Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 6.Stribrny 11506 7.Nespoutaný 11494 8.Suchan 11187 Bouldry: 6.Kopecký 10675 7.Popovský 10475 8.Danda 10403 Hory: 15.Dörfl 3442 16. 3376 17.Abt 3287
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English fotky 09.04.2015 Čau scháníme se po fotkách z loňska z ploten u Bezděčína - fotili to dva lezci z Prahy, slíbili že pošlou fotky a nic:( tak kdyby to náhodou četli pošlete fotky na uvedený email! Dík
Identifikace kalhot 08.04.2015 Ahoj,
mám jednu prosbu. Před lety, tipuju tak deset a víc, jsem někde - možná Hudy, koupil černé, lehké plátěné lezecké kalhoty s potiskem žlutých květů po celé ploše kalhot. Říkal jsem jim veselé maskáče, jenže žena je vyhodila a já už nevím zna
Cerna skala... 08.04.2015 Nechte skaly zit, ci alespon nechte taky nejaky teren lidem do budoucna, kteri by to treba delali jinak nez vy... Prosiiiim!
Ps. autori si asi sami nejsou svym jednanin moc jisti, kdyz radeji zakazali komentare pod clanek o dalsim jejich vytvoru.
  Re: Cerna skala... 08.04.2015 Názvy cest větším písmem, z kanoe se to blbě čte...
  Re: Cerna skala... 08.04.2015 Naopak, nenechte se kluci odradit. Jen tak dal...
    Re: Cerna skala... 08.04.2015 Následující řádky nejsou ani tak moc o Černé Skále, i když jsem na po ni z vody pokukoval mnoho let.
      Re: Cerna skala... 09.04.2015 Ve spojení s lezením bylo odjakživa spojeno dělání cest, to je přirozené. Navíc dělání oblastí, malý
        Re: Cerna skala... 09.04.2015 Také ja s tim souhlasim. Také jsem moc nepochopil co je spatne na tom, ze někdo dela nove prejisteni
          Re: Cerna skala... 09.04.2015 Nehledě na to, že zcela zásadní aktivitou v této oblasti bylo vyčištění té skládky, která tam byla n
            Re: Cerna skala... 09.04.2015 mimochodem ty střepy se vysbírat úplně asi nikdy nepodaří, takže děti pod jižní stěnu naboso nepoušt
          Re: Cerna skala... 09.04.2015 Špatné na tom je, že mnoho lidí už nevidí a nechápe rozdíl mezi tím vyřešit problém, vylézt linii a
            Re: Cerna skala... 09.04.2015 Víme kulový. Máš cesty, kde se problémy řeší zdola a máš cesty, kde se problémy řeší zhora. Naivní r
              Re: Cerna skala... 09.04.2015 Jasne, kdyz je stavec borec s citem pro cestu a nalezenym obrovskym kvantem cest na vsech moznych te
                Re: Cerna skala... 10.04.2015 Někdo rád nýty po dvou metrech, někdo skoby s odlezy :)
                  Re: Cerna skala... 10.04.2015 To bezesporu. Tyhle cesty nesplnuji ani jedno. Kdyz do nich poslech cloveka, ktery ma v danem stupni
  Re: Cerna skala... 09.04.2015 No kluci zejména nechali skály ožít. A podle mě je to dobře. Udělali to citem a linky jsou parádní.
    Re: Cerna skala... 09.04.2015 Absolutně souhlasim.
    Re: Cerna skala... 09.04.2015 Asi patrim k tem, ktere jejich linie absolutne neoslovuji. A tak bych hodne rad linie od nekoho jine
      Re: Cerna skala... 09.04.2015 Si to pleteme s umělkou, na skále se cesty "nestaví" :)
        Re: Cerna skala... 09.04.2015 Jasne nestavi, ale linie je zpravidla dobry vest aby trochu respektovaly skalu a vytvarely logicke p
  Re: Cerna skala... 09.04.2015 Negativních hlasů přibývá. Je to jen na jednotlivcích dělající budovatelské práce, se nad sebou zamy
    Re: Cerna skala... 09.04.2015 Uzlaři Tvůj pohled nesdílím. Marťan udělal s klukama spoustu těžké práce na mnoha oblastech. Jeho př
      Re: Cerna skala... 09.04.2015 no tohle není ani kvak (šedesátka nutná), ani se to neobjevilo nově (lezl už Pletánek za socialismu)
        Re: Cerna skala... 09.04.2015 Nemířil jsem konkrétně na Černou skálu. Ale uvádět přelezy Pletánkem jako důvod, proč se tam má nadá
          Re: Cerna skala... 13.04.2015 Uvádím na pravou miru. Podle mne první kdo lezl na černé ckale byl Venca Janáček někdy v 70 letech.
      Re: Cerna skala... 09.04.2015 Souhlasim. Jako příklad mám třeba oblast Zvírotice město. Celkově vydařená akce, spousty práce a moc
        Město 09.04.2015 Můžeme si ukázat tu vykácenou lísku pod Brčolou, na kterou spadl kámen na místě.
Nejsme jako
          Re: Město 09.04.2015 Snažil jsem se vznést jen pozitivní kritiku, celkově nový Zvírotice hodnotim kladně. Nekritizoval js
            Re: Město 10.04.2015 Plachta je parádní cesta mimo jiných.
Jeďte si tam zalézt a pak komentujete. Opak je totiž k
      Re: Cerna skala... 11.04.2015 Není to poprvé co Marťan and his melody boys "udělali oblast", která už byla dříve lezená,
    Uzlař 09.04.2015 Uzlaři, to jsou zase perly, chybělo mi to. Žádné skály ani cesty nedělám sám, zkus se navážet i do j
      Re: Uzlař 09.04.2015 Ty jo, tohle taky neni zrovna moc pokorne.. Bral bych to od nekoho, kdo ma nalezeno tisice cest vsud
      Re: Uzlař 09.04.2015 tak teď jsem opravdu v prdeli, už ani nevím, co jsem. nevěděl jsem, že se lidi dělí na sportovce, kl
        Odchod Uzlaře 09.04.2015 Uzlaři, neavizoval si náhodou svého času svůj odchod z diskuze na lezci? Viz diskuze pod tímto článk
          Re: Odchod Uzlaře 09.04.2015 Ano, mame i domaci odposlechy, kde to same rika manzelce a posleze i dceri. Stejne tak mame kamerove
          Re: Odchod Uzlaře 09.04.2015 No je to narez tahle diskuze, ale jsme to my vsichni, tahle diskuze, takze se asi nelze zlobit na zr
            Re: Odchod Uzlaře 10.04.2015 Ahoj Kládo
netuším proč není u článku možná diskuze, ale když to tady čtu tak si říkám že asi
            Re: Odchod Uzlaře 10.04.2015 hele, i kdyz jsem byl fak skeptik, co se tyce Revnic, neplati "kde je to hezky a za neco to sto
    Re: Cerna skala... 10.04.2015 Uzlaři myslim že byste si s Marťanem měli dát přes držku v hospodě a ne na sebe kydat špínu v diskus
  Re: Cerna skala... 10.04.2015 Chapu proc diskuse neni pod peknym vtipnym clankem. Ma to co delat s jednanim leda komentatoru.
LPG v Rakousku 08.04.2015 Ahoj,
nemáte někdo osobní zkušenost s tankováním na plyn v Rakousku (směr západ)? Info na netu není vždy ok! např. LPG Vorsdorf pouze holandská koncovka a zákaz redukce (osobní zkušenost), v Salzburgu prej zrušená?! :o( Díky za info. Tom
  Re: LPG v Rakousku 08.04.2015 V Salzburgu se na tankování vykašli. Přejezd do Německa se vyplatí.
  Re: LPG v Rakousku 08.04.2015 Zdar. Bral jsem cca před dvěma lety LPG na dálnici u Innsbrucku - je to ve směru na západ za exitem
    Re: LPG v Rakousku 08.04.2015 MyLPG.eu není moc spolehlivý zdroj. To se dá použít jen doplňkově. Lepší je gas-tankstellen.de
      Re: LPG v Rakousku 08.04.2015 To jsem se chtěl zeptat - nemáte někdo nějakej lepší informační zdroj než mylpg.eu? ;)
  Re: LPG v Rakousku 08.04.2015 Rakousko obecně problém, vem před a po, případně pár km na benzín.
    Re: LPG v Rakousku 08.04.2015 Spíš je otázka, jestli se vůbec vyplatí vzhledem k opruzu s hledáním LPG pumpy, vysoké ceně LPG v AT
  Re: LPG v Rakousku 08.04.2015 Celkem pravidelně tankuju u Innsbrucku na dálnici směrem do Itálie. Poblíž Salzburku je velká pumpa
  Re: LPG v Rakousku 08.04.2015 100 km za vidni smerem na graz - agip obousmerna non stop (italsky systém), lienz - v arealu plynařs
    Re: LPG v Rakousku 10.04.2015 Krome zminene Agip cca 100 km za Vidni je na A2 cca na 138 km levnejsi LPG hned za sjezdem z dalnice
Horní Skály (Obrvégry) 07.04.2015 Ahoj. Asi 15let jsem na Obrech. Chtěl jsem se tu jen zeptat, jak to nyní vypadá. Jištění je stejný, nebo něco přibylo? S lidma je to asi všude jine, hodně :)
Díky za každé info.
Roman
  Re: Horní Skály (Obrvégry) 07.04.2015 obrvégry snad ještě stojí. v týdnu bez lidí, o pěkných víkendech stačí tři plná auta aby vznikl poci
    Re: Horní Skály (Obrvégry) 08.04.2015 Ahoj. Díky za raport :) A co dál Šachtové věže a skály u hranic?
      Re: Horní Skály (Obrvégry) 08.04.2015 no, skály u hranic úspěšně zarůstají mechem ve vysokém lese, ročně se tam napíšou tak čtyři družstva
inzerát 07.04.2015 Dobrý den, nevíte jak prosím smazat inzerát, když jsem zapomněl heslo. (myslím, že jsem vkládal i bez hesla, ale nejsem si jistý) Děkuji za radu
  Re: inzerát 07.04.2015 Bez hesla to nesmažeš, max popros admini....
Podpatek Scarpa Masetrale 06.04.2015 Čau všem, prosím o pomoc někoho komu se něco podobnýho přihodilo. Ztratil jsem z vnitřku skialp skeletu Maestrale bílej prolis - podpatek na kterým šlape vnitřní botička. V druhý botě už je taky sakra uvolněnej. Stalo se to už někomu a jak jste to řešili?
  Re: Podpatek Scarpa Masetrale 08.04.2015 Vylil bych to epoxidem.
    Re: Podpatek Scarpa Masetrale 08.04.2015 napsat do alpsportu?
      Re: Podpatek Scarpa Masetrale 09.04.2015 Díky za obě rady, Alpsport jsem kontaktoval a poptávaj u Scarpy. Když nedodají tak zkusím ten epoxid
Dachstein podmínky 05.04.2015 Ahoj,
Nevíte někdo jak to teď vypadá na Hallstattském a Gossauském ledovci? Je tam teď hodně sněhu? Jak jdou vidět trhliny? A Taky by mě zajímalo, jak slabší povahy slézají z Torsteinu když se leze eisrinne? (ňákej trošku podrobnější popis- všude s
  Re: Dachstein podmínky 05.04.2015 Torstein má dalo by se říct 3 cesty dolů. V průvodci je nejčastěji popisovaná trasa jak dolů, tak na
    Re: Dachstein podmínky 12.04.2015 Eissrinne vylizt a i slizt. Vse ostatni je horsi. Samozrejme musi byt podminka.
La Sportiva Cobra 05.04.2015 Ahojte!
Uvažuji nad novýma lezkama a zaujaly mně La Sportiva Cobra.
Podělíte se prosím o Vaše zkušenosti s těmahle lezkama?? :) Čím víc info, tím lépe..
Lezu do 8- UIAA, nelezu písky a nejraději se pohybuji ve vícedélkách. Teď jsem p
  Re: La Sportiva Cobra 05.04.2015 Za pár lezeckých rokov som si vybral dvoje lezečiek, ktoré používam. Jedny sú Miury a Cobry.
    Re: La Sportiva Cobra 05.04.2015 Tyjo opravdu se Cobry roztáhnou o tak hodně..? Když mám nohu 43, tak by si v mém případě šel do 41?
      Re: La Sportiva Cobra 05.04.2015 Ano, ja nosim topanky 43 a pol a Cobry mam 41 a pol na skalky a 42 do Tatier.
        Re: La Sportiva Cobra 05.04.2015 Na mojí nohu 46,5 mám 42,5 miury a 41,5 Cobry ;) a nejsem uchyl ani masochista :D
      Re: La Sportiva Cobra 05.04.2015 Taky lezu v Miurách i Cobrách, Cobry mám o půl čísla menší než Miury. Cobry jsou měkčí.
  Re: La Sportiva Cobra 06.04.2015 dřív jsem v kobrách lezl. je to dobrá lezečka do prvního podlepení, potom papučky. hodně se roztáhne
  Re: La Sportiva Cobra 06.04.2015 Cobry mám už asi 3. a je to výborná lezka na písek, rajbasy už tu zazněly... Na ostatní materiál mi
  Re: La Sportiva Cobra 07.04.2015 Cobry mi přijdou hodně měkké, co lezeš za "vícedýlky"? Do spár bych je třeba nebrala, tam
  Re: La Sportiva Cobra 08.04.2015 Už tu skoro všetko zaznelo, ale na zvýšenie váhy tvrdení pridám aj pár svojich:
- kupujem (o
    Re: La Sportiva Cobra 08.04.2015 Cobrama nic nezkazíš, na skalách nový dobrý, trochu olezený ještě lepší a končí většinou jako trénin
Návrat k lezeniu po zlomenine prsta? 05.04.2015 Zdar lezci,
po páde z bicykla som si zlomil ľavý ukazovák v prvom článku pri dlani - trieštivá zlomenina so zasiahnutím kĺbu. V rámci operácie mi to zošróbovali 5 ks skrutkami a výstuhou, čo by tam malo zostať natrvalo. Neviem, či sa to lekárom pod
  Re: Návrat k lezeniu po zlomenine prsta? 05.04.2015 Po zhojení musíš skúsiť sám či to pojde. Popravde, kopa lezcov lezie s boľavimi prstami,laktom,ramem
  Re: Návrat k lezeniu po zlomenine prsta? 05.04.2015 Fascinuje mě, že každý po zranění hledá odpověď na fóru. Každé zranění je něčím specifické a předevš
    Re: Návrat k lezeniu po zlomenine prsta? 05.04.2015 Vzal bych to Hebelkovsky - chvili pauza a pak to zacit normalne zatezovat ;).
  Re: Návrat k lezeniu po zlomenine prsta? 06.04.2015 zkus se zeptat ošetřujícího lékaře
1
...
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
...
2263
fotky Čau scháníme se po fotkách z loňska z ploten u Bezděčína - fotili to dva lezci z Prahy, slíbili že pošlou fotky a nic:( tak kdyby to náhodou četli pošlete fotky na uvedený email! Dík m 09:06:47 09.04.2015odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Záchranka pod Matterhornem
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: