsky pruvodce 25.05.2016 Jak vis, ze nikdo nebonzoval??? Kde se to da zjistit?
Sranda je, ze uz ani nikoho nep
      Re: horsky pruvodce 07.09.2016 Jedna nepodepsaná paní povídala.. Můžeš k tomu dodat, nebo zveřejnit podklady? Dle živnostenského re
  Re: horsky pruvodce 25.05.2016 Horský průvodce nemá na ledovci se špagátem (komerčně) co dělat.
    Re: horsky pruvodce 26.05.2016 chtěl bych na nějakej prima kopec, našel sem si, že nejbližší čtyřtisícovka je Bernina.tak hledám ně
      Re: horsky pruvodce 26.05.2016 Jestli to myslíš jako vtip, tak je blbej, jestli to myslíš vážně, tak jak jsi mohl pochopit výše, t
  Re: horsky pruvodce 27.05.2016 no je to každýmu jedno, o nic přeci nejde. Hlavně každej at si dává bacha, už jenom že uděláte výlet
  Re: horsky pruvodce 27.05.2016 Celý systém - projdeš školení = jsi akreditovaný horský průvodce. Je už ze své podstaty blbost.
    Re: horsky pruvodce 31.05.2016 Tu blbost akreditovalo MŠMT, takže podle české legislativy to blbost není.
  Re: horsky pruvodce 27.05.2016 Mozna by Lollok mohl konecne ukazat odvahu a nejak se ke sve pruvodcovske cinnosti, ktera zrejme cas
    Re: horsky pruvodce 28.05.2016 Michal Kleslo s Pamir7000 dělá to samé!
    Re: horsky pruvodce 07.09.2016 Ahoj, navrhuju kontaktovat michal.lollok@cziml.org a napsat jaké činnosti jsou porušovány. Nebo rovn
  Re: horsky pruvodce 29.05.2016 No cekal jsem, ze se tu k tomu nekdo z dotycnych treba vyjadri a ono ne.. Kazdopadne se da shrnout z
    Re: horsky pruvodce 30.12.2016 Já myslím že bylo od začátku jasné, že bonzovací akce měla hlavně za účel zlikvidovat konkurenci. Po
  Re: horsky pruvodce 31.05.2016 Vidím, že tu má většina komentujících krev v očích a mají problém s českou legislativou, takže jak j
    Re: horsky pruvodce 31.05.2016 Ještě pro případné nechápavce: UIAGM - vůdci, UIMLA - průvodci a další organizace jsou spolky = sdru
    Re: horsky pruvodce 31.05.2016 Hezky no, sice ta diskuze je uplne o nicem jinym, ale proc ne...
      Re: horsky pruvodce 31.05.2016 asi tak :D
    Re: horsky pruvodce 31.05.2016 Spíš než s legislativou má valná většina diskutujících problém s udáváním nastartovaným spolkem prův
      Re: horsky pruvodce 01.06.2016 No někde v ofiko materiálech ( nekamenujte už nevím kde ) ohledně horských průvodců jsem četl, že mů
        Re: horsky pruvodce 01.06.2016 No já jsem taky kdysi v čemsi ofiko od horskejch průvodců naopak četl, že nemůžou vůbec nic.
        Re: horsky pruvodce 01.06.2016 Já taky zase mám informace ž ena ledovci, s lanem a mačkama prostě ne. Bylo by dobrý kdyby to tu něk
          Re: horsky pruvodce 01.06.2016 Myslím, že je to tak (kdyžtak ať mne nějakej horskej průvodce opraví), že v ČR jsou dva levly horske
            Re: horsky pruvodce 01.06.2016 ..ale ani UIMLA podle mě nesmí na ledovec.
              Re: horsky pruvodce 01.06.2016 ano
                Re: horsky pruvodce 05.12.2016 UIMLA může na ledovec za určitých okolností. Proč si světoznámý novinář pan Turek nezjistí fakta?
            Re: horsky pruvodce 01.06.2016 to je prave ten blud, ktery jsem se snazil vyvratit v prispevku vyse. UIMLA je sdruzeni lidi. Neni t
              Re: horsky pruvodce 02.06.2016 Aniž bych se chtěl zastávat horskejch průvodců, tak musím upozornit na to, že tím, že UIMLA není nic
                Re: horsky pruvodce 04.06.2016 stat je vladami uznavany spolek, UIMLA a dalsi podporu v zakone nemaji.
                  Re: horsky pruvodce 04.06.2016 UIAGM (a asi i UIMLA) jsou z hlediska doprovázení klientů na horách mezinárodně uznávané organizace
                    Re: horsky pruvodce 06.06.2016 UIAGM ano. UIMLA je na tom asi jako ta Palestina.
                      Re: horsky pruvodce 29.12.2016 Dle webu Palestina v UIMLa není, ale tyto země ano:
Andora, Belgie, Bulharsko, Švýcarsko, Špa
                      Re: horsky pruvodce 29.12.2016 Dle webu Palestina v UIMLa není, ale tyto země ano:
Andora, Belgie, Bulharsko, Švýcarsko, Špa
  Re: horsky pruvodce 05.12.2016 No a jak je to teda s těmi jako jsou Pamir7000, horokurzy.cz a podobni? To by me tedy zajimalo!
    Re: horsky pruvodce 29.06.2017 Poskytování tělovýchovných a sportovních služeb - to myslíte vážně? Dvou, tří víkendový kurz na skal
      Re: horsky pruvodce 29.06.2017 Vesnická logika říká - pokud bude pan Lollok dělat něco neoprávněně, nechá se takto vidět? Nemyslím
  Re: horsky pruvodce 30.12.2016 V živnostenském rejstříku ČR nikdo s ŽL, kde by bylo napsáno HORSKÝ VŮDCE nefiguruje. Nejznámější jm
    Re: horsky pruvodce 29.06.2017 Poskytování tělovýchovných a sportovních služeb - to myslíte vážně? Dvou, tří víkendový kurz na skal
Catinaccio průvodce 23.05.2016 Ahoj.
nemáte někdo průvodce na Catinaccio nebo kde by se dal sehnat? Nebo nějaké cesty na doporučení A jestli jsou v okolí Fassa také nějaké sportovky.
Dík. Petr
  Re: Catinaccio průvodce 23.05.2016 Zapomněl jsem, cesty na doporučení obtížnost 6 -7. Dík
  Re: Catinaccio průvodce 24.05.2016 turnovský samizdat. upirátěné cédéčko. a samozřejmě na internetech - bergsteigen, alpintouren a tak
    Re: Catinaccio průvodce 25.05.2016 Dík
Styl přelezu 23.05.2016 Ahoj, zajímalo by mě jak se řeší styl přelezu v případě že jsem cestu v dávné minulosti někdy lezla, třeba v rámci nácviku jako TR, v cestě jsem nespadla/spadla a pak ji lezu někdy jindy, vytáhu si ji sama bez pádu - zapisuju jako RP, případně
  Re: Styl přelezu 23.05.2016 Moc nerozumím dotazu. Rozlišuje se několik stylů. Pro dosažení stylu OS nebo FLASH je nezbytnou podm
    Re: Styl přelezu 23.05.2016 Jo díky, teď už je to jasné. Když už jsem prostě cestu někdy lezla, byť v hooodně dávné minulosti, t
      Re: Styl přelezu 23.05.2016 Pěkný styl, leč oficiálně neuznaný, je RF, neboli Retro Flash. Je to něco mezi OS a RP. Neuznaný je
        Re: Styl přelezu 23.05.2016 Díky za info, o RF jsem ani neslyšela, ale je fajn, že je neuznané
        Re: Styl přelezu 23.05.2016 A ten TROS je zkratka čeho pls? :-)
          Re: Styl přelezu 23.05.2016 Musíš to rozdělit: TR a OS. Tedy vylezeš cestu On Sight na Top Rope :)
            Re: Styl přelezu 23.05.2016 My tomu kdysi říkali TS, top side :)
              Re: Styl přelezu 23.05.2016 Taky dobrý! :)
                Re: Styl přelezu 24.05.2016 z čistě pohybového hlediska a lezecké inteligence to vůbec není špatnej styl. znamená to jsme sice s
                  Re: Styl přelezu 24.05.2016 :)))
          Re: Styl přelezu 25.05.2016 zes to lezl jako troska
          Re: Styl přelezu 25.05.2016 zes to lezl jako troska
      Re: Styl přelezu 23.05.2016 Pokud jsi ji lezla v minulým životě, tak by se asi dalo diskutovat i o OS/flash.
        Re: Styl přelezu 23.05.2016 Kéž bych v tom minulém životě lezla :o) To už bych nezačínala od píky, ale zase na druhou stranu ...
          Re: Styl přelezu 23.05.2016 Když něco začíná bejvá to nejkrásnější.
            Re: Styl přelezu 24.05.2016 No neni to vse uplne tak, jak tu pisete...napr. ja lezu všechno na O.S. a pomerne často je to i s ho
              Re: Styl přelezu 24.05.2016 Hmmm ... zřejmě dobrej oddíl :o))
                Re: Styl přelezu 25.05.2016 Vloni na podzim jsem v Broumovkách lezl moc hezkou cestu. Bavilo mě hledat cestu tím rajbasem. V\bra
                Re: Styl přelezu 25.05.2016 Vloni na podzim jsem v Broumovkách lezl moc hezkou cestu. Bavilo mě hledat cestu tím rajbasem. Vybra
                  Re: Styl přelezu 25.05.2016 Ty seš fakt moták!
                  Re: Styl přelezu 25.05.2016 Ja zas vloni nemoh neco vylezt na Hrubici. No desnej rajbas. Ale byly tam takovy mikrodirky. Prst an
  Re: Skály nad MVE Želivka 22.05.2016 Paní skála 1
...
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
...
2263
Lezení v okolí České Lípy Poradil by mi někdo kde hezky zalízt v okolí České Lípy? Vyhledávám cesty zhruba do 7-, kvaky a krátké cesty mám taky rád. Vím, že v okolí jsou Dubské skály, jen netuším, které oblasti jsou z aspoň trochu pevnějšího materiálu. Jiné oblasti neznám vůbec. 17:12:15 30.05.2016odpovědět
  Re: Lezení v okolí České Lípy Mezi CL a Novým Borem je kopec Kasparak /naproti odbočce na Chotovice, odbočka u autobusové zastávky a jedes až k vodárne a za ni pěšky do kopce. Dale tam jeCeska skála u obce Prysk. Obec Lindava a kopec Ortel. Dále nějaké lezení v Sosnove, kde je vez Babovka a je tam i dost bouldru - ale to už je pískovec, orientačně za autodromem. No a to nejlepší Labská Stran v dojezdove vzdálenosti 30 Min zadem. No a pak hodně oblasti v Dubskejch - Vlhost u obce Hvězda , nebo Roklice, popřípadě i Lezení na kokorinsku. Element 19:17:50 30.05.2016odpovědět
    Re: Lezení v okolí České Lípy Díky. Nevíš ještě který oblasti na Kokořínsku jsou pevnější? Rač je dobrej nebo ne? 20:43:31 30.05.2016odpovědět
      Re: Lezení v okolí České Lípy Rač je z těch pevnějších a je to tam moc hezký, pozor na omezení, ne všude je celoročně možno... jez 21:06:44 30.05.2016odpovědět
        Re: Lezení v okolí České Lípy taky jsem slyšel, že je to na Rači pevné. Ale asi jak kde - po návštěvě Rače mi to kdysi druhý den přišlo na Hrubici jako beton 10:06:38 31.05.2016odpovědět
          Re: Lezení v okolí České Lípy Opravdu pevnej materiál v dubskejch je zaležitost pár věží:
Věž u Nedvězí,Pazourková věž, Běch, Slavibor Křemenáč a to je asi všechno.
Rač má pověst pevnějšího materiálu, ale to platí tak leda v rámci poměrů na dubskejch. Vždycky záleží s čím srovnáváš, proti Tvarožníku je Rač beton, ale většina cest na Hrubé skále je pevnější, než cokoliv na Rači. retez 10:38:13 31.05.2016odpovědět
            Re: Lezení v okolí České Lípy Ještě Věž Helgy (Kokořínsko), Havířská věž (Máchovo jezero), Malá Krkavčí skála a dvojvěží Uranová - Jedová věž (Děvínské polesí). Nejlepší průvodce po zdejších obskurních oblastech vydal německo-česky Albrecht Kittel a jmenuje se Kummergebirge Kuba Turek 11:28:53 31.05.2016odpovědět
  Re: Lezení v okolí České Lípy Jak píše Element - sjeď si na Kašpara (průvodec na http://goo.gl/xkvRc0 ). Je to na sever a v lese, takže v těchhle hicech tam bude příjemně. Materiál čedič, ocvočkovanost značná, skály tak 10-15 metrů. Papouš 11:51:29 31.05.2016odpovědět
  Re: Lezení v okolí České Lípy Krom toho, co už tu bylo zmíněno, mě napadá ještě Kreutzberk (směr Litoměřice), pak střelnice na Svojkově a Svojkov písky jako takovej, a když kvaky tak Skály u Velké Javorské, Vrabinec, Ptačí stěny...
Na většinu najdeš průvodce na Euroclimbing. Vasekdegamma 15:37:41 31.05.2016odpovědět
    Re: Lezení v okolí České Lípy Díky moc za rady. Je tam ještě něco super/významnější oblast v širším okolí (řekněme do nějakých 70 km)? Teď mám na mysli hlavně lehčí sportovnější dobře odjištěné cesty (do cca 7), kde najdu borhák po 3m a blíž a parádně si zalezu? Je tam vlastně blízko České švýcarsko - jestli to tam někdo víc zná, poradil by mi jestli tam něco takového je, případně třeba poradil i sektor, kde takové cesty najdu? 01:44:27 01.06.2016odpovědět
      Re: Lezení v okolí České Lípy Ne, geologicky je všechno kolem převážně písek, občas prorazí vyvřelina. Jištění vypadá rádoby sportovně, občas musíš založit, občas je klasa ustřelená právě na přelomu 6 a 7. Jinak pěkné pískovce jsou i v Lužických, nebo Hodkovice. 14:02:56 03.06.2016odpovědět
      Re: Lezení v okolí České Lípy "do nějakých 70 km, lehčí sportovnější dobře odjištěné cesty (do cca 7), kde najdu borhák po 3m a blíž":
zhruba v této vzdálenosti od České Lípy najdeš Ruzyňské letiště. ale k věci:
1. oberoderwitzer spitzberg. tam je ovšem těžiště obtížnosti okolo pětky-šestky. a je to takové instantní.
2. labské vynýtované vyvřelolity, mravenec, kašparák (ale jižní francii nečekej, nýtů také méně)
3. žitavské a lužické tvrdší pískovce. v pískovcovém měřítku poměrně pohoda, ale zase, bez uzlů to nepůjde. 14:42:51 03.06.2016odpovědět
      Re: Lezení v okolí České Lípy Do toho širšího okolí by se dal ještě zahrnout lom Königshain (sportovně odjištěná žula), nebo Bořeň (méně sportovně odjištěná vyvřelina, občas je třeba založit něco vlastního, tvrdší klasa). JT 15:11:12 03.06.2016odpovědět
  Re: Lezení v okolí České Lípy Kašparák moc nedoporučuju. Byl jsem tam loni, sice to je dobře odjištěný, ale bylo to lámavý. Takže když už, tak bacha. boban 11:13:30 03.06.2016odpovědět
    Re: Lezení v okolí České Lípy Lámavý to místy je, ale hlavní směry jsou čistý. Jestli chceš tipy na nelámavý cesty, napiš na f.krivinka@gmail.com. Papouš 16:38:00 03.06.2016odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: