Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 47. 10037 48.Pelikán 10013 49.Zaoral 9994 Bouldry: 47.Chovanová 9153 48.Ondra 9134 49.Skočdopole 9103 Hory: 17.Abt 3287 18.Sukačová 3238 19.Petr 3142
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English švýcarsko 15.07.2014 Zdravím Lezce, prosím o rady zkušenějších. Chtěl bych navštívit Švýcarsko a oblasti s horským charakterem (200m a víc obtížnost max 6).Můžete mi poradit oblasti a cesty s rozumnou dostupností od auta.
Děkuji
Rada na Pisky 15.07.2014 Ahoj Lezci, chtel bych se optat kam poprve na pisky. Lezem neco do francouzkeho 7a. Chtel bych ukazat me drahe polovicce ceske Pisky. Lezl jsme jednou v Adru a to si netroufnu tahat!Ale bylo to nejlepsi!Co jsem tak koukal tak lidi radi hlavne
  Re: Rada na Pisky 15.07.2014 Cus, jestli chces, napis mi na mail (najed mysi na jmeno). Pokusim se poradit.
Adam
  Re: Rada na Pisky 15.07.2014 Zkus Hrubici, pruvodce jsou perfektni, kdyz polezes jen hvezdickove cesty (jako ostatne 4 z peti lid
    Re: Rada na Pisky 15.07.2014 No s temi hvezdickami to neni 100%, to opravdu ne. Vzdy pouzivat vlastni rozum, poustet se do cest k
      Re: Rada na Pisky 16.07.2014 Jsou jen dve hvezdickove cesty z tech asi nekolika stovek v pruvodci, ktere bych nedoporucil. Kupodi
        Re: Rada na Pisky 16.07.2014 Koukám, že tyhle internetový rady sou úplně o ničem, co člověk to názor. Podle mě je Mézlovka docela
          Re: Rada na Pisky 16.07.2014 Ale smyce po metru a tutove
            Re: Rada na Pisky 17.07.2014 To jo, hlavně v tom žlábku na předskalí, tam jich je tutovejch hafo :-D Na šestku dost vypečené a o
        Re: Rada na Pisky 16.07.2014 A to jsi ty stovky cest opravdu prolezl? Jen namatkou cesty ktere maji * v pruvodci ale jako prvni c
          Re: Rada na Pisky 17.07.2014 bylo myšleno jinak: 1) je několik stovek hvězdičkových cest; 2) lezu spíš hvězdičky; 3) z těch, co j
  Re: Rada na Pisky 15.07.2014 Co se Labaku tyce tak tam najdes slusnou radu cest (na Levem i Pravem brehu) vpodstate sportovniho c
      Re: Rada na Pisky 15.07.2014 WOW - Diky moc za rady! Jsem v Praci a necekal jsem ze se mi ozve tolikero lidi. My prave loni dojel
        Re: Rada na Pisky 15.07.2014 Ale ma romantiky dost, to jsou jen kecy. I v labaku najdes vrazdy, klasiky, sportovky jsou tam porad
          Re: Rada na Pisky 16.07.2014 V klasickych cestach na Hrubici to s tou mekkosti neni tak zhave. Je to z velke vetsiny v pevnem a c
            Re: Rada na Pisky 16.07.2014 To nelze takhle říci. Kauschkova hrana na dračky je klasika klasik, ale označit ty talíře za pevný m
              Re: Rada na Pisky 17.07.2014 To slyším už po několikáté ... Ale proč? Na začátku dvoje velké hodiny a když se do žlabu postavíš,
                Re: Rada na Pisky 17.07.2014 Mně přišlo, že ve žlabu nic rozumného nešlo a vypadnout tam, tak ty smyčky v hodinách byly už moc ní
                  Re: Rada na Pisky 17.07.2014 přesně tak, smyce v hodinách už je podlaha, do spárky ve žlábku jsem dával tenkou smyčku, ale tutově
                Re: Rada na Pisky 17.07.2014 Taky si myslim, ze Mezlovka muze byt dole docela lecba sokem. Uz to, ze se o tom spodku vzdycky tak
                  Re: Rada na Pisky 17.07.2014 Nechapu, luxusni hodiny na kevlarku, tutova lanovice, plochac a dalsi tutova lanovice. Ty hnizda jso
                    Re: Rada na Pisky 18.07.2014 Hnízda hluboko?
Vždyť je to plytkej žlábek. Jestli jsi nelezl variantu, tou spárou z boku.
                      Re: Rada na Pisky 18.07.2014 Lezl jsem to tak jak je napsano v pruvodci.
                        Re: Rada na Pisky 18.07.2014 Tak jsi holt borec, co umí supr jistit a už to víme. Ale začátečníky tam prosím neposílej, protože v
                          Re: Rada na Pisky 18.07.2014 Hmmmm, to jsem presne chtel rict, ze jsem desnej frajer. Vo tom to totiz je. Mozna mam jen divna mer
        Re: Rada na Pisky 15.07.2014 Souhlas s Mykem, Hrubice neni úplně dobrá rada, pokud si nevezmeš někoho kdo to tam zná, neumíš smyč
          Re: Rada na Pisky 16.07.2014 Už to tady bylo... Doporučil bych vřele a/ sehnat někoho místního (a to do Ádru zejména, ale i třeba
  Re: Rada na Pisky 15.07.2014 Ahoj,
az pojedes na pisek,zastav se u mne v Polici nad Metuji,je to pri ceste do Teplic,Ostas
    Re: Rada na Pisky 17.07.2014 Výborně! Respect!
  Re: Rada na Pisky 17.07.2014 Než konkrétní oblast i cesty doporučuji trochu jiný přístup... Zdravá míra úzkosti je na písku hodně
    Re: Rada na Pisky 17.07.2014 To není dobrá rada. Cesty za II-III nejsou moc časté a IV-V a často VI jsou obvykle bez kruhu. Proto
      Re: Rada na Pisky 17.07.2014 Na Bišíku s kruhy nešetří ani v takhle lehkých cestách. Navíc tam jde parkovat, od auta do skal i ve
        Re: Rada na Pisky 17.07.2014 No konečně sem napsal někdo něco, s čím se dá souhlasit. Ano, na Bišíku dobře vařej :-)
Severní stěny 15.07.2014 Proč jsem zpravidla vždy po celém světě obzížnější severní stěny hor? Nemůžu pro to najít racionální vysvětlení.
  Re: Severní stěny 15.07.2014 Je v nich lepsi podminka pro zimni vystupy. Na jizni polokouli se lezou jizni steny; ale to nezni ta
  Re: Severní stěny 15.07.2014 i v lete je to obtiznejsi lezeni. Nesviti tam, tedy je tam zima. Taky dele vysycha. Kdyz dele vysych
    Re: Severní stěny 15.07.2014 Nejde o podmínky, ale o tvar, viz servení strany Eigeru, Matterhornu atd. atd. daleko strmější, dale
      Re: Severní stěny 15.07.2014 Nedávno jsem nad tím taky přemýšlel. :) Dokonce znám skály z našich krajů, kde jsou ty nejtěžší a ne
      Re: Severní stěny 15.07.2014 Myslim si, že je to hlavně díky působení ledovců v dobách ledových. Na severních stranách hor logick
        Re: Severní stěny 16.07.2014 ne, ledovce v tom nejsou. Na to aby obrousily severni stenu by musely tect bud od vychodu na zapad,
  Re: Severní stěny 16.07.2014 Je to dáno pohybem zemských desek. Itálie se zasouvá pod evropu ve směru jiho-severním, stějně tak i
    Re: Severní stěny 16.07.2014 pokud v Andách jsou strmější západní stěny, tak popíráš svoje tvrzení, protože v jižní Americe se oc
Ztracena lezecka 14.07.2014 Ahoj, vcera jsem v Domoradicich na 7. spici nechal jednu lezecku (5.10. anasazi verde). Kdyby ji nekdo nahodou nasel, ozvete se mi pls na mail..
Diky
  Re: obchod s varicem na 2kg bombu pb 14.07.2014 obyčejná železářství nebo zkus i zastavárny.
    Re: obchod s varicem na 2kg bombu pb 14.07.2014 bazary mivaji dost často oboje..za 300Kč se to dalo sehnat třeba na Žižkově :)
    Re: obchod s varicem na 2kg bombu pb 14.07.2014 bazary mivaji dost často oboje..za 300Kč se to dalo sehnat třeba na Žižkově :)
Wildspitze 14.07.2014 Nebyl jste někdo v poslední době na wildspitzi? Zajímá me stav ledovce. Dik
prstýnek 13.07.2014 Ahoj, včera, tj. v sobotu 12.7. jsem z pouzdra někde na Rovišti vytratila snubní prstýnek :-( je z bílého zlata s jedním kamínkem. Musela jsem ho vytratit buď na Krakonošovi, Krutým Římu nebo na Haftech. Kdyby ho náhodou někdo našel,byla bych moooc vděčná
Posilovací obliny 11.07.2014 Čau.. potřeboval bych od vás poradit kde si můžu koupit posilovací obliny na campus. Nemůžu je nikde najít.. pořád mi to hází posilovací deska a
lišty. Sháním stejné nebo podobné obliny jako jsou na BigWall v Praze na tom "balkóně" odkaz
    Re: Posilovací obliny 11.07.2014 nebo si najdi stolaře, kterej ti to vyrobí levněji...jako třeba koule se daj sehnat za 1/4 cenu
      Re: Posilovací obliny 11.07.2014 A když si šikovnej jako já, uděláš si sám... :-)
        Re: Posilovací obliny 11.07.2014 jasný, stačí nějakej špalek, svěrák, pilka na dřevo rašpla, šmirgl...uděláš si to sám a budeš mít ra
          Re: Posilovací obliny 11.07.2014 Přesně jak píšou výše. Sedni na to a za týden dva to máš ustrouhané za pár peněz a s dobrým pocitem.
            Re: Posilovací obliny 11.07.2014 Ztraceného? Trocha manuální práce a tvoření ztracený čas není.
              Re: Posilovací obliny 11.07.2014 když ale kutilství posereš, tak to ztracený čas možná je :) no co, taky si všechno brousim sám a ze
              Re: Posilovací obliny 11.07.2014 Pokud jsi schopen za ten "kutilský čas" vydělat jinde více peňauzí, než stojí obliny vyrob
                Re: Posilovací obliny 11.07.2014 Zapomínáš na potěšení z dobře odvedené práce. Jako programátor si účtuju okolo 1.000,- za hodinu a p
                  Re: Posilovací obliny 12.07.2014 ...a o tom to je :-).
                Re: Posilovací obliny 12.07.2014 No a to je právě to, co mám jinak. Dobrý pocit je někdy lepší než výplata :o)
  Re: Posilovací obliny 13.07.2014 Najdi si nějakou macatější...
Výběr lana 11.07.2014 Ahoj, můžete mi z osobní zkušenosti doporučit vyýběr lana (značka a konkr. typ) dle následujících parametrů?
1/průměr okolo 9,8
2/měkké, poddajné s malou uzlovatelností
3/dlouhá životnost - na umělce
4/příznivý poměr cena-kvali
  Re: Výběr lana 11.07.2014 Osobně bych doporučil tendon master 9,7.. super lano za dobré peníze :)
    Re: Výběr lana 11.07.2014 Tendon Master 9.7 bych odsouhlasil.
  Re: Výběr lana 11.07.2014 ted se mi dobre leze s beal stinger 9,4 unicore. lehky, tenky a přitom dobry parametry ohledne padu.
  Re: Výběr lana 11.07.2014 Tendon Ambition má požadovaný průměr 9,8 a je super. Doporučovaný Master je taky bezva. Na umělku ur
    Re: Výběr lana 13.07.2014 Pokud nebudeš kupovat Indoor speciálku, jako je Beal Wallmaster nebo Tendon Indoor nebo Hattrick, ta
  Re: Výběr lana 14.07.2014 1/průměr okolo 9,8 - sám má výbornou zkušenost s Beal Stinger 9,4 a to co do poddajnosti, tak ač je
    Re: Výběr lana 15.07.2014 doporucuji beal stinger III 9.4
AO 11.07.2014 tak 8a.nu pise, ze se zas nekvalifikoval, protoze prehlidl (a tedy necvakl) prvni preso
  Re: AO 11.07.2014 To jen nezkušenost, výkonnost tam bezesporu je. Až se na závodech vyleze, bude i v tomto oboru eso.
    Re: AO 11.07.2014 Že by byl zamilovanej?! To zamrzí, ale je vidět že aspoň trochu je to člověk a ne jen ufon ;-)
    Re: AO 11.07.2014 Možná jsi Adama nesledoval, ale on vyhrával závody když mnozí zde ještě tahali kačera ))
    Re: AO 11.07.2014 Adam je první a zatím jediný člověk v historii Světových pohárů, kdo celkově vyhrál jak bouldering,
    Re: AO 11.07.2014 Nezkušenost u Adama :-D. Adam dřív, před svou závodní pauzou, vysvětloval různá uklouznutí a tak tím
      Re: AO 12.07.2014 tak koukam, že Adam si musel zpravit naladu dalsim 9a OS + 9a PP v jeden den, OBR. GRATULACE!! by me
        Re: AO 13.07.2014 A proč by tě to zajímalo? Lezení ve skalách a závody na překližce jsou dva odlišné světy a dva odliš
1
...
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
431
432
433
434
435
436
437
438
439
440
...
2263
švýcarsko Zdravím Lezce, prosím o rady zkušenějších. Chtěl bych navštívit Švýcarsko a oblasti s horským charakterem (200m a víc obtížnost max 6).Můžete mi poradit oblasti a cesty s rozumnou dostupností od auta.
Děkuji svaca 21:17:10 15.07.2014odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: