Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231358 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lavinová sonda24.02.2015
V lavinové sondě se mi přetrhlo splétané ocelové lanko 0,8 mm, poraďte kde ho sehnat nebo čím ho nahradit ?
 Re: Lavinová sonda24.02.2015
Cyklistické potřeby?
 Re: Lavinová sonda24.02.2015
Podivej se na padákové šňůry. Jsou tedy 1.1 mm a pokud by tam vlezly, jsou super pevné.
Odsta
  Re: Lavinová sonda25.02.2015
Díky moc za rady, cyklolanka mají 1 mm a nevím jestli jsou v metráži, ještě jsou nějaká lanka z rybá
   Re: Lavinová sonda26.02.2015
Kola, ocelová lanka na přehazovačky nebo brzdy, vyrábějí různé délky, dají se zkrátit. Mototechna, v
    Re: Lavinová sonda26.02.2015
Ještě autodílna, motocykl.

 Stěna v Kolíně24.02.2015
Ahoj,
podpořte prosím náš projekt pod názvem NA NOVÝ MOST PO LANĚ v Kolíně.

Máme možnost získat prostředky z GRANTU TPCA.

Pomozte nám svým hlasem na:
 Re: Stěna v Kolíně24.02.2015
  Re: Stěna v Kolíně24.02.2015
A ještě jedna adresa přímo na hlasování našeho projektu :
   Re: Stěna v Kolíně24.02.2015
Bohužel hlasovat jde jen ZDE
    Re: Stěna v Kolíně24.02.2015
nebylo by lepší podpořit malý hokejisty? Třeba z nich jednou něco bude
     Re: Stěna v Kolíně24.02.2015
Tak hlasovat můžeš pro 3 projekty - pro každý ale jen jedním hlasem .....

 Chopok23.02.2015
Ahoj,
nevíte někdo jak to vypadá ve freeridových žlabech na Chopku ? Údajně je v nich málo sněhu...
 Re: Chopok23.02.2015
Ve zlabech relativne dostacujici, mimo zlaby to zadna hitparada neni a hodne lezou sutry. Ale lyzova

 zima v Chamu23.02.2015
Nazdar, nemáte někdo tipy na pěkné hodně lehké lezení v Chamonix v zimě (tj. začátkem března)? Díky
 Re: zima v Chamu23.02.2015
Jak to myslíš, hodně lehké lezení? Pokud se ptáš na ideální seznamovací vysokohorský šamonický vejle
  Re: zima v Chamu23.02.2015
Díky moc, něco takového jsem přesně myslel. Obtížnost jsem myslel tak do AD+ (ale klidně i výrazně m
   Re: zima v Chamu24.02.2015
Supercouloir direct na Tacul je presne to co hledas.
    Re: zima v Chamu24.02.2015
No nevim jestli to je hodně lehké lezení :-D
     Re: zima v Chamu24.02.2015
na triangle de tacul: contamine-grisole AD, contamine-mazeud AD, chere D
      Re: zima v Chamu24.02.2015
odkaz -
 Re: zima v Chamu24.02.2015
V Argentiere v první části doliny je toho taky celkem dost a je to většinou dostupné první lanovkou

 drábské světničky22.02.2015
Ahoj, je na lezci průvodce drábskými světničkami? díky
 Re: drábské světničky23.02.2015
jo
 Re: drábské světničky24.02.2015
Ahoj Michale, pískovcové internetové průvodce tady moc nenajdeš. Jestli tu nějaký průvodce je, zjist

 Kde berete parťáky??22.02.2015
co je na ně spoleh, už maj něco málo za sebou (člověk si nepřipadá jak na kurzu), maj chuť zkoušet nový cesty a nelezou furt to samý dokola(každá druhá věta není to nejde, to nedám, příště, dnes už nemůžu)..

je to sci fi?
 Re: Kde berete parťáky??22.02.2015
najdi si nějaký fungující oddíl.
 Re: Kde berete parťáky??22.02.2015
Scifi to neni, ale vetsina lezcu se u nas na stenach (a zacina to byt i na skalach) pohybuje podle m
  Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
jsem z Prahy. Jak je psáno níže, já se taky namotivuju sám, resp. mě namotivuje ta lajna, zvědavost
 Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
Je to scifi pro namyšlený idioty, pro který není nikdo dobrej...
  Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
Podle sebe soudim tebe? Jediny namyslesny idiot jsi tady ty.
   Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
Sice nejsem JJ, ale kdyz uz se to tady tak pekne rozjizdi...
Potrefena husa se nejvice ozve ;
    Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
Tak ses ukazal v plne krase. A takovych jako jsi ty plno.
   Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
Právě naopak. Neřeším nesmysly a proto mám fajn spolulezců pořád spoustu. V mém okolí většina lidí,
    Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
Pak mas stesti. Nemuzes vsak zobecnovat, ac te to k tomu svadi.
 Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
Nevím, proč by to, jestli partner leze 5 nebo 8, mělo ovlivnit můj výkon. Lezu si co chci, jak se te
  Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
Důvodů je více. Namátkou dva:

Každý člověk je tak trochu ješitný a každý se rád předv
   Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
Zní to logicky, ale nesouhlasím s tím. Ano, osoba opačného pohlaví většinu z nás vyburcuje, ale mě o
    Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
Noj, ale to motas 2 veci dohromady. Samozrejme, ze kdyz nemas motivaci/chut se zlepsovat, pac ti sta
   Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
Amen...presne tak jsem to myslel. Zadek na klajde me dokaze namotivovat mozna na chvilku, ale z dlou
    Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
To jsi asi neviděl zadek Lucie Š. tady v Brně na Klajdě! :-) Bohužel chodí raději na Duro bouldrovat
     Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
Sakra asi tam budu muset nekdy zase zajit...skoda, ze tam ty lidi neznam jmenem, tak ten vysneny zad
     Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
Kdo je Lucie Š.? A to jsem na Klajdě celkem často...
      Re: Kde berete parťáky??24.02.2015
Zrovna teď tam je :-)
       Re: Kde berete parťáky??24.02.2015
:-E nějaký bližší info by nebylo??
 Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
dobryho partaka do tezsich podniku apod vetsinou nenajdes na inzerat ci nahodnym vyberem, nejspolehl
  Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
Pokud se pohybujes v lezeckych kruzich, nelezes uplnou tuzku a nejsi s prominutim debil, tak si na t
   Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
Zapomnel jsi dodat, ze to je jen tva individualni zkusenost (nebo pouhy nazor). Za sebe mohu rici, z
    Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
na jaký žiješ planetě? jestli si magor, tak se nediv. Když se k lidem budeš chovat slušně, tak přijd
     Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
ano jiste, kdo ma jinou zkusenost je magor, debil ..apod.
      Re: Kde berete parťáky??24.02.2015
no dáš se odhadnout podle toho které věty z těch dvou ses chytil
       Re: Kde berete parťáky??24.02.2015
Neumis ani pocitat...
        Re: Kde berete parťáky??24.02.2015
omlouvám se, chtěl jsem ti zjednodušit výběr - netušil jsem že je pro Tebe důležitá i ta první část
         Re: Kde berete parťáky??24.02.2015
dochazi k mirnemu zmateni, do tehle vymeny prispiva nekolik anonymu.
Nicmene.. snadno dovodit
          Re: Kde berete parťáky??24.02.2015
No a stejne jsme se nedozvedeli, kdo je to ta Lucie S. s peknym zadkem :(
           Re: Kde berete parťáky??24.02.2015
Tmavovláska, dobře leze, miluje hory, cca 175cm a zrovna teď je na Klajdě :-) Víc nic, ať nemá nos n
 Re: Kde berete parťáky??23.02.2015
Podle me je dobry misto boulderova stena, jakoze dat se tam s nekym do reci.

 co udělal?22.02.2015
čaute, co udělal kluk v 1:17, procvakl nejtem i druhý preso, aby si tak zkrátil smyci? Proč ale rovnou necvak lano do prvního presa a druhý nenechal volně viset?

 Re: co udělal?22.02.2015
Borec do tý erárni smyce cvakl jenom karabinu s pojistkou zámku a nezamkl jí. Dle mě cvakl z dobrý p
  Re: co udělal?22.02.2015
Jo ... jinak pěkná roztahovačka.

 Táboření Vraca22.02.2015
Ahoj.  Máte někdo informace, jak je to s tábořením v Bulharsku v kaňonu Vraca, nejlépe z minulé sezóny. Díky, Michal.
 Re: Táboření Vraca26.02.2015
Loni v pohodě. V horohospodě pokoje kolem 150 Kč, snad si to pamatuji dobře, když tak to najdeš na w
 Re: Táboření Vraca02.03.2015
Jako o lanovce ve Vrace nevím, asi něco nového, byl jsem tam, už je to dýl. Ale spali jsme v altánu

 pro adminy21.02.2015
proč zmizelo v průvodcích topo vlastiny stěny v srbsku??
 Re: pro adminy21.02.2015
Přibyly tam nějaké nové cesty. Jeden kluk mi napsal, že mi pomůže to zaktualizovat a tak jsem to stá

 Dětský úvazek20.02.2015
Ahoj, sháním pro dceru (6,5 roku, 127 cm a 27 kg) celotělový úvazek. Zatím jsem u všech narazil na výškové doporučení do maximálně 130 cm, což už by ji za rok zřejmě nestačilo. Nemáte někdo nějaký tip?
 Re: Dětský úvazek20.02.2015
Jak Singáč, tak Ocún dělaj celotlák pro dospělý. A nebo koupit dětský sedák např. Ocún Webee Kid a k

1   ...   372   373   374   375   376   377   378   379   380   381   382   383   384   385   386   387   388   389   390   391   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lavinová sonda
V lavinové sondě se mi přetrhlo splétané ocelové lanko 0,8 mm, poraďte kde ho sehnat nebo čím ho nahradit ?
Zdenek17:47:09 24.02.2015
odpovědět 
 Re: Lavinová sonda
Cyklistické potřeby?
18:58:11 24.02.2015
odpovědět 
 Re: Lavinová sonda
Podivej se na padákové šňůry. Jsou tedy 1.1 mm a pokud by tam vlezly, jsou super pevné.
Odstaň si pls mezery z odkazu.
http://eshop .lanex.cz/padakova -snura-pes-dy-1-1? gclid= CMzo35ap-8MCFSIIwwodREEA6g
20:37:02 24.02.2015
odpovědět 
  Re: Lavinová sonda
Díky moc za rady, cyklolanka mají 1 mm a nevím jestli jsou v metráži, ještě jsou nějaká lanka z rybářských potřeb ale krátká.Padáková šňůra má 60 kg ale jen v Lanexu v Bolaticích, použil jsem šňůrku z Lanexu na žaluzie z Hornbachu kde deklarují 50 kg, to by mělo stačit, snad se neprodře o okraje trubek, ale tak často snad sondu (kromě výcviku) nepoužiju. Uvidím jak se to osvědčí.
Zdenek15:19:50 25.02.2015
odpovědět 
   Re: Lavinová sonda
Kola, ocelová lanka na přehazovačky nebo brzdy, vyrábějí různé délky, dají se zkrátit. Mototechna, vrakoviště, starší modely aut, plynový pedál, brzdový pedál, zavírání kufru, otevírání nádrže. Sondu máš 2 nebo 3 metry?
12:29:54 26.02.2015
odpovědět 
    Re: Lavinová sonda
Ještě autodílna, motocykl.
12:31:36 26.02.2015
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1284 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi