Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Lezecká stěna Harcov - Liberec
Hotel Praha - Broumov - Broumov
Hotel Impuls - Havířov

Prodejny
Rock Point - OC Nisa - Liberec
HUDYsport - Karlovy Vary
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 osb/překližka07.12.2013
Ahoj dá se na bouldrovku použít OSB deska? je levnější, tak jestli to jde...díky
 Re: osb/překližka07.12.2013
jo jde.. ale ne pokud to chces mit ofiko... tam musis pouzit preklizku
 Re: osb/překližka07.12.2013
OSB lze použít pokud použiješ větší tloušťku a buldoky s větší opěrnou plochou. Nicméně je to hrozná
  Re: osb/překližka08.12.2013
špatně pracuje? dyt tu desku provrtáš na chyty, přimontuješ na zed a je hotovo...nebo se pleti?
   Re: osb/překližka09.12.2013
Záleží, jak se k tomu stavíš. Pokud Ti jde o kus desky s chyty, potom je to opulně buřt. Pokud již ř
 Re: osb/překližka08.12.2013
Na takové to domácí lezení není OSB vůbec špatná. Doma jsem použil desky o síle 18mm a osvědčily se.
  Re: osb/překližka08.12.2013
měl jsem bouldrovku taky z osb a lepší je nedávat buldoky,ale normál šrouby a matka z podložkou,jen
   Re: osb/překližka08.12.2013
Buldoků je spousta druhů. Pro OSB desky je lepší ten, který se přivrtává malými vruty, ne tzv. naráž

 ochcávání cesty06.12.2013
hojda,chci se zeptat zkušených, jestli když jsem někde na úrovni postupovýho jištění(např.písk.kruh) a použiju ho jako stup nebo chyt, ochcávám tak cestu a nemůžu to brát jako regulérní výstup. díky za odpověď.
 Re: ochcávání cesty06.12.2013
Jo, neměl bys to tak brát...
 Re: ochcávání cesty06.12.2013
Emile neber se tak vážně a ber všechno.
 Re: ochcávání cesty06.12.2013
Nemel bys...ale muze se do kruhu zahaknout treba radio a poleze se ti lip
 Re: ochcávání cesty06.12.2013
Staré pravidlo říká, že kruh umožňuje lezci získat až čtyři metry postupu.
 Re: ochcávání cesty07.12.2013
jasná ojebávka..:)
 Re: ochcávání cesty07.12.2013
můžeš, ale nesmí Tě při tom nikdo vidět!
  Re: ochcávání cesty07.12.2013
Jde hlavně o můj osobní pocit. Říkal jsem si,že to ojebávka nejspíš bude, tak dík za potvrzení. Cvak
   Re: ochcávání cesty07.12.2013
Hodně blbý pokus. Objednej se u Chocholouška.
 Re: ochcávání cesty07.12.2013
co je na skale patri ke skale..;-))
& Tez zalezi na tom kdo se kouka. Kdyz jsi v nemecku
 Re: ochcávání cesty07.12.2013
Je to regulérní přelez, ale ne OS, RP, PP, AF, ale naprosto regulérní stylem A0, A1 ... dle způsobu
  Re: ochcávání cesty07.12.2013
beru si z toho zaver, ze to proste musim dat bez toho kruhu atd. unsportlich by mi takovy poteseni n
   Re: ochcávání cesty07.12.2013
oprava: dokud ji nedam ciste... :-)
    Re: ochcávání cesty07.12.2013
jo, jeste jsem chtel dodat, ze k dotazu pocitam i obnazene koreny stromu u vrcholu, ktere vyuzivam,
     Re: ochcávání cesty07.12.2013
IMHO univerzálně: pokud máš pochybnosti, nedělej to.
     Re: ochcávání cesty07.12.2013
Tak to prrrr! Příroda hraje ;-) Už má i stupně, třeba Jungle IV.
      Re: ochcávání cesty07.12.2013
Hele Emile Sparo, ty blbej nejsi, proto to ten fab. napsal. Aspon si myslim, ze prece nemuzes bejt t
       Re: ochcávání cesty08.12.2013
lezu často,ale to neznamená,že dlouho.začal jsem letos.většinou na písku.nejvíc lezu sám TR a neměl
        Re: ochcávání cesty08.12.2013
Emile, zde na lezci je beznym jevem ze za nevinne mineny dotaz schytas krom obcasnych smyslupnych od
        Re: ochcávání cesty09.12.2013
narozdíl od chytání kruhu je toprope přímo zakázaný, kdyžs to zmínil
         Re: ochcávání cesty23.12.2013
TR zakázaný?!kde a proč?vim,ze to je spis metoda treningova a ze sportovniho hlediska bezvyznamna,al
          Re: ochcávání cesty29.01.2014
Na písku je dovolené lezení pouze za prvolezcem. Ale je zakázané "prvoplánové" TR, tzn. ho

 Vrstva oblečení05.12.2013
Zdarec, prosím Vás mám bundu proti vodě a větru, pod to používám bundu s dutými vlákny na styl péřovky pro tepelný komfort a funkční prádlo. Na funkční prádlo bych chtěl ještě nějakou vrstvu pro větší tepelný komfort. něco co se vejde pod péřovku a je tep
 Re: Vrstva oblečení05.12.2013
Cokoliv ze silnějšího merina.
 Re: Vrstva oblečení05.12.2013
Polartec, není to předražený jako merino a hřeje dostatečně.
 Re: Vrstva oblečení05.12.2013
Ač znalý jaká zima je na fesťáku v Teplicích, byl jsem opět nepřipraven. První koupenou věcí u stánk
  Re: Vrstva oblečení06.12.2013
Neco z polartec power stretch, je to tenky , lehky a hodne to hrejeu nas z toho dela treba Tilak Fem
   Re: Vrstva oblečení06.12.2013
Ještě z toho šije český Humi outdoor.
 Re: Vrstva oblečení06.12.2013
Mám nějakou flísku od warmpeacu z materálu termolite. Je lehká, dobře ušitá a hřeje super.
 Re: Vrstva oblečení06.12.2013
mikinu s kapucou. co nejlevnější, klidně od vietnamců. Předpokládám teda, že na lezeckých stránkách
  Re: Vrstva oblečení06.12.2013
Díky, díky. Nakonec jsem zvolil ten Polartec
   Re: Vrstva oblečení06.12.2013
Škoda, že není růžový to by byl opravdu hodně "teplý".
    Re: Vrstva oblečení06.12.2013
Potrpím si na to jak věci vypadají a v tomhle případě aji jak fungují. Takže není co řešit.
 Re: Vrstva oblečení06.12.2013
já myslím že chodíš dost "teple" oblíkanej...to sou votázky tohle...

 Řecký ostrv Kós05.12.2013
Ahoj, jedeme s bandou na celý jaro na ostrov Kós...Jen jsme nikdo neobjevil solidního průvodce pro tenhle ostrov. Teda jestli vůbec existuje...A je tam kde kloudně lézt, ale podle fotek by to mohlo jít...dík
 Re: Řecký ostrv Kós05.12.2013
jo takže dotaz zní, jestli někdo nemáte průvodce, nebo tam nebyl lézt, díky
 Re: Řecký ostrv Kós05.12.2013
Spíš vedle Kalymnos, na který se přes Kos dostaneš. Na Kosu jsou myslím jen nějaký bouldry a ještě j
  Re: Řecký ostrv Kós06.12.2013
ok, dík za tip, kdyžtak to přeplavem:)
   Re: Řecký ostrv Kós06.12.2013
Jezdí loď, myslím, že každý 2 hodiny a jedeš tak půl hodiny
    Re: Řecký ostrv Kós08.12.2013
dobře, tak nějakej průvodce o Kalymnosu?
     Re: Řecký ostrv Kós08.12.2013
Na Kalymnosu ve vesnici Masury si koupíš průvodce na pohodu info o lezení na Kalymnosu najdeš pohodě
      Re: Řecký ostrv Kós10.12.2013
Jen bych podotkl, že správně česky se říká na Kalymnu.

 klasifikace05.12.2013
Zdar vsem, mam dotaz ohledne klasifikace. Nechce se mi to psat jako komentar pod clanek o Adamove prelezu, kam patri jen a jen gratulace. A ani nechci spekulovat o obtiznosti cesty Vasil Vasil. Jen jsem si vsiml v prevodni tabulce klasifikace UIAA vs. fra
 Re: klasifikace05.12.2013
IMHO to tak jednoduché není, mrkni se třeba sem
  Re: klasifikace05.12.2013
V tom je kouzlo fr. klasifikace ;-) Bez lomených stupňů je totiž jemnější než UIIA. Problémem je, že
 Co když je to 9c?05.12.2013
Třeba Adam soudí, že to je spíš 9c, kdo ví?

Ale souhlasím s Tebou, myslím si totéž. J

 AO válí :)05.12.2013
http://www.ukclimbing.com/news/item.php?id=68562
 Re: AO válí :)05.12.2013
Nema mit vyvrklej kotnik??

No aspon, ze mu to zraneni nezebralo vic nez finale mejcup
  Re: AO válí :)05.12.2013
Když by sis přečetl článek tak víš že má naraženou patu. Napřed čti a potom piš!
   Re: AO válí :)05.12.2013
ooook

"Fortunately, it is only a lump on the heel and this little injury made me
   Re: AO válí :)05.12.2013
Melo to znamenat "to jako vylezl s vyvrklym kotnikem 9b+? Ajak se mujinak dari?"
<
 Re: AO válí :)05.12.2013
včera to proběhlo na FB lezce.cz
  Re: AO válí :)05.12.2013
Vylezl to s naraženou patou,jelikož s ní je schopen lézt, avšak trochu hůře se s ní dá chodit, to js

 střed lana-kdo barví04.12.2013
nechce se mi prasit nový lano fixkou, netušítě jestli v PZE nějakej shop/stěna apod na počkání neobarví střed lana?
Díky

 Mejcup04.12.2013
Kdypak se objeví výsledky Mejcupu? Ofiko web nefachá...
 Re: Mejcup04.12.2013
 čím omotat rukojeti cepínů04.12.2013
zdar jake mate zkusenosti s omotanim rukojeti cepínů? Nekdo doporučuje elektrikarskou vulkanizacni pasku s tim spokojenost, videl sem i obyc. Tejpku, nějaký typ?
 Re: čím omotat rukojeti cepínů04.12.2013
veloduši, navlíkneš kousek a pak přehrneš naruby
  Re: čím omotat rukojeti cepínů04.12.2013
Elektrikářská je nejlepší.
 Re: čím omotat rukojeti cepínů04.12.2013
Videl jsem tam i napatlanej silikon, takovyho jakoby jezka. Prej hodne dobry a nesmeka se to...kdyz
  Re: čím omotat rukojeti cepínů05.12.2013
Lepší je černé lepidlo na autoskla. To se mi osvědčilo jako nejlepší varianta. Silikon mi přijde dos
 Re: čím omotat rukojeti cepínů04.12.2013
Vulkanizacni paskou.

 Nohy navíc04.12.2013
Na dnešním foto dne jsou jedny nohy navíc! Jak se tam vzaly?
 Re: Nohy navíc04.12.2013
To jsou Pokáčovy náhradní, jedny do rajbu, druhé do spár :-))))
  Re: Nohy navíc04.12.2013
:D
   Re: Nohy navíc04.12.2013
:)))))

1   ...   472   473   474   475   476   477   478   479   480   481   482   483   484   485   486   487   488   489   490   491   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 osb/překližka
Ahoj dá se na bouldrovku použít OSB deska? je levnější, tak jestli to jde...díky
honza 20:08:21 07.12.2013
odpovědět 
 Re: osb/překližka
jo jde.. ale ne pokud to chces mit ofiko... tam musis pouzit preklizku
t20:14:54 07.12.2013
odpovědět 
 Re: osb/překližka
OSB lze použít pokud použiješ větší tloušťku a buldoky s větší opěrnou plochou. Nicméně je to hrozná "sračka" se kterou se špatně pracuje a výsledek odpovídá ceně :-).
22:55:44 07.12.2013
odpovědět 
  Re: osb/překližka
špatně pracuje? dyt tu desku provrtáš na chyty, přimontuješ na zed a je hotovo...nebo se pleti?
15:02:00 08.12.2013
odpovědět 
   Re: osb/překližka
Záleží, jak se k tomu stavíš. Pokud Ti jde o kus desky s chyty, potom je to opulně buřt. Pokud již řešíš tmelení spár, profilování hran a jiné detaily, je v materiálech velký rozdíl.
00:27:01 09.12.2013
odpovědět 
 Re: osb/překližka
Na takové to domácí lezení není OSB vůbec špatná. Doma jsem použil desky o síle 18mm a osvědčily se. Zpracování není ani tak o materiálu jako o tom, kdo bouldrovku staví (mám na mysli manuální zručnost =)
EDY15:00:05 08.12.2013
odpovědět 
  Re: osb/překližka
měl jsem bouldrovku taky z osb a lepší je nedávat buldoky,ale normál šrouby a matka z podložkou,jen musí být přístup za stěnu a na montáž chytů dva lidi,ale nehrozí protočení buldoku stržením dřeva při utahování
radek17:54:47 08.12.2013
odpovědět 
   Re: osb/překližka
Buldoků je spousta druhů. Pro OSB desky je lepší ten, který se přivrtává malými vruty, ne tzv. narážecí matice. I ta se dá použít, ale doporučuji taktéž pojistit malým vrutem.
EDY21:40:50 08.12.2013
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi