Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231185 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Olympia - Brno - Modřice
Lezecká stěna TJ. Pustiměř - Pustiměř
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5

Prodejny
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Havířov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezecka stena nad vodou?15.12.2013
Zaujalo me par fotek, kde je umela stena (bouldrovka?) umistena nad hladinou vody nejakyho bazenu, jako treba tohle http://www.aquaclim
 Re: Lezecka stena nad vodou?16.12.2013
v aquaparku
  Re: Lezecka stena nad vodou?16.12.2013
Toz pry to u nas nekde je.. a mit to doma tak bych si to zatrasene uzil :))

Ale prest
   Re: Lezecka stena nad vodou?16.12.2013
Třeba pískovna u Tišic - Mlékojed. Chápu, že teď si to asi neužiješ, ale v létě se tam normálně leze
    Re: Lezecka stena nad vodou?16.12.2013
hehe, to je hodne dobry, jak ten skoknaskej mustek (jako la nlyze) tak ta celkem fakt regulerni buld
     Re: Lezecka stena nad vodou?16.12.2013
Jako na lyže? Ten je opravdu na lyže. Viz video: youtu.be/nIKLghSuypc
 Re: Lezecka stena nad vodou?16.12.2013
V Zdari nad Sázavou, ale je tam jen pár chytu
 Re: Lezecka stena nad vodou?16.12.2013
Ve veřejném bazénu nemůžeš čekat zázraky.
Pardubice:
  Re: Lezecka stena nad vodou?16.12.2013
No tu uz jsem mezitim nasel. Byl jsi tam, prosim?
Da se to aspon malinko brat jako lezeni neb
 Re: Lezecka stena nad vodou?16.12.2013
Na léto je i lom v Hříměždicích viz odkaz:
 Re: Lezecka stena nad vodou?19.12.2013
Maličká deska je myslím v Uherském Hradišti.Tak 1/4 výšky tvého obrázku

 Ledy Krkonoše15.12.2013
Zdravím Vás. Jaká je podle Vás pravděpodobnost že Vás chytí ochranáři mimo značené trasy nebo přímo na ledech v Labském dole nebo v Labské rokli? A případně jak velký postih hrozí? Děkuji za odpovědi.
 Re: Ledy Krkonoše15.12.2013
I pres to, ze je 15.12., tak to kvete dost.
  Re: Ledy Krkonoše15.12.2013
Doufam ze velka a postih dost vysoky aby jsi priste chvilku pockala:) btw na strankach krnapu je i a
   Re: Ledy Krkonoše15.12.2013
Myslím, že pořád platí postih do 10000 Kč pro jednotlivce. Pokud bys to dělala kvůli zisku (třeba ja
    Re: Ledy Krkonoše16.12.2013
Neříkám že tam pojedu teď, když je tam opravdu málo sněhu, ale někdy v průběhu zimy kdy tam nemam ša
     ledy Krkonoše16.12.2013
takže lezení v Labském dole v 1 zóně NP při dostatečné ohleduplnosti je ok, ale z plánované pseudofe
      Re: ledy Krkonoše16.12.2013
Zase tak absurdní to není. A rozpor bych v tom neviděl. Zatímco feráta znamená nevratné poškození př
 Re: Ledy Krkonoše16.12.2013
Mila Jaroslavo, podle Tvyho dotazu bych rek, ze oblast o kterou mas zajem, neznas. Ver, ze ti co Te
  Re: Ledy Krkonoše16.12.2013
:-D doporučuji bílou kombinézu proti pevným i tekutým částicím z pracovních pomůcek. Lyže, boty, hůl
   Re: Ledy Krkonoše16.12.2013
A když to sjedeš na skialpech s lavinou, středně velkou odpružíš, na Buď fit přezuješ běžky (klasika
    Re: Ledy Krkonoše16.12.2013
jak kdo pomáhá s "udáváním"? s tímhle jménem bych tohle slovo používal opatrně (????).
     Re: Ledy Krkonoše16.12.2013
Udáš se sám. Kde je špeditérství v Hamburku, se zeptej bývalého lodníka.
 Re: Ledy Krkonoše16.12.2013
jo, občas tam ochranáři chytají
  Re: Ledy Krkonoše16.12.2013
Oblast moc neznám, proto se ptám.
   Re: Ledy Krkonoše17.12.2013
Zkus se priste trochu vic zamyslet, nez zacnes ventilovat takovyhle pitomy dotazy na net.
 Re: Ledy Krkonoše18.12.2013
Vloni v obřáku 500,- na hlavu. Rozumná domluva. Záleží koho člověk potká. Když chceš dělat to co nem
  Re: Ledy Krkonoše18.12.2013
Díky za odpověď.
   Re: Ledy Krkonoše19.12.2013
RAději bych vyhledával jiné destinace než Labskej, ledů je v Krkonoších dosti i jinde a není to tak

 podmínky v Tatrách15.12.2013
Nevíte někdo z vás jak to vypadá s podmínkami v Tatrách? Například v severce Kežmaráku? Díky
 Re: podmínky v Tatrách15.12.2013
Na piču
 Re: podmínky v Tatrách16.12.2013
  Re: podmínky v Tatrách16.12.2013
Paráda, to jsem potřeboval. Soudě podle popisu to zas tak na 3,14ču nebude, jak tady Kuba výše struč
  Re: podmínky v Tatrách16.12.2013
Paráda, to jsem potřeboval. Soudě podle popisu to zas tak na 3,14ču nebude, jak tady Kuba výše struč
 Re: podmínky v Tatrách16.12.2013
Ahoj, teď o víkendu jsem lezl na vysokou. Je tam sníh který přes den taje , takže přístupy jsou o ni
  Re: podmínky v Tatrách16.12.2013
Fajn, beru to jako vcelku pozitivní postřeh a pro jistotu k mačkám přibalím i lezečky :) Když to nep
   Re: podmínky v Tatrách17.12.2013
V MKŠ trávy drží dobře, skála spíše suchá, kde je sníh tak ten moc nedrží. Sestup po Německém žebřík

 Plány ccest13.12.2013
Ahoj, chtěl bych si postavit cestu na umělé stěně. Nevíte, jestli se dají někde sehnat nějaké plány cest?? Díky P.
 Re: Plány ccest13.12.2013
Bez komentáře !!
  Re: Plány ccest13.12.2013
Normálně dojdeš na umělku s foťákem, při lezení nafotíš, změříš rozestupy vrtání a doma postavíš.
   Re: Plány ccest13.12.2013
Se to tu na můj vkus hemží stupidními otázkami. Zkus použít a trochu namáhat hlavu a nedělej z komár
    Re: Plány ccest13.12.2013
Chápu ho! Sežene si plány, postaví někde na umělce cestu a pak tam poleze zadarmo. Tomu já říkám plá
     Re: Plány ccest14.12.2013
Uplně od věci to není pokud shání plány nějaké konkrétní cesty, třeba Action Direct...
      Re: Plány ccest15.12.2013
:) Tak, tak. Ale vytesat ty dirky a vubec napodobit jursky vapno bude teda fuska. Zacal bych se &quo
       Re: Plány ccest15.12.2013
Bych rovnou začal něčim z Hlubočep tam bude stačit čistá OSB deska...

 Ukradené věci12.12.2013
Ahoj, chtěl bych poprosit o pomoc. V neděli večer nám v Praze v Letňanech vybrali auto. Mezi ukradenýma věcma byl i šedý batoh Deuter Guide 45+ a oranžová čelovka Black Diamond Storm. Batoh se dobře pozná protože byl bez bederáku. Předpokládám, že když ně
 Re: Ukradené věci12.12.2013
hlídej si aukro, naše ukradený věci tam byly asi do 4dnů. jen dodávám, že ani policajti je nedobyli
  Re: Ukradené věci12.12.2013
tomu nerozumim. jaky byl zaver vaseho oznameni na pcr? pripadne trestniho oznameni? aukro svym zpuso
   Re: Ukradené věci13.12.2013
Z vlastní zkušenosti vím, že autorizaci na aukru i jinde není problém obejít, takže nic není 100%.
    Re: Ukradené věci13.12.2013
Klidně ho můžou najít, ale jestli lup nemá u sebe a nemá prachy, tak pápá, nic z něj nedostanou...
     Re: Ukradené věci13.12.2013
jo, to už jsme bohužel nestihli, někdo je tehdy koupil před náma...

 Fotky v profilech na L.12.12.2013
Možná jste si všimli, že se vám při přidání fotografie změní i fotka ve vašem profilu. Pokrokový engine Lezce umožňuje vyměnit foto ve vašem profilu v deníčcích.
Skutečně umím nastavit, že tam bude ta, kterou chcete a ne ta poslední v řadě, jak je
 Re: Fotky v profilech na L.16.12.2013
jirkasi dobry vtip na konci roku 2013 :-) ve svetle faktu ze script na uzivatelskou vlastni fotku j

 Lana Mammut11.12.2013
Zdravim, jaké máte zkušenosti s lany Mammut? Nejlíp osobní zkušenosti s modelem Serenity 8,7 nebo Swiss Rope 9,5. Ale beru všechno ;) díky
 Re: Lana Mammut11.12.2013
Ahoj!
Mám lano mammut, nevím jaký přesný model. Má 10mm, 60 metrů. Lano jsem koupil v rockpoi
  Re: Lana Mammut11.12.2013
Mám od Mammuta 2 lana. 60m, 9,8mm a 60m, 10mm.
S tím 9,8 spokojen nejsem, protože oproti té 1
  Re: Lana Mammut12.12.2013
Ahoj,s mammmutem jsem nelezl mockrát, takže nemohu soudit, ale teď jsem měl příležitost pár-krát zku
  Re: Lana Mammut12.12.2013
Tak to máme naprosto jiné zkušenosti, lano Mammut jsem měl, rychle ztvrdlo a velmi špatně se s ním j
   Re: Lana Mammut12.12.2013
to dělaly ty nejlevnější lana kupovaný v Arcu a když byly ještě k tomu v "akci" i s lanova
    Re: Lana Mammut12.12.2013
Ne, ne. To moje bylo od Šťávy a byl to Mammut Vertex. A vyznačovalo se narozdíl od Mammutů z Arca šp
 Re: Lana Mammut12.12.2013
Levná lana od Mammutu jsou katastrofa. Hlavně si nekupuj Vertex nebo Climax.
Ta drahá jsou le
 Re: Lana Mammut15.12.2013
Zdar! Mam dve mamuti lana: jednu levnou sedesatku, ktera je tuha jak roxor a naprosto k nicemu. Druh

 Zachranka na Smichove11.12.2013
Ahojte, vcera bolo na smichaci nebyvalo rusno. Zachranka, zurive pobiehanie v satni so stiepackami a fixom... neviete, ci je dotycny ok?

Preco sem ale hlavne pisem je nasledovne. I potom ako sa personal dostal do skrinky dotycneho, tak sa u
 Re: Zachranka na Smichove11.12.2013
Je pravda, že o některých parťácích vím jen velmi málo - Jméno, Příjmení a max. bydliště...
  Re: Zachranka na Smichove11.12.2013
Co se stalo? Blbe se navázal? Nebo jistič pochybil?
   Re: Zachranka na Smichove11.12.2013
Zkolaboval v šatně, pravděpodobně srdeční slabost. Do mobilu se nakonec holky dostaly, údajně se dov
    Re: Zachranka na Smichove11.12.2013
Chci moc poděkovat všem, kteří pomáhali s první pomocí a věřím, že sem někdo napíše nějakou dobrou z
 Re: Zachranka na Smichove12.12.2013
No, ted uvazuji co jsme vlastne mi chudacci delali kdyz jsme zadny mobily nemeli, treba u mne to trv
  Re: Zachranka na Smichove12.12.2013
prominte...pocitace nebyly
  Re: Zachranka na Smichove12.12.2013
Samozřejmě, že to lze i bez toho. Ale pokud je tu šance, že ti rychlé spojení s kýmkoliv zachrání ži
   Re: Zachranka na Smichove12.12.2013
ja bych v te dobe zil, rodit mezi drubezi zase znamenalo ze byla vetsi prirozena selekce a tim padem
    Re: Zachranka na Smichove12.12.2013
Někdo má dar do jakéhokoliv projevu zařadit něco co s tím naprosto nesouvisí. A opatřit to krásným s
   Re: Zachranka na Smichove12.12.2013
bych to zas tak nehrotil, když někdo někde zkolabuje a je tady stav fakt ohrožující život, tak fakt
    Re: Zachranka na Smichove12.12.2013
Tak tohle má hned dvě roviny :-)

První je ta, že když někde někdo venku spadne, tak m
     Re: Zachranka na Smichove12.12.2013
to samozřejmě. ehm, když jedeš v autě, codíš po ulici atakdále, tak to platí taky, žejo?

  Re: Zachranka na Smichove12.12.2013
No takhle ale můžeš argumentovat úplně na všechno.. A jestli to tak děláš, tak potěš koště, to musí

 boulder Praha a okolí09.12.2013
Hoj, nemáte někdo tipy na bouldrový místečka v Pze nebo blízkym okolí? Díval jsem se okolo kozích vršků a v roztockým háji, ale nic moc.
 Re: boulder Praha a okolí10.12.2013
V Šárce myslím...
 Re: boulder Praha a okolí11.12.2013
Highbally na skalce u Vltavy za Řeží. Křemencová okrajovka s blbými dopady v Hostivaři nad pravým bř
 Re: boulder Praha a okolí11.12.2013
cus,nevim,jestli je to pro Tebe jeste okoli, ale dale napr. Hornopozarsky les (rozsahle, ale spousta
  Re: boulder Praha a okolí11.12.2013
eště zakázaný pískovcový šutr na Petříně
 Re: boulder Praha a okolí11.12.2013
....pískovce pod Střešovickou nemocnicí:-)
  Re: boulder Praha a okolí12.12.2013
... jsou zakázané a nějaké nové povolení jsem nezaregistroval. Tak aby ses jednou nedivil nějaké pok
   Re: boulder Praha a okolí13.12.2013
lezli jsme tam s klukama ještě na prvnim stupni na základce, cestou z fotbalu a tohle jsem fakt nikd
    Re: boulder Praha a okolí13.12.2013
S klukama z Norbertova? Já tam taky takhle lezl :-)
     Re: boulder Praha a okolí16.12.2013
S klukama z Břevnova a Petřin:-) Hráli jsme za Střešovice, tak cestou břes Baterky
 Re: boulder Praha a okolí28.12.2013
Našel jsem super průvodku na Šárecký bouldry -
 Ledy Rakousko?09.12.2013
Ahoj, víte někdo o nějakém lezitelném ledu v Rakousku? Zillertal, Kaprun nebo někde jinde? Díky
 Re: Ledy Rakousko?09.12.2013
Okolo Insbrucku uz jsou pry podminky velmi dobre, aktualni info od rakusaku co byli na zavodech v Br

1   ...   471   472   473   474   475   476   477   478   479   480   481   482   483   484   485   486   487   488   489   490   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Lezecka stena nad vodou?
Zaujalo me par fotek, kde je umela stena (bouldrovka?) umistena nad hladinou vody nejakyho bazenu, jako treba tohle http://www.aquaclimb.com/prod-sport.php
Zajimalo by me, zda je neco takovyho i v Cesku, pripadne kde?
Diky
Jr23:40:25 15.12.2013
odpovědět 
 Re: Lezecka stena nad vodou?
v aquaparku
09:30:36 16.12.2013
odpovědět 
  Re: Lezecka stena nad vodou?
Toz pry to u nas nekde je.. a mit to doma tak bych si to zatrasene uzil :))

Ale prestav si tu hruzu na klasickym narvanym koupalisti :(( Bud plny ciganat nebo budes furt nekomu padat na halvu...
judoavana11:23:00 16.12.2013
odpovědět 
   Re: Lezecka stena nad vodou?
Třeba pískovna u Tišic - Mlékojed. Chápu, že teď si to asi neužiješ, ale v létě se tam normálně leze.
www.koupani.cz/ ?page=detail& siteid=1041 (vymaž dvě mezery)
Kuba Turek12:35:53 16.12.2013
odpovědět 
    Re: Lezecka stena nad vodou?
hehe, to je hodne dobry, jak ten skoknaskej mustek (jako la nlyze) tak ta celkem fakt regulerni buldrovka.
judoavana13:06:23 16.12.2013
odpovědět 
     Re: Lezecka stena nad vodou?
Jako na lyže? Ten je opravdu na lyže. Viz video: youtu.be/nIKLghSuypc
Kuba Turek17:12:55 16.12.2013
odpovědět 
 Re: Lezecka stena nad vodou?
V Zdari nad Sázavou, ale je tam jen pár chytu
http://www.bazen-zdar.cz/galerie.aspx
14:29:14 16.12.2013
odpovědět 
 Re: Lezecka stena nad vodou?
Ve veřejném bazénu nemůžeš čekat zázraky.
Pardubice: http://www.aquapce.cz/aqua-centrum/atrakce-centra
Honza14:40:05 16.12.2013
odpovědět 
  Re: Lezecka stena nad vodou?
No tu uz jsem mezitim nasel. Byl jsi tam, prosim?
Da se to aspon malinko brat jako lezeni nebo je to spis prolejzacka pro deti s nulovou obtiznosti?
Jr14:49:27 16.12.2013
odpovědět 
 Re: Lezecka stena nad vodou?
Na léto je i lom v Hříměždicích viz odkaz:
http://goo.gl/EKPPzC
Jirous18:40:04 16.12.2013
odpovědět 
 Re: Lezecka stena nad vodou?
Maličká deska je myslím v Uherském Hradišti.Tak 1/4 výšky tvého obrázku
martin17:54:33 19.12.2013
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1458 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1426 
 Neřeším to – lezu vše 
 1125 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi