Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
29.Bulička 10315
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
Bouldry:
29.Oliva 9659
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
Hory:
2.Skopec 7086
3.Groš 6550
4.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230910 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Skatepark - Jablonec Nad Nisou
Lezecké centrum na Dlouhém Mostě - Dlouhý Most
RAJČE - Brno

Prodejny
HUDYsport - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Horoškola v Praze06.11.2015
Ahoj, chtěla bych poradit s nějakým začátečnickým kurzem v Praze, který by začínal v dohledné době? Ráda bych začala s lezením a viděla bych to na nějaký systematický kurz....je lepší komerční či nekomerční horoškola? Kterou byste doporučili? Ráda bych i
 Re: Horoškola v Praze06.11.2015
Za sebe můžu doporučit
 Re: Horoškola v Praze06.11.2015
Kamarády najdeš v oddílu.
  Re: Horoškola v Praze06.11.2015
To sic jo, ale přijde mi, že začátečníky skoro nikde nechtějí, nehledě na to, že jsem ještě lezení
   Re: Horoškola v Praze06.11.2015
záleží co ti vyhovuje. jestli ti nevadí platit a "mít to instantní", potom je dobrá volba
   Re: Horoškola v Praze07.11.2015
Já nevím jak v Praze, ale jinde to funguje normálně, většinou fajn kolktiv co v pohodě příjmají i no
    Re: Horoškola v Praze07.11.2015
Nevim jak jsi přišel na to že zrovna v Brně to funguje..
 Re: Horoškola v Praze06.11.2015
Nejlepší seznam horoškol v Praze:

  Re: Horoškola v Praze08.11.2015
Tom jsou oddíly s mládežnickou nebo dětskou sekcí, jestli to dobře chápu... Horoškola je něco jiného
 Re: Horoškola v Praze08.11.2015
na tvym miste bych zkusil (pokud to jeste tak funguje) na Smichove Jarku Posledni, na Ruzyni Katku n

 ryba05.11.2015
Proč dáváte jako foto dne rybáře? Myslel jsem, že jsem na stránkách lezec.cz, né rybář.cz XD
 Re: ryba05.11.2015
páč-než ses stal kritikem také jsi lezl na rybu.
  Re: ryba05.11.2015
To jo, lezl, ale styděl jsem se...
   Re: ryba05.11.2015
a všimnul sis, že tahle ryba na fotce skálu nijak nenarušuje oproti situaci, kdy by prvolezec dobíra
    Re: ryba06.11.2015
na to jsi přišel jak?
Každá ryba je špatná :)
     Re: ryba06.11.2015
Podle koho, ceho? V cem je horsi nez OS, RP, PP, AF?
     Re: ryba06.11.2015
právě že každá ne, některá je ke skále šetrnější než dobírání shora. Ale chce to myslet, to uznávám
      Re: ryba06.11.2015
hele a co je jako na dobírání nahoru nešetrnýho, když pak oba slaní nebo sejdou, že je šetrnější léz
       Re: ryba06.11.2015
že by zenovej kóan na dobrou noc? Neboj, však ono to docvakne...a nebo taky ne, ale i s tim se dá ží
       Re: ryba07.11.2015
Tak zkus vice lezt po vsech moznych svetovych lokalitach od sportovky po ryze tradicni cesty a treba
    Re: ryba06.11.2015
Myslíš to, jak v horní části neměli prodlouženo, takže je vidět, jak se lano láme o skálu, tudíž ská
     Re: ryba06.11.2015
jinak odkaz na fotku o které se bavíme:
     Re: ryba06.11.2015
všimni si toho stínu co hází lano na skálu. Není o čem se bavit, natož hádat, tady lano skálu netře
 Re: ryba05.11.2015
Co hůř, občas tu jsou fotky jen krajiny. Myslel jsem, že jsem na lezec.cz a ne krajinomalba.cz XD
 Re: ryba05.11.2015
No a na vic to mago na pisku...hnus...
  Re: ryba05.11.2015
Si vem, ze i v USA lezou s Mg na pisku... Prasata.... Fuuuj.
   Re: ryba05.11.2015
:) koukam, že je tady samej zkušenej pískař.. to je zase úroveň..
    Re: ryba06.11.2015
pekna fotka, zajimava vezicka ani nevim kde....nepochopim jak to muze nekomu vadit, lezeni na rybu j
     Re: ryba06.11.2015
Co si takhle odpovědět sám martas :)

 Bunda05.11.2015
Prosím o radu, jakou vybrat bundu do vyšších hor, 4.000 -5.000 m . chtěl bych něco, co bude dobře fungovat a vydrží, počítám s tím, že bude dražší.
díky za námět.
 Re: Bunda05.11.2015
Izolační? Membránovou? Trochu to specifikuj:)
  Re: Bunda05.11.2015
omlouvám se za neúplné info. Chci membránovou nezateplenou bundu.Pro
 Re: Bunda05.11.2015
Jestli jsi fakt ochoten do toho něco dát, tak tilak (např evolution). nejen že mají dobré zpracování
 Re: Bunda05.11.2015
neco s goracem od zavedenych znacek co ti bude sedet :)
 Re: Bunda06.11.2015
Doporučuju High Point Protector, je dobře zpracovaná, pozáruční servis samozřejmostí, cena oproti Ti

 Těsné lezečky04.11.2015
Ahoj,
Chci se vás zeptat na radu ohledně lezek. Mám jedny cca rok, vel. je tuším 41,5 a já mám nohu 43,5-44.
Vydržím v nich tak 20 minut a pak mě začne tlačit palec, ostatní prsty jsou jakž takž v cajku. Chci se zeptat jestli má cenu pořizov
 Re: Těsné lezečky04.11.2015
Další dotaz na nejvíce odpovědí? :-)
 Re: Těsné lezečky04.11.2015
Daruj, vyhoď, prodej a pořiď ještě menší.. bolest se rozdělí na všechny prsty a máš vyhráno..
 Re: Těsné lezečky04.11.2015
a co lezes za uroven ?
 Re: Těsné lezečky04.11.2015
co holku, máš?
 Re: Těsné lezečky04.11.2015
palec přibrousit a pohoda.
Ale vážně: pokud po 20 minutách, tak na boulder furt dobrý a na vě
 Re: Těsné lezečky05.11.2015
Omotání palce tejpkou nebo vycpání si lezačky, aby tě bota netlačila je hloupost. Nebudeš mít cit. P
 Re: Těsné lezečky05.11.2015
dle toho co píšeš si spíše začátečník. nekupuj si tak těsné lezky. zatím.
tyto nevyhazuj, pou
  Re: Těsné lezečky05.11.2015
No když jsem si je kupoval tak mi byli akorát jenže mi rychle vyrostla noha....
  Re: Těsné lezečky05.11.2015
No když jsem si je kupoval tak mi byli akorát jenže mi rychle vyrostla noha....

 Partner - lezec?04.11.2015
Je váš partner/ka lezec/kyně? Kde jste ho případně potkali? Rád bych holčinu lezkyni, ale momentálně nějak nejsou na skladě....anebo myslíte že je lepší mít partnera nelezce???:D
 Re: Partner - lezec?05.11.2015
jak tu nedavno probehlo... lezci jsou do sebe zahledeni magori a vubec nejhorsi jsou denickari, takz
 Re: Partner - lezec?05.11.2015
ty smiseny partnerstvi nebo manzelstvi, tj chlap se zenskou, nikdy nemuzou dobre dopadnout. Lezec ne
 Re: Partner - lezec?05.11.2015
Nevím, jak je to se životním partnerem, ale kdejaký lezec hledá holku při lezení!!! Abych podotkla,
  Re: Partner - lezec?05.11.2015
A vo tom to je, smíšený manželství je na nic. Nejlepší je sbalit chlapa, ten má pochopení pro blbý k
   Re: Partner - lezec?08.11.2015
Popravdě, já bych brala taky nějakého lezce :)... Jen najít toho správného :)...
    Re: Partner - lezec?08.11.2015
Tak to budem asi ja.
     Re: Partner - lezec?08.11.2015
A uz se zase ritej do nestesti, dalsi smisenej par. Ze si ty lidi nedaj poradit...
 Re: Partner - lezec?06.11.2015
Žena leze. Potkali jsme se na stěně. Jestli mít, nemít partnera lezce, asi záleží jak to který lidi
 Re: Partner - lezec?09.11.2015
Měl jsem pár partnerek se kterýma jsem lezl ale akorát mě s nima přestalo bavit lezení. Aby to fungo

 Nehoda v Jizerkách v neděli02.11.2015
http://www.novinky.cz/ krimi/385068-v-jizerskych-horach-zachranovali-lezkyni -spadla-ze-skalni-steny.html

Nevíte prosím někdo podrobn
 Re: Nehoda v Jizerkách v neděli03.11.2015
to víš, že podrobnosti jsou známé, ale určitě nepatří sem
  Re: Nehoda v Jizerkách v neděli03.11.2015
A co se třeba z chyb ponaučit? :-D
 Re: Nehoda v Jizerkách v neděli03.11.2015
Byl to pád druholezkyně od slaňáku navázané na prostředek lana. V podstatě omyl a momentální zatmění
  Re: Nehoda v Jizerkách v neděli03.11.2015
Přeju brzké uzdravení bez následků, podobná věc se může stát každému...
  Re: Nehoda v Jizerkách v neděli03.11.2015
Díky za jeden z mála smysluplných komentů!
   Re: Nehoda v Jizerkách v neděli04.11.2015
Zase nebuď zbytečně moc přecitlivělý! Nevidím tu žádné výrazně nesmyslné komenty a též mi ta žádost
    Re: Nehoda v Jizerkách v neděli04.11.2015
V Schubertovi je popsano, ze nekdo si pri delani chyby vzpomnel, ze o stejne chybe cetl, takze psat
     Re: Nehoda v Jizerkách v neděli04.11.2015
Smysl psat o chybach rozhodne je. I ja jsem pred par lety jednu takovou udelala, po 15cti letech lez
      Re: Nehoda v Jizerkách v neděli05.11.2015
Ahoj, smysl dělit se o zkušenosti má určitě a jestli nevadí že si trochu zaagituju, tak ideálně vypl
     Re: Nehoda v Jizerkách v neděli05.11.2015
Schubert, ale, byl velmi přecitlivělý!
    Re: Nehoda v Jizerkách v neděli04.11.2015
Ona minimálně jedna odpověď byla zjevně odstraněna..
     Re: Nehoda v Jizerkách v neděli05.11.2015
?

 Jakou otázku?02.11.2015
Jakou otázku položit v diskusi na lezci, aby měla co nejvíc odpovědí?
 Re: Jakou otázku?02.11.2015
Nasrat trole
  Re: Jakou otázku?02.11.2015
Jak vyléčit zranění prstu způsobené používáním magnézia v Adršpachu
   Re: Jakou otázku?02.11.2015
Jaké jsou nejlepší mačky do Skaláku?
    Re: Jakou otázku?02.11.2015
Nejoblíbenější značka deodorantu, který používáte při lezení na umělé stěně...
   Re: Jakou otázku?03.11.2015
Jasně, hlasoval bych taky pro dotaz na zraněné prsty od maglajzu na písku.
V minulosti dost d
  Re: Jakou otázku?07.11.2015
Kuba Turka?
 Re: Jakou otázku?03.11.2015
nebo třeba která lezkyně je nejhezčí u nás a která v zahraničí? :o)
  Re: Jakou otázku?03.11.2015
U nás i v zahraničí je nejhezčí Lucie Šancová a její zadek.
  Re: Jakou otázku?04.11.2015
ČR: Lucka Hrozová, zahraničí: Juliane Wurm :-)
 Re: Jakou otázku?04.11.2015
Kolik trollu je potřeba na zašroubování žárovky?

 climbers fingers02.11.2015
Vy mi  davate :)
Prej vydrz botka vydrz :))) Jen tak dal! Uz se tesim na novej kalendar!

 šlachy na prstech02.11.2015
Zdravim :)

Mám takovy problem dva dny zpatky na bouldrovce jsem si udelal neco s malickem :D zkusim se to trochu popsat drzel jsem listu uzavrenym uchopem a v jedne chvili mi to neskutecne prokrupalo vsechny prsty mel jsem skoro az pocit ze
 Re: šlachy na prstech02.11.2015
Ahoj,

asi te nepotesim, ale to co popisujes nevypada na natazeni ale na natrzeni...ca
  Re: šlachy na prstech02.11.2015
takze jit k lekari ?
   Re: šlachy na prstech02.11.2015
No jo I ne...k lekari jenom jestli je to profik na lezecky zraneni a jestli mas moznost se k nekomu
    Re: šlachy na prstech02.11.2015
Super diky za cenne rady :)
 Re: šlachy na prstech02.11.2015
tak tak, pokud je utržený poutko, tak 4-6 týdnů klid, případně mazat nějakým opodeldokem, nebo nějak
 Re: šlachy na prstech03.11.2015
napsal bych Hebelkovi... Možná Ti i doporučí za kým zajít, pokud to nepočká na návštěvu u něj.

 film02.11.2015
Starnouci polsky lezec, sklep, cinky, friend padajici do vody, Tatry, umely chyty v jeskyni,...co je to prosim za film?
 Re: film02.11.2015
Běželo mj. na fesťáku na Hrubici na jaře/létě, zkus dohledat podle polského autorství.
 Re: film03.11.2015
Tusim, ze myslis "Deklaracja Nieśmiertelności".
  Re: film04.11.2015
Ty jo. Dik!

1   ...   321   322   323   324   325   326   327   328   329   330   331   332   333   334   335   336   337   338   339   340   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Horoškola v Praze
Ahoj, chtěla bych poradit s nějakým začátečnickým kurzem v Praze, který by začínal v dohledné době? Ráda bych začala s lezením a viděla bych to na nějaký systematický kurz....je lepší komerční či nekomerční horoškola? Kterou byste doporučili? Ráda bych i něco takového, kde by si člověk rovnou našel i nějaké známé....nabídka na internetu je hodně široká, ale nějak se mi v tom nedaří dobře se zorientovat.
Děkuji za jakoukoli směrodatnou reakci!:)
Hopi13:46:53 06.11.2015
odpovědět 
 Re: Horoškola v Praze
Za sebe můžu doporučit http://hs.sherpaclimb.cz/ a začínají v dohledné době - to jest - zítra :)
Jirka16:30:06 06.11.2015
odpovědět 
 Re: Horoškola v Praze
Kamarády najdeš v oddílu.
Kuba Turek16:37:37 06.11.2015
odpovědět 
  Re: Horoškola v Praze
To sic jo, ale přijde mi, že začátečníky skoro nikde nechtějí, nehledě na to, že jsem ještě lezení nezkusila, takže nevím, jak moc mě to pohltí. Kamarády - začátečníky mohu potkat i v horoškole, :)?
Hopi17:09:53 06.11.2015
odpovědět 
   Re: Horoškola v Praze
záleží co ti vyhovuje. jestli ti nevadí platit a "mít to instantní", potom je dobrá volba komerční horoškola. pokud to chceš jako výhledové portfolium spolulezců, naháněčů do blbostí, předávačů obskurních zkušeností, vyjídače svačin a zloděje iluzí, a z toho mít pár dlouhodobejch kamarádů, potom oddíl. ale zase ta poetika začátečníků bez vedení s a mlhavou představou a studem se zeptat (absolvoval jsem takto své začátky) má něco do sebe. takže si zohledni jakou máš letoru a s chutí do toho.
Lukas B.20:11:28 06.11.2015
odpovědět 
   Re: Horoškola v Praze
Já nevím jak v Praze, ale jinde to funguje normálně, většinou fajn kolktiv co v pohodě příjmají i nováčky co nemají zkušenosti, osobní zkušenost Zlín, Brno normálně to funguje...
hmm17:16:48 07.11.2015
odpovědět 
    Re: Horoškola v Praze
Nevim jak jsi přišel na to že zrovna v Brně to funguje..
z brna18:26:21 07.11.2015
odpovědět 
 Re: Horoškola v Praze
Nejlepší seznam horoškol v Praze:

http://tinyurl.com/nth2ovr
J.16:54:57 06.11.2015
odpovědět 
  Re: Horoškola v Praze
Tom jsou oddíly s mládežnickou nebo dětskou sekcí, jestli to dobře chápu... Horoškola je něco jiného.
Kuba Turek20:15:21 08.11.2015
odpovědět 
 Re: Horoškola v Praze
na tvym miste bych zkusil (pokud to jeste tak funguje) na Smichove Jarku Posledni, na Ruzyni Katku nebo v Holesovicich Libora.. a mas-li pochybnosti (jestli by te lezeni bavilo), pak kdo nezkusil, nepochopi, kdo zkusil jednou, nemuze jinak!!
pavel21:05:07 08.11.2015
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192357)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Broad Peak 2005 5c Bergamo-Brescia
DRS 6b Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (49)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi