LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
49.Zaoral 9994
50. 9986
51.Šenkýř 9969
Bouldry:
49.Skočdopole 9103
50.Tran 9078
51.Šolc 9053
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230985 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
Makak LBC - zrušena - Liberec
Bouldering za oponou - Měnín
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
HUDYsport - Brno
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kombinace Z-Clip špička a Camlock pata u stoupacích pásů10.01.2016
Máte někdo zkušenost s touto kombinaci uchycení pásů?

 zip YKK10.01.2016
Ahoj, nevite prosim nekdo, kde se da v Praze sehnat YKK zip? Potreboval bych na lezecky batoh, takze 2 kusy o delce 60 cm..
 Re: zip YKK11.01.2016
Mám roli doma, mohu ti kousek poslat. Nech tady kontakt.
  Re: zip YKK12.01.2016
poslal bys mi prosim mail na troj.hvezda(AT)gmail.com ?
diky.

 Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Ahoj všem! Už delší dobu vím o možnosti upnout do vázání Silvretta 404 nebo 400 horolezecké boty s přední a zadní drážkou. Chci se zeptat, pokud je zde někdo, kdo to někdy zkoušel, jaké to je? Jasně, užasný pocit z jízdy to asi nebude. Ale jde mi jen o př
 Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Normální. Pokud Ti nejde o nějaké velké sjezdování, tak na to můžeš zapnout cokoliv s pevnou podrážk
  Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Díky Kubo, přesně na něco takového to chci. A Asola 8000 mám taky:)
   Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Já měl tahle asola
 Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Pouzivam novejsi Silvrettu Easy Go na klasickych rovnych skialpech s botami La Sportiva Nepal Top na
  Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Já osobně tohle vázání považuji za to nelepší, co kdy bylo vyrobené. Je fakt, že je to těžké a želez
   Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?11.01.2016
další výhodou vázání je, že poskytuje mimořádný potenciál ku bastlení, atypickým úpravám a opravám.
   Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?11.01.2016
No já nevím, na Silvretě 400 jsem se lecos nachodil a stojí úplně na hovno! Láme se upevnění hrazdič
    Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?12.01.2016
nejsme ve při. uživatelskej komfort je samozřejmě zoufalej. ale zamrznutí pacičky není nic fatálního
     Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?12.01.2016
přesně:)
     Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?12.01.2016
Akorát, že mi nidky nic na Dynafitu neprasklo, kdežto u silvrety ten plastový bazmek co drží hrazdu
      Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?12.01.2016
A nevím, co bys s tím dělal se švýcarákem :-D
       Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?12.01.2016
možná to vázání už tak vyběhaný a unavený že prostě umřelo, nebo si do něj kopal trošku razantně, co
        Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?13.01.2016
Diamir udělal materiálovou chybu, kterou hned odstranil, konstrukce se nezměnila. Tu podělanou Silvr
         Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?13.01.2016
Nebyla to ani tak materiálová, jako spíš konstrukční chyba - udělat díru uprostřed nosníku asi nebyl
 Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
Mám blbý achilovky a nedělá mi to na ně dobře, ale funguje to. Dolů je to boj o přežití, nikoliv jíz
  Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?10.01.2016
no záleží. já jsem bejval svého času takovej exot, že jsem v plastovejch asolách lyžovával i na sjez
 Re: Vázání Silvretta 404/400 a horolezecké boty?11.01.2016
Díky všem za přínosné příspěvky!

 Životnost přední drážky na botách10.01.2016
Chtěl bych si pořídit nějakou botu pro VHT a příležitostné popolézání v zimě. Vím, že kvalitní bota něco stojí, tak mě napadlo si rovnou připlatit a pořídit nějakou, která má drážku na mačky i v předu. Nevíte někdo, jak je to s životností takové drážky? J
 Re: Životnost přední drážky na botách10.01.2016
Drážka vepředu i vzadu Ti vydrží stejně dlouho jako bota.
  Re: Životnost přední drážky na botách10.01.2016
s tim bych uplně nesouhlasil. Někdo kdo je používá hodně nachozené v nevhodnym terénu, tak tu drážku
   Re: Životnost přední drážky na botách12.01.2016
Tak takové boty bych rád viděl. Souhlasím s názorem výš. Vydrží to stejně jako bota, navíc boty s dr

 malta09.01.2016
Prosim jestli byl nekdo v maltatalu at da info o stavu jak to vypada. Hubertus je obezretnej a moc info nema.
 Re: malta09.01.2016
Jestli si myslíš že v Maltě budou za současném stavu ledy, tak se nech vyšetřit.
  Re: malta09.01.2016
Proč myslíš že tam nebudou ledy? V čechách už lezeme a v Maltě se neleze? už tam je určitě něco nate
  Re: malta09.01.2016
He he, ledy tam samozrejme jsou.
 Re: malta09.01.2016
 Slezan - V.Tatry08.01.2016
Ahoj, máte někdo zkušenosti s turistickým ubytováním na Slezanů v poslední době (zima)? Zda se tam dá nabít telefon, WiFi, možnosti vaření atd. Díky za pomoc
 Re: Slezan - V.Tatry08.01.2016
varit na pokoji nedoporucuji, ubytko v pohode, tenky spacak se hodi. Pomer cena vykon dobre.
 Re: Slezan - V.Tatry08.01.2016
Slezan je familierni oznaceni pro Sliezsky dom?
  Re: Slezan - V.Tatry08.01.2016
Ano, přesně tak :-)
   Re: Slezan - V.Tatry10.01.2016
nad tatrama jsem dávno zlomil hůl. než jsem tak učinil, jezdívali jsme do "horských hotelů"
 Re: Slezan - V.Tatry12.01.2016
Byl jsem příjemně překvapený i cenově, i s jídlem, i s ubytkem.

 foto dne08.01.2016
Švýcarsko anektovalo Chamonix?
 Re: foto dne08.01.2016
Zřejmě jo. Autoři by si na to měli dávat pozor.

 Monstery štand07.01.2016
Ahoj, chci se zeptat, jestli mate nekdo zkusenosti se standovanim s cepinama Grivel X-Monster. Jelikoz nemaj duty topurko, neuvadi vyrobce pevnost. Ale je to ocel, takze tech 400kg to asi ma urcite ne? Dik za prinosne rady.
 Re: Monstery štand07.01.2016
Ta certifikace (B,T) se podle mě vztahuje k příčnému zatížení- třeba při vybudování štandu, kdy cepí

 farmakologické ovlivnění strachu06.01.2016
Beta blokátory (antagonisté beta adrenergních receptorů) zmenšují svalový třes a působí proti strachu. Je takový farmakologický zásah do funkcí těla při lezení na písku umělou pomůckou???
 Re: farmakologické ovlivnění strachu06.01.2016
umělou pomůckou je ganja a chlast :D
 Re: farmakologické ovlivnění strachu06.01.2016
Je pro tebe dulezity co si mysli ostatni, nebo mas svuj rozum?
  Re: farmakologické ovlivnění strachu06.01.2016
Od té doby, co je pod vlivem blokátorů vlastního rozumu, se raději zeptá :)
  Re: farmakologické ovlivnění strachu06.01.2016
toť otázka pro věčný ikvizitory a vyznavače mága
 Re: farmakologické ovlivnění strachu06.01.2016
kde se to dá koupit?
  Re: farmakologické ovlivnění strachu06.01.2016
bohužel je to na předpis. Takže leda musíš mít hypertenzi, stav po infarktu, tachyarytmii nebo známo
 Re: farmakologické ovlivnění strachu06.01.2016
Možná že by taky dobře mohly fungovat benzodiazepiny.Obvzlášť v kombinaci s alkoholem strach moc cít
 Re: farmakologické ovlivnění strachu07.01.2016
Jelikož ovlivňují funkci sympatiku a ten se podílí na řízení srdeční frekvence, tak bych to asi příl
  Re: farmakologické ovlivnění strachu07.01.2016
nojo ale morálovky většinou nejsou o síle
   Re: farmakologické ovlivnění strachu07.01.2016
co neustojim, vyschybuju
 Re: farmakologické ovlivnění strachu07.01.2016
A co Pecko? Po tom se pry lidem obcas chce litat, to by mohlo byt na pisku docela uzitecne ... ;).
 Re: farmakologické ovlivnění strachu07.01.2016
Seš nějakej neukojen medik, co opakuje farmačku a už mu z toho hrabe, že tu píšeš takovýhle moudra?
 Re: farmakologické ovlivnění strachu08.01.2016
doplnujici otazka: proc by to mel clovek delat?

pokud je to mysleno vazne a ne jako f
  Re: farmakologické ovlivnění strachu08.01.2016
Neboj, jsem ortodoxní pískař. Jen se učím na farmakologii...

 Letos ČHS závody nebudou05.01.2016
Jak to tak vypadá, letos ČHS závody v obtížnost asi zrušil. V kalendáři na letošní rok je jeden jediný ČP a jinak nic. Je tam pár boulderových závodů, ale jinak bída. To svaz závody pro dospělé, mládež i děti zrušil? Vypadá to tak. Ani jedny závody pro U1
 Re: Letos ČHS závody nebudou05.01.2016
Nedělej scény! Takto je to každým rokem, nejdřív jsou mezinárodní závody a pak se postupně doplňují
  Re: Letos ČHS závody nebudou05.01.2016
Do nikoho kopat nechci. Podzim by asi nevadil, ale z hlediska přípravy je docela problém, když nevíš
   Re: Letos ČHS závody nebudou05.01.2016
a neni lepší se na závady vykálet a lézt pro radost? :)
    Re: Letos ČHS závody nebudou05.01.2016
U14 - Olomouc 6.2. stačí?
     Re: Letos ČHS závody nebudou05.01.2016
Ahoj, díky. Jen pro upřesnění, bude to FlashWall nebo ZŠ Heyrovského?
      Re: Letos ČHS závody nebudou05.01.2016
Na Flash Wallu.
       Re: Letos ČHS závody nebudou05.01.2016
Děkuji a přeji, ať se závody vydaří.
    Re: Letos ČHS závody nebudou05.01.2016
Co je ti do toho, proč kdo leze? Někdo rád závodí, ale to ty svým omezeným pohledem zřejmě nepochopí
   Re: Letos ČHS závody nebudou05.01.2016
Takhle brzo jsou vždycky jen U14 a tam by to s tim prostorem pro přípravu nemělo být až tak tragické
    Re: Letos ČHS závody nebudou05.01.2016
Aha, takže ve dvanácti či ve třinácti lezou hlavně pro radost, ale ve čtrnácti už jde o repre a o vý
     Re: Letos ČHS závody nebudou05.01.2016
Prosím od odmazání mého mailu, netušila jsem, že je to součástí veřejné informace
      Re: Letos ČHS závody nebudou05.01.2016
Co je špatnýho na tom, že je tam ten Tvůj mail uvedenej?
       Re: Letos ČHS závody nebudou05.01.2016
Promiň, ale tohle už je osobní informace a nestojím o emailovou korespondenci. Tak proto.
        Re: Letos ČHS závody nebudou05.01.2016
No, tímhle postem jsi zatloukla poslední hřebík do rakve toho anonymizování, páč ses sice nepodepsal
         Re: Letos ČHS závody nebudou06.01.2016
A co má to, že někdo nechce, aby na internetu veřejně visel jeho soukromý email, společného s anonym
          Re: Letos ČHS závody nebudou06.01.2016
Díky za pochopení.
       Re: Letos ČHS závody nebudou05.01.2016
Ježišmarjá, já jsem v tom předchozím postu uvedl svůj mail, to nemůže bejt, prosím o jeho umazání, n
        Re: Letos ČHS závody nebudou05.01.2016
Vidím, že je lepší se k ničemu nevyjadřovat. Jméno mi nevadí, ale vadí mi, že tam k němu přiskočil m
         Re: Letos ČHS závody nebudou05.01.2016
Tak budeš mít plnou schránku líbesbrífů, no co.

1   ...   312   313   314   315   316   317   318   319   320   321   322   323   324   325   326   327   328   329   330   331   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Kombinace Z-Clip špička a Camlock pata u stoupacích pásů
Máte někdo zkušenost s touto kombinaci uchycení pásů?
Jurek14:58:08 10.01.2016
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192363)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Eventyrhjørnet 6c Fosnavåg
Ruter ess 6c Fosnavåg
Kylla grilling 6c Fosnavåg
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče | Taky zapláče | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (37)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (10)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1269 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi