Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Routes: 26.Janošová 10352 27.M 10350 28.Čech 10331 Boulders: 26.Jurečka 9775 27.Pail 9750 28.Ďurech 9706 Mountains: 30.Uhlík 2276 31.Čermák 2232 32.Kupec 2216
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Pevnost oka u kyblíku? 04.03.2013 Čau, chtěl bych se vás zeptat na to, jestli nevíte kolik unese to očko na kyblíku..? (myslim, to na dojištění od zhora) Nikde se to nemůžu dočíst.. a mam teď Reverso 4 a přijde mi, že je to strašně slabej kus materiálu a nemůžu k tomu získat velkou důvěru
  Re: Pevnost oka u kyblíku? 04.03.2013 zkus se podivat na obrazky pouziti v manualu
    Re: Pevnost oka u kyblíku? 04.03.2013 Taky jsem chtěl napsat něco podobného, ale pak mi došlo, že asi nemyslí to ocelové lanko, ale to očk
  Re: Pevnost oka u kyblíku? 04.03.2013 Všeobecně by vše pro použití v horolezectví mělo vydržet 22kN. U věcí pro práci je to 15kN. Praktick
    Re: Pevnost oka u kyblíku? 04.03.2013 Ano, myslel jsem to očko na karabinu na jištění zhora, manual už bohužel nemam a nemůžu to nikde doh
      Re: Pevnost oka u kyblíku? 04.03.2013 Tak tolik důvěry ještě mám, abych věřil, že když je to určený k dobírání na štandu tak to vydrží. To
      Re: Pevnost oka u kyblíku? 05.03.2013 Jestli tomu nedůvěřuješ, tak to nedělej. Oko normálně zapínáš do karabiny s LANEM, takže tam je dobr
    Re: Pevnost oka u kyblíku? 05.03.2013 Norma na slaňovací/jistící pomůcky byla ve vývoji mnoho let (ostatně jako spousta jiných norem) a vy
    Re: Pevnost oka u kyblíku? 05.03.2013 jsem si téměř jistý, že u karabin je to 20/6/6. Tedy ještě před dvěma lety bylo
  Re: Pevnost oka u kyblíku? 05.03.2013 takhle more, nemůžeš to srovnávat s karabinou, která je oslabená zámkem, a vnitřní síly probíhají úp
    Re: Pevnost oka u kyblíku? 05.03.2013 Navíc se to strašně dlouho testuje. Myslím, že zrovna petzl je firma, která si (právem či neprávem?)
    Re: Pevnost oka u kyblíku? 06.03.2013 Osobně bych tipoval 30 - 35kH. Pokud teda mluvíme o tom samém oku. Zdá se mně, že někdo mluví o tom
  Re: Pevnost oka u kyblíku? 05.03.2013 Nebo obětuj pár stovek a vem jedno Reverso na trhačku, možná to 22 KN dokonce o dost překročí.
Bezpecnost na umele stene v AJ 04.03.2013 Ahoj lezci,
mohli byste mi prosim poradit, kde bych mohla najit tento, nebo podobny material v anglictine? www .horosvaz.cz/ res/data/004/003908.pdf? Jde mi hlavne o tu obrazkovou formu.
Diky L
stouací pásy po BC 04.03.2013 Zkoušel někdo nějakou ozumnou alternativu klasických stoupacích pásů na BC? Dříve jsem měl klasické BC lyže se šupinami. Ty mi stačili, problém byl v tom, že je často protáhnu velice nešetrně přes skály a kamení a kluznice má pak šupiny všude :-). Vzhlede
  Re: stouací pásy po BC 04.03.2013 v abíčku kdysi doporučovali na skluznici přivrutovat pant od dveří:)
viděl jsem kdysi
    Re: stouací pásy po BC 05.03.2013 To dělal Fischer ještě docela nedávno na některých turistických běžkách. Ale vážně: nejlepší jsou sp
  Re: stouací pásy po BC 05.03.2013 Mazat stoupacím voskem. A když je kopec už moc prudkej, nasadit úzkej (5 cm), ale dlouhej mohérovej
    Re: stouací pásy po BC 05.03.2013 A až namažeš ty lehký sjezdovky, který pochopitelně žádnou mazací komoru nemaj, budeš mile překvapen
      Re: stouací pásy po BC 06.03.2013 Kvůli absenci mazací komory samozřejmě pojedou hůř (ale stále líp, než když do stejných lyží bez maz
  Re: stouací pásy po BC 05.03.2013 Kobercovka:)
Jako levne nouzove reseni kdy ani vosk / klister v mazaci komore uz neza
    Re: stouací pásy po BC 05.03.2013 To je taková česká pověra. V cizině se většina běžek prodává právě se šupinami. V naprosté většině p
      Re: stouací pásy po BC 05.03.2013 na ťapací klasiku bez strojem upravené stopy je to samozřejmě pravda, tam nad šupinky není (takové t
        Re: stouací pásy po BC 05.03.2013 Do jarnich sracek namazes klistr. Horsi je kdyz snezi a pritom je nad nulou. Tvrdej klouze a klistr
          Re: stouací pásy po BC 06.03.2013 inu, nerad bych to zvrhl na diskusi o správném mazání. jádrem mého sdělení je to, že kromě pár extré
            Re: stouací pásy po BC 06.03.2013 A to právě není pravda :-) Fakt. Čísla prodejů z ciziny to dosvědčují. Je to země od země, ale třeba
              Re: stouací pásy po BC 06.03.2013 kubo, nikdo nezpochybňuje to, že v prodeji vedou šupiny. tvrdím, že do strojové stopy namaže i amaté
              Re: stouací pásy po BC 06.03.2013 A není to tak, že šupinovci zkrátka obětujou horší stoupání a skluz a dostanou za to "blbuvzdor
                Re: stouací pásy po BC 06.03.2013 to je úplně stejný s lyžema a bicyklama, tam jsme my češi taky netypičtí. du si koupit kolo na ježdě
                  Re: stouací pásy po BC 06.03.2013 Jojojo, takhle je to.
                  Re: stouací pásy po BC 07.03.2013 Ale jedině, když jsou ve slevě.
                Re: stouací pásy po BC 07.03.2013 Jo, Češi se raději namažou ;-) Šumavské mazání: Pravidlo č. 1: Mažeme pouze modrý extra. Pravidlo č.
                  Re: stouací pásy po BC 07.03.2013 Srovnání dobrý, ale nesouhlasím s tím, že BC běžky a trekový kolo jsou nanic. Obojí je do lehkýho, a
    Re: BB 04.03.2013 díky
  Re: BB 05.03.2013 ano, jestli pro smrtelníky, nevím. Zelené měly prý vyplnit mezeru mezi modrou a oranžovou, ale přijd
On sight? 04.03.2013 Cuaes,
vim, ze je to asi imbecilni dotaz, ale neak jsem se zajimal jak je presne difinovany on-sihgt atd... A zaujalo me, ze na lezci je to specifikovano takto...
OS ( on sight ) cestu nesmím znát ani o ní mít bližší informac
  Re: On sight? 04.03.2013 Je proste pure OS a OS s preskama.
  Re: On sight? 04.03.2013 Přijdeš pod cestu, kterou chceš lézt na OS a jsou v ní nacvakaný expresky od někoho kdo ji zkouší. C
  Re: On sight? 04.03.2013 Jde o styl PP (Pink Point), kde expresky mas predem nacvakane. Tim OS Adam asi chtel rici, ze cestu
    Re: On sight? 04.03.2013 Je to trochu slovíčkaření. Všichni asi uznají, že vylézt OS cestu i s tím, že si tam budu presky nan
  Re: On sight? 04.03.2013 Jo tak to uz dava docela smysl. Diky moc :)
Výsledky? 03.03.2013 zdravím, víte někdo jak dopadl včerejší nominační závod v bouldru? nikde se nemůžu dohledat výsledků.
  Re: Kolik by to stálo? 03.03.2013 Nás to stálo na cca 17 dní kolem 25000 na osobu - před dvěma lety. Dost záleží, za kolik seženeš let
    Re: Kolik by to stálo? 03.03.2013 letenka do SF 16oooKc..pujceni auta na 4 tydny cca 1000 dolaru i s pojistenim..jeep grandcheroke 3.5
      Re: Kolik by to stálo? 03.03.2013 PS vizum uz neni..to by jsi mohl vedet..Staci temer online registrace za cca 14 dolaru..
        Re: Kolik by to stálo? 03.03.2013 Výpočet je, řekl bych, správnej, ale musím říct, že výrok "luxusně se nažrat v mekáči" byc
        vízum 04.03.2013 Jen proto, že se to jmenuje jinak, to není ani levnější, ani snazší. Stále tě můžou otočit a poslat
      Re: Kolik by to stálo? 03.03.2013 Ok.. dík moc. Jsem si myslel, že to vyjde kolem 50000 na osobu cca na 10 dní.. a koukam, že se to ne
        Re: Kolik by to stálo? 03.03.2013 SamoZdrejme.
podmínky v Krasu 02.03.2013 Čau, dotaz na Krasaře: jak to vypadá v Rudici nebo ve Sloupu? Není to moc zatečený? Díky!
  Re: podmínky v Krasu 02.03.2013 Zatečený, blato, sníh. Eště tak týden, 14 dní...
    Re: podmínky v Krasu 03.03.2013 Dneska tam jedem, určitě tam bude krásně.
      Re: podmínky v Krasu 03.03.2013 Jak říká Wilda, totálně na prd, navíc kdo je na vás zvědavý, celou zimu nádherné ticho a klid, skál
        Re: podmínky v Krasu 03.03.2013 Vlku pokud rikas ze tam bylo ticho a klid tak jsi jak te znam taky byl nekde ve skleniku :-))))))
          Re: podmínky v Krasu 03.03.2013 a kdo je zvedavy na tvoje keci wolfe ? už se těším až dojedu nečo si hodím z vrchu na druháka a pak
            Re: podmínky v Krasu 03.03.2013 Odpojte ho ktosi od internetu, prosím... :}
              Re: podmínky v Krasu 03.03.2013 Kliiiid, mě tedy tento Vlkův koment přijde povýšený a zbytečně nesnášenlivý a protože si myslím, že
                Re: podmínky v Krasu 03.03.2013 Tak ja podam info z Rudic, z dneska (snad se to nekomu hodi). Pod levym masivem je hafo blata ale li
                  Re: podmínky v Krasu 03.03.2013 Na Holštejně až na vyjímky sucho, mráz to zatím drží.
                    Re: podmínky v Krasu 03.03.2013 A Sloup?
                      Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii 04.03.2013 Když už se bavíme o podmínkách, neví někdo jaké jsou podmínky na Čertových skalách u Lidečka, na slo
                        Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii 04.03.2013 Vsude je to na pytel, zateceny, bahno, zima a vlhko, minimalne do konce rijna, at se tam ani neukaze
                          Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii 04.03.2013 tak tohto retarda nado mnou by som odpojil od internetu okamzite... hoci je kazdemu jasne, ze koment
                            Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii 04.03.2013 Je len, že ketamín je disociatívne (celkové) anestetikum, ehm... :}
                              Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii 06.03.2013 no vsak to tak bolo myslene... umlcat..uplne :)
                            Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii 05.03.2013 Sakrys, uplne mi to vypadlo...hlavne tam nelezte vy pritroubla slovaciska!!!
                          Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii 04.03.2013 moje rec velebnosti pekne jste jim to ukazal!
                          Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii 08.03.2013 A ty vůbec neseš vlezlej brnák Vlku???
                        Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii 04.03.2013 Aleš: dneska jsem se byl podívat a stojí to za prd. Písek je totálně prochcaný vodou a drolí se. Leh
                        Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii 05.03.2013 V neděli jsme byli na Sulově.Na sluníčku parádně.Mezi věžema je ještě hafo sněha ale stěna až na vyt
                          Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii 05.03.2013 Super, dík za info. Myslel jsem že tak nějak to asi bude vypadat.
                            Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii 06.03.2013 Tak včera jsem byl na Čerťákách a jak fučelo, perfektně to oschlo. Už není ani sníh navrchu, takže l
                              Re: podmínky v Lidečku, na Súlově a Predhorii 06.03.2013 Díky dobré info
                                Re: podmínky ve Sloupu 08.03.2013 Zná někdo aktuální podmínky ve Sloupu, prosím? V Sobotu tam má být docela hezké počasí... Není zateč
                                  Re: podmínky ve Sloupu 08.03.2013 Vytušit správnou podmínku je problematické, neboť nejvíce záleží na množství vodních par ve vzduchu,
                                    Re: podmínky ve Sloupu 08.03.2013 díky za vysvětlení správnosti podmínky. jednou jsem tak lezl a asi bylo hodně vodních par (před bouř
                                      Re: podmínky ve Sloupu 08.03.2013 Pro většinu ČR na sobotu hlasi zataženo, teploty do 10°C a děšť někde i se sněhem (neříkám že zrovna
                                        Re: podmínky ve Sloupu 08.03.2013 odkedy v čechách riešia podmínky? Pokial viem tak pre čechov je aj lavinova 4 "dobrý vole to pu
                                          Re: podmínky ve Sloupu 08.03.2013 co sem ser*s ty svoje slovensky nacionalisticky zvasty ?
                                          Re: podmínky ve Sloupu 08.03.2013 Miluju xenofobně nacionalistický idioty, ať jsou odkudkoliv ... nejlepší jsou s kečupem a na cibulce
Kolo nebo lezení... :o) 01.03.2013 Hledám schopného sparing partnera, který umí jezdit na kole a není pro něj problém dát si za den 120km. Období červen nebo červenec, 4-5 týdnů, cesta kolem Irska. Přílet/příjezd do Dublinu, cestou, necestou, pobřežím a vnitrozemím se zastávkou ve městě Li
  Re: Kolo nebo lezení... :o) 01.03.2013 prijde mi dost zvlastni neco takovyho podnikat s nekym koho vubec neznam ... ale asi je jina doba :
    Re: Kolo nebo lezení... :o) 01.03.2013 ono větsinou lidi tohohle ražení nejsou většinou špatní...no ja takhle jezdím sám, než se s nekym ha
  Re: Kolo nebo lezení... :o) 01.03.2013 Inzerce, Vládíku. Inzerce.
    Re: Kolo nebo lezení... :o) 01.03.2013 Tam jsem to dal samozřejmě taky ;-)
      Re: Kolo nebo lezení... :o) 02.03.2013 A proc tim inzeratem jeste zasiras diskusi? Neuvazoval jsi taky o clanku? Tam by si mohl prihodit i
        Re: Kolo nebo lezení... :o) 02.03.2013 Jako kdyby na tom záleželo.. alespoň něco novýho v diskusi je. Nekteří lidi jsou jak ... jen čekat
        Re: Kolo nebo lezení... :o) 02.03.2013 Jako kdyby na tom záleželo.. alespoň něco novýho v diskusi je. Nekteří lidi jsou jak ... jen čekat
          Re: Kolo nebo lezení... :o) 02.03.2013 Sem to nepatri.
          Re: Kolo nebo lezení... :o) 02.03.2013 Tak kdyz uz to autor dal do diskuze, tak asi chtel aby nejaka diskuze vznikla, ne? O cem jinym v tom
        Re: Kolo nebo lezení... :o) 02.03.2013 Řeknu Ti jen jedno, milý anonyme. Check your brown star fish, please ;-)
          Re: Kolo nebo lezení... :o) 04.03.2013 Když už chceš demonstrovat, že znáš pár anglických slov, tak starfish piš dohromady. A zamysli se, j
1
...
539
540
541
542
543
544
545
546
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
558
...
2263
Pevnost oka u kyblíku? Čau, chtěl bych se vás zeptat na to, jestli nevíte kolik unese to očko na kyblíku..? (myslim, to na dojištění od zhora) Nikde se to nemůžu dočíst.. a mam teď Reverso 4 a přijde mi, že je to strašně slabej kus materiálu a nemůžu k tomu získat velkou důvěru :) David 18:16:03 04.03.2013odpovědět
  Re: Pevnost oka u kyblíku? zkus se podivat na obrazky pouziti v manualu 19:10:25 04.03.2013odpovědět
    Re: Pevnost oka u kyblíku? Taky jsem chtěl napsat něco podobného, ale pak mi došlo, že asi nemyslí to ocelové lanko, ale to očko na karabinu. Tedy alespoň doufám. A z manuálu jeho nosnost nevyčteš. 19:27:37 04.03.2013odpovědět
  Re: Pevnost oka u kyblíku? Všeobecně by vše pro použití v horolezectví mělo vydržet 22kN. U věcí pro práci je to 15kN. Prakticky je zbytečné aby to bylo víc, jelikož to je maximum co lidské tělo snese. Neznamená to, že bez újmy. Reverso 4 rozhodně nějakou normu splňuje, takže buď v klidu a používej podle návodu. Belial 19:25:00 04.03.2013odpovědět
    Re: Pevnost oka u kyblíku? Ano, myslel jsem to očko na karabinu na jištění zhora, manual už bohužel nemam a nemůžu to nikde dohledat :) ale asi je to fuk, normu to splňuje tak je to 100% ale slo mi spise o tu jistotu, pořád k tomu nemůžu zísskat 100% důvěru 19:34:13 04.03.2013odpovědět
      Re: Pevnost oka u kyblíku? Tak tolik důvěry ještě mám, abych věřil, že když je to určený k dobírání na štandu tak to vydrží. To už bys musel být nervózní i lehkých a malých karabin co se dneska vyrábí.
http://www.petzl.com/ files/all/technical-notice/ Sport/D17_REVERSO4.pdf
http://www.petzl.com/ files/all/technical-notice/both/ protecting-equipment-tips_EN.pdf
V každým vymaž dvě mezery. Martin 19:49:35 04.03.2013odpovědět
      Re: Pevnost oka u kyblíku? Jestli tomu nedůvěřuješ, tak to nedělej. Oko normálně zapínáš do karabiny s LANEM, takže tam je dobrej pocit, že to udržíš i kdyby oko prasklo, což si můžeš i opatrně vyzkoušet, když oko nezapneš. Nevím, jak by ses chtěl pomocí toho oka dojišťovat, ale já bych se, zvlášť nahoře, nevěšel do ničeho, v co nemám důvěru... Bébul 11:39:23 05.03.2013odpovědět
    Re: Pevnost oka u kyblíku? Norma na slaňovací/jistící pomůcky byla ve vývoji mnoho let (ostatně jako spousta jiných norem) a vypadá to, že spatřila světlo světa v srpnu 2012, EN 15151.
Budeš-li se však řídit návodem výrobce a výrobek by selhal (ať normu splňuje či ne), tak máš nárok na náhradu škody tj. jištění dvou druholezců OK, dobírání bagru, rolby a slona není OK. :-)
Jo, lehkost Reversa 4 mě taky dost překvapila, ale spíše by mě zajímalo opotřebení materiálu po nějaké době používání. Uzlař 00:26:57 05.03.2013odpovědět
    Re: Pevnost oka u kyblíku? jsem si téměř jistý, že u karabin je to 20/6/6. Tedy ještě před dvěma lety bylo 08:35:48 05.03.2013odpovědět
  Re: Pevnost oka u kyblíku? takhle more, nemůžeš to srovnávat s karabinou, která je oslabená zámkem, a vnitřní síly probíhají úplně jinak než u pevného oka. a jelikož se jedná o slitinu s nějakou tažností a plastickou rezervou, tak bych se toho nebál tuplem. podivej se, těhle udělátek běhá po světě tisíce, nikdy se nic podobného neporouchalo, a věř tomu, že takovej nachštajgrů do toho popadalo nedobranejch a v traverzech... tedy nechal bych to koňovi. Lukas B. 08:06:56 05.03.2013odpovědět
    Re: Pevnost oka u kyblíku? Navíc se to strašně dlouho testuje. Myslím, že zrovna petzl je firma, která si (právem či neprávem?) zakládá na echt kvalitě výrobků a v jejich zájmu není stáhnout třeba celou sérii z trhu. Fakt bych tomu věřil, ale když ti to nejde, jisti přes půlloďák :P hulak 10:48:11 05.03.2013odpovědět
    Re: Pevnost oka u kyblíku? Osobně bych tipoval 30 - 35kH. Pokud teda mluvíme o tom samém oku. Zdá se mně, že někdo mluví o tom zalisovaném drátku, který má podle mně nosnost tak 300kg a rozhodně není důvod, aby měl vyšší. Belial 07:29:10 06.03.2013odpovědět
  Re: Pevnost oka u kyblíku? Nebo obětuj pár stovek a vem jedno Reverso na trhačku, možná to 22 KN dokonce o dost překročí. Hadrburg 17:28:13 05.03.2013odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: