Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 prodloužení osmy při slaňování24.11.2015
Ahoj,
zajímalo by mne, co si místní metodičtí odborníci myslí o tomto stylu slaňování přes osmu: http://bit.ly/ 21dwhmF (odstraň 1 mezeru).
J
 Re: prodloužení osmy při slaňování24.11.2015
Prodlužovací repku lze přesmýknout v osmě dolů (vznikne liščí smyčka) a tím se vyhneš případnému dot
 Re: prodloužení osmy při slaňování a zkracování odkazů24.11.2015
Můžeš prosím vysvětlit, jaké nutkání tě vedlo k tomu, abys udělala do toho odkazu mezeru? Proč jsi h
  Re: prodloužení osmy při slaňování a zkracování odkazů24.11.2015
Abych do dlouhého URL nemusel (nikoli "nemusela" ;-)) vkládat mezery třeba třikrát. Až se
   Re: prodloužení osmy při slaňování a zkracování odkazů24.11.2015
Admini Lezce nepodlehaji medialini masazi a tlaku vuci pouzivani IT technologii mladsich 15 let a uz
    Re: prodloužení osmy při slaňování a zkracování odkazů25.11.2015
do kamene tesat...))))))))))))))
 Re: prodloužení osmy při slaňování24.11.2015
Prodloužení se používá spolu s pojistným prusíkem. Ten zde ovšem není použit. Takže v tomto případě
 Re: prodloužení osmy při slaňování25.11.2015
Totální nesmysl, prodloužená osma má (prý) smysl u lezení s prsákem (a batohem) a jak už výš někdo n
  Re: prodloužení osmy při slaňování25.11.2015
Jestli dobře koukám, tak právě ona honorace má na laně prusik. Takže to dělají dobře. Německo-rakous
   Re: prodloužení osmy při slaňování25.11.2015
sorry, ale ten pojistný prusík vážně nemá
    Re: prodloužení osmy při slaňování25.11.2015
Možná máš pravdu, ale co by to jinak bylo na 1. snímku z této série? Má to namotané na slaňovacím hn
     Re: prodloužení osmy při slaňování25.11.2015
neni to na laně. Lano je až za tim uzlem. Uzel jen spojuje konce prusíku
      Re: prodloužení osmy při slaňování25.11.2015
Jestli je to tak, tak potěš pámbu. Je to teda Lipnice :-)
       Re: prodloužení osmy při slaňování25.11.2015
to je sice vsetko pekne, ale ja by som poprosil o odpoved metodika-instruktora a motivatora z youtub
        Re: prodloužení osmy při slaňování25.11.2015
:-))))))
      Re: prodloužení osmy při slaňování25.11.2015
ANo, uzol nie je nA lane, tu to vidno lepsie
       Re: prodloužení osmy při slaňování25.11.2015
Este dodam, ze mi skor nesedi zlanovanie na jednom prameni cez velke oko, skor by som dale cez mal
        Re: prodloužení osmy při slaňování25.11.2015
Pro štíhlejší ženskou možná ani ne.
         Re: prodloužení osmy při slaňování26.11.2015
najma ked je istena hornym lanom , ako ta Kacenka na fotke

 Glungezer Hütte22.11.2015
Nemáte někdo zkušenost s winterraumem/notunterkunft na Glungenzer Hütte ?
Díky
 Re: Glungezer Hütte23.11.2015
Už moc nepamatuju, taková malá nouzová místnost s nějakou pryčnou myslím, ani deky.

 Spacák na zimu do stanu22.11.2015
Čau, co by jste mě doporučily za péřový spacák do stanu v zimních podmínkách? Fatra, Alpy...nic vyššího. díky
 Re: Spacák na zimu do stanu24.11.2015
stan zadýcháš, tam ti stačí do normálního spacáku vzít dvoje ponožky
  Re: Spacák na zimu do stanu24.11.2015
Vim to, protoze uz jsem takhle dvakrat prespal na zacatku prosince v Ceskomoravske vrchovine.
 Re: Spacák na zimu do stanu24.11.2015
Abys stan zadejchal v zimě, musel bys mít pořádný plíce :)
Každopádně nějaké zimní péřové sp
 Re: Spacák na zimu do stanu24.11.2015
Sir Joseph. Model vyber podle toho, jak jsi otuzily. Jednoznacne doporucuji s membranou, stan opravd
  Re: Spacák na zimu do stanu24.11.2015
A co říkáte na warmpeace viking 600?
   Re: Spacák na zimu do stanu24.11.2015
Kachní peří 90/10, 600cuin.
No nevím, když už péřový spacák, tak bych se poohlédl po něčem t
   Re: Spacák na zimu do stanu24.11.2015
Na O-fóru je W-peace celkem pozitivně hodnoceno, přes tu kachnu. Ale v 600 v zimě bych zmrznul, stan
   Re: Spacák na zimu do stanu25.11.2015
mam Vikinga 900, otestovano v -14°C ve ždáráku, že bych se vařil to ne, ale zimu jsem taky neklepal
    Re: Spacák na zimu do stanu25.11.2015
Teda pokud nesrovnáváš s Primou Polar, která za stejný prachy používá husí pčří. Ale zase má aktuáln
    Re: Spacák na zimu do stanu25.11.2015
900 mi přijde už jako vcelku rozumné, 600 bych potřeboval dva:-).
 Re: Spacák na zimu do stanu26.11.2015
Osobne, bez zipu za hodne dobre prachy, jde se domluvit s materiálem, komorama, kvalitou peri vahou

 jistitko poloautomat zkušenosti21.11.2015
KLuci, zvažuju nákup jistítka na bázi kyblíku, mám zkušenosti s grigri 2, na můj vkus zbytečně těžká,moc mě nezaujalo vedení lana přes kovovou lištu ani spešl karáble freino, která se do něj doporučuje. Pak jsem měl clickup, díky plastovým komponentům leh
 Re: jistitko poloautomat zkušenosti21.11.2015
co že ti to konkrétně vadilo na grigri2? Já ho teda používám sotva tři roky, ale na překližku a skal
  Re: jistitko poloautomat zkušenosti21.11.2015
kam chodíš lízt? že bych si pak doplnil stav :)
 Re: jistitko poloautomat zkušenosti21.11.2015
Ja používam Mammut Smart. Je vhoný na istenie prvolezca, druholezca aj na zlaňák. Akurát váha je tro
 Re: jistitko poloautomat zkušenosti21.11.2015
Ja používam Mammut Smart. Je vhoný na istenie prvolezca, druholezca aj na zlaňák. Akurát váha je tro
 Re: jistitko poloautomat zkušenosti22.11.2015
Mammut Smart. Za mě naprostá spokojenost. :)
 Re: jistitko poloautomat zkušenosti22.11.2015
Pokud se ti clickup špatně odblokovával, tak jen proto, že s ním neumíš. Pokud ti funkcemi dostačova
  Re: jistitko poloautomat zkušenosti22.11.2015
I na Clickupu jde v pohodě slanit na jednom prameni a za druhej to pak stáhneš.
   Re: jistitko poloautomat zkušenosti22.11.2015
Jistě, ale popisovat nebo doporučovat to někomu, kdo shání a vybírá jistítko v diskusi na internetu,
  Re: jistitko poloautomat zkušenosti22.11.2015
Napriklad Megajul ma vlastnosti dost podobne, je mensi, lehci a jeste na nem slanis, ci odjistis sho
   Re: jistitko poloautomat zkušenosti22.11.2015
Grigri je při správném použití asi nejkomfortnější..

ClickUp je na jištění prvolezc
    Re: jistitko poloautomat zkušenosti22.11.2015
Ještě doplnění. Megajul je také gut, jen to chce na podání spešl cvik a na slabom špagátu mi jede..
    Re: jistitko poloautomat zkušenosti22.11.2015
ClickUp je na jištění prvolezce v pohodě, chce to jen párkrát vyzkoušet. Hlavně doporučuju používat
     Re: jistitko poloautomat zkušenosti22.11.2015
Nechci se přít, ale dokud mi to neukážeš naživo tak dle své opakované zkušenosti budu trvat na svém.
      Re: jistitko poloautomat zkušenosti22.11.2015
Nemáš pravdu, lezu s ním dva roky a v pohodě. Jak psal kolega výše, stačí se s tím naučit. Ale vyžad
 Re: jistitko poloautomat zkušenosti22.11.2015
Moje zkušenosti: zásadní rozdíl mezi Clickupem a zbytkem světa je v tom, že pokud prvolezec spadne a
  Re: jistitko poloautomat zkušenosti22.11.2015
Stejně jak říkáš se dokáží zachovat všechny řečené vehementy.. Když to půjxe pozvolna tak prostě ner
   Re: jistitko poloautomat zkušenosti22.11.2015
Nezkousel jsi MATIC od campu? Je to taky pekna vecicka a je tam i odstranenej problem z grigriny.
   Re: jistitko poloautomat zkušenosti22.11.2015
Nezkousel jsi MATIC od campu? Je to taky pekna vecicka a je tam i odstranenej problem z grigriny.
    Re: jistitko poloautomat zkušenosti23.11.2015
Matic jsem zkoušel, popisované vlastnosti sedí, ale nevyhovoval mi.. Pominu li cenu pak mi vadí i hm
     Re: jistitko poloautomat zkušenosti23.11.2015
A zkoušel jsi ruku, co drží spodní lano, při rychlém dobírání přizvednout? Jestli se snažíš lano dáv
      Re: jistitko poloautomat zkušenosti23.11.2015
Noo holt se stím chce trochu naučit, jako se vším.
Nicméně to zvyknutí si na C-up se neobejde
       Re: jistitko poloautomat zkušenosti24.11.2015
Přesně, Grigri ani po 20 letech nikdo nedohonil. Ač z začátečníkovi nebo z počátku může být nebezpeč
      Re: jistitko poloautomat zkušenosti26.11.2015
Megajul s timhle problém nemá. Zatim u něj jsem kromě horší funkce na extrastarých tvrdých lanech ne
 Re: jistitko poloautomat zkušenosti23.11.2015
Mega Jul v pohodě. Chce to jen trochu cviku při podávání, ale do ruky se to dostane rychle. Pro mě
 Re: jistitko poloautomat zkušenosti23.11.2015
MegaJul MegaJul über alles :-)
Na starým chlupatým laně se seká víc a pomaleji se s ním slaňu
  Re: jistitko poloautomat zkušenosti23.11.2015
Ještě dodávám, že je to ideální jistítko pro momenty, kdy tě má jistit někdo novej, komu moc nevěříš
   Re: jistitko poloautomat zkušenosti24.11.2015
Nema nekdo zkusenost s Lifeguardem od Mad rock?

 překližka20.11.2015
Ahoj. Neví někdo, kde se dá sehnat překližka obalová, smrk/borovice, 1250x2500x18mm za méně, než 700,- středočeský kraj. Dík
Patrik
 Re: překližka20.11.2015
v obi když je výprodej...
  Re: překližka21.11.2015
Dík, ale to bych se asi nečekal...dobrý, už jsem sehnal.
   Re: překližka22.11.2015
Noakde?
    Re: překližka22.11.2015
Přes kámoše, ale vím jen cenu a že je to z Liberce..potřebuji sto metrů, takže nějaký překližky za 7
 Re: překližka22.11.2015
my brali z Přelouče, bez papíru bez dph, asi za 16000kč +-, 10 takovýchto překližek + 5 desek osb.

 Skialp K2 Wayback 8819.11.2015
Nějaké alternativy k této skvělé lyži na české a slovenské hory? Nízká váha, rocker, radius do 20m, cca 90 pod patou. Díky za prostor.
 Re: Skialp K2 Wayback 8819.11.2015
Dynafit Cho Oyu
 Re: Skialp K2 Wayback 8819.11.2015
Docela mne zaujaly LaSportiva GTS 2.0
  Re: Skialp K2 Wayback 8820.11.2015
Smim-li se zeptat: proc hledas alternativu?

Lenka K.
   Re: Skialp K2 Wayback 8820.11.2015
Když nemám na výběr, jsem nervózní :-)
    Re: Skialp K2 Wayback 8820.11.2015
Aby Te pak nesuzovala moznost volby ;).

Nemeckemu Alpinu se letos libily Scott Superg
     Re: Skialp K2 Wayback 8820.11.2015
No jo, novinky za (minimálně) 15 tisíc. :-(
     Re: Skialp K2 Wayback 8820.11.2015
No jo, novinky za (minimálně) 15 tisíc. :-(
      Re: Skialp K2 Wayback 8820.11.2015
Dotazovany byly alternativy, nikoliv LEVNE alternativy. Ty BD asi nebudou o moc levnejsi ...
       Re: Skialp K2 Wayback 8820.11.2015
BD od 7tis, K2 Wayback za 10tis. 15 je už fakt nekřesťansky moc :-)
        Re: Skialp K2 Wayback 8820.11.2015
Pokud hledas zlevnene lyze z minulych sezon, tak kup u Conrada Waybacky 88 13/14 a mas super univerz
   Re: Skialp K2 Wayback 8820.11.2015
Když už jsme u těhlech lyží. Myslíte že mi budou stačit ve 167cm, když mám cca 184cm, 80kg a né moc
    Re: Skialp K2 Wayback 8820.11.2015
Mam 195cm, a bral jsem 174. Je to neco za neco, ale nelituju.
    Re: Skialp K2 Wayback 8820.11.2015
Jedině když budeš pořád dokola jezdit Laštovčí štrbinu z Pyšného :-) Néé, chceš li také lyžovat, vez
    Re: Skialp K2 Wayback 8820.11.2015
Uz se to tady probiralo, hledej pod Wayback.

Pri Tve vaze bych doporucovala 174cm, i
    Re: Skialp K2 Wayback 8821.11.2015
Ja mam 174 a vazim 60...
   Re: Skialp K2 Wayback 8820.11.2015
Nebo proto, aby na chate vubec poznal, ktery lyze jsou jeho. :-)
 Re: Skialp K2 Wayback 8820.11.2015
Máte někdo zkušenost? Black Diamond Current C12

 Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
Nejdriv citace:
Vegetace ve skalách a na skalách má přednost před právem lezce na lezení i na prvovýstup. Pokud nejsou podmínky pro lezení a pro prvovýstup ideální, nelze je – bez souhlasu orgánu ochrany přírody a vlastníka pozemků – svévolně zlepš
 Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
no, vono to tak nějak opravdu je. minimálně po oficiální linii. je známý případ jednoho exota (exota
  Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
abych doplnil - ono je to především o soudnosti a komunikaci. třeba udržovat dobré vztahy s hajným,
  Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
Míla Pletánek, Dušičková. Naštěstí to bylo tolik peněz za pokutu, že ani ČHS ji nebyl schopen zaplat
   Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
není potřeba jmenovat. nebo ano?
    Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
ano :-) ale už je to dávno promlčené. Byla to saxifraga, co bylo nejdražší. Už tam zase pomalu roste
 Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
V ochrane prirody nejde o zachraneni jednotlivosti (jako treba skaly), ale o ochranu celku. Kdyz mag
  Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
ty budes asi z terenu vid?
  Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
Jako vlastník lesa občas (vlastně každý rok) vtrhnu s motorovkou do nějaké části lesa (máme 5,5 ha,
   Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
Ty jsi u pramenů byl? Pochybuji.
   Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
No to je velmi naivni chapani prirodnich mechanizmu a take ukazka velmi zjednodusene tvorby zaveru.
 Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
Uříznutý strom metr nad zemí, jak je vidět na fotografiích, je špatný.
Ale zajímalo by mě pro
  Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
poměrně bizarně potom vypadá srovnání s (například) pražskou barrandovskou skálou, kdy je z důvodu o
   Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
jo řezání stromu metr nad zemí má smysl u ovocných stromů a u svině břízy, kdy strom uřezaný u samik
    Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
A kdyz se to oreze do poradne spicky, tak to smysl i u jehlicnanu pod nekterymi skalami.
  Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
S těmi ochranáři, podmínkami lezení, nebo majiteli pozemků to není vždycky stejné. Liší se to skála
 Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
Jednoznačně čistit. Stromů je jak sraček.
  Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
Stromy u skal a na skalách se maj kácet, vždycky se to tak dělalo. Se podívejte na starý fotky Adru,
   Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
Jen bych si rád ujasnil ten pojem "vždycky". Ty skály jsou zde jak dlouho? Miliony let? Př
    Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
to je dobrá připomínka. ale bacha, my tady (ve střední evropě v pásmu lesa) nechráníme nějakou nespo
     Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
Já jsem narážel jen na ten příspěvěk o tom mikroklima a o tom, jak stromy škodí. To, že se stromy u
      Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
no, jak kde a bejvalo tam poměrně cokoli. rozhodně tam (mluvím o skalkařských nadmořských vejškách)
       Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
To asi ne, osobně bych to tipoval na něco listnatého. V každém případě ale pochybuji, že to bylo dob
        Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
vlhkost a porost na skale je trochu rozdil
         Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??19.11.2015
Je to stejné, alespoň z hlediska historie. Ty skály tady jsou stovky stisíc nebo miliony let. Není ž
          Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??19.11.2015
prosim Te, najdi si cas a najdi si ruzne historicke fotografie ci pohlednice z nejruznejsich casovyc
           Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??19.11.2015
Zřejmě jsi nečetl příspěvek výše. Na fotografiích uvidím stav maximálně pár desítek let zpět. V poro
        Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??19.11.2015
Odjakživa je od té doby, co člověk dokázal přizpůsobovat okolní prostředí svým potřebám.
      Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??18.11.2015
Nahusto vysázené smrky to určitě nebyly ;-) V inverzních vlhkých údolíčkách smrčiny a podmáčené smrč
 Kacířská myšlenka?18.11.2015
Omluvte me za asi kacířskou myšlenku v lezecké komunitě, ale nemá on les nebo pozemek v okolí skal n
  Re: Kacířská myšlenka?18.11.2015
naprosto správná úvaha. s tím ovšem, že v severních pohraničních horách (Sudetech) kde proběhlo vysí
   Re: Kacířská myšlenka?18.11.2015
To chápu, jen se snažím se vyznat v tom, jak komunita členů ČHS přemýšlí. Třeba ferraty - někdo na k
    Re: Kacířská myšlenka?18.11.2015
Stromy patří do lesa a né do skal.
     Re: Kacířská myšlenka?18.11.2015
Když si dobře přečteš, co jsem psal, tak uvidíš, že to nijak nerozporuji. Do Jury také raději jezdím
     Re: Kacířská myšlenka?18.11.2015
No ted jsi to rozlouskl :). Co se tyka prirody, stromy patri tam, kde rostou. A se skalama se to ma
  Re: Kacířská myšlenka?18.11.2015
Myslím si, že není vůbec kacířská, ba naopak. V Čechách máme pořád ještě problém s chápáním významu
 Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??19.11.2015
Na pískovcích je ta výhoda, že autor cesty (v tomhle případě dost sporný) a pachatel tohoto kácení j
 Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??20.11.2015
Třeba takovej Bělina na to zvysoka kašle a pokud vim, tak mu za toto ještě nikdo ciferník nerozbil..
  Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??21.11.2015
No už měl namale
   Re: Teplice - vegetace a jeji niceni. Ano či ne??22.11.2015
Joo?? :-D Povídej, to mě zajímá...

 Zajo eVent bunda18.11.2015
Ahoj, máte někdo zkušenost s bundami Zajo s eVentem? Už to sem někdo psal na začátku roku, ale bez odpovědi, tak třeba budu mít štěstí teď. Konkrétně přemýšlím o bundě Zajo Aconcagua. Díky.

 Pěkně angažovaná jednostrannost16.11.2015
Otevřu Lezce a vidím zdařilou fotografiil lezecké stěny v barvách francouzské trikolory. Pěkné, emočně působivé. Ale jaksi si nemohu vzpomenout, že by zde na lezci byl k vidění nějaký podobný projev sounáležitosti s oběťmi z domu odborů v Oděse, ze školy
 Re: Pěkně angažovaná jednostrannost16.11.2015
Po útoku v Paříži mi to prostě už nedá! Všichni jezdíme po Evropě za lezením a opravdu chceme, aby t
 Re: Pěkně angažovaná jednostrannost16.11.2015
I Ty děláš pro Putina?
  Re: Pěkně angažovaná jednostrannost16.11.2015
Patrně podle sebe soudíš druhé…

Mě se totiž jen děla šoufl z té neobjektivní jednostr
   Re: Pěkně angažovaná jednostrannost16.11.2015
Jsem pro zítřejší foto v barvách Sýrie...
   Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
"Neobjektivni jednostranna medialni masaz" to je dnes velmi popularni slovni spojeni. Jest
   Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Jinak teda obdiv, ze si pamatujes i u udalosti starsich deseti let, ze o tom tehdy byla jednostranna
    Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Jo milí zlatí, nemohu za to, že někomu končí jeho obzor na špičce nosu a mnohdy ani to ne, zatímco j
     Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Tak mily zlaty si ten obzor rozsir. Nic ti prece nebrani ;).
      Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Neboj, můj rozhled i toto celkem zvládá, žádný strach (;-).
PS: Nauč se používat diakritiku.
       Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Mas problem rozumnet textu bez diakritiky? :)
Souvisi to nejak s diskuzi? Jasne lepsi takto n
        Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
Nerozumím, proč se s JiB hádáš? Souhlasím s ním a jeho komentář je naprosto srozumitelný. Proč na le
         Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
Asi ti uniklo, ze toto tema sem dotahl JiB.. Posuzovani smysluplnosti je velmi subjektivni vec. Asi
          Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
Vidím, že máš obrovský problém pochopit psaný text. Co se dá dělat ...
           Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
I tak se na to da nahlizet v urcite mysli :).
           Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
I tak se na to da nahlizet v urcite mysli :).
  Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
před rokem 89 kdokoli se vyjádřil v podobném duchu v rozporu s obecně přijímaným a vnucovaným názore
   Re: Pěkně angažovaná jednostrannost18.11.2015
Souhlas se všeobecnou "solidaritou" ano, s jednostrannou ani s dvjostrannou ne. Lezecké pr
 Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
No ukaz jak objektivne to vypada ta tvym webu.
 Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
dalsi agent, kyvadlo na nej ukazalo :-) smarja Jiriku, jiriku
 Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Má pravdu předsedo. Buď vyvěšovat prapory při každé tragedii bez ohledu na národnost nebo se na to r
  Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
A videl si celou tu karikaturu, jeste lepe, mel si v ruce cele cislo nebo sis o tom jen precetl?
  Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Myslím, že podobná nenávistná(a od zřejmého proruského trola) prohlášení sem vůbec nepatří.
 Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Francouzska trikolora modra, bila, cervena.
Pokud myslis fotku z La Sportiva Boulder contest,
  Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Hele trolíku, my víme, že existují jistá časová pásma a že v době, kdy jsem svůj úvodní komentář psa
   Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
JiB nezklamal. Magor jak se patří.
Až se budeš rozhodovat, jesli půjdeš někam na pohřeb, pro
   Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Ufffff... Smutne.
   Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Ty voe. Když nějakej stát položí za svobodu jiných států životy svých mladých mužů, tak to je něco j
    Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Jj. zejména v tom Račaku, který byl záminkou pro napadení suverenního státu bez mandátu RB OSN… viz.
     Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Vybrat si jeden sporný incident z mnoha jasných je symptom demagogie tak typické pro rusofily.
      Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Já vím i Brusel říká, že vše co není v souladu s oficiální propagandou, je ruská propaganda! A když
     Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Sve znalosti cerpas z JEDNOHO dokumentu od silne levicoveho tvurce?

Tvuj priklad je
      Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Děkuji za zájem, vřelá slova a terapii. Trolíku bez české klávesnice.
   Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Hamburg bombardovala hlavne RAF, USAF mely podil maly, v te dobe nemela v Evrope dostatecnou silu. D
    Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Jen k prvnímu Tvému tvrzení:

     Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Vcem se to prosim vylucuje s tim co psal AA v prvnim odstavci?
     Re: Pěkně angažovaná jednostrannost18.11.2015
proc ten kokot resi poread klavesnici bez diakritiky.. :D to je vuuul :D
    Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Asi nejslepsi bude nekrmit toho magora :).

Uz jen to, ze tu operuje akcemi poradanymi
 Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Dumám dumám nad tím co poradit člověku, který svými slovy rozporuje svá vlastní tvrzení...
As
  Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Naštěstí si ná tou "věcnou diskusí" zachránil alespoň ty... (;-).
   Re: Pěkně angažovaná jednostrannost17.11.2015
Zachraňuju jen to, co má smysl. Ty můžeš skvěle uhýbat narážkami na diakritiku, ale konzistentní náz
 Re: Pěkně angažovaná jednostrannost18.11.2015
omlouvám se, snažím se to nedělat, ale projednou ad personam: tento výkřik je smutným potvrzením toh
  Jibovi jebe18.11.2015
Lecit se to neda? Uplne by stacily priznaky, aby tu neprudil.
   Re: Jibovi jebe18.11.2015
Myslim že stačí primitivní práce se zaměřenou pozorností. Dejte mu za úkol spočítat kolikrát tu svoj
  Re: Pěkně angažovaná jednostrannost18.11.2015
Už jen ty grafomane jsi nám tu chyběl.
Normálně to neděláš, proč by ses nevyprázdnil, když je
   Re: Pěkně angažovaná jednostrannost18.11.2015
no, obvykle neargumentuji slušnému podepsanému člověku ad personam.
a jakkoli považuji JiB za
    Re: Pěkně angažovaná jednostrannost18.11.2015
Tak nějak.
    jen takový postřeh18.11.2015
Všiml jsem si, že lidé se ohrazují výhradně a jen proti anonymům z té strany, která v dané diskusi z
     Re: jen takový postřeh18.11.2015
A zrovna to vychazi takhle proti tobe, vid? Neuveritelne, jak si spolecnost, cely svet, zasedne na j
      famílie pijavic19.11.2015
Ale kdeže, jedna famílie pijavic přisátých na svazové vemínko, není celý svět!

Na svě
       Re: famílie pijavic19.11.2015
Tak ted na to pro zmenu pujdeme pres bagatelizovani vsech lidi s jinym nazorem a redukovanim jich do
       Re: famílie pijavic19.11.2015
ahoj jirko, ten tvůj konflikt s tím, jak ty říkáš skřetem, jsem dříve považoval za naprosto standard
        Re: famílie pijavic19.11.2015
Navic mas fakt krasnej penis. Uz se tesim na jinou nez literarni interakci.
 Re: Pěkně angažovaná jednostrannost18.11.2015
ano, naprosto s tebou souhlasím - měla tam být tahle fotka:
 Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
Za Rusaky nikdo nebreci, protoze obsazujou Ukrajinu ty kkte.
  Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
Ruští turisté obsazují Ukrajinu? Proto si zasloužili zemřít rukou teroristy a není vhodné je litovat
  Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
No m., stejně jako jsem v žádném případě nemohl souhlasit s původním JiBovým příspěvkem ani s jeho d
   Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
Do této diskuze jsem vůbec zasahovat nechtěl, stejně tak nejsem rusofil, ale to, že se chovají "
    Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
Kde je Rusko se svým přístupem dneska? Kde Evropa a USA? Kde bys chtěl žít?
     Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
O reáliích života v Rusku nic nevím. Takže na tvoji odpověď nemohu kvalifikovaně odpovědět. Ale jako
      Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
Základní odpověď pro euroatlantickou civilizaci je celkem jednoduchá: K našemu pohodlí a prosperitě
       Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
Opět píšeš nepodstatné. Postatné je to, jaký sociální systém ty nyní je, na čem je založená ekonomik
        Re: Pěkně angažovaná jednostrannost20.11.2015
1) Jak skončí dějiny, nikdo neví.

2) Sociální systém (jak si ho vykládáš Ty), je jen
         Re: Pěkně angažovaná jednostrannost20.11.2015
Mění se každých pár let přesně podle toho, jak je společnost bohatá a stabilní

Svatá
          Re: Pěkně angažovaná jednostrannost20.11.2015
Jasně že jo. Hlavním důvodem stěhování národů, vzniku a zániku civilizací vždy bylo sucho někde na p
           Re: Pěkně angažovaná jednostrannost20.11.2015
No a teď jde o to, zda nastalou sitaci v oblastech, kam by stěhující se národy rády směřovaly, lépe
    Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
Jo, "demokracie" má hodně výrazný limity - zdlouhavost procedur, závislost na postoji větš
     Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
Já také ne. Jen jde o to, který systém je v krizových situacích výhodnější a efektivnější.
      Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
Se Sullou to bylo trochu jinak, ale to si v historii může každý, koho to zajímá, najít sám.
       Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
Jako milovník tohoto období postavy a situaci trochu znám. Prakticky vše, co začalo Gaiem Mariem a s
        Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
Jedná se o to, že se diktátorem nechal jmenovat až po té, co všechno vyhrál. Jak válku s Mithridatem
         Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
Celé je to trochu složitější. Píšeš pravdu, diktátorem se stal poté, co porazil Mithridata a Řím pro
          Re: Pěkně angažovaná jednostrannost19.11.2015
No to se celkem ví, že lidský, osvícený, spravedlivý, ale zároveň rozhodný samovládce, který celkem
 hele vole dobrý ráno admini20.11.2015
je čistě na Vás co tady chcete a co ne. za mne - nebojte se dylýtu.
  Re: hele vole dobrý ráno admini20.11.2015
tohle bude ten povestny lecebny psycho kanal Lezce, nechal bych to byt, jeho vyznam je ve snizovani

 Evropa nyní - Evropa budoucnosti14.11.2015
Po včerejším útoku v Paříži mi to prostě už nedá! Všichni jezdíme po Evropě za lezením a opravdu chceme, aby ta Evropa vypadala tak, jak se to teď pomalu, ale jistě rýsuje? Budeme se pořád tvářit, jako že nás se to netýká?
 Re: Evropa nyní - Evropa budoucnosti14.11.2015
Kdo je Nás a čeho se to týká
 Re: Evropa nyní - Evropa budoucnosti15.11.2015
Uf...
 Re: Evropa nyní - Evropa budoucnosti15.11.2015
Moc vás prosím, tohle sem netahejte. Stejně se to tu nevyřeší a kdo chce, může se vyřádit jinde na i
 Re: Evropa nyní - Evropa budoucnosti15.11.2015
Slušně řečeno, jdi s tím do háje..
 Re: Evropa nyní - Evropa budoucnosti15.11.2015
Dobrej začátek flamewaru - mezi lezci je spousta sluníčkářů... :-D
  Re: Evropa nyní - Evropa budoucnosti16.11.2015
sluníčkářů a sráčů...
   Re: Evropa nyní - Evropa budoucnosti16.11.2015
A kokotu jako ja!
 Re: Evropa nyní - Evropa budoucnosti15.11.2015
Kdo je Nás a čeho se to týká
 Re: Evropa nyní - Evropa budoucnosti15.11.2015
Kdo je Nás a čeho se to týká
 Re: Evropa nyní - Evropa budoucnosti15.11.2015
Kdo je Nás a čeho se to týká
  Re: Evropa nyní - Evropa budoucnosti15.11.2015
Budeme s Vámi válčit, dokud modloslužebnictví nepřestane a dokud Alláhovo náboženství nebude vládnou
   Re: Evropa nyní - Evropa budoucnosti15.11.2015
Amen
 Re: Evropa nyní - Evropa budoucnosti16.11.2015
Neboj ked kupis flasu cerveneho, mozno ti da. Aj ked hovoris ze po tom Parizi ti uz neda. Neviem co
  Re: Evropa nyní - Evropa budoucnosti16.11.2015
Možno je problém práve v tom, že nestojí...

1   ...   319   320   321   322   323   324   325   326   327   328   329   330   331   332   333   334   335   336   337   338   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 prodloužení osmy při slaňování
Ahoj,
zajímalo by mne, co si místní metodičtí odborníci myslí o tomto stylu slaňování přes osmu: http://bit.ly/ 21dwhmF (odstraň 1 mezeru).
Je to slanění přes osmu po jednom prameni, ale osma je se sedákem spojena přes repku a to skrz menší oko "provléknutím skrz". Úplně se mně nepozdává, že se lano může lehce dotýkat té repky. V tomhle případě je ale vše pojištěno druhým lanem od instruktora.
Pomiňme typ webu a osobu, jež slaňuje ;-)
bretacr07:04:02 24.11.2015
odpovědět 
 Re: prodloužení osmy při slaňování
Prodlužovací repku lze přesmýknout v osmě dolů (vznikne liščí smyčka) a tím se vyhneš případnému dotyku s lanem. Nicméně je to prapodivný způsob, který bych já osobně nepoužil.
07:58:40 24.11.2015
odpovědět 
 Re: prodloužení osmy při slaňování a zkracování odkazů
Můžeš prosím vysvětlit, jaké nutkání tě vedlo k tomu, abys udělala do toho odkazu mezeru? Proč jsi ho tedy vlastně zkracovala? :)
jinak při prodlužování jistíka ve slanění pozor na vlasy ;)
d.09:44:04 24.11.2015
odpovědět 
  Re: prodloužení osmy při slaňování a zkracování odkazů
Abych do dlouhého URL nemusel (nikoli "nemusela" ;-)) vkládat mezery třeba třikrát. Až se místní admini vzdají obskurní metody nefunkčních delších linků, vzdám se i já vkládání mezer, byť by šlo o takhle krátkou URL.
bretacr15:45:44 24.11.2015
odpovědět 
   Re: prodloužení osmy při slaňování a zkracování odkazů
Admini Lezce nepodlehaji medialini masazi a tlaku vuci pouzivani IT technologii mladsich 15 let a uz vubec nebudou reagovat na poptavku pochybnych gaucovych povalecu, kteri se snazi vzbudit dojem, ze tato funkce je vyzadovana rozumnymi a inteligentnimi obcany s vlastnim usudkem. Server lezec je a vzdy byl urcen pro ctenare s vlastnim rozumem a vysokymi kvalitami a proto bude odolavat a bojovat proti takovymto fasizujicim provokacim uzke skupiny jednoduchych lidi, kteri casto pracuji, i nevedomky, na zakazku nekoho jineho.
Admini Lezce17:02:19 24.11.2015
odpovědět 
    Re: prodloužení osmy při slaňování a zkracování odkazů
do kamene tesat...))))))))))))))
12:54:28 25.11.2015
odpovědět 
 Re: prodloužení osmy při slaňování
Prodloužení se používá spolu s pojistným prusíkem. Ten zde ovšem není použit. Takže v tomto případě to má pouze efekt, že nehrozí vtažení kusu oděvu, nebo skřípnutí ruky do jistítka.
odkaz na metodiku: http://goo.gl/iIRIoY
HonzaC16:50:02 24.11.2015
odpovědět 
 Re: prodloužení osmy při slaňování
Totální nesmysl, prodloužená osma má (prý) smysl u lezení s prsákem (a batohem) a jak už výš někdo napsal s pojistným prusíkem. A (zase prý) by v tom případě měla být ve smyci, co spojuje sedák a prsák. V životě jsem neviděl nikoho, kdo by to tak dělal. Pokud batoh jó převažoval tělo dozadu, cvakl jsem osmu ze sedáku do té spojovací smyce bez prodloužení.

Fotku si vysvětluju tak, že místní metodik je republikán a šikovně chce postupně odstranit šlechtu.
09:48:38 25.11.2015
odpovědět 
  Re: prodloužení osmy při slaňování
Jestli dobře koukám, tak právě ona honorace má na laně prusik. Takže to dělají dobře. Německo-rakouská metodika preferuje slaňovátko přidělávat ke smyčce karabinou, britsko-americká spíš věří na lana a smyčky.

(Mimochodem: vypadá to, že se jedná spíš o lanové hrátky Outdward Bound, u nás něco jako Lipnice, takže tam bude podle jejich pravidel někde ještě jedno až dvě zálohovací jištění s obsluhou dvěma lidmi.)

Při použití pojistného prusiku nezáleží ani tak na tom, zda máš batoh nebo ne, ale spíš na tom, zda čekáš při slanění něco neočekávaného. Třeba ve Svatém Janu do jeskyně vzduchem se obvykle slaňuje s prusikem, ale další slanění po skále na zem je už pak bez prusiku.

Tady je vidět na videu zpod Dachsteinu rozdíl: youtu.be/TKAo8TdmC_w
1. slaňuje na prodloužené smyčce a s pojistným prusikem.
2. slaňuje rovnou ze sedáku bez prusiku.

Zda vážeš prodlužovací smyčku s jistítkem do sedáku nebo do alpské smyčky spojující prsák a sedák, záleží na tom, zda máš těžký batoh nebo ne. A když ho máš moc těžký, tak batoh dokonce zavěsíš pod sebe a slaňuješ jenom na sedáku.
Kuba Turek10:42:07 25.11.2015
odpovědět 
   Re: prodloužení osmy při slaňování
sorry, ale ten pojistný prusík vážně nemá
10:56:44 25.11.2015
odpovědět 
    Re: prodloužení osmy při slaňování
Možná máš pravdu, ale co by to jinak bylo na 1. snímku z této série? Má to namotané na slaňovacím hnědém laně mezi horní a dolní rukou přibližně v místech před sedákem?
Kuba Turek11:08:01 25.11.2015
odpovědět 
     Re: prodloužení osmy při slaňování
neni to na laně. Lano je až za tim uzlem. Uzel jen spojuje konce prusíku
d.11:18:56 25.11.2015
odpovědět 
      Re: prodloužení osmy při slaňování
Jestli je to tak, tak potěš pámbu. Je to teda Lipnice :-)
Kuba Turek11:34:04 25.11.2015
odpovědět 
       Re: prodloužení osmy při slaňování
to je sice vsetko pekne, ale ja by som poprosil o odpoved metodika-instruktora a motivatora z youtube videi "listy".
13:21:41 25.11.2015
odpovědět 
        Re: prodloužení osmy při slaňování
:-))))))
19:21:03 25.11.2015
odpovědět 
      Re: prodloužení osmy při slaňování
ANo, uzol nie je nA lane, tu to vidno lepsie
http://www.expres.cz/
foto. aspx?r= dx-celebrity&c=A151123_
173059_dx-celebrity _sat&foto=SAT5f7729_ profimedia
_0267091188. jpg
16:04:44 25.11.2015
odpovědět 
       Re: prodloužení osmy při slaňování
Este dodam, ze mi skor nesedi zlanovanie na jednom prameni cez velke oko, skor by som dale cez male.
PK16:09:59 25.11.2015
odpovědět 
        Re: prodloužení osmy při slaňování
Pro štíhlejší ženskou možná ani ne.
Jirka18:13:57 25.11.2015
odpovědět 
         Re: prodloužení osmy při slaňování
najma ked je istena hornym lanom , ako ta Kacenka na fotke
PK05:51:09 26.11.2015
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1172 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1440 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi