LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
29.Bulička 10315
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
Bouldry:
29.Mikulec 9625
30.Oliva 9609
31.Urubčík 9575
Hory:
28.Trkal 2410
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231497 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka
Lezecké centrum Lanovka - České Budějovice
Flash Wall - Olomouc

Prodejny
HUDYsport - Havířov
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 ledy u kozy23.01.2016
Zdarec netuší někdo v jakém stavu jsou ledy u Kozy v Oldřichově, zda má cenu to aspoň zkoušet se tam vydat...?
 Re: ledy u kozy23.01.2016
nemá led na lezení víceméně není. a to minimum zítra roztaje bohužel. letos moc nenatekl. i ve štolp
  Re: ledy u kozy25.01.2016
V sobotu to bylo ve stavu, že s horním by to nějak šlo. Ale teď to popadá. Nemá cenu tam jezdit.
   Re: ledy u kozy25.01.2016
V sobotu odpoledne v lomu odstavená polská dodávka. Kolem cca 10 - 12 lidí hovořících polsky a rusky

 Nechtěné vypínání TLT vázání21.01.2016
Ahoj,
Můj problém spočívá v nechtěném vypínání paty techového (Dynfit Vertical ST) vázání. Vždy se jedná o vypnutí stranové a stalo se mi to letos už několikrát. Pokaždé jsem vypínací sílu trochu zvýšil, aby se tak již nestalo, nicméně z původních
 Re: Nechtěné vypínání TLT vázání21.01.2016
Zdar, jsem těžší, mám obě osy cca na 6,5 a v pohodě. Zkušenost s nechtěným vypínáním mám jen v přípa
 Re: Nechtěné vypínání TLT vázání21.01.2016
Hm. Delaji to obe lyze? Pokud ne, nemas nahodou povolenou kovovou vlozku na pate boty?

 Re: Nechtěné vypínání TLT vázání21.01.2016
Ahoj,
verticaly byly mekci, nez jsou ted radicaly.
Problem bude asi v ulozeni na cepu.

 škrovád21.01.2016
Nemáte někdo aktuální info ze škrovádu? Dá se?

 Karel Vlček - fotografie20.01.2016
Nevíte jestli jsou někde ke shlédnutí fotografie Karla Vlčka - nějaká stránka,...? Viděl jsem něco a emontaně a skalních oblastech a rád bych se podíval na nějaké další fotky.

 Lano přes rameno?20.01.2016
Ahoj, opakovaně sleduji na stěnách jednu věc. Někteří lezci si vždy před tím, než nastoupí do cesty, dají lano přes rameno a pak si ho při cvakání první presky, složitě sundávají z ramene. Prosím vás, má to nějaký důvod?
 Re: Lano přes rameno?20.01.2016
Jediný skutečně funkční účel je zdroj zábavy, jaký tato podívaná často skýtá.
 Re: Lano přes rameno?20.01.2016
za tím je snaha být velký kluk/holka - nic víc za tím nehledej ...
  Re: Lano přes rameno?20.01.2016
Dlouho jsem mel za to, ze to je brnenska specialitka, protoze jsem to videl poprvy (a pak dlouho jed
   Re: Lano přes rameno?20.01.2016
Je to vsude :). Obcas si tim nekdo pri nestastnem padu ci odskoku pekne obarvi krk na modro..
  Re: Lano přes rameno?20.01.2016
S Brnem to ma spolecny asi tak jenom tolik, ze se to tam zrejme objevuje taky. :) Jinak je to bezny
   Re: Lano přes rameno?20.01.2016
by me zajimalo, kolik lidi takhle to lano do prvni presky ve stresu cvakne opacne. Tyvole jeste honi
 Re: Lano přes rameno?20.01.2016
Podle mě je spíš důležitý jak podává jistič lano a kdy cvakáš. Abys třeba u 2,3 presky neměl nabraný
  Re: Lano přes rameno?21.01.2016
Na umelych stenach jsou všichni magori. Jen ja a moji kamosi jsme jakz takz v pohode.
   Re: Lano přes rameno?21.01.2016
to je sice pekne, ale co na to metodik z listy? proc mlci?
    Re: Lano přes rameno?21.01.2016
:D
    Re: Lano přes rameno?21.01.2016
metodik cvaka az druhe preso to je jasne ne?
 Re: Lano přes rameno?21.01.2016
Tohle tema se tu jiz drive resilo - NO-GO´s na umele stene dle casopisu CLIMB!
 Re: Lano přes rameno?21.01.2016
A ja zase pozoruji, ze posledni dobu byva tento zvyk nahrazen jinym zvykem a to cvakani prvni expres
  Re: Lano přes rameno?21.01.2016
Dalsi zvyk je, ze lidi chodi lezt.. Tento zvyk nahrazuje uplne vsechny zvyky.
 Re: Lano přes rameno?25.01.2016
Lano přes rameno je chyba způsobující zhoršenou manipulace při cvakání prvního jištění až po zranění
  Re: Lano přes rameno?25.01.2016
Ty vole, už když jsem četl ten post, tak jsem si říkal, že mi ten styl někoho připomíná, ale že by t
   Re: Lano přes rameno?26.01.2016
Jo to je ten clanek. Myslim, ze to je velmi instruktivni. Nevim, co sis myslel, ze jsem ten, kdo sis
    Re: Lano přes rameno?26.01.2016
O tobě jsem si nemyslel zhola nic, má reakce směřuje na nick "Kurzy lezení Praha", pod kte
     Re: Lano přes rameno?26.01.2016
to sem pochopil. Co jsem nepochopil, proc resit autora, kdyz poskytnul odpoved, ktera je nejasnejsi
      Re: Lano přes rameno?26.01.2016
Hm, vezmu to trochu zeširoka.

Na netu najdeš téměř cokoliv. To je dobrý. Ale čemu vě
       Re: Lano přes rameno?26.01.2016
porad tomu nerozumim, je to na me nejaky slozity. metainformace, dzungle internetu ...

 Re: Lano přes rameno?25.01.2016
Dělali to staří pískaři, když nastupovali do spáry tak aby se jim nepletlo lano pod nohy. Ke kruhu b
  Re: Lano přes rameno?27.01.2016
To vymyslel a poprvé použil Vilém v krase..
  Re: Lano přes rameno?27.01.2016
To vymyslel a poprvé použil Vilém v krase..
   Re: Lano přes rameno?27.01.2016
Ha, ja vedel, ze to je z Krna :)
  Re: Lano přes rameno?27.01.2016
ty vole to sem nepiš - to skoro vypadá jako logická varianta a rozumný příspěvek :)

 plynova kartuse v Antalyi20.01.2016
Ahoj,
Nevite jeste nekdo, zda li je mozne nekde v Antalyi koupit plynove kartuse se zavitem na VAR? Diky!

 Ledy - jizerky20.01.2016
Ahoj, nebyl někdo v poslední době na ledech v Jizerkách? Jak to vypadá u Kozy, Štolpich případně Jelení chcaní? Díky. Špásik
 Re: Ledy - jizerky20.01.2016
lom v sobotu NULA
  Re: Ledy - jizerky20.01.2016
Špásiku, zkus zavolat do hannibal arény nebo šutru, tam by místňáci mohli vědět, ať tam nejedete zby

 výživa na boty19.01.2016
zdarte, chci pořídit nějakou výživu na nubukový boty s GTX(leštěněj nubuk a la Hanwag Alaska apod), ale nechci aby pak měly mastnej povrch, chytá se na to bordýlek. Ideální by bylo, aby to udělalo takovej ten nemastnej film. někdo nějaký osvědčený typy?
 Re: výživa na boty20.01.2016
Včelí vosk s parafinem (běžně dostupný v každém outdoor shopu) napatlat nechat uschnout a vyleštit k

 Dovča19.01.2016
Ahoj lezci. Můžete mi někdo poradit nějakou oblast v okolí Jindřichova Hradce, Kunžaku a přírodní oblasti Česká Kanada. Díky všem. 

 Kdo byl na El Capitan?19.01.2016
Ahoj, znate nekdo nekoho, kdo lezl na El Capitan / The Nose? Potrebovali bychom nekolik praktickych tipu vymenou za veceri ci flasku :-)
 Re: Kdo byl na El Capitan?21.01.2016
Záleží,co chcete lézt.Já na radění nejsem,ale kamarád Honza snad jo.Zkus mu zavolat 775100150.
 Re: Kdo byl na El Capitan?21.01.2016
Cus,
napis me na mail tvidlak(na)pavoucek.cz s cim presne potrebujete poradit a něco snad je
 Re: Kdo byl na El Capitan?21.01.2016
Já vim, že The Nose lezl Kuba Křovák (xixao) v roce 2011. Kontakt na mejl najdeš v deníčku.
 Re: Kdo byl na El Capitan?21.01.2016
co by jsi potřeboval vědět?
 Re: Kdo byl na El Capitan?22.01.2016
Ahoj,
mame tam pytel na el cap tower, jako zakladni rada nejezdete tam v srpnu:-). Kdybys cht
  Re: Kdo byl na El Capitan?22.01.2016
A duvod proc ne v srpnu? My to v druhe pulce srpna dali pred 6 rokama za 5 dni a uzivali si ve stene
   Re: Kdo byl na El Capitan?22.01.2016
Byl jsem tam v srpnu 2008 a teplota byla kolem 100 Farenheita a to v te jizni stene fakt moc neslo.

1   ...   310   311   312   313   314   315   316   317   318   319   320   321   322   323   324   325   326   327   328   329   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 ledy u kozy
Zdarec netuší někdo v jakém stavu jsou ledy u Kozy v Oldřichově, zda má cenu to aspoň zkoušet se tam vydat...?
Jirka16:16:14 23.01.2016
odpovědět 
 Re: ledy u kozy
nemá led na lezení víceméně není. a to minimum zítra roztaje bohužel. letos moc nenatekl. i ve štolpichu málo
18:43:35 23.01.2016
odpovědět 
  Re: ledy u kozy
V sobotu to bylo ve stavu, že s horním by to nějak šlo. Ale teď to popadá. Nemá cenu tam jezdit.
09:53:30 25.01.2016
odpovědět 
   Re: ledy u kozy
V sobotu odpoledne v lomu odstavená polská dodávka. Kolem cca 10 - 12 lidí hovořících polsky a rusky. Vše na rybu a poměrně necitlivě otloukáno - asi se to učili. Jinak minimálně jeden směr byl s trochou opatrnosti lezitelný zdola i s vrtáním. Po oteplení to půjde celé dolů. Už v sobotu tekla vrchem voda.
j.10:57:07 25.01.2016
odpovědět 
 Foto dne:

Pukliny, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (192456)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Finta di niente 6a+ Crepe De Oucera
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1470 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi