Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231184 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Fitpark - Uhříněves
Squashová hala - Bezdružice
Venkovní stěna v areálu gymnázia Volgogradská, Ostrava Zábřeh - Ostrava

Prodejny
HUDYsport - Praha 5
HOLAN SPORT - Praha 2
HUDYsport - Praha 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Todra26.03.2013
Potřebovala bych poradit, kdy je nejlepší jet do Maroka (Todra) někdy mezi říjnem a prosincem... Méte nějaké zkušenosti nebo chytrou stránku s průměrnými srážkami v těchto měsících? (Teplota mě tolik netrápí...) Dík
 Re: Todra28.03.2013
v Todre prsi v prumeru 4 dny v roce, spis nych resil teplotu, nez srazky...

 Lezení v ZIMBABWE 25.03.2013
Ahoj, prosím, nemáte někdo nějaké info o lezení v ZIMBABWE?? Pokud ano, dejte prosím vědět. V létě budem zemí projíždět a rádi bychom trochu polezli (dva-tři dny). Nebo popřípadě Botswana. Předem díky Léňa

 bouldry v BB25.03.2013
Jsou bouldery v BB po přestavbě lehčí nebo jsem se za poslední měsíc tak zlepšil? :)
Dřív mi dělaly problémy oranžový, teď jdou skoro samy. Přebraly zelený obtížnost oranžových?
 Re: bouldry v BB25.03.2013
jsou
 Re: bouldry v BB25.03.2013
Taky jsem najednou zacal lezt temer bez problemu oranzove, pred prestavbou jsem za celou dobu zvladl
  Re: bouldry v BB25.03.2013
Aha a já myslel, že jsem se zlepšil. Tak nic.
   Re: bouldry v BB25.03.2013
Minule byli brutál a teď jsme je trochu zlevnili. Najít ideální obtížnost v boulderech je těžší, ale
    Re: bouldry v BB26.03.2013
Prijemna zmena:) Predtim to nebylo ono, oranzove moc brutalni a pod tim akorat prilis lehke veci sot
     Re: bouldry v BB26.03.2013
Nie nie, vylestene stupy nech tam pekne zostanu :)
     Re: bouldry v BB26.03.2013
A když už v tom budete nomohli byste vyměnit i stupy na Srbárně a na Rovišti? Už mi to tam taky párk
      Re: bouldry v BB26.03.2013
Tak tak, co se v BB naučíš, v Arcu na skle jak když najdeš :-)
       Re: bouldry v BB26.03.2013
Nebujte nic :) vruty zůstanou, ale těšit se můžete na uno perfecto nové stupy, které velice brzy dor
        Re: bouldry v BB27.03.2013
Radši dejte boulder boj na celej měsíc mezi jednotlivejma závodama, stejně je jedno jestli 14 dní/mě
         Re: bouldry v BB27.03.2013
Souhlasím...
         Re: bouldry v BB27.03.2013
Naprostý souhlas.
          Re: bouldry v BB28.03.2013
JJ. Dá se souhlasit s tím, že bychom to mohli natáhnout na celý měsíc. Nicméně 4 kategorie určitě zů
    Re: bouldry v BB26.03.2013
Je vidět, že ta připravovaná nová monstrózní boulderovka na Národní Vás nenechá zahálet. A to je dob
     Re: bouldry v BB26.03.2013
povídej, přeháněj, kde to má bejt a kdy to bude hotový?
     Re: bouldry v BB27.03.2013
Dneska jsem na ní koukal, bude fakt velká. Je to obrovský, a už se rýsujou parádní profily. Bude hne

 Velikonoce 25.03.2013
Zdar lidi, poraďte nám kam ven na velikonoce :) Všude má bejt počasí při nejmenším dost nejistý, tak třeba někdo prozradí tajnej tip ! :-)
Díky, Honza .
 Re: Velikonoce 25.03.2013
...na lyze:)
  Re: Velikonoce 25.03.2013
To jo, leda :) Ale rád bych jel už do skal :) Takže díky za tip :)) hehe
   Re: Velikonoce 25.03.2013
Asi spis nekam co nejdal - Arco, Finale, Sperlonga, Osp, Paklenice, ...
    Re: Velikonoce 25.03.2013
všude na jihu evropy má teď týden pršet
     Re: Velikonoce 25.03.2013
Je to všude kaput, užívej sníh.
      Re: Velikonoce 26.03.2013
Je to na hovno, nejlip zatim vypada okoli Monaca Finale, zadna slava....

 Mont Blanc25.03.2013
Ahoj,
zvažujeme letos výstup na Mont Blanc a chtěl bych se zeptat znalých na porovnání obtížnosti ve výstupu přes Midi a přes Gouter,
předem moc dík
 Re: Mont Blanc25.03.2013
Přes Gouter je to dál, ale v podstatě "bezpečná" turistika do kopce. Přes Midi rozhodně za
 Re: Mont Blanc25.03.2013
Gouter - mi to připadá spíše lehčí - ale to jsme spali u chaty Gouter, což se už nesmí. Pokud se spí
  Re: Mont Blanc25.03.2013
z italie rozhodne nejlepsi. Ale obtiznost a halvne s pocasim spjata bezpecnost vyrazne nad obtiznost
   Re: Mont Blanc25.03.2013
Souhlas. Vzhledem ke stylu dotazu rozhodně cestu z Itálie nejde doporučit ;) ... jinak pro přispěvat
    Re: Mont Blanc25.03.2013
A vida to by me i zajimalo - na midi se da pesky? (mysleno nejak normlane?)
     Re: Mont Blanc25.03.2013
Normálně ne, ale rozhodně se dá Vallée Blanche. Což je 2,8 výškového km pakárny.
     Re: Mont Blanc25.03.2013
Jo da. Po Mer d Glace, ale je to strašný opruz. Zpravidla dojdeš na Midi, padneš mrtvý do stanu a pa
      Re: Mont Blanc28.03.2013
pres mer de glace je to sice na dlouho to je pravda ale da se to v pohode spojit s vystupem na blanc
       Re: Mont Blanc28.03.2013
Procházka pro začátečníky to neni. Celkově to je pochod smrti, na ref. Requin to je regulérní ferata
        Re: Mont Blanc28.03.2013
Jako aklimatizace se mi jeví líp naopak vyjet lanovkou a v klidu a pohodě strávit nějaký čas ve velk
  Re: Mont Blanc26.03.2013
Na Gutru se nesmí spát? Myslel jsem, že právě tady to jde...
   Re: Mont Blanc26.03.2013
Smí, od toho tam koneckonců ta chata je.
    Re: Mont Blanc26.03.2013
Chata je nová, ale podle mně zatím zavřená. Francouzsky neumím, tak by tu někdo mohl dát překlad. Dí
     Re: Mont Blanc26.03.2013
neni to obrazek. google pomohl:
    Re: Mont Blanc26.03.2013
Myslel jsem jako venku - vždycky se to smělo (alespoň podle toho co jsem kde četl)
     Re: Mont Blanc26.03.2013
Naopak, nikdy se nesmelo. Jen to bylo tise tolerovano.
Jedine oficialni stanove taboriste byl
      Re: Mont Blanc27.03.2013
offtopic: dle webovek je na novým Gouteru winterraum v jakýmsi přístavku, kapacita 20 lůžek, deky, o

 Arco sportovky25.03.2013
Muzete mi hodit nejaky tipy na sportovky v Arcu? Vzdycky kdyz tam jedu, skonci to priserne a mam k nim uplne negativni vztah, nikdy jsem tam nic hezkyho nepotkala (na druhou stranu, ne ze bych vylozene hledala). Nejaky opak Massone :-) idealne neco, co se
 Re: Arco sportovky25.03.2013
Sorry, ale kdyz chces lezeni jak v Jure, musis jet do Jury (nebo do Finale nebo na Sardinii) ;).
 Re: Arco sportovky25.03.2013
Nazdárek Feu. Docela se mi líbilo v oblasti La Gola a Marciaga. Sice jsou dál od Arca, ale není tam
  Re: Arco sportovky25.03.2013
cus, ja mam dobrou zkusenost s oblasti Val Lomasone. Cesty kratke/dlouhe/previsle/polozene/lidi malo
   Re: Arco sportovky25.03.2013
Dik vsem. Pocasi vypada oproti vcerejsi predpovedi vyrazne hur :-( tak snad asi priste. Klidne bych
   Re: Arco sportovky25.03.2013
Asi bych zvolil neco jineho treba Lumignano nebo jine skalky v Friuli (pozor na nadmorskou vysku). M
 Re: Arco sportovky25.03.2013
V Krasu bude určitě krásně a vidět Vlka po zimě si nenechám ujít :-)

 nový boulder v Praze24.03.2013
Slyšel jsem fámu že v Praze má přibýt nová boulderofka, prý největší v Čechách. Nic bližšího bohužel nevím. Ví někdo víc? Že se chystá nová stěna na lezení s lanem ve Vysočanech vím, možná si to někdo spletl s touhle...
 Re: nový boulder v Praze24.03.2013
Tak hoď nějaké info alespoň o té stěně ve Vysočanech. Ani o ní jsem nikde nic nenašel..
  Re: nový boulder v Praze24.03.2013
   Re: nový boulder v Praze24.03.2013
To vypadá dost dobře! Díky za info.
   Re: nový boulder v Praze24.03.2013
A nějaký termín otevření?
    Re: nový boulder v Praze24.03.2013
A co ten boulder?
     Re: nový boulder v Praze25.03.2013
Fotografie budeme mít na velikonoční pondělí:)
      Re: nový boulder v Praze29.03.2013
http://ww
       Re: nový boulder v Praze29.03.2013
Vysočany to nejsou, asi mysleli tuhle stěnu
     Re: nový boulder v Praze26.03.2013
Bude a bude to parada. Bude to jeden z nejvetsich prostoru v Evrope. Vic Ti zatim neprozradim.
   Re: nový boulder v Praze24.03.2013
Hmmm... On si Rakovič buduje konkurenci ke Smíchovu?
    Re: nový boulder v Praze24.03.2013
Spíš si přetáhne nýmandy co choděj do nýmandlandu a na palmovku :-)
     Re: nový boulder v Praze24.03.2013
Nebuď si tak jistý, zajímalo by mne, kolik toho o tréninku a lezení na vnitřních stěnách víš. Ten tv
      Re: nový boulder v Praze24.03.2013
nejsme ve při, o nýmandlandu se mluví jako o nýmandlandu jak mezi lezci, tak i z úst rádobyrebelskýh
       Re: nový boulder v Praze25.03.2013
Jak to tak pozoruji, Nýmandland leží v žaludku snad všem provozovatelúm pražských stěn.A pokud vím,
        Re: nový boulder v Praze25.03.2013
tak ještě jednou pro blbý: označení nýmandland není hanlivý (nebo já ho tak aspoň nemyslel), užívá h
         Re: nový boulder v Praze25.03.2013
Majitel ho na 99% fakt neužívá. A jestli ho užívá Rebel, to si nejsem jistej.
        Re: nový boulder v Praze25.03.2013
No však - pořád je lepší, když ti přijde a zaplatí 50 průměrných lezců, než když jsi považován za šp
    Re: nový boulder v Praze25.03.2013
Rakovič si nebuduje konkurenci ke Smíchovu, Rakovič ze Smíchova odešel.
    Re: nový boulder v Praze25.03.2013
Rakovič buduje, ale konkurenci Smíchoffu.
     Re: nový boulder v Praze25.03.2013
A kdy uz vy prazsky cypy postavite nejaku fajnu stenu tez v Ostrave a Holomocu???!!!
      Re: nový boulder v Praze25.03.2013
Nebreč, si ji musíme postavit sami no
       Re: nový boulder v Praze26.03.2013
tak uz konečně do toho praštiš? du do toho s tebou, kdybys potřeboval poradit...
 Re: nový boulder v Praze26.03.2013
No bylo by fajn kdyby konečně zafungoval trh a pár stěn v rámci konkurenčního boje trochu zlevnilo!!
  Re: nový boulder v Praze27.03.2013
No právě proto že trh funguje, tak s cenama hýbat nemusejí...
   nejlepší Boulder27.03.2013
je ve Znojmě :-)
  Re: nový boulder v Praze27.03.2013
Ne že by mě zlevnění čehokoliv nepotěšilo, ale na druhé straně mi vstup na sportoviště v Praze za zh
   Re: nový boulder v Praze27.03.2013
Jeste fitko.
  Re: nový boulder v Praze29.03.2013
nezlevni, spise naopak, pravdepodobne ale zlepsi sluzby

 anketa23.03.2013
pridejte prosim do ankety odpoved nevím co je to VH já bych chtěl taky hlasovat :)
 Re: anketa24.03.2013
Přidávat do běžící ankety by mohlo zkreslit výsledek hlasování :). Změnil jsem alespoň titulek, aby
 Re: anketa24.03.2013
Když nevíš co to je, tak logicky "vůbec mě to nezajímá", ne?

 SIMOND 22.03.2013
Ahoj, chtěla bych si koupit nějaké vybavení na lezení značky SIMOND. Jaké máte zkušenosti s touto značkou? Děkuji za veškeré názory.
 Re: SIMOND 22.03.2013
Je to francouzská značka, která vypadá seriozně, ale podle mne je lepší se ptát na konkrétní věc. Vy
 Re: SIMOND 22.03.2013
S Toucanem jistí můj jistič a již dlouhá léta spokojenost...
  Re: SIMOND 22.03.2013
Mam pilbu Simond a na moji kedlubnu sedí supr.
   Re: SIMOND 22.03.2013
zrovna Toucan 1 vypadá složitě na ovládání. V čem je 2 horší?
    Re: SIMOND 23.03.2013
V ničem. jen se ho musíš naučit používat. není tak intuitivní jako Toucan 1. Ten byl na použití opra
    Re: SIMOND 23.03.2013
No, umím pochopit, že ti jednička zdá složitější na ovládání - podle mě jde ale o to, že vypadá pros
     Re: SIMOND 23.03.2013
Jo, mám obě ;)
 Re: SIMOND 23.03.2013
Jestli chceš mačky, tak proč ne Grivel. Jestli chceš cepín, proč ne Petzl?
  Re: SIMOND 23.03.2013
Jestli cheš auto tak proč ne Renault, jestli chceš čokoládu, tak proč ne Milku? ... toto je odpověď
   Re: SIMOND 23.03.2013
A co máš proti mačkám od Grivelu?
    Re: SIMOND 23.03.2013
Jestli je to na mně, tak proti mačkám od Grivelu nemám nic. Jen když dotaz zní co říkáte na vybavení
     Re: SIMOND 24.03.2013
A pokud to postavíme takhle obecně, koupil by sis mačky Simond nebo mačky Grivel?
      Re: SIMOND 25.03.2013
Mám Simond, takže Simond ;) Je pravdě, že kvůli luxusní ceně.
 Re: SIMOND 24.03.2013
Simond už není Simond, nedávno je koupil Decathlon.
  Re: SIMOND 24.03.2013
Tzn. značka končí a bude se jmenovat Decatlon nebo se mění jen majitel?
   Re: SIMOND 24.03.2013
Právě že koupili hlavně značku. Takže Decathlon začal prodávat svvojwe lezecké vybavení pod značkou
    Re: SIMOND 24.03.2013
Hele, tohle by mohlo být podstatný. Nevěděl jsem to. Nemáš náhodou informaci, jestli a) se dál budou
     Re: SIMOND 24.03.2013
Pokud vím, tak něco ve Francii (lana, expresky, ...), něco v Číně (oblečení, batohy, lezečky, ...)
      Re: SIMOND 24.03.2013
Lana pro ně dělá Cousen. Jinak DECATHLON (velký supermarket QUECHUA v Sallanches pod Chamonix )prodá
       Re: SIMOND 25.03.2013
No já myslím, že kup nebyl z hlediska existence Simondu, ale pro to, že podobný Brand jim prostě v p
      Re: SIMOND 24.03.2013
Tak to by šlo, pokud to bude takhle. Respektive, oni určitě i Číňané umějí spolehlivě vyrobit bezpeč
      Re: SIMOND 25.03.2013
Ja Simondu neverim ani za mak. Radsi si trochu priplatim a dam na kvalitu
       Re: SIMOND 26.03.2013
V celku by mně zajímalo podle čeho určuješ míru kvality?
  Re: SIMOND 25.03.2013
No, už je to poměrně dávno. Myslím 2008.

 Boulder prague open19.03.2013
Nevite nekdo neco o Boulder Prague open? Registrace, kdo porada, casovy harmonogram ...?
Dik
 Re: Boulder prague open20.03.2013
Pokud myslíš Prague Open Bouldering na For Outdooru, tak odkaz na pořadatele a jeho info je v článku

1   ...   535   536   537   538   539   540   541   542   543   544   545   546   547   548   549   550   551   552   553   554   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Todra
Potřebovala bych poradit, kdy je nejlepší jet do Maroka (Todra) někdy mezi říjnem a prosincem... Méte nějaké zkušenosti nebo chytrou stránku s průměrnými srážkami v těchto měsících? (Teplota mě tolik netrápí...) Dík
 sharees12:55:29 26.03.2013
odpovědět 
 Re: Todra
v Todre prsi v prumeru 4 dny v roce, spis nych resil teplotu, nez srazky...
00:40:12 28.03.2013
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1275 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1457 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1122 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi