LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231117 cest
Nové přelezy:
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Bolest zápěstí.16.10.2012
Ahoj,
chci se zeptat, v květnu mě začalo bolet zápěstí leve ruky při ohybu, myslel jsem ,že je to zátěží z treningnu i doktor to potvrdil, doporučil 3 tydny klid, nejakou mastičku, po 3 tydnesch se bolest ruky nezměnila, zmirnila se a vyskytl se ve
 Re: Bolest zápěstí.16.10.2012
čau.. asi bude hlavní jak často lezeš a co do toho děláš za práci ( asi teda pracuješ) já sem měl ně
 Re: Bolest zápěstí.16.10.2012
Aby to nebyl útlak nervus medianus- karpální tunel..záleží na příznacích, době výskytu bolesti, její
  Re: Bolest zápěstí.16.10.2012
Me zas bolelo zapesti a taky nepomohl klid, pak jsem byla za Hebelkou, kterej mi rek, ze mam hypermo
 Re: Bolest zápěstí.16.10.2012
Bych zašel za Filipem Hebelkou,
  Re: Bolest zápěstí.16.10.2012
Nějakej doktor v Brně? A co pomáhá skrz ty chrupavky ?
   Re: Bolest zápěstí.16.10.2012
Tlačenka.
   Re: Bolest zápěstí.17.10.2012
Sulc..
 Re: Bolest zápěstí.17.10.2012
Pesel sem si tim take:

PROTAHUJ o106 jak pred lezenim, tak po lezeni ci jine aktivite
  Re: Bolest zápěstí.17.10.2012
Vezmi telefon, zavolej Hebelkovi,pak sedni do auta, nebo žluteho busu známé společnosti směr Praha.
   Re: Bolest zápěstí.17.10.2012
Taky bych radši nejdřív zajel k Filipovi, než vrážet prachy a hlavně čas rekonvalescence do diagnóz
  Re: Bolest zápěstí.17.10.2012
Dobře, díky moc, budu se toho držet a zkusím, jak dlouho by to mělo trvat ? respektive kolik toho wo
   Re: Bolest zápěstí.17.10.2012
ahoj jestli te po pul roce nezaberou vsechny tady ty postupy, tak mi napis. Hlavne co bych doporucil
   Re: Bolest zápěstí.18.10.2012
Na ty chrupavky jsem dostala od Hebelky takovy specialni ortezy - slo o to, ze ty ortezy pomahaly sv

 sedak15.10.2012
ahoj,
poradite sedak na hory? aby mal dve spony na centrovanie podla hrubky oblecenia (pripadne pas co ide posuvat vo vnutri, ale taketo riesenie sa mi moc nezda), nastavovacie nohavicky, a idealne bola aj damska verzia. zatial favorit petzl corax
 Re: sedak16.10.2012
Nemám to zatím vyzkoušený, ale jen tip k úvahám - nějakej skialpovej. Slibuju si od něj že bude OK n
  Re: sedak16.10.2012
ja bych to tak neresil, staci jakejkoliv sedak se stahovacima nohavickama, pride mi ze lidi tady vic
   Re: sedak16.10.2012
:-DDD
   Re: sedak16.10.2012
Jasný ale zas když už za to mám dát ty nehorázný peníze tak není nic špatnýho na tom že chci aby mi
  Re: sedak16.10.2012
Párkrát jsem ve skialpovým seděl a slaňoval a žádnej velkej komfort to není, mám od singing rocku. S
   Re: sedak16.10.2012
zdar corax je dobrá volba jenom ty "dvě" oka asi nefungujou jak by měli stejně to budeš st
  Re: sedak16.10.2012
ok skialpovy vazne nie ... horami som myslel ze beres sebou kopu matrosu takze potrebujes aby nebol
 Re: sedak16.10.2012
ja mam edelrid duke, je super- 4prezky, posuvny pas
 Re: sedak16.10.2012
Používám sedák SINGING ROCK Zeal a zatím spokojenost jak na hory, vícedélky, hakovačky, skalky akorá

 Dotaz - Býčí skála14.10.2012
Ahoj lezci.
Nevíte prosím, co je za cestu na Býčí skále,
zcela vpravo, vedle cesty Patagonie???
Díky :-)
 Re: Dotaz - Býčí skála15.10.2012
přes tři očka? valachovo svědectví, RP prej kolem 8...
  Re: Dotaz - Býčí skála15.10.2012
Díky moc.
Ano, přes 3 oka a pak zelenou plotnou přes skobky.
Velmi vtipné je, že tu ce

 Stehenní bandáž14.10.2012
nemáte někdo tip na nějakou vhodnou stehenní bandáž na kolínka do děr, nohand restů, krápníků a podobně??
Díky
 Re: Stehenní bandáž14.10.2012
Pořádné nákolenice (i když kryjí spíš stehno, název zmiňuje koleno) si musíš udělat sám, nanicovaté

 RP Ozone QC14.10.2012
Nevíte, jak moc se časem roztáhnou lezečky RP Ozone QC?
 Re: RP Ozone QC14.10.2012
docela joo
  Re: RP Ozone QC14.10.2012
Pokud se teda bavíme o těch samých, tak mi se natáhly opravdu minimálně...spíše se zformovaly na noh
   Re: RP Ozone QC14.10.2012
Taky se mi neroztáhly skoro vůbec a to mám již druhé, až po podlepení se roztáhnou.
    Re: RP Ozone QC14.10.2012
Lehounce povolí na dýlku, do šířky fakt ne. Ale super lezačky, do dírek jak stvořené, na lištičky a
 Re: RP Ozone QC14.10.2012
mě se nepohnuly snad ani o kousek (vel. 40)
 Re: RP Ozone QC14.10.2012
Jestli myslíš ty na sucháč, tak ani o píď, na vícedýlky např. do hollentalu si je ani neberu, jen na
  Re: RP Ozone QC15.10.2012
Neroztáhly se,spíš jak někdo psal vejš sformovaly na nohu.
 Re: RP Ozone QC15.10.2012
A jak velký je máte v poměru k číslu běžný boty, nebo jiným lezkám cca??
 Re: RP Ozone QC16.10.2012
běžnou velikost mám 42.5, lezky 41 (předtím jsem měl 42, ale ty byly moc dlouhé)

Stru
  Re: RP Ozone QC16.10.2012
Já právě zkoušel o číslo menší, než mam většinu bot a nebyly nijak bolestivé, do těch o půl čísla me
   Re: RP Ozone QC16.10.2012
na to budou ideální, takový kopejtka to jsou :)

1x týdně na boulder, kde je můžeš dle
   Re: RP Ozone QC16.10.2012
na to budou ideální, takový kopejtka to jsou :)

1x týdně na boulder, kde je můžeš dle

 Antireklama na časopi Outdoor12.10.2012
Do říjnového čísla časopisu Outdoor jsem nahlédl jen zběžně v knihovně(poprvé v životě) a byl jsem docela šokován, když jsem v sekci lezecké metodiky na stranách 28 a 29 našel obrázky správného osmyčkového uzlu, který je však na obrázku zcela špatně a spr
 Re: Antireklama na časopi Outdoor13.10.2012
Když už jsme u této tématiky; oddíly Skautu stále učí, že horolezci používají dračí smyčku (bez poji
  Re: Antireklama na časopi Outdoor13.10.2012
Asi by bylo vhodné napsat "některé oddíly Skautů". A možná i konkrétní oddíly uvést, a roz
  Re: Antireklama na časopi Outdoor13.10.2012
Jó skauti, to je kapitola sama o sobě...
   Re: Antireklama na časopi Outdoor16.10.2012
Myslim, ze takove trapne komentare odpovidaji urovni diskutujicich. Skaut nejsem a nikdy jsem nebyl,
 Re: Antireklama na časopi Outdoor13.10.2012
Vydavatel: Boremi Invest (dříve správa nemovitostí). Šéfredaktor: Michal Včeliš vcelis@boremi.cz (dř
  Re: Antireklama na časopi Outdoor13.10.2012
Díky.. pošlu to dál.

 Hříměždice12.10.2012
V lomu našla OVK chemickou maltu, borháky i velký trezor. Co je v něm, se neví (Praha.idnes.cz, 10.10.2012):
Speciálně vybrané a vycvičené lezecké družstvo prohledávalo nástupy stěn v lomu v Hřiměždicích na Příbramsku. Rekreační lezec je v úterý up
 Re: Hříměždice13.10.2012
To už je zase duben?
  Re: Hříměždice14.10.2012
to trochu nechapu co se im do teho seru at to tam vratiju odbornici na slovo vzati

 lezeni v prosinci11.10.2012
Zas jeden z tisice dotazu... kriteria: zacatek prosince, levne = hlavni kriterium (tzn. idealne spani mimo placena mista nebo dost levne), auto k dispozici je. Mate nejake tipy prosim?
 Re: lezeni v prosinci11.10.2012
jo a jeste - sportovky :-)
  Re: lezeni v prosinci12.10.2012
Pokud by se vám povedlo sehnat výhodně letenky (s Ryanairem třeba z Bratislavy), tak hodně nízkonákl
  Re: lezeni v prosinci12.10.2012
A co Sperlonga? Tam se autem dojet dá.
   Re: lezeni v prosinci12.10.2012
ve Sperlonze bych ocekaval problemy se spanim nadivoko
    Re: lezeni v prosinci12.10.2012
To je možný, já tam nikdy nebyl. Ale mi říkali lidi co tam takhle v prosinci jezdili, tak spali na d
  Re: lezeni v prosinci12.10.2012
Lumec, Arco, Ceredo, Osp...
   Re: lezeni v prosinci12.10.2012
Co je Lumec?
    Re: lezeni v prosinci12.10.2012
Lumignano u Vicenzi.
 Re: lezeni v prosinci12.10.2012
Frankenjura??
  Re: lezeni v prosinci12.10.2012
rorejsi
   Re: lezeni v prosinci12.10.2012
Cože??
   Re: lezeni v prosinci14.10.2012
jsi debil
  Re: lezeni v prosinci12.10.2012
křoviště??
   Re: lezeni v prosinci12.10.2012
jeď do Chřibů víš jaké tam bude v prosinci tření ? :)
    Re: lezeni v prosinci12.10.2012
Rudice :)
     Re: lezeni v prosinci14.10.2012
Joo když by do toho zapražilo Slunko tak proč ne??
 Re: lezeni v prosinci12.10.2012
Boren.
  Re: lezeni v prosinci12.10.2012
Vy ste ale vtipalci v zime prece zbrane do ruk a sup do Adru.
   Re: lezeni v prosinci12.10.2012
a mágo a poutka..
    Re: lezeni v prosinci12.10.2012
hlavně bez poutek
 Re: lezeni v prosinci14.10.2012
Jizerky ))

 Trocha umění z labských končin11.10.2012
Ať to úplně nezapadne, byla by to škoda.
Viz zde:
http:// dolnizlebcompany. blogspot.cz
(2 mezery; aktuální příspěvek, první obrázek)
Snad mě umělec neprokleje :)
 Re: Trocha umění z labských končin11.10.2012
Náádhera. Dík

 Wadi rum11.10.2012
Zdar, nevíte někdo jak je to v kempu Wadi Rum? kolik se plati? jaka je tam doprava z Aqaby (popr doprava z tel-avivu do Aqaby). Jak je to daleko do skal? atd? Popr mate nekdo průvodce, třeba na skopčení or půjčení či odkup?
 Re: Wadi rum12.10.2012
vadi rum? nevadi, ale ja radsi vodku..
1   ...   571   572   573   574   575   576   577   578   579   580   581   582   583   584   585   586   587   588   589   590   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Bolest zápěstí.
Ahoj,
chci se zeptat, v květnu mě začalo bolet zápěstí leve ruky při ohybu, myslel jsem ,že je to zátěží z treningnu i doktor to potvrdil, doporučil 3 tydny klid, nejakou mastičku, po 3 tydnesch se bolest ruky nezměnila, zmirnila se a vyskytl se ve druhe ruce, začal jsme brat wobenzin a nejake antibiotika proto zanetu, ted je bolet vpet v levem zapěstí a už ani doktor nevi co by mi předepsat, nejake rady ?
 Kari2010:18:29 16.10.2012
odpovědět 
 Re: Bolest zápěstí.
čau.. asi bude hlavní jak často lezeš a co do toho děláš za práci ( asi teda pracuješ) já sem měl něco podobného.. ale trenuju celkem dost a ještě do toho celkem dřu rukama.. ale on je někdy kumšt hledat brouka trochu jinde mě pomohly odborné masáže předloktí a zjistilo se že zápestí mě bolelo kvůli blokaci v předloktí ( byla to taková bodlavá hnusná bolest) ale masáže to spravily :) od te doby předkloktí do těžších cest a boulderu preventivně tejpuju páskou nebo stahovákem
johnny10:28:24 16.10.2012
odpovědět 
 Re: Bolest zápěstí.
Aby to nebyl útlak nervus medianus- karpální tunel..záleží na příznacích, době výskytu bolesti, jejího trvání a projevech. Něco si o tom přečti a kdyby to náhodou symptomy odpovídalo, raději bych s tím někam zašel.
Hanýz13:22:25 16.10.2012
odpovědět 
  Re: Bolest zápěstí.
Me zas bolelo zapesti a taky nepomohl klid, pak jsem byla za Hebelkou, kterej mi rek, ze mam hypermobilitu a ze me bolej chrupavky.
Muze to bejt cokoli. Mozna zmen doktora...
feu15:12:46 16.10.2012
odpovědět 
 Re: Bolest zápěstí.
Bych zašel za Filipem Hebelkou, http://www.urazyruky.cz/
Pól15:18:38 16.10.2012
odpovědět 
  Re: Bolest zápěstí.
Nějakej doktor v Brně? A co pomáhá skrz ty chrupavky ?
Kari2015:23:55 16.10.2012
odpovědět 
   Re: Bolest zápěstí.
Tlačenka.
Belial21:48:14 16.10.2012
odpovědět 
   Re: Bolest zápěstí.
Sulc..
14:43:06 17.10.2012
odpovědět 
 Re: Bolest zápěstí.
Pesel sem si tim take:

PROTAHUJ o106 jak pred lezenim, tak po lezeni ci jine aktivite. Strecing zapesti a prstu, najdes na youtube.

a) v dobe klidu ruku do ortezy, da se koupit za par babek v lekarne, je pres cele predlokti az k dlani ruky, na vrchni strane duralova zpera, cele na suchac. Pred apklikaci ortezy poradne promazat Traumaplantem (kostival). Casto sem s ni i spal, protoze jinak zapesti bolelo jako svine i v klidu.

b) wobenzym nebo phlogenzym (ja uz ted na uraz beru pouze phlogenzym, cenove stejne, bastim min tablet). Hlavne dodrzuj uzivani - alias 2h pred enzymem nejist a nejdrive po 30min po enzymu se teprve nacpat.

c) tejpuj - jeden prouzek tam, kde se napojuje kost predlokti na zapesti, na vnitrni strane je citit vystupek kosti. Moc neutahovat. Druhy prouzek silnejsi hned za loket kolem celeho predlokti, utahnout tak na 2/3. Mista pro tejpu ocistit pred palikaci, alias poradne umit, jinak ti budou klouzat potem.

d) posiluj zapesti - gyroskopicka koule, Pewerball.

Good luck.
upman08:04:18 17.10.2012
odpovědět 
  Re: Bolest zápěstí.
Vezmi telefon, zavolej Hebelkovi,pak sedni do auta, nebo žluteho busu známé společnosti směr Praha. Nech se prohlédnout od Hebelky. Tohle vše bude pro začátek levnější a lepší, než kupování ortéz powerbalů , enzymů a dalších píchovin. Obvzlášť,když se Hebelka jako doktor na ruku specializuje.
10:06:17 17.10.2012
odpovědět 
   Re: Bolest zápěstí.
Taky bych radši nejdřív zajel k Filipovi, než vrážet prachy a hlavně čas rekonvalescence do diagnóz typu jedna paní povídala. Zápěstí je tak komplikovaný, že to může bejt fakt cokoliv a jestli někomu pomohlo něco, skoro určitě to na tebe platit nebude (teda krom úpnýho klidu, ten by měl bejt celkem univerzální).
A taky zvaž, jestli náhodou tréningový dávky, který si předepisuješ nejsou trochu nadsazený s přihlédnutím k tvý sportovní historii. Podle deníčku lezeš od loňskýho června obtížnost mezi 6 a 7 a podle mýho pokud jsi předtím nedělal gymnastiku nebo tak něco, zápětsí prostě nejsou přivyklý na tenhle typ zátěže. Takže bude možná potřeba na nějakou dobu trochu zvolnit, třeba ubrat boulder a dát tomu čas. Mimo jiný i proto bych zašel za tím Filousem, ten to dokáže kompetentně zhodnotit.
Nechci strašit, ale znám lidi, co nějakej problém na začátku podcenili a pak museli přestat lézt na několik let a teď to berou už vyloženě rekreačně, a jsou rádi, že lezou a fungujou.
Jo a nějakej kolagenovej doplněk stravy určitě taky neuškodí, ať už tlačenka nebo nějaký Colfity nebo Gelatiny. Já to beru tak jdou do roka jako cca dvouměsíční preventivní kůru, většinou v zimě, kdy chodím trénovat a ruce dostávaj kotel na stěně/boulderu/campusu.

Tak hlavně se dej co nejdřív do kupy a ať to (pak) leze!
Pól13:16:35 17.10.2012
odpovědět 
  Re: Bolest zápěstí.
Dobře, díky moc, budu se toho držet a zkusím, jak dlouho by to mělo trvat ? respektive kolik toho wobenzimu koupit ?
Kari 20 10:07:43 17.10.2012
odpovědět 
   Re: Bolest zápěstí.
ahoj jestli te po pul roce nezaberou vsechny tady ty postupy, tak mi napis. Hlavne co bych doporucil - nejdi bezhlave do nejaky operace karpalu nebo obstriku a podobnych sr..ek.
Ja to resil dva roky.. Ted uz rok v pohode :)
luky jeřábek14:58:21 17.10.2012
odpovědět 
   Re: Bolest zápěstí.
Na ty chrupavky jsem dostala od Hebelky takovy specialni ortezy - slo o to, ze ty ortezy pomahaly svalum, ktere jeste nebyly tsk silne, drzet vahu tela. A Filip mi tehdy vubec nezakazal lizt, rikal, ze to pravdepodobne smo prejde, coz se taky stalo. Ale jak uz mnozi psali - muze to byt cokoli, prisla by mi jako ztrata casu experimentovat s nejakejma buhvi jestli ne placebama jako wobenzym. Takze byt tebou,opravdu se vydam za Hebelkou.
feu00:25:00 18.10.2012
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192405)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Normální cesta II Hrubá Skála
Marynarka w marynarce 6a+ Dupnica
Wspinaczka na wspinaczce 6c Dupnica
Premier na premierze 6b Dupnica
Na lewo od przedziału 6a Dupnica
Nově komentované:
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | paradocs | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (32)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1155 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1273 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1456 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1423 
 Neřeším to – lezu vše 
 1120 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz