Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11506
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
Bouldry:
6.Kopecký 10675
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
Hory:
15.Dörfl 3442
16. 3376
17.Abt 3287

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231189 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Areál LITES, Borovice u Mnichova Hradiště - Mnichovo Hradiště
Stěna GJW Prostějov - Prostějov
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek

Prodejny
HUDYsport - Strakonice
HUDYsport - Hradec Králové
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 fotky09.04.2015
Čau scháníme se po fotkách z loňska z ploten u Bezděčína - fotili to dva lezci z Prahy, slíbili že pošlou fotky a nic:( tak kdyby to náhodou četli pošlete fotky na uvedený email! Dík

 Identifikace kalhot08.04.2015
Ahoj,
mám jednu prosbu. Před lety, tipuju tak deset a víc, jsem někde - možná Hudy, koupil černé, lehké plátěné lezecké kalhoty s potiskem žlutých květů po celé ploše kalhot. Říkal jsem jim veselé maskáče, jenže žena je vyhodila a já už nevím zna

 Cerna skala...08.04.2015
Nechte skaly zit, ci alespon nechte taky nejaky teren lidem do budoucna, kteri by to treba delali jinak nez vy... Prosiiiim!
Ps. autori si asi sami nejsou svym jednanin moc jisti, kdyz radeji zakazali komentare pod clanek o dalsim jejich vytvoru.
 Re: Cerna skala...08.04.2015
Názvy cest větším písmem, z kanoe se to blbě čte...
 Re: Cerna skala...08.04.2015
Naopak, nenechte se kluci odradit. Jen tak dal...
  Re: Cerna skala...08.04.2015
Následující řádky nejsou ani tak moc o Černé Skále, i když jsem na po ni z vody pokukoval mnoho let.
   Re: Cerna skala...09.04.2015
Ve spojení s lezením bylo odjakživa spojeno dělání cest, to je přirozené. Navíc dělání oblastí, malý
    Re: Cerna skala...09.04.2015
Také ja s tim souhlasim. Také jsem moc nepochopil co je spatne na tom, ze někdo dela nove prejisteni
     Re: Cerna skala...09.04.2015
Nehledě na to, že zcela zásadní aktivitou v této oblasti bylo vyčištění té skládky, která tam byla n
      Re: Cerna skala...09.04.2015
mimochodem ty střepy se vysbírat úplně asi nikdy nepodaří, takže děti pod jižní stěnu naboso nepoušt
     Re: Cerna skala...09.04.2015
Špatné na tom je, že mnoho lidí už nevidí a nechápe rozdíl mezi tím vyřešit problém, vylézt linii a
      Re: Cerna skala...09.04.2015
Víme kulový. Máš cesty, kde se problémy řeší zdola a máš cesty, kde se problémy řeší zhora. Naivní r
       Re: Cerna skala...09.04.2015
Jasne, kdyz je stavec borec s citem pro cestu a nalezenym obrovskym kvantem cest na vsech moznych te
        Re: Cerna skala...10.04.2015
Někdo rád nýty po dvou metrech, někdo skoby s odlezy :)
         Re: Cerna skala...10.04.2015
To bezesporu. Tyhle cesty nesplnuji ani jedno. Kdyz do nich poslech cloveka, ktery ma v danem stupni
 Re: Cerna skala...09.04.2015
No kluci zejména nechali skály ožít. A podle mě je to dobře. Udělali to citem a linky jsou parádní.
  Re: Cerna skala...09.04.2015
Absolutně souhlasim.
  Re: Cerna skala...09.04.2015
Asi patrim k tem, ktere jejich linie absolutne neoslovuji. A tak bych hodne rad linie od nekoho jine
   Re: Cerna skala...09.04.2015
Si to pleteme s umělkou, na skále se cesty "nestaví" :)
    Re: Cerna skala...09.04.2015
Jasne nestavi, ale linie je zpravidla dobry vest aby trochu respektovaly skalu a vytvarely logicke p
 Re: Cerna skala...09.04.2015
Negativních hlasů přibývá. Je to jen na jednotlivcích dělající budovatelské práce, se nad sebou zamy
  Re: Cerna skala...09.04.2015
Uzlaři Tvůj pohled nesdílím. Marťan udělal s klukama spoustu těžké práce na mnoha oblastech. Jeho př
   Re: Cerna skala...09.04.2015
no tohle není ani kvak (šedesátka nutná), ani se to neobjevilo nově (lezl už Pletánek za socialismu)
    Re: Cerna skala...09.04.2015
Nemířil jsem konkrétně na Černou skálu. Ale uvádět přelezy Pletánkem jako důvod, proč se tam má nadá
     Re: Cerna skala...13.04.2015
Uvádím na pravou miru. Podle mne první kdo lezl na černé ckale byl Venca Janáček někdy v 70 letech.
   Re: Cerna skala...09.04.2015
Souhlasim. Jako příklad mám třeba oblast Zvírotice město. Celkově vydařená akce, spousty práce a moc
    Město09.04.2015
Můžeme si ukázat tu vykácenou lísku pod Brčolou, na kterou spadl kámen na místě.
Nejsme jako
     Re: Město09.04.2015
Snažil jsem se vznést jen pozitivní kritiku, celkově nový Zvírotice hodnotim kladně. Nekritizoval js
      Re: Město10.04.2015
Plachta je parádní cesta mimo jiných.
Jeďte si tam zalézt a pak komentujete. Opak je totiž k
   Re: Cerna skala...11.04.2015
Není to poprvé co Marťan and his melody boys "udělali oblast", která už byla dříve lezená,
  Uzlař09.04.2015
Uzlaři, to jsou zase perly, chybělo mi to. Žádné skály ani cesty nedělám sám, zkus se navážet i do j
   Re: Uzlař09.04.2015
Ty jo, tohle taky neni zrovna moc pokorne.. Bral bych to od nekoho, kdo ma nalezeno tisice cest vsud
   Re: Uzlař09.04.2015
tak teď jsem opravdu v prdeli, už ani nevím, co jsem. nevěděl jsem, že se lidi dělí na sportovce, kl
    Odchod Uzlaře09.04.2015
Uzlaři, neavizoval si náhodou svého času svůj odchod z diskuze na lezci? Viz diskuze pod tímto článk
     Re: Odchod Uzlaře09.04.2015
Ano, mame i domaci odposlechy, kde to same rika manzelce a posleze i dceri. Stejne tak mame kamerove
     Re: Odchod Uzlaře09.04.2015
No je to narez tahle diskuze, ale jsme to my vsichni, tahle diskuze, takze se asi nelze zlobit na zr
      Re: Odchod Uzlaře10.04.2015
Ahoj Kládo
netuším proč není u článku možná diskuze, ale když to tady čtu tak si říkám že asi
      Re: Odchod Uzlaře10.04.2015
hele, i kdyz jsem byl fak skeptik, co se tyce Revnic, neplati "kde je to hezky a za neco to sto
  Re: Cerna skala...10.04.2015
Uzlaři myslim že byste si s Marťanem měli dát přes držku v hospodě a ne na sebe kydat špínu v diskus
 Re: Cerna skala...10.04.2015
Chapu proc diskuse neni pod peknym vtipnym clankem. Ma to co delat s jednanim leda komentatoru.

 LPG v Rakousku08.04.2015
Ahoj,
nemáte někdo osobní zkušenost s tankováním na plyn v Rakousku (směr západ)? Info na netu není vždy ok! např. LPG Vorsdorf pouze holandská koncovka a zákaz redukce (osobní zkušenost), v Salzburgu prej zrušená?!  :o( Díky za info. Tom
 Re: LPG v Rakousku08.04.2015
V Salzburgu se na tankování vykašli. Přejezd do Německa se vyplatí.
 Re: LPG v Rakousku08.04.2015
Zdar. Bral jsem cca před dvěma lety LPG na dálnici u Innsbrucku - je to ve směru na západ za exitem
  Re: LPG v Rakousku08.04.2015
MyLPG.eu není moc spolehlivý zdroj. To se dá použít jen doplňkově. Lepší je gas-tankstellen.de
   Re: LPG v Rakousku08.04.2015
To jsem se chtěl zeptat - nemáte někdo nějakej lepší informační zdroj než mylpg.eu? ;)
 Re: LPG v Rakousku08.04.2015
Rakousko obecně problém, vem před a po, případně pár km na benzín.
  Re: LPG v Rakousku08.04.2015
Spíš je otázka, jestli se vůbec vyplatí vzhledem k opruzu s hledáním LPG pumpy, vysoké ceně LPG v AT
 Re: LPG v Rakousku08.04.2015
Celkem pravidelně tankuju u Innsbrucku na dálnici směrem do Itálie. Poblíž Salzburku je velká pumpa
 Re: LPG v Rakousku08.04.2015
100 km za vidni smerem na graz - agip obousmerna non stop (italsky systém), lienz - v arealu plynařs
  Re: LPG v Rakousku10.04.2015
Krome zminene Agip cca 100 km za Vidni je na A2 cca na 138 km levnejsi LPG hned za sjezdem z dalnice

 Horní Skály (Obrvégry)07.04.2015
Ahoj. Asi 15let jsem na Obrech. Chtěl jsem se tu jen zeptat, jak to nyní vypadá. Jištění je stejný, nebo něco přibylo? S lidma je to asi všude jine, hodně :)

Díky za každé info.
Roman
 Re: Horní Skály (Obrvégry)07.04.2015
obrvégry snad ještě stojí. v týdnu bez lidí, o pěkných víkendech stačí tři plná auta aby vznikl poci
  Re: Horní Skály (Obrvégry)08.04.2015
Ahoj. Díky za raport :) A co dál Šachtové věže a skály u hranic?
   Re: Horní Skály (Obrvégry)08.04.2015
no, skály u hranic úspěšně zarůstají mechem ve vysokém lese, ročně se tam napíšou tak čtyři družstva

 inzerát07.04.2015
Dobrý den, nevíte jak prosím smazat inzerát, když jsem zapomněl heslo. (myslím, že jsem vkládal i bez hesla, ale nejsem si jistý) Děkuji za radu
 Re: inzerát07.04.2015
Bez hesla to nesmažeš, max popros admini....

 Podpatek Scarpa Masetrale06.04.2015
Čau všem, prosím o pomoc někoho komu se něco podobnýho přihodilo. Ztratil jsem z vnitřku skialp skeletu Maestrale bílej prolis - podpatek na kterým šlape vnitřní botička. V druhý botě už je taky sakra uvolněnej. Stalo se to už někomu a jak jste to řešili?
 Re: Podpatek Scarpa Masetrale08.04.2015
Vylil bych to epoxidem.
  Re: Podpatek Scarpa Masetrale08.04.2015
napsat do alpsportu?
   Re: Podpatek Scarpa Masetrale09.04.2015
Díky za obě rady, Alpsport jsem kontaktoval a poptávaj u Scarpy. Když nedodají tak zkusím ten epoxid

 Dachstein podmínky05.04.2015
Ahoj,
Nevíte někdo jak to teď vypadá na Hallstattském a Gossauském ledovci? Je tam teď hodně sněhu? Jak jdou vidět trhliny? A Taky by mě zajímalo, jak slabší povahy slézají z Torsteinu když se leze eisrinne? (ňákej trošku podrobnější popis- všude s
 Re: Dachstein podmínky05.04.2015
Torstein má dalo by se říct 3 cesty dolů. V průvodci je nejčastěji popisovaná trasa jak dolů, tak na
  Re: Dachstein podmínky12.04.2015
Eissrinne vylizt a i slizt. Vse ostatni je horsi. Samozrejme musi byt podminka.

 La Sportiva Cobra05.04.2015
Ahojte!
Uvažuji nad novýma lezkama a zaujaly mně La Sportiva Cobra.
Podělíte se prosím o Vaše zkušenosti s těmahle lezkama?? :) Čím víc info, tím lépe..
Lezu do 8- UIAA, nelezu písky a nejraději se pohybuji ve vícedélkách. Teď jsem p
 Re: La Sportiva Cobra05.04.2015
Za pár lezeckých rokov som si vybral dvoje lezečiek, ktoré používam. Jedny sú Miury a Cobry.
  Re: La Sportiva Cobra05.04.2015
Tyjo opravdu se Cobry roztáhnou o tak hodně..? Když mám nohu 43, tak by si v mém případě šel do 41?
   Re: La Sportiva Cobra05.04.2015
Ano, ja nosim topanky 43 a pol a Cobry mam 41 a pol na skalky a 42 do Tatier.
    Re: La Sportiva Cobra05.04.2015
Na mojí nohu 46,5 mám 42,5 miury a 41,5 Cobry ;) a nejsem uchyl ani masochista :D
   Re: La Sportiva Cobra05.04.2015
Taky lezu v Miurách i Cobrách, Cobry mám o půl čísla menší než Miury. Cobry jsou měkčí.
 Re: La Sportiva Cobra06.04.2015
dřív jsem v kobrách lezl. je to dobrá lezečka do prvního podlepení, potom papučky. hodně se roztáhne
 Re: La Sportiva Cobra06.04.2015
Cobry mám už asi 3. a je to výborná lezka na písek, rajbasy už tu zazněly... Na ostatní materiál mi
 Re: La Sportiva Cobra07.04.2015
Cobry mi přijdou hodně měkké, co lezeš za "vícedýlky"? Do spár bych je třeba nebrala, tam
 Re: La Sportiva Cobra08.04.2015
Už tu skoro všetko zaznelo, ale na zvýšenie váhy tvrdení pridám aj pár svojich:
- kupujem (o
  Re: La Sportiva Cobra08.04.2015
Cobrama nic nezkazíš, na skalách nový dobrý, trochu olezený ještě lepší a končí většinou jako trénin

 Návrat k lezeniu po zlomenine prsta?05.04.2015
Zdar lezci,
po páde z bicykla som si zlomil ľavý ukazovák v prvom článku pri dlani - trieštivá zlomenina so zasiahnutím kĺbu. V rámci operácie mi to zošróbovali 5 ks skrutkami a výstuhou, čo by tam malo zostať natrvalo. Neviem, či sa to lekárom pod
 Re: Návrat k lezeniu po zlomenine prsta?05.04.2015
Po zhojení musíš skúsiť sám či to pojde. Popravde, kopa lezcov lezie s boľavimi prstami,laktom,ramem
 Re: Návrat k lezeniu po zlomenine prsta?05.04.2015
Fascinuje mě, že každý po zranění hledá odpověď na fóru. Každé zranění je něčím specifické a předevš
  Re: Návrat k lezeniu po zlomenine prsta?05.04.2015
Vzal bych to Hebelkovsky - chvili pauza a pak to zacit normalne zatezovat ;).
 Re: Návrat k lezeniu po zlomenine prsta?06.04.2015
zkus se zeptat ošetřujícího lékaře

1   ...   362   363   364   365   366   367   368   369   370   371   372   373   374   375   376   377   378   379   380   381   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 fotky
Čau scháníme se po fotkách z loňska z ploten u Bezděčína - fotili to dva lezci z Prahy, slíbili že pošlou fotky a nic:( tak kdyby to náhodou četli pošlete fotky na uvedený email! Dík
m09:06:47 09.04.2015
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192417)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1426 
 Neřeším to – lezu vše 
 1125 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi